Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia W (I8350)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εξηγήστε κάποιος αυτή τη μέθοδο με τις αποσυνδέσεις μπας και φορέσουμε κι εμείς την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 394
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://m.wpcentral.com/forcing-windows-phone-78-update-camera-button-not-required-patience

 

Ακολούθησε τη μέθοδο του "1 Mississippi and pull it to see which message I got. (got can't update) Then 2 Mississippi..."

Δουλεύει.

 

Θέλω να δώ πόσο θα 'κάψει' μπαταρία σε μια μέρα για να σας πω πως πάει και αν αξίζει.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

http://m.wpcentral.com/forcing-windows-phone-78-update-camera-button-not-required-patience

 

Ακολούθησε τη μέθοδο του "1 Mississippi and pull it to see which message I got. (got can't update) Then 2 Mississippi..."

Δουλεύει.

 

Θέλω να δώ πόσο θα 'κάψει' μπαταρία σε μια μέρα για να σας πω πως πάει και αν αξίζει.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. μόλις έκανα τις ενημερώσεις ( 3 ήταν και η 3η τα 7.8). Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω για εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις πήρα το κινητό και προσπαθώ να βρώ από που αλλάζει το 3g σε 2g αλλά τίποτα. Μπορεί κάποιος να μου πεί;

 

Ευχαριστώ!

 

EDIT. οκ το βρήκα!

 

Ποια είναι η λύση που βρήκες για το 3g φίλε μου;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λύση που βρήκες για το 3g φίλε μου;;;;;;

 

Να αλλάζεις από 3g σε 2g; Αν ναί, πηγαίνεις Μενού --> Ρυθμίσεις --> Δίκτυο Κινητής ( πιστεύω έτσι θα είναι, έχω στα Αγγλικά τη συσκευή μου ) --> Υψηλότερη ταχύτητα σύνδεσης. Εκεί επιλέγεις μεταξύ Edge και 3g.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμηση σε 7,8 ειναι μονο για σπασμενα ?

δεν βλεπω τιποτα στο κινητο.

στο zune μου λεει οτι εχω την 7.10....

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο, μου έγραφε ότι είναι up to date και το έκανα forced.

Ωστόσο, η αυτονομία του μετά το update χειροτέρευσε.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο ωραία η 7.8 και πολύ χρηστική. Η ταχύτητα της συσκευής μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε μετά την αναβάθμιση. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι η διάρκεια της μπαταρίας ελαττώθηκε αισθητά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μειωμένη διάρκεια στη μπαταρία. Ήταν που ήταν οριακά μέσα στη μέρα, τώρα θέλει σίγουρα φόρτιση και ενδιάμεσα, αν κάποιος θέλει να το χρησιμοποιεί συνεχώς με data, internet, mails, social networks... :mad:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε idle (χωρίς data) χωρίς να κάνει τίποτα απλά να κάθεται το κινητό με το screensaver χάνει 1% ανά ώρα. Τράτζικ!

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε downgrade; (λυπάμαι τη χρηστικότητα των μεταβλητών tabs... αλλά δε μου αρέσει και η καθημερινή φόρτιση)

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά την αναβάθμιση σε 7.8 δεν είδα διαφορά στην ταχύτητα(εξαρχής πήγαινε σφαιράτο). Όσο για την μπαταρία,με data συνεχώς ανοιχτά,μερικές κλήσεις και μηνύματα,15 περίπου λεπτά την ημέρα Ίντερνετ μου κράτησε ακριβώς 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά την αναβάθμιση σε 7.8 δεν είδα διαφορά στην ταχύτητα(εξαρχής πήγαινε σφαιράτο). Όσο για την μπαταρία,με data συνεχώς ανοιχτά,μερικές κλήσεις και μηνύματα,15 περίπου λεπτά την ημέρα Ίντερνετ μου κράτησε ακριβώς 2 μέρες.

 

2 μέρες;!;! :blink: Ούτε όταν το πρωτοπήρα δε διαρκούσε τόσο η μπαταρία.. :( Έχεις κάνει κάποιο hard/soft reset;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

2 μέρες;!;! :blink: Ούτε όταν το πρωτοπήρα δε διαρκούσε τόσο η μπαταρία.. :( Έχεις κάνει κάποιο hard/soft reset;

Τίποτε δεν εκανα...μονο τις αναβαθμίσεις.Ξέχασα βέβαια να αναφέρω πως από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί το έχω σε πτήση....τίποτε αλλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε δεν εκανα...μονο τις αναβαθμίσεις.Ξέχασα βέβαια να αναφέρω πως από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί το έχω σε πτήση....τίποτε αλλο!!!!!

