Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως τα ήξερες με την CM9, δεν άλλαξε τίποτα.

Την έβαλα την CM10 εδώ κάτι μέρες και όλα καλά. Έχει περισσότερο χώρο για να βάλεις εφαρμογές από την CM9 και τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται το ίδιο γρήγορη και περισσότερο ομαλή από την CM9.

Απο προβληματα Νικο τι λεει η cm10?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μα μην βγω off topic να πω ότι δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα σοβαρό πρόβλημα. Λειτουργούν τα πάντα σχεδόν άψογα όπως και στην CM9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα, δοκιμασα σημερα να παρω ενα MMS που μου εστειλαν, αλλα δεν κανει τιποτα οταν πατας το κουμπι Download, αλλαζει σε Downloading αλλα τιποτα, και μιλαμε για 10KB μηνυμα.

Ευχαριστω

 

AKYΡON, το "Data enabled" over Mobile network, ηταν απενεργοποιημενο.

Edited by km1121

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.το κινητο μου 'φοραει' την ics στη σταθερη εκδοση.ολα καλα αλλα τελευταια εχω το εξης προβλημα:οποτε βγαινω απο μια εφαρμογη,εξω,κανει restart ο launcher(trebuchet) και ειναι πολυ ενοχλητικο.εχω βαλει και το autokiller memory μπας και καλυψει το οποιο θεμα ελλειψης ραμ αλλα τπτ...μπορει κανεις να μ προτεινει κατι;

 

Edit:μιλαω για την cm9 stable

Edited by fotis1988
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.το κινητο μου 'φοραει' την ics στη σταθερη εκδοση.ολα καλα αλλα τελευταια εχω το εξης προβλημα:οποτε βγαινω απο μια εφαρμογη,εξω,κανει restart ο launcher(trebuchet) και ειναι πολυ ενοχλητικο.εχω βαλει και το autokiller memory μπας και καλυψει το οποιο θεμα ελλειψης ραμ αλλα τπτ...μπορει κανεις να μ προτεινει κατι;

 

Edit:μιλαω για την cm9 stable

 

Μήπως το autokiller σου κάνει την ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το autokiller, το εχουμε ξανασυζητησει γινεται redraw στον launcher, συμβαινει στην cm9.1 αυτο οπως και στο.....S3 ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

βάλτε cm10 να ησυχάσετε... :D

 

Τα έχει και αυτή τα θεματάκια της :)

Δύσκολα ησυχάζεις με τον γαλαξία :lol:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Stable ? ;)

 

Τα έχει και αυτή τα θεματάκια της :)

Δύσκολα ησυχάζεις με τον γαλαξία :lol:

 

αν εξαιρέσεις το κάκιστο wifi που είναι το γνώριμο σε όλους, είναι πολύ stable για καθημερινή χρήση...

ίσως πιο stable και απο κάποιες stock, σίγουρα τουλάχιστον δεν έχει τα lagαρισματα και τις μαύρες οθόνες, η την ατελείωτη αναμονή για την εφαρμογή του fb... :mad:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει το autokiller, το εχουμε ξανασυζητησει γινεται redraw στον launcher, συμβαινει στην cm9.1 αυτο οπως και στο.....S3 ;)

 

 

 

Με το autokiller μπορω ν πω οτι εστρωσε λιγο...Αμα βαλω αλλον launcher?δε γινεται τπτ ε;

Link to comment
Share on other sites

Ο Nova είναι λίγο πιο smooth κατά την άποψη μου οπότε μπορείς να τον δοκιμάσεις για να δεις πως θα τα πάει. Επίσης υπάρχει και ο Apex.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με το νοβα το προβλημα εντεινεται..εμεινα στον εεργοστασιακο.ξερει κανεις καποιον τροπο ή εκδοση που να ξεπερναει αυτο το θεμα;κατι αλλο που βλεπω ειναι οτι τρωει αρα πολυ μπαταρια.μεσα σε εξι ωρες εχασα 90%..ιναι ανεξηγητο !τρωει παρα πολυ στο 3g,σε σημειο που ανα ενα λεπτο πεφτει 1%.να αλλαξω μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

To 3G τρώει πολύ μπαταρία γιατί δεν χρησιμοποιεί drivers της samsung οπότε έχουν τα προβληματάκια τους...

 

Όταν λες ότι ανα λεπτο πέφτει, εννοείς σε αναμονή, ή σερφάρεις?

Link to comment
Share on other sites

To 3G τρώει πολύ μπαταρία γιατί δεν χρησιμοποιεί drivers της samsung οπότε έχουν τα προβληματάκια τους...

 

Όταν λες ότι ανα λεπτο πέφτει, εννοείς σε αναμονή, ή σερφάρεις?

