Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να αρεσει σ ολους τους χρηστες αυτο,

μπορεις να το βαλεις απο εφαρμογη του market - δεν θυμάμαι το όνομα βοηθήστε με -

 

Αν εννοείς το elastic effect o Go Launcher που χρησιμοποιώ το έχει σίγουρα, και μπορείς να το ρυθμίσεις όπως θες, αλλά είναι κάπως ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολή καλη η rom, μόλις την πέρασα στο καμάρι μου!! :)

με το BOKG2 έριξα λίγο διάβασμα παραπάνω αλλα ολα καλα!!!

 

ευγε!

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωση: Η Omega v1.4 με Jefrey 3.0.0..."δεν παίζεται!" Είναι ο μοναδικός συνδιασμός Rom-Kernel που με έβγαλε οκτάωρο στην δουλειά, ακούγοντας internet radio με bluetooth, 20' ομιλίας, κανα μισάωρο σερφάρισμα και ακόμα η μπαταρία είναι στο 22%. Με οτιδήποτε άλλο είχα δοκιμάσει στις 7 ώρες άλλαζα μπαταρία!

Συμπέρασμα...συνέχισε να ασχολείσαι με την αγαπημένη σου Rom Γιάννη...και εμείς είμαστε εδώ να σε...στηρίζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το elastic effect o Go Launcher που χρησιμοποιώ το έχει σίγουρα, και μπορείς να το ρυθμίσεις όπως θες, αλλά είναι κάπως ενοχλητικό

 

Όχι κάποιο άλλο ήταν :)

 

πολή καλη η rom, μόλις την πέρασα στο καμάρι μου!! :)

με το BOKG2 έριξα λίγο διάβασμα παραπάνω αλλα ολα καλα!!!

 

ευγε!

 

Ευχαριστώ, κάλως ήρθες στην παρέα μας :)

 

Διαπίστωση: Η Omega v1.4 με Jefrey 3.0.0..."δεν παίζεται!" Είναι ο μοναδικός συνδιασμός Rom-Kernel που με έβγαλε οκτάωρο στην δουλειά, ακούγοντας internet radio με bluetooth, 20' ομιλίας, κανα μισάωρο σερφάρισμα και ακόμα η μπαταρία είναι στο 22%. Με οτιδήποτε άλλο είχα δοκιμάσει στις 7 ώρες άλλαζα μπαταρία!

Συμπέρασμα...συνέχισε να ασχολείσαι με την αγαπημένη σου Rom Γιάννη...και εμείς είμαστε εδώ να σε...στηρίζουμε!!!

 

Ευχαριστώ για την αναφορά, αυτά τα ποστ βοηθάνε πολύ.

 

Η νέα ρομ είναι έτοιμη και με λίγα λογία είναι η καλύτερη για την συσκευή μας από όλες τις απόψεις (γνώμη μου).

Η ομάδα τις Omega κάνει πολύ καλή δουλειά με το beta testing και αν όλα πάνε καλά αύριο ή μεθαύριο θα την ανεβάσω επίσημα.

 

Edit:

Μια μικρή γεύση από την νέα

Omega XT v2.0 Black Blue

Screenshots

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα που παροτι εχω κανει hard reset ,wipe factory reset,wipe data,cashe,system ολα οσα χρειαζονται για να καθαρισει το κινητο συν hard reset του δισκου καθε φορα που παω να κανω εγγραφη καινουργιας επαφης η να δω καποια επαφη μου βγαζει αυτο το μηνυμα "...η διεργασια android.process.acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα..."αυτο ξεκινησε απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση απο 2.3.4 stock rom σε Omega v1.4-XXKI3 2.3.5 ANDROID ενω η ρομ ειναι καταπληκτικη ,μπαταρια τελεια,ηαφνικα κολαει και μετα βγαζει αυτο το μηνυμα η κλεινει αποτομα και βγαζει με την προσπαθεια επαφης αυτο το μηνυμα.Συγνωμη εαν κουρασα αλλα εχει καποιος αντιμετωπισει αυτο το προβλημα και τι λυση υπαρχει,και παλε ευχαριστω και ioathe τελεια η δουλεια!
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα που παροτι εχω κανει hard reset ,wipe factory reset,wipe data,cashe,system ολα οσα χρειαζονται για να καθαρισει το κινητο συν hard reset του δισκου καθε φορα που παω να κανω εγγραφη καινουργιας επαφης η να δω καποια επαφη μου βγαζει αυτο το μηνυμα "...η διεργασια android.process.acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα..."αυτο ξεκινησε απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση απο 2.3.4 stock rom σε Omega v1.4-XXKI3 2.3.5 ANDROID ενω η ρομ ειναι καταπληκτικη ,μπαταρια τελεια,ηαφνικα κολαει και μετα βγαζει αυτο το μηνυμα η κλεινει αποτομα και βγαζει με την προσπαθεια επαφης αυτο το μηνυμα.Συγνωμη εαν κουρασα αλλα εχει καποιος αντιμετωπισει αυτο το προβλημα και τι λυση υπαρχει,και παλε ευχαριστω και ioathe τελεια η δουλεια!

 

και εγω το ιδιο προβλημα εχω φιλε μου !:)

ειχα λεομαρ ξαναεβαλα Omega αλλα μου εμφανίζεται αυτο το μήνυμα οταν παω να δω καποια επαφη η παω να παρω τηλέφωνο!

ειναι το μοναδικο θεμα που εχω με την κατα τα αλλα αψογη ρομ..αλλα ειναι πολυ σπαστικο ομως..

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ετσι το τηλεφωνο ειναι πολυ προβληματικο δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για τον πρωταρχικο λογο να βρισκεις επαφες και να παιρνεις τηλ...
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω φιλε μου !:)

ειχα λεομαρ ξαναεβαλα Omega αλλα μου εμφανίζεται αυτο το μήνυμα οταν παω να δω καποια επαφη η παω να παρω τηλέφωνο!

ειναι το μοναδικο θεμα που εχω με την κατα τα αλλα αψογη ρομ..αλλα ειναι πολυ σπαστικο ομως..

 

δοκιμαστε απο την κουζινα του λεομαρ(αν ειναι συμβατο με την omega)να φλασαρετε καποιον αλλο dialer...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ετσι το τηλεφωνο ειναι πολυ προβληματικο δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για τον πρωταρχικο λογο να βρισκεις επαφες και να παιρνεις τηλ...

δοκιμαστε απο την κουζινα του λεομαρ(αν ειναι συμβατο με την omega)να φλασαρετε καποιον αλλο dialer...

 

φιλε Master_G κανε αυτο που λεει ο parafron4 πιο πανω αν μπορεις γιατι αυτη την στιγμη δεν ειμαι σε wifi και οι 3g μοναδες μου τελειωνουν..:)

συμφωνω ειναι σπαστικο αλλα οπως βλεπεις δεν συμβαίνει σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα δεν ειναι μονο η εγγραφη αλλα οταν πας σε μια επαφη στις πληροφοριες λεει δεν υπαρχουν πληροφοριες γι αυτη την επαφη.......
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω φιλε μου !:)

ειχα λεομαρ ξαναεβαλα Omega αλλα μου εμφανίζεται αυτο το μήνυμα οταν παω να δω καποια επαφη η παω να παρω τηλέφωνο!

ειναι το μοναδικο θεμα που εχω με την κατα τα αλλα αψογη ρομ..αλλα ειναι πολυ σπαστικο ομως..

Βαλτε και η δυο μια 2.3.5 original πρωτα.....και μετα πατε στην custom Ομεγα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω ενα προβλημα που παροτι εχω κανει hard reset ,wipe factory reset,wipe data,cashe,system ολα οσα χρειαζονται για να καθαρισει το κινητο συν hard reset του δισκου καθε φορα που παω να κανω εγγραφη καινουργιας επαφης η να δω καποια επαφη μου βγαζει αυτο το μηνυμα "...η διεργασια android.process.acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα..."αυτο ξεκινησε απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση απο 2.3.4 stock rom σε Omega v1.4-XXKI3 2.3.5 ANDROID ενω η ρομ ειναι καταπληκτικη ,μπαταρια τελεια,ηαφνικα κολαει και μετα βγαζει αυτο το μηνυμα η κλεινει αποτομα και βγαζει με την προσπαθεια επαφης αυτο το μηνυμα.Συγνωμη εαν κουρασα αλλα εχει καποιος αντιμετωπισει αυτο το προβλημα και τι λυση υπαρχει,και παλε ευχαριστω και ioathe τελεια η δουλεια!