 

Κι εγώ έτσι το λειτουργώ.. Τι #%.. Έπεσα σε προβληματική συσκευή;.. :mad:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι το λειτουργώ.. Τι #%.. Έπεσα σε προβληματική συσκευή;.. :mad:

πόσο σε κρατάει φίλε μου; αν θες,κατέβασε το battery booster.έχει πολλές χρήσιμες συμβουλές για την εξοικονόμηση της ενέργειας της μπαταρίας.αν κάτι τυχόν δεν καταλαβαίνεις(είναι στα αγγλικά),ρώτησέ με.

Link to comment
Share on other sites

πόσο σε κρατάει φίλε μου; αν θες,κατέβασε το battery booster.έχει πολλές χρήσιμες συμβουλές για την εξοικονόμηση της ενέργειας της μπαταρίας.αν κάτι τυχόν δεν καταλαβαίνεις(είναι στα αγγλικά),ρώτησέ με.

 

Αν το χρησιμοποιήσω όπως κι εσύ, όλα ανοιχτά, δε θα βγάλει τη μέρα.. Αν ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ κατά τις 12:00 - 13:00 στις 23:00 - 0:00, θα έχει πάει στο 20%.. Αυτά μέχρι πριν ένα 2μηνο, γιατί χρησιμοποιώ άλλη συσκευή τώρα για social, internet κλπ. Στο περίπου είναι ο υπολογισμός.

 

@skyros7, συνέδεσα το Omnia W στον υπολογιστή μου και το Zune μου βρήκε 3 updates. Το τελευταίο ήταν το 7.8. Χωρίς force update.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να μας πει ποια τα πλεονεκτήματα του ξεκλειδώματος;;;;;;

Διότι έκανα την αναβάθμιση και πριν μπω στη διαδικασία του downgrade,θαθελα ναξερα αν αξιζει τον κοπο.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι vodafone branded μηπως γι' αυτο δεν πηρε ακομα την αναβαθμιση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. το skype στην συγκεκριμενη συσκευη λειτουργει??

ευχαριστω..:)

 

Κανονικά! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

http://m.wpcentral.com/forcing-windows-phone-78-update-camera-button-not-required-patience

 

παίδες δουλεύει κανονικά!! θέλει υπομονή και να είναι κοντά κάποιο καλώδιο ethernet. με wifi σύνδεση του ΗΥ δεν θα το καταφέρεται. μπορεί ο χρόνος που αναφαίρετε 1-2sec να είναι λίγος για το disconnect.

στο δικό μου η 7.8 ήταν η 3η αναβάθμιση κατά σειρά που χρειάστηκε να κάνω. δεν βγάζει απ ευθείας την 7.8.

Εντυπώσεις:

-η κύρια οθόνη αλλάζει προς το πολύ καλύτερο όπου το μέγεθος των tiles ρυθμίζεται ανά απαίτηση χρήσης, πράγμα που ελαχιστοποιεί τις κινήσεις που χρειάζεται να κάνεις κανείς για να φτάσει στις εφαρμογές που χρησιμοποιεί κατά 95% ημερήσια. Υπάρχουν νέα χρώματα που σου δίνουν μαζί με τα ως άνω την εντύπωση ότι κρατάς στο χέρι κάτι νέο. Επίσης υπάρχουν και μερικές μη εμφανείς βελτιώσεις λειτουργίας.

-η ταχύτατα παραμένει εντυπωσιακή και απροβλημάτιστη (ακόμα και με 150MB ελεύθερα στον αποθηκευτικό χώρο και με πέντε εφαρμογές ανοικτές δεν κόλλησε πουθενά όπως και με 7.5).

-συμπεράσματα για την μπαταρία νομίζω ότι είναι νωρίς να εκφράσω μιας και η χρήση μετά την αναβάθμιση, δεν είναι αυτή της καθημερινότητας, αλλά αυτής των πρώτων ημερών όταν το αγόρασα, όπου και τότε η μπαταρία έπεφτε στο πρώτο 10ωρο. Σε κανονική καθημερινή χρήση τηλέφωνο με bluetooth, ενημέρωση μηνυμάτων, ανάγνωση βασικών ενημερωτικών θεμάτων στο internet και κανα παιχνίδι με άκουσμα radio στα ΜΜΜ, 1 1/2 μέρα full, χωρίς radio και παιχνίδια 2 μέρες καθαρά.

-μοναδικό μελανό σημείο (προσωπικά) των wp παραμένει η μη ύπαρξη (στα default) πληκτρολογίου dial με το πρώτο πάτημα, και το φιλτράρισμα των επαφών με την πληκτρολόγηση των πρώτων αριθμών. Φυσικά υπάρχουν εφαρμογές στο store που πείθουν και άλλες που είναι κάτω του μετρίου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...