Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πιστεύεται δεν το πιστεύεται...επιασα σχεδόν 3 μέρες!!!!!

 

Εντάξει τώρα το κάνεις επίτηδες. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα το κάνεις επίτηδες. :lol:

Καθόλου φίλε μου....όρεξη είχα να παίξω με τον πόνο σου!!!! Πες μου με ποιον τρόπο μπορώ να κάνω screen capture για να ανεβάσω τη φωτογραφία να πειστείς!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου φίλε μου....όρεξη είχα να παίξω με τον πόνο σου!!!! Πες μου με ποιον τρόπο μπορώ να κάνω screen capture για να ανεβάσω τη φωτογραφία να πειστείς!!!!!!!!!!!!

 

Το ξέρω. Απλά είπα να το πάρω στην πλάκα, γιατί αλλιώς θα φύγει από το παράθυρο! :P Και με έχει βολέψει σε όλα εκτός από τη μπαταρία. Δεν το εχω ψάξει καθόλου σε WP ( για το screen capture ). Αν βρω κάτι, θα το γράψω εδώ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει σημαντική διακύμανση στη διάρκεια μπαταρίας η οποία στο δικό μου οφείλεται στην εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών.

Θα πρότεινα να απεγκαταστήσεις, να παρακολουθείς διάρκεια μπαταρίας και μετά (αν τελικά φτάσεις σε επιθυμητή αυτονομία) να αρχίζει να προσθέτεις μια μια εφαρμογές μήπως φταίει αυτό.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει σημαντική διακύμανση στη διάρκεια μπαταρίας η οποία στο δικό μου οφείλεται στην εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών.

Θα πρότεινα να απεγκαταστήσεις, να παρακολουθείς διάρκεια μπαταρίας και μετά (αν τελικά φτάσεις σε επιθυμητή αυτονομία) να αρχίζει να προσθέτεις μια μια εφαρμογές μήπως φταίει αυτό.

 

Πέρα από το αρχικό ψάξιμο της συσκευής και τη δοκιμή διαφόρων εφαρμογών, δε συνηθίζω να έχω πολλές. Ίσως φταίνε τα παιχνίδια. Αυτά μπορώ άνετα να τα απεγκαταστήσω, δε μου είναι απαραίτητα. Επίσης, πριν από 1 μήνα περίπου, έκανα πολλές πολύωρες κλήσεις μέσω skype.. Ίσως να φταίει κι αυτό και να υπέστει μεγάλη φθορά η μπαταρία; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο δεν νομίζω, για κάποιο παιχνίδι ίσως (θυμάμαι το viber που είχα βάλει είχε πιει το αίμα της μπαταρίας, το απεγκατέστησα και όλα ok μετά)

 

@skyros7 διάβασε μερικά posts πίσω, παραθέτω και link με οδηγίες

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

θα μας πει κανεις πως γινεται η αναβαθμηση......

το zune δεν μου βγαζει τιποτα.....

 

Συνδέεις το κινητό σου στον υπολογιστή, αυτό "ανοίγει" το Zune, θα κάνει αναζήτηση για αναβαθμίσεις και - λογικά - θα βρει 3 αναβαθμίσεις, η τελευταία εκ των οποίων είναι η 7.8. :)

 

P.S.: Στο δικό μου "βρήκε" τις αναβαθμίσεις την επόμενη από τη ημέρα δημοσίευσης ( στο myphone ) της είδησης για το update.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει τιποτα.....

εχω την 7.5 που την εκανα απο το zune οταν βγηκε..

μου λεει στο zune οτι εχω την 7.10 .

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει τιποτα.....

εχω την 7.5 που την εκανα απο το zune οταν βγηκε..

μου λεει στο zune οτι εχω την 7.10 .

 

7.10; :confused:

 

1. Έχεις κάνει κάποιο update, εκτός Zune;

 

2. Χωρίς παρεξήγηση, αλλά είναι σίγουρα το Omnia W η συσκευή σου; Γιατί, αν βλέπω καλά το avatar σου ( είμαι από το κινητό ), είναι το Focus S ( ; ). Edit: Τώρα, από τον υπολογιστή, βλέπω ότι έχεις το Omnia 7.

 

3. Μήπως βγήκε κι άλλο update για το Omnia W και δεν το ξέρω; :lol: Edit: Μου φαίνεται μας δουλεύει η MS. Συνέδεσα κι εγώ το κινητό στον υπολογιστή και μου βγάζει ότι έχω την 7.10 ( ;;;;;;;;;;;; ).

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

7.10; :confused:

Μου φαίνεται μας δουλεύει η MS. Συνέδεσα κι εγώ το κινητό στον υπολογιστή και μου βγάζει ότι έχω την 7.10 ( ;;;;;;;;;;;; ).

 

Απο το κινητό: Ρυθμίσεις>πληροφορίες επιλέγεις περισσότερες πληροφορίες και βλέπεις Λογισμικό WP 7.5 και λίγο παρακάτω έκδοση λογισμικού 7.10.8773. κ.τ.λ. Προφανώς το 7.10 αφορα κάποιο κωδικο ενημέρωσης και όχι το λειτουργικο.

Στην αναμονή λοιπόν για την 7.8. Μέσω zune βλέπω ένας φίλος εχει πάρει ήδη, αλλα οι υπόλοιποι; Προφανώς εχει να κάνει με την χώρα αγοράς του κινητού.

 

Ασχετο, υπάρχει task killer στα WP;

Link to comment
Share on other sites

Απο το κινητό: Ρυθμίσεις>πληροφορίες επιλέγεις περισσότερες πληροφορίες και βλέπεις Λογισμικό WP 7.5 και λίγο παρακάτω έκδοση λογισμικού 7.10.8773. κ.τ.λ. Προφανώς το 7.10 αφορα κάποιο κωδικο ενημέρωσης και όχι το λειτουργικο.

