Jump to content

Polls @ myphone.gr: Πειρατικές εφαρμογές - τις χρησιμοποιείτε;


saliez
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε πειρατικές εφαρμογές και που; Κινητό, PC ή και τα δύο;  

502 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε πειρατικές εφαρμογές και που; Κινητό, PC ή και τα δύο;

    • Ναι, χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές στο κινητό
      29
    • Ναι, χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές στον Η/Υ
      82
    • Ναι, χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές παντού
      274
    • Όχι, δεν χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές στο κινητό
      21
    • Όχι, δεν χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές στον Η/Υ
      3
    • Όχι, δεν χρησιμοποιώ καθόλου «σπασμένες» εφαρμογές
      34
    • Τις χρησιμοποιώ δοκιμαστικά, πριν την αγορά μιας εφαρμογής
      33
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      25


Recommended Posts

Απογορεύονται στο forum συζητήσεις για παράνομο λογισμικό.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

:lol::lol::lol::lol: Kαι όλο αυτό το νήμα, τι θέμα έχει??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol::lol: Kαι όλο αυτό το νήμα, τι θέμα έχει??

 

Είναι άλλο πράγμα να ρωτάς τον κόσμο αν χρησιμοποιεί σπασμένες εφαρμογές και άλλο να ρωτάς που θα τις βρεις.

 

Συνεχίζουμε με το θέμα μας...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω...Από την στιγμή όμως που είμαι 17 δεν έχω την δυνατότητα να αγοράζω τις paid εφαρμογές...
LG Nexus 5/ Android 5.1.1 Lollipop :D
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω...Από την στιγμή όμως που είμαι 17 δεν έχω την δυνατότητα να αγοράζω τις paid εφαρμογές...

 

Επειδή έχω βαρεθεί να ακούω την ίδια δικαιολογία:

Αφού είσαι 17 και δεν μπορείς να έχεις πιστωτική κάρτα, μήπως θα ήταν πρέπον να κλέψεις και μία ώστε να μην αδικείσαι;

Μην νευριάσεις με αυτό που σου είπα, απλά σκέψου το σε παρακαλώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βαρεθεί να ακούω την ίδια δικαιολογία:

Αφού είσαι 17 και δεν μπορείς να έχεις πιστωτική κάρτα, μήπως θα ήταν πρέπον να κλέψεις και μία ώστε να μην αδικείσαι;

Μην νευριάσεις με αυτό που σου είπα, απλά σκέψου το σε παρακαλώ. ;)

 

Ναι οντως παρατυπια. Εγω ειμαι 37 και AΚΟΜΑ δεν νοουμαι να αγορασω...lol

 

Sent from Fotis o Anetos...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως παρατυπια. Εγω ειμαι 37 και AΚΟΜΑ δεν νοουμαι να αγορασω...lol

 

Sent from Fotis o Anetos...

 

Χε χε χε. Και εγώ μια από τα ίδια στα 35 μου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βαρεθεί να ακούω την ίδια δικαιολογία:

Αφού είσαι 17 και δεν μπορείς να έχεις πιστωτική κάρτα, μήπως θα ήταν πρέπον να κλέψεις και μία ώστε να μην αδικείσαι;

Μην νευριάσεις με αυτό που σου είπα, απλά σκέψου το σε παρακαλώ. ;)

 

Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος...

LG Nexus 5/ Android 5.1.1 Lollipop :D
Link to comment
Share on other sites

Με το που πηρα το iPhone 4, και με ειχε πιασει το ντεληριο του appStore, εκανα jb και φυσικα εγκατεστησα το installous.

 

Μετα απο μια τραγικα κακοσπασμενη εφαρμογη, οδηγηθηκα σε restore που τρομαξα να κανω, γιατι δεν εμπαινε σε DFU mode. Το ειχα στησει τελεια το μηλο εν τω μεταξυ πριν το συμβαν. Εκτοτε, ουτε να τις ακουσω...

 

Υπολογιζω ποιες θελω πραγματικα, να με εξυπηρετουν στα θελω μου, γεμιζω την prepaid, κι αυτο ηταν!

 

Αλλωστε θεωρω, πως ο κοπος οφειλει να αμοιβεται... Εφτασα 23 να το εμπεδωσω αυτο μετα τη νιλα που επαθα, αλλα...ποτε δεν ειναι αργα.. :rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω...Από την στιγμή όμως που είμαι 17 δεν έχω την δυνατότητα να αγοράζω τις paid εφαρμογές...

 

Ρε παιδιά εγω όταν ήμουν 17 αλλα και τώρα ακόμη ξέρω ότι ο,τι δεν έχω την δυνατότητα να αγοράσω ... απλα δεν το αποκτω.

 

Αν θελήσεις αυτοκίνητο (του χρόνου) τι θα κανεις;;;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Η Ελβετική κυβέρνηση, θεωρεί ότι δεν είναι απαραίτητη η δημιουργία νέων νόμων όσον αφορά το θέμα της πειρατείας υλικού που ήδη προστατεύεται από τους υπάρχοντες νόμους προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων. Κατά συνέπεια όσοι κάνουν προσωπική χρήση αυτών που «κατεβάζουν» από το διαδίκτυο, δεν πρέπει να λαμβάνουν προφυλάξεις αφού δεν θα διώκονται!