 

Θα σου πρότεινα αφού πάρεις τα απαραίτητα backup να βάλεις την γνήσια να την δουλέψεις την συσκευή μέχρι να σιγουρευτείς οτι δεν έχεις αυτο το πρόβλημα και μετά με full Wipe να βάλεις και πάλι την Omega, να βάλεις μόνο τις επαφές σου και τίποτα άλλο από προγράμματα και ρυθμισεις και αν σιγουρευτείς οτι δουλεύει σωστά τοτε βάζε σιγά σιγά τα προγράμματα σου και κανε τις ρυθμισεις σου μέχρι να βρεις τι φταίει.

Εγώ με full στήσιμο και με πολύ ζόρισμα στην συσκευή δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

και εγω το ιδιο προβλημα εχω φιλε μου !:)

ειχα λεομαρ ξαναεβαλα Omega αλλα μου εμφανίζεται αυτο το μήνυμα οταν παω να δω καποια επαφη η παω να παρω τηλέφωνο!

ειναι το μοναδικο θεμα που εχω με την κατα τα αλλα αψογη ρομ..αλλα ειναι πολυ σπαστικο ομως..

 

Έχω τις επιφυλάξεις μου ότι είναι από την ρομ.

 

Το θεμα ειναι οτι ετσι το τηλεφωνο ειναι πολυ προβληματικο δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις για τον πρωταρχικο λογο να βρισκεις επαφες και να παιρνεις τηλ...

 

Σίγουρα αλλά αν δεν βρεις το πρόβλημα όποια ρομ και να βάλεις πάλι θα σου εμφανίζεται.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις επιφυλάξεις μου ότι είναι από την ρομ.Σίγουρα αλλά αν δεν βρεις το πρόβλημα όποια ρομ και να βάλεις πάλι θα σου εμφανίζεται.

Δεν ειναι απο την Rom.Το ειχα παθει και γω 2 φορες.Οταν περασεις την Rom και πας να βαλεις τα τηλεφωνα σου δεν θα ξετικαρεις τπτ απο επαφες>περισσοτερα>επιλογες οθονης>επιλογη επαφων για εμφανιση.Για καν΄το και πες μου...Για πηγαινε πρωτα στο titanium>αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα>επαφες 1.0>εκτελεση εφαρμογης να δουμε μηπως πιασει απο ΄κει;Ξεχασα να πω οτι το ειχα παθει με Leomar
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να πειράξω με το adb shell κάποια αρχειάκια που θέλω, όπως το /system/etc/hosts και τρώω πόρτα!

υπάρχει λύση? έψαξα να κανω push ενα άλλο su.. και πάλι τπτ.. και οι rooted file explorer δεν δίνουν δικαιώματα :(

 

και κάτι ακόμα, γίνεται αν το έχουμε στο pc συνδεδεμένο να μήν κλέινει/κλειδώνει η οθόνη? επειδή φτιάχνω apps και κάνω debugging συνεχώς είναι σπαστικό, στο blade που είχα πριν η επιλογή ήταν στο ανάπτυξη.

Edited by icecbr

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κ ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

http://nikolocogr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

 

 

Έχω τις επιφυλάξεις μου ότι είναι από την ρομ.

 

 

 

 

φιλε ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο φταιει !απλα ειδα οτι ειχε το ιδιο περιπου προβλημα και ο φιλος πιο πανω και ειπα μηπως βρουμε καμια λυση:)

θα το ξαναδω το θεμα το σαββατοκυριακο! θα φλασαρω την ρομ απο την αρχη και θα την αφησω για λιγες ωρες χωρις καμια εφαρμογη μονο με τις επαφες μου να δω πως θα "αντιδράσει"..

θα σε ενημερωσω αν εχω κανενα προβλημα παλι ...:)

 

Δεν ειναι απο την Rom.Το ειχα παθει και γω 2 φορες.Οταν περασεις την Rom και πας να βαλεις τα τηλεφωνα σου δεν θα ξετικαρεις τπτ απο επαφες>περισσοτερα>επιλογες οθονης>επιλογη επαφων για εμφανιση.Για καν΄το και πες μου...Για πηγαινε πρωτα στο titanium>αντιγραφα ασφαλειας και επαναφορα>επαφες 1.0>εκτελεση εφαρμογης να δουμε μηπως πιασει απο ΄κει;Ξεχασα να πω οτι το ειχα παθει με Leomar

 

δεν πολυκαταλαβα τι λες!

