Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus Hub (E510)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η LG ανακοίνωσε επίσημα τον διάδοχο του LG Optimus One[imgalign]http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/09/lg-optimus-hub/big.jpg[/imgalign]

 

 

 

  • Οθόνη 3,5" TFT Capacitive (320 x 480 πίξελ)

  • CPU 800 MHz ARM v6

  • GPU Adreno 200

  • Κάμερα 5MP με αυτόματη εστίαση (2592 x 1944 πίξελ)+LED flash

  • Βίντεο VGA@24fps

  • 512MB RAM (150MB εσωτερική μνήμη+2GB microSD)

  • Android 2.3.4

  • Gorilla Glass

  • Wi-Fi 802.11 b/g/n,DLNA,Wi-Fi hotspot,Bluetooth 3.0,GPS(+A-GPS), FM radio,HSDPA

  • Διαστάσεις:113.4 x 60.8 x 11.9 mm / Βάρος123gr

  • Μπαταρία: Li-Ion 1500 mAh

 

 

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

 

Στην ευρωπαική αγορά θα λανσαριστεί στην τιμή των 199 ευρώ.

 

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zZGEEoL73Zs]Lg Optimus HUB videopreview da Telefonino.net - YouTube[/ame]

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ καλό για τα λεφτά του (κάτω από 200 με ΦΠΑ!!). Αλήθεια, με βάση τις γνώσεις σας, υπάρχει κάτι στα 200 ευρώ και με οθόνη 3,5in. που να το χτυπάει (θεωρητικά τουλάχιστον);

 

Ιδού και το δελτίο τύπου αν σας λέει κάτι

 

Νέο Optimus Hub από την LG για εύκολη και γρήγορη ανταλλαγή περιεχόμενου

Η LG παρουσιάζει το νέο smartphone με τις αισθητά βελτιωμένες δυνατότητες ανταλλαγής περιεχομένου και την κατά 30% μεγαλύτερη απόδοση μπαταρίας

 

ΑΘΗΝΑ, 13 Οκτωβρίου, 2011 – Η LG Electronics, παρουσιάζει το Optimus Hub (LG Univa - E510), την πιο πρόσφατη προσθήκη στην πετυχημένη σειρά smartphones της οικογένειας Optimus, το οποίο διαθέτει ενισχυμένες δυνατότητες ανταλλαγής αρχείων πολυμέσων και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Το LG Optimus Hub στηρίζεται στην πλατφόρμα Android 2.3 Gingerbread και ενσωματώνει οθόνη αφής τύπου HVGA μεγέθους 3,5 ιντσών με φωτεινότητα 550nits.

«Οι καταναλωτές χρησιμοποιούν όλο και περισσότερο τα κινητά τους τηλέφωνα για να βλέπουν και να ανταλάσσουν περιεχόμενο», δήλωσε ο κ. Ζαφείρης Ψαραδέλλης, Mobile Communications (MC) Director για την Ελλάδα και την Κύπρο. «Με το LG Optimus Hub, οι καταναλωτές έχουν τη δυνατότητα να απολαμβάνουν μια ψηφιακά συνδεδεμένη ζωή, καθώς μπορούν να ανταλλάσουν περιεχόμενο με τους φίλους τους μέσω κινητών τηλεφώνων, τηλεοράσεων και ηλεκτρονικών υπολογιστών, πιο εύκολα από ποτέ».

Η λειτουργία Wi-Fi Cast του Optimus Hub επιτρέπει στους χρήστες την ασύρματη ανταλλαγή πλήθους περιεχομένων, όπως ταινίες, τραγούδια και φωτογραφίες, μεταξύ συμβατών φορητών συσκευών. Επιπλέον, η φιλική στη χρήση λειτουργία Smart Share UI (DLNA) παρέχει τη δυνατότητα για εύκολη ανταλλαγή περιεχομένου μεταξύ κινητών τηλεφώνων και τηλεοράσεων, ενώ η λειτουργία On-screen Phone επιτρέπει την ανταλλαγή δεδομένων μεταξύ κινητών τηλεφώνων και ηλεκτρονικών υπολογιστών.

Η LG, έχει ενισχύσει επίσης την αποδοτικότητα της μπαταρίας του Optimus Hub, προσθέτοντας τη δυνατότητα διαχείρισης ενέργειας με βάση το χρόνο που το κινητό παραμένει σε ανενεργή κατάσταση (idle-based), χαρακτηριστικό το οποίο αυξάνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας του νέου smartphone έως και 30% περισσότερο. Επιπλέον, η βελτιστοποιημένη λειτουργία απόκρισης της οθόνης αφής, επιτρέπει στο Optimus Hub να ανταποκρίνεται άμεσα στις εντολές των χρηστών, προσφέροντας υψηλότερο ρυθμό ανανέωσης της οθόνης αφής.

:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου αρέσει αρκετά το κινητό αλλά απο χαρακτηριστικά είναι λίγο πίσω,αν ομως το συγκρίνουμε με το samsung ace που ειναι πολύ κοντα πιστευω οτι ειναι καλύτερο το lg σε μπαταρια εχει και gorilla glass (που το θεωρώ πολύ σημαντικο) αν ειναι και πιο φτηνο δηλαδη κάτω απο 200€ τότε νομίζω οτι ειναι πάρα πολύ καλή πρόταση. Εχω την εντύπωση οτι με το μόνο που μπορεί να συγκριθεί ειναι το Huawei x5 που είναι καλύτερο σε χαρακτηριστικα αλλα το σκέφτομαι απο θέμα ποιότητας και διάρκεια μπαταρίας,ασε που το πολύ στρογγυλο του χ5 δεν μου αρέσει καθόλου….