 

Η απόφαση αυτή προέκυψε, από μια έρευνα που αφορά την πραγματική οικονομική ζημιά που προκαλεί η πειρατεία, στις βιομηχανίες ψυχαγωγίας, που διαρκώς διαμαρτύρονται για τις απώλειες εσόδων τους. Σύμφωνα με την παραπάνω έρευνα διαπιστώθηκε ότι οι ισχυρισμοί των βιομηχανιών δεν ισχύουν. Κατά την κυβέρνηση της Ελβετίας, ή πειρατεία είναι και θα παραμείνει νόμιμη και προτρέπει τις βιομηχανίες και τους κατόχους πνευματικών δικαιωμάτων, να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα που έχουν προκύψει, και να γίνουν πιο ευέλικτοι.

 

Χαρακτηριστικό είναι το ακόλουθο απόσπασμα της έρευνας (ακριβής μετάφραση):

«Κάθε φορά που γίνεται διαθέσιμη μια νέα τεχνολογία, δεν χρησιμοποιείται πάντοτε θεμιτά. Αυτό είναι και το τίμημα που πληρώνουμε για την πρόοδο. Νικητές θα είναι αυτοί που θα μπορέσουν να χρησιμοποιήσουν τις νέες τεχνολογίες προς όφελός τους και χαμένοι θα είναι αυτοί που δεν μπορούν να ακολουθήσουν τις εξελίξεις και που ακολουθούν παλαιότερα επιχειρηματικά μοντέλα.»

 

Το βασικό συμπέρασμα της έρευνας, είναι ότι ένας στους τρεις κατοίκους της Ελβετίας άνω των 15 ετών, «κατεβάζουν» μουσική, ταινίες και παιχνίδια, χωρίς όμως να ξοδεύουν τελικά λιγότερα στις βιομηχανίες ψυχαγωγίας, αφού ότι εξοικονομούν το διαθέτουν σε συναυλίες, σινεμά και συναφή προϊόντα.

 

 

Πηγή: TheLab.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστυχως ειμαι αποαυτους που χρησιμοποιουν σπασμενες εφαρμογες...Στις μερες μας και με τοσο χαμηλους μισθους η πρεπει να μην εχεις καθολου εφαρμογες η να κατεβαζεις εστω καποιες απο αυτες σπασμενες...
Link to comment
Share on other sites

Η πειρατεία είναι τρόπος ζωής.οπότε σε πολλά πράγματα την επιλέγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν υποκριτής αν έλεγα ότι δεν χρησιμοποιώ πειρατικές εφαρμογές, και στο κινητό και στον υπολογιστή μου. Ειδικά στο κινητό όμως, αν δε μπορώ να βρω κάποια εφαρμογή που χρειάζομαι οπωσδήποτε σε σπασμένη μορφή, τότε θα την αγοράσω αν είναι σε λογική τιμή.

Έχει τύχει να αγοράσω και εφαρμογές που χρειαζόμουν και δεν τις βρήκα σε δοκιμαστική μορφή ώστε να δω αν μου κάνει 100% και κατέληξα να πετάξω χρήματα. Έχει τύχει όμως να βάλω και εφαρμογές διαμάντια που είναι freeware. Το καλό όμως είναι ότι το λειτουργικό που έχω στο κινητό μου (Symbian Belle) έχει ενσωματωμένες πολλές εφαρμογές και δυνατότητες που σε άλλα λειτουργικά απαιτούν να δώσεις χρήματα για να τις αποκτήσεις. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Ναι, χρησιμοποιώ «σπασμένες» εφαρμογές στον Η/Υ επειδη το κοστο αγορας μιας εφαρμογης ειναι παραπανω απο ενα η/υ αναλογος με τις αναγκες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Smartphone ούτε μία, στο laptop μόνο antivirus αλλά & αυτό μάλλον πάει για κατάργηση.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αρκετές του είδους εφαρμογές,κυρίως στα pc.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναστηθηκε το topic... :)

Στο κινητο παλιότερα έβαζα μερικές, κυρίως πλοήγησης μιας και ήταν από τις λίγες εφαρμογές που είχαν υψηλή τιμή. Τώρα πια με τις βελτιώσεις σε Google maps και here maps στο Android δεν υπάρχει λόγος. Τις υπόλοιπες αγορά μιας και οι τιμές των εφαρμογών συνήθως είναι χαμηλές.

 

Στον υπολογιστή διαφέρει το πράγμα. Έτσι όπως έχει καταντήσει το gaming με πανάκριβα μισοτελειωμενα παιχνίδια που θες σχεδόν αναγκαστικά τα dlc για να θεωρηθούν ολοκληρωμένα δεν μου κάνει καρδιά να πληρώσω. Τα παιχνίδια που πραγματικά αξίζουν την αγορά είναι ευτυχώς (ή δυστυχώς) λίγα κάθε χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Ναι χρησιμοποιω,εν γνωσει μου, με τα διαφορα προβληματα αυτονομιας της μπαταριας ή δυσλειτουργιων του τηλεφωνουμου,δυστυχως...
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παλια ναι ειδικα για δοκιμη, πλεον με πληρωμη μεσω λογαριασμου και με το refund αν δε δουλευει καμια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...