εγω κανω επαναφορα τις επαφες μου παντα απο το gmail μου!

δεν χρησιμοποιώ τιτανιουμ κτλ εδω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ξαναπερασα την ρομ και θα την αφησω για μια μερα μονο με επαφες να δω μηπως υπαρχει καμμια ασυμβατοτητα με καποια απο τα προγραμματα που εχω κανει back up με titanium.
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι μιζερη!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να πειράξω με το adb shell κάποια αρχειάκια που θέλω, όπως το /system/etc/hosts και τρώω πόρτα!

υπάρχει λύση? έψαξα να κανω push ενα άλλο su.. και πάλι τπτ.. και οι rooted file explorer δεν δίνουν δικαιώματα :(

 

και κάτι ακόμα, γίνεται αν το έχουμε στο pc συνδεδεμένο να μήν κλέινει/κλειδώνει η οθόνη? επειδή φτιάχνω apps και κάνω debugging συνεχώς είναι σπαστικό, στο blade που είχα πριν η επιλογή ήταν στο ανάπτυξη.

 

Το adb shell δεν το έχω μάθει καλά ακόμα, άλλα ότι αρχείο θέλεις μπορώ να σου το δώσω

hosts

 

Μιας και ασχολείσαι, μπορείς να βοηθήσεις να κάνουμε πρόγραμμα το Omega Files?

 

φιλε ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο φταιει !απλα ειδα οτι ειχε το ιδιο περιπου προβλημα και ο φιλος πιο πανω και ειπα μηπως βρουμε καμια λυση:)

θα το ξαναδω το θεμα το σαββατοκυριακο! θα φλασαρω την ρομ απο την αρχη και θα την αφησω για λιγες ωρες χωρις καμια εφαρμογη μονο με τις επαφες μου να δω πως θα "αντιδράσει"..

θα σε ενημερωσω αν εχω κανενα προβλημα παλι ...:)

παιδια ευχαριστω πολυ ξαναπερασα την ρομ και θα την αφησω για μια μερα μονο με επαφες να δω μηπως υπαρχει καμμια ασυμβατοτητα με καποια απο τα προγραμματα που εχω κανει back up με titanium.

 

Τέλεια θα περιμένω νέα σας μόλις είστε έτοιμοι :)

 

@όλους

Όποιος θέλει μπορεί να ακολουθεί την Omega στο twitter:

http://img17.imageshack.us/img17/1645/omegatwitter.png

 

EDIT

Η νέα έκδοση v2.0 είναι online!

Ανανέωσα και όλα τα πρώτα post, παρακαλώ διαβάστε τα :)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

..........μου βγαζει αυτο το μηνυμα "...η διεργασια android.process.acore τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα..."αυτο ξεκινησε απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση απο 2.3.4 stock rom σε Omega v1.4-XXKI3 2.3.5 ANDROID ενω η ρομ ειναι καταπληκτικη

 

Παιδιά τέτοια μηνύματα εμένα μου τα βγάζει συγκεκριμένα όποτε έχω εγκαταστήσει το green monkey theme.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε φίλε ioathe.Είσαι πρώτος.Βλέπω τραβάς γερά ξενύχτια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τρομερη δουλεια ενα μεγαλο μπράβω σε σενα και στην ομαδα σου...αν υπαρχει ομαδα...

Θα ηθελα αν μπορουσες να εχεις αλλη μια επιλογη για themes όπως του λεομαρ το black by nitroz αν δεν κανω λάθως,ετσι ωστε μαζι με το παρον θεμα που είναι εξερετικο να υπάρχει και η εναλαγή για το black...Μονο αυτό απο μενα...Τωρα την κατεβάζω και αυριο θα εχω εντυπώσεις...Και πάλι συνχαρητηρια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά Γιάννη &... Associates! Να είσαι καλά φίλε :) Edited by Diatheke
RTFM...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησει εχω κανει ολα τα backup τωρα πρεπει να ξανα βαλω την Κ13 να ξανακανω root για να περασω την Ω V2 η υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Στην V2 ποση ωρα κανει να Bootαρει το κινητο , την περασα και εχει μηνει στο κιτρινο τριγωνο:!: !!

Ειναι καπου 15 με 20 λεπτα ... να περιμένω κιαλλο η κόλλησε ????????

:whistle:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...