 

 

οταν σερφαρω γινεται αυτο!! αλλα το ειχα σε αναμονη οταν μου εφυγε το 70 τοις εκατο ! επισης καμια φορα ενω δειχνει οτι πεφτει η μπαταρια π.χ. στο 7 τοις εκατο ,μετα απο λιγο γινεται 8,9 τοις εκατο...ειναι θεμα λογισμικου ή μαλλον πρεπει να αλλαξω μπαταρια ?(το δευτερο μ φαινεται και το πιο πιθανο ) .

 

Βρηκα μια σελιδα που λεει για ενα fix που αφορα το redraw και ειναι η εξης:http://samsunggalaxysforum.net/f5/having-launcher-lag-redraw-after-exiting-app-fix-inside-works-any-launcher-7695.html

Γίνεται τπτ με αυτο?θελει script manager ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία αν σου πέφτει τόσο γρήγορα σε αναμονή ή όντως η μπαταρία σου έχει φτάσει στα τελευταία της.

Βέβαια όπως σου είπε ο Νίκος στο 3G καταναλώνει αρκετή μπαταρία ειδικά στο σερφάρισμα. Αν βγάζεις τρεις ώρες με σερφάρισμα σε 3G είσαι καλά.

 

Προσθέτεις την γραμμή που σου λέει με έναν Text Editor στο build.prop που βρίσκεται στο /system.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία ή όντως η μπαταρία σου έχει φτάσει στα τελευταία της.

 

Προσθέτεις την γραμμή που σου λέει με έναν Text Editor στο build.prop που βρίσκεται στο /system.

 

δε νομιζω οτι φτανει στα τελευταια της ετσι ευκολα...

εγω 2 χρονια το εχω και ακομα η μπαταρια ειναι σε ικανοποιητικα επιπεδα

 

ας δοκιμασει να ξαναφλασαρει αμα δεν βαριεται

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ούτε εγώ νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι χρήση και τι συντήρηση έχει κάνει ο καθένας.

Έκανα και ένα Edit στο πιο πάνω μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία αν σου πέφτει τόσο γρήγορα σε αναμονή ή όντως η μπαταρία σου έχει φτάσει στα τελευταία της.

Βέβαια όπως σου είπε ο Νίκος στο 3G καταναλώνει αρκετή μπαταρία ειδικά στο σερφάρισμα. Αν βγάζεις τρεις ώρες με σερφάρισμα σε 3G είσαι καλά.

 

Προσθέτεις την γραμμή που σου λέει με έναν Text Editor στο build.prop που βρίσκεται στο /system.

 

Βασικα καπου στις δυο ωρες σερφαρισματος διαρκει,ισως και λιγοτερο..με την cm9 γενικα υπαρχει θεμα αυτονομιας.αλλα τωρα μ τελειωνεκ πολυ γρηγορα η μπαταρια...τι να πω..για τον text editor εβαλα την προταση αλλα δεν μ αφηνει να την αποθηκευσω,ενω ειμαι ροοτ..καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα τρίωρο έλεγα με καινούργια μπαταρία οπότε και με τις δύο ώρες είσαι καλά.

 

Θα το δοκιμάσω όταν μπορέσω στην CM10 για να δω αν γίνεται να αλλάξει το αρχείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ενδεικτικά να σας πω ότι με την cm10 και devil kernel η μπαταρία χθες μου έφτασε στις 28 ώρες χρήσης με οθόνη ενεργή 3 ώρες και 10 λετπά και ομιλία 1 με 1.5 ώρα δεν θυμάμαι

πάρα πολύ καλά θα έλεγα :)

 

και η μπαταρία μου είναι 2 χρονών όπως είπα και παραπάνω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ενδεικτικά να σας πω ότι με την cm10 και devil kernel η μπαταρία χθες μου έφτασε στις 28 ώρες χρήσης με οθόνη ενεργή 3 ώρες και 10 λετπά και ομιλία 1 με 1.5 ώρα δεν θυμάμαι

πάρα πολύ καλά θα έλεγα :)

 

και η μπαταρία μου είναι 2 χρονών όπως είπα και παραπάνω

 

Βοηθαει ο devil Βασιλη, και στην slim ics που τον ειχα ηταν ο καλυτερος στην αυτονομια :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ΧΕΡΕΤΟ ΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΕΙΣΕΙ ΕΧΩ ΤΙΝ 2.3.3 ΠΟΙΑ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τι θες να περάσεις; Επίσημη ή Custom ROM γιατί η ICS δεν έχει δοθεί επίσημα για το κινητό μας. Επίσημα έχει δοθεί μέχρι την 2.3.6 αλλά και αυτή για άλλες χώρες.

Στο συγκεκριμένο θέμα μιλάμε για Custom ICS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...