Περιμένω σχόλια σας.

Δυο eshop στο skroutz λένε οτι το έχουνε… αλλα δεν το εχω δει αλλου…. τι παίζει??????

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το galaxy ace θα προτιμουσα το lg. Δεν νομιζω οτι το samsung δικαιολογει τα επιπλεον χρηματα. Το Huawei x5 ειναι αυτο που αξιζει περισσοτερο απο ολα τα λεφτα του, και παντου εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες. Ομως υπαρχουν 2 θεματα: θεμα διαθεσιμοτητας και οτι το φερνει αποκλειστικα η wind. Οσο για την τιμη πιστευω οτι θα ειναι 199Ε (ειπωθηκε ανεπισημα). Το skroutz καλο και χρυσο, αλλα θελει λιγη προσοχη. Κατα καιρους εμφανιζονται ακυρα site που λενε οτι εφεραν οτι πιο τελευταιο πριν απο ολους και φτηνοτερα αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμο ή οτι θα ειναι διαθεσιμο συντομα. Επειδη ψαχνω και εγω κινητο σε αυτα τα λεφτα περιπου μαλλον θα καταληξω σε αυτο. Περιμενω να κυκλοφορησει στην Ευρωπη (μονο στην Ιταλια υπαρχει ηδη) και να δω και καμια κριτικη πρωτα. Edited by Rayven
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και στο http://www.birdphone.gr/gr/prdid/918cc82b876b41e7a5b10127eb557038/productinfo.aspx που απο οτι ξέρω είναι αξιόπιστο με 181 ευρώ σήμερα. Νομίζω οτι θα πέσει και άλλο, αν πάει γύρω στα 160 θα ειναι μια πολύ καλή τιμή για το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/302274_287712221251871_115811665108595_928247_369581406_n.jpg

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pOZQjsxeV6c]LG Optimus Net Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-fdukz7paw0]LG Optimus Hub hands-on (Greek) - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το χει κάποιος στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις?

1. αυτονομία? (επειδή τα smartphones πάσχουν γενικά+για τα lg ακούω παράπονα στο θέμα)

2. ταχύτητα απόκρισης? (με τη ραμ κ cpu που λέει πιστεύω θα τα πηγαίνει αρκετά καλά)

3. γενικά κάποιο ελλάτωμα ή κάποια παρατήρηση καλοδεχούμενη

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και μενα εντύπωση μου κάνει. τόσο fail? πάντως εγώ το περιμένω να έρθει σε καμια βδομάδα. 2 επιλογές ειχα κ αυτή ήταν η καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το αγορασα λιγες μερες πριν τα χριστουγεννα και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. το προτεινω ανεπιφυλακτα και σε αποδοση τιμης. σαφως καλυτερο απο το samsung ace που πηρε μια φιλη μου.

 

και δεν το βρηκα στα avatar :(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και δεν το βρηκα στα avatar :(

 

Από τη στιγμή που το ζήτησες εδώ θα μπει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3927897#post3927897

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κι εγώ την ίδια απορία έχω!Ποιός θα μας πει τι γίνεται με το κινητό;Αξίζει τα χρήματα,βγάζει προβλήματα,εφαρμογές κ.τ.λ.Κάθε βοήθεια δεκτή! Καλή μέρα σε όλους!!!!
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο,δειχνει τηλεφωναρα,το εχω βρει used 3 μηνων στα 130 ευρω,και δεν βλεπω να το αγοραζει κανεις για να ανταλαξουμε πληροφοριες!:wacko:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κάποιος να μας έλεγε για την αυτονομία της μπαταρίας και την ανάλυση της οθόνης που έχω ακούσει ότι πάσχει λίγο:(
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
λοιπον μετα απο δυο εβδομαδες, αν και ασχετος απο κινητα, σας ενημερωνω οτι η μπαταρια κραταει περιπου 48 ωρες με κανονικη χρηση, αρκετη ομιλια κ παιχνιδια κ wi fi κοκ. γενικα ικανοποιημενος
Link to comment
Share on other sites

Ας κανει καποιος μια αναφορα σε εναν moderator να ανεβασουν το Avatar της συσκευης!

 

σκεφτομαι να το αγορασω απο τις αγγελιες που το βρηκα σε καλη τιμη,

για οποιον τον ενδιαφερουν οι τιμες SAR του κινητου βρηκα αυτο :

Europe & Middle East & Africa & Asia & Oceania

The highest SAR value for use at the ear is 0.713 W/kg (10 g) and when worn on the body is 1.12 W/kg(10 g) at 15mm.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το κινητό είναι μια χαρά το έχω περίπου ένα μήνα και αξίζει πιστεύω τα λεφτά του για αυτά που προσφέρει . Οπιος ενδιαφέρετε η θέλει λεπτομέρειες για κάτι ας μου πει.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας κανει καποιος μια αναφορα σε εναν moderator να ανεβασουν το Avatar της συσκευης!

Απευθύνεσαι εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=124232

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο,δειχνει τηλεφωναρα,το εχω βρει used 3 μηνων στα 130 ευρω,και δεν βλεπω να το αγοραζει κανεις για να ανταλαξουμε πληροφοριες!:wacko:

 

Ουσιαστικά είναι η πολύ καλή συνέχεια του Optimus P500 , και μία από τις πολύ καλές συσκευές για την κατηγορία του και με πολύ καλή ανάλυση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...