Στην αναμονή λοιπόν για την 7.8. Μέσω zune βλέπω ένας φίλος εχει πάρει ήδη, αλλα οι υπόλοιποι; Προφανώς εχει να κάνει με την χώρα αγοράς του κινητού.

 

Ασχετο, υπάρχει task killer στα WP;

 

Όσοι κάνατε την αναβάθμιση σε 7.8,μπορειτε να κανετε τον ελεγχο πηγαίνοντας...Ρυθμίσεις-Πληροφορίες. Στην τρίτη σειρα γράφει: " Λογισμικό: Windows Phone 7.8"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μόλις πήρα στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό.Έκανα όλα τα βήματα που αναφέρονται σχετικά με το ξεκλείδωμα του κινητού αλλά δεν ξέρω αν όντως έχει πετύχει το ξεκλείδωμα.Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ώστε να το επαληθεύσω?

 

Μου βγάζει ένα μήνυμα : <<loading GPRS profile for windowbreakp>>.Τι σημαίνει?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχετε bluetouth;; σ΄εμενα παρα την αναβαθμιση παραμένει κλειδωμένο, samsung w i8350 Edited by spartacus
Link to comment
Share on other sites

εχετε bluetouth;; σ΄εμενα παρα την αναβαθμιση παραμένει κλειδωμένο, samsung w i8350

 

Όχι. Μόνο η Nokia το ξεκλείδωσε, αποκλειστικά για τις Lumia συσκευές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το ραδιόφωνο να μην έχει ανοιχτή ακρόαση;;;;;;;;

Δε βρήκα κάποια επιλογή.Αναγκαστικά το λειτουργώ μόνο με τα ακουστικά :(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το ραδιόφωνο να μην έχει ανοιχτή ακρόαση;;;;;;;;

Δε βρήκα κάποια επιλογή.Αναγκαστικά το λειτουργώ μόνο με τα ακουστικά :(

 

Έχει ανοιχτή ακρόαση, αλλά είναι κρυμμένη. :p Στην εφαρμογή του ραδιοφώνου, κάτω από τη γραμμή των συχνοτήτων, εκεί που εμφανίζει τις πληροφορίες των σταθμών, κάνεις παρατεταμένο πάτημα και εμφανίζεται popup μήνυμα για να πάει ο ήχος στο ηχείο. Μόνο που τα ακουστικά θα πρέπει να είναι και σε αυτή την περίπτωση συνδεδεμένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

 

Κάτοχος του κινητού από χθες. Το φόρτισα και το "σκάλισα" λίγο χθες. Σήμερα το πρωί πήγα να ξεκινήσω για πρώτη φορά το office. Να ανοίξω ένα νέο έγγραφο Word συγκεκριμένα. Και το κινητό απενεργοποιήθηκε. Τι μπορεί να συνέβη λέτε; Και τι προτείνετε να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. Έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα μηνύματά σας εδώ στο θέμα.

 

Υ.Γ. Να σημειώσω ότι είμαι εντελώς άσχετος από smartphones.

Edited by Laksof
Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξω ένα νέο έγγραφο Word συγκεκριμένα. Και το κινητό απενεργοποιήθηκε. Τι μπορεί να συνέβη λέτε; Και τι προτείνετε να κάνω;

 

Το κινητο ξανανοιξε; Δοκίμασες παλι να ανοίξεις ένα νέο έγγραφο Word; οταν απενεργοποιήθηκε σου έβγαλε την εικονα "συρετε για να απενεργοποιηθει" ή έσβησε ξαφνικά;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ξανανοιξε; Δοκίμασες παλι να ανοίξεις ένα νέο έγγραφο Word; οταν απενεργοποιήθηκε σου έβγαλε την εικονα "συρετε για να απενεργοποιηθει" ή έσβησε ξαφνικά;

 

Έσβησε χωρίς να βγάλει την εικόνα "σύρετε για να απενεργοποιηθεί". Στη συνέχεια το ξαναενεργοποίησα. Άνοιξα νέο έγγραφο στο Word και δούλεψα γενικότερα το office χωρίς να μου παρουσιάσει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ολα καλα. Μπορει να ηταν και τυχαίο. Περιεργο παντως για WP συσκευη.

Μπορω να πω οτι αυτο που περιγραφεις, μου ηταν κατι συνηθισμενο ΣΤΑ Android τηλέφωνα που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Έσβησε χωρίς να βγάλει την εικόνα "σύρετε για να απενεργοποιηθεί". Στη συνέχεια το ξαναενεργοποίησα. Άνοιξα νέο έγγραφο στο Word και δούλεψα γενικότερα το office χωρίς να μου παρουσιάσει κάτι άλλο.

 

Καλησπέρα. Αν δεν έχεις προλάβει να γεμίσεις τη συσκευή σου με πολλά σημαντικά πράγματα, δοκίμασε να του κάνεις ένα reset, μέσα από τις ρυθμίσεις. Σε πολλές περιπτώσεις διορθώνει πράγματα που ούτε που τα έχεις σκεφτεί. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ολα καλα. Μπορει να ηταν και τυχαίο. Περιεργο παντως για WP συσκευη.

Μπορω να πω οτι αυτο που περιγραφεις, μου ηταν κατι συνηθισμενο ΣΤΑ Android τηλέφωνα που είχα.

 

Το κινητό το έχω εδω και 2 μήνες. Με βαριά καθημερινή χρήση,δε μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα.Ούτε κολλήματα, ούτε επανεκκινήσεις,ούτε οτιδήποτε αλλο σε αντίθεση με τα android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...