Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο music player εχει επιλογή εφέ ήχου η κατι τετοιο

 

ααααααααα καμια σχεση με αντικατάσταση του voodoo λοιπον. Πίσω στο καλό μου voodoo που μπορώ να ρυθμίσω απο ευαισθησία μικροφώνου μέχρι πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε ξέρω για το enable volume options, αλλά το DSP manager έχει αντικαταστήσει το voodoo sound από ότι έχω δει. Αν κοιτάξεις στην τελευταία καρτέλα του προγράμματος είναι οι επιλογές του voodoo sound.

 

Αν βάλεις Semaphore δεν είναι ενσωματωμένο το Voodoo Sound στο DPS Manager οπότε χρειάζεται να εγκαταστήσεις την εφαρμογή (τουλάχιστον στην CM9).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

αααα σόρρυ δεν έχω βάλει semaphore οπότε δε ξέρω αν αλλάζει κάτι στην εφαρμογή DSP manager αν αλλάξεις κέρνελ :O
Link to comment
Share on other sites

παίδες πραγματικά ρίξτε μια ματιά στο αναβαθμισμένο airdroid το οποίο πλέων δουλεύει χωρίς προβλήματα σε ics (αν εξαιρέσω ότι μου συνδέεται μόνο με ip και όχι με το web address που δίνει το πρόγραμμα).

 

Πραγματικά πανέμορφη δουλειά από τον developer.

 

Το μόνο νομίζω που δεν κάνει και έχει παραπάνω το myphoneexplorer είναι να πετάει ενημερωτικό ballon στο desktop όταν έχεις εισερχόμενη κλήση και μήνυμα (στα δείχνει βέβαια με αριθμούς)

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

...μπερδεψα ;)

 

Λιπών...από το πρωί παιδεύομαι και δεν βγάζω άκρη. Έχω την Ginger stock...πως στο καλό περνάω semaphore? στο site έχει ένα σωρό οδηγίες αλλά για TAR...όχι για ZIP.

 

και άντε και πέρασα semaphore... μετά αν κατάλαβα καλά από τις ο οδηγίες...πρέπει να περάσω CM9 και μετά από πάνω slim???

 

Κοντεύω να το πετάξω στα μικροκύματα.

 

......οποιαδήποτε βοήθεια είναι πέραν του δέοντος καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παίδες πραγματικά ρίξτε μια ματιά στο αναβαθμισμένο airdroid το οποίο πλέων δουλεύει χωρίς προβλήματα σε ics (αν εξαιρέσω ότι μου συνδέεται μόνο με ip και όχι με το web address που δίνει το πρόγραμμα).

 

Πραγματικά πανέμορφη δουλειά από τον developer.

 

Το μόνο νομίζω που δεν κάνει και έχει παραπάνω το myphoneexplorer είναι να πετάει ενημερωτικό ballon στο desktop όταν έχεις εισερχόμενη κλήση και μήνυμα (στα δείχνει βέβαια με αριθμούς)

 

Έμενα συνδέεται κανονικά από το web address παντως (χρησιμοποιησα την μέθοδο που σκαναρεις το code)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Λιπών...από το πρωί παιδεύομαι και δεν βγάζω άκρη. Έχω την Ginger stock...πως στο καλό περνάω semaphore? στο site έχει ένα σωρό οδηγίες αλλά για TAR...όχι για ZIP.

 

και άντε και πέρασα semaphore... μετά αν κατάλαβα καλά από τις ο οδηγίες...πρέπει να περάσω CM9 και μετά από πάνω slim???

 

Κοντεύω να το πετάξω στα μικροκύματα.

 

......οποιαδήποτε βοήθεια είναι πέραν του δέοντος καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ

 

Τα εχεις μπερδεψει.Η σωστη σειρα ειναι η παρακατω:

1. βαζεις πρωτα μια στοκ gb

2. μετα τον semaphore kernel που ειναι συμβατος με την ρομ αυτη ωστε να εχεις cwm recovery.Ειναι σε μορφη .tar και μπαινει μεσω odin.

3. μετα βαζεις την cm9 με install zip from sd card απο cwm recovery

4. μετα απο πανω (παλι απο cwm recovery) περνας την slim base και μετα τα i9000 essentialls

5. και τελος περνας τον semaphore της slim ο οποιος ειναι σεμορφη .zip και περνιεται κι αυτος μεσω recovery.

Πριν κανεις ολα αυτα ομως, κατσε και ξαναδιαβασε τους οδηγους παλι εκτενεστερα...πριν το κανεις καρβουνο :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω (καλού κακού) ότι όταν θα περάσεις την slim, θα φλασαρεις το "base" και μετά το "essentials" χωρίς reboot ενδιάμεσα.

 

Επίσης μπορείς να περάσεις αντί για cm9 την slim 2.6 που είναι full built.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω (καλού κακού) ότι όταν θα περάσεις την slim, θα φλασαρεις το "base" και μετά το "essentials" χωρίς reboot ενδιάμεσα.

 

Επίσης μπορείς να περάσεις αντί για cm9 την slim 2.6 που είναι full built.

 

Σωστος ο Νικολας, αλλα εκτος αυτου υπαρχουν αρκετες λεπτομερειες ακομη ενδιαμεσα στα βηματα που αναφερω, τις οποιες για να τις κανει σωστα πρεπει να τις διαβασει ο φιλος μας πρωτα.Τα ετοιμα, πολλες φορες δεν οδηγουν σε καλο :rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα σπάσατε! Μετά από 185 blicks έγινε σωστά η δουλειά! Σας ευχαριστώ ειλικρινά.

Κανένα Ελληνικό Swype παίζει; γιατί δεν βλέπω καθόλου Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρώτο μήνυμα του θέματος!

 

EDIT: Ωραίο κινητό nikos523! Πρέπει να είσαι ο πρώτος που το πήρε! Καλορίζικο...:p

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό nikos523! Πρέπει να είσαι ο πρώτος που το πήρε! Καλορίζικο...:p

 

thanks!

καλούτσικο είναι μωρε..!

 

χαχα ζήλεψα θα το βάλω κι εγώ για άβαταρ :O

συγγνώμη για το offtopic :D

 

ζηλιάρηηηηηηηη!

 

Σωστος ο Νικολας, αλλα εκτος αυτου υπαρχουν αρκετες λεπτομερειες ακομη ενδιαμεσα στα βηματα που αναφερω, τις οποιες για να τις κανει σωστα πρεπει να τις διαβασει ο φιλος μας πρωτα.Τα ετοιμα, πολλες φορες δεν οδηγουν σε καλο :rolleyes:

 

Σωστά φίλε μου.

Γι'αυτό είπα να γράψω έναν οδηγό :p

 

 

τον έγραψα εδώ γιατί δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα στους οδηγούς

Link to comment
Share on other sites

Σωστά φίλε μου.

Γι'αυτό είπα να γράψω έναν οδηγό :p

τον έγραψα εδώ γιατί δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα στους οδηγούς

Μπραβο Νικολα για την προσπαθεια, απο τους πιο χρησιμους οδηγους!! :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να προσθέσουμε στον οδηγό τα βήματα (Odin κ.τ.λ) για το πως ξεκινάμε από froyo για να πάμε σε slim, γιατί πιστεύω αρκετοί δεν έχουμε gb ακόμα.

Ευχαριