Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μετα απο 50 ωρες με την v7 και cfroot kernel ολα πηγαινουν smooth and stable...μονο προβλημα το battery drain που ειναι περιπου 1% την ωρα σε standby οχι καλα σε σχεση με την παλια μου rom που χρησιμοποιουσε τον nimphetamine 2.1.1 kernel με drain 0,5% ανα ωρα...

Δοκιμαζω τον speedtestmod και επανερχομαι για τις παρατηρησεις μου.

Επιβεβαιώνω και εγώ υπάρχει πρόβλημα με battery drain 1%+ την ώρα σε standby όλα τα άλλα ολα ο.κ

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που έχει βάλει η Ρεβέκκα ποιο θέμα είναι όπως και πως μπαίνει και λογότυπο S;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εδω και καιρο δεν μπορω να κανω καποια αγορα απ το μαρκετ,εχω δοκιμασει πολλα αλλα ακρη δεν βγαζω αν μπορει καποιος να με βοηθησει λιγο περιληπτικα ευχαριστω

Αλλαξε την γλωσσα στα Αγγλικα

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που έχει βάλει η Ρεβέκκα ποιο θέμα είναι όπως και πως μπαίνει και λογότυπο S;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Είναι από την ROM Turkbey η οποία σκίζει σε εμφάνιση αλλά υστερεί ως ROM.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ υπάρχει πρόβλημα με battery drain 1%+ την ώρα σε standby όλα τα άλλα ολα ο.κ

60 ωρες μεχρι τωρα και ειμαι στο 25%

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Είναι από την ROM Turkbey η οποία σκίζει σε εμφάνιση αλλά υστερεί ως ROM.

 

Και ποιο θέμα επιλέγω για να το βάλω και γω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ποιο θέμα επιλέγω για να το βάλω και γω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει ως θέμα. Σου έστειλα pm...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε το bios boot animation της omega kitchen... απλα δεν υπαρχει...:w00t:

 

και κατι ασχετο... Κατεβασα τα omega files full, τα περασα στο κινητο μου και... εξαφανιστηκαν τα αρχεια της omega files v7... Υπαρχει ο φακελος αλλα ειναι αδειος...

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμαστε το bios boot animation της omega kitchen... απλα δεν υπαρχει...:w00t:

 

Αυτό είχα , αλλά το Omega Wars είναι καλύτερο :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχα , αλλά το Omega Wars είναι καλύτερο :D

 

Omega wars?? δεν υπαρχει παντως στα omega files... υπαρχει κανα videaki η οτιδηποτε να το δουμε?

Link to comment
Share on other sites

Omega wars?? δεν υπαρχει παντως στα omega files... υπαρχει κανα videaki η οτιδηποτε να το δουμε?

 

Ναι γιατί εγώ το έφτιαξα για χαβαλέ :D

Έχει φωτό εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί εγώ το έφτιαξα για χαβαλέ :D

Έχει φωτό εδώ

 

ωραιος... οπως ο r2d2 boot animation ειναι συμπαθητικος για τους φαν της ταινιας αλλα για να μη βγουμε τελειως offtopic...:X

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με το market παρατήρησα ότι μετά από full wipe δουλεύει για λίγο κανονικά κάτι μετά πάλι δεν δε αφήνει να αγοράσω εφαρμογές.πότε θα βρεθεί μια μόνιμη λύση; το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με την stock ROM;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με το market παρατήρησα ότι μετά από full wipe δουλεύει για λίγο κανονικά κάτι μετά πάλι δεν δε αφήνει να αγοράσω εφαρμογές.πότε θα βρεθεί μια μόνιμη λύση; το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με την stock ROM;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αυτό (μια σελίδα πριν :p) το δοκίμασες??

 

Αλλαξε την γλωσσα στα Αγγλικα

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με το market παρατήρησα ότι μετά από full wipe δουλεύει για λίγο κανονικά κάτι μετά πάλι δεν δε αφήνει να αγοράσω εφαρμογές.πότε θα βρεθεί μια μόνιμη λύση; το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με την stock ROM;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι οφείλεται στην εκδοση του μάρκετ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,θα βγαλεις μηπως την 7.1,

με το θεμα ICE CREAM SANDWICH?:rolleyes:

 

Μολις ο BigBangHD βγαλει το νεο ICS theme Θα ετοιμασω την νεα Omega v7.1 ICS

 

το rolle tube δεν μου παιζει.

Υπαρχει καποιο tip;

 

Δουλεύει κανονικά στην Omega v6+v7

Δες εδω από τις εικόνες τι πρέπει να πατήσεις.

 

ευχαριστω για την απαντηση..με ενδιαφερει το θεμα της ICS μπορω να το περασω στην omega xt black and blue?εινι συμβατο?

 

Ναι αλλά θα γίνουν αχταρμάς τα δυο theme, βάλε το restore theme της stock Omega πρώτα και μετά βάλε το ICS.

 

Παιδια δοκιμαστε το bios boot animation της omega kitchen... απλα δεν υπαρχει...:w00t:

 

και κατι ασχετο... Κατεβασα τα omega files full, τα περασα στο κινητο μου και... εξαφανιστηκαν τα αρχεια της omega files v7... Υπάρχει ο φακελος αλλα ειναι αδειος...

 

Το omega files full είναι πολύ μεγάλο σε μέγεθος και θα προτείνω να βάλεις στην συσκευή σου μόνο τα περιεχόμενα του που σε ενδιαφέρουν,

Τα αρχεια της omega files v7 δεν εξαφανίζονται με ένα copy άλλου φακέλου, κάτι άλλο έγινε.

 

Γιαννη αν και την εβαλα full wipe τον φακελο omega files δεν μου τον περασε αυτοματα,γιατι;

:confused:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ειναι απο το CWM recovery,

αν κανεις full wipe και εισαι με το νεοτερο CWM recovery τοτε δεν κανει copy τον φακελο omega files v7 - ουτε σβηνει τον παλιο.

Αν με το ιδιο ακριβως recovery βαλεις την ρομ χωρις Full Wilpe τοτε τον κανει copy κανονικα και κανει delete τον παλιο :blink::cry::worry::blink::blink:

 

εμενα μου τον περασε στην external sd. Για τσεκαρε το

 

Ναι αν έχεις κάποια άλλη έκδοση του CWM recovery (δεν έχω ανακαλύψει πια) τον κάνει copy στην external sd.

Το έχει κάνει και σε μένα αλλά δεν συγκράτησα τι κερνελ είχα πριν για να ξέρω τι έκδοση CWM recovery είχα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό (μια σελίδα πριν :p) το δοκίμασες??

 

αν διαβασες καλα , λεω μια ΜΟΝΙΜΗ λυση.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες νεώτερη έκδοση CWM ?

Εγώ εγκατέστησα χτες την 7.Είχα το CWM 5.0.2.7 και δε μου πέρασε και εμένα το φάκελο Omega files.

Πιθανολογώ ότι σε μένα φταίει ο χώρος στην sd.Δε χωράει ούτε κουνούπι :happy:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες νεώτερη έκδοση CWM ?

Εγώ εγκατέστησα χτες την 7.Είχα το CWM 5.0.2.7 και δε μου πέρασε και εμένα το φάκελο Omega files.

Πιθανολογώ ότι σε μένα φταίει ο χώρος στην sd.Δε χωράει ούτε κουνούπι :happy:

 

Η νεώτερη έκδοση του CWM είναι η 5.0.2.7 με τα μπλε γράμματα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η νεώτερη έκδοση του CWM είναι η 5.0.2.7 με τα μπλε γράμματα.

 

Αυτην την εκδοση ειχα και εγω με τον κερνελ του Τουρκου τον 2.1.1 και μου τον περασε στην εξωτερικη καρτα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα στα tweaks το disable bootsound σαν λινκ δεν υπαρχει.ειναι ανενεργο.μηπως μπορει να διορθωθει;

ευχαριστω

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο φάκελος των OMEGA files βρέθηκε στην εξωτερική κάρτα μόλις έβαλα την 7.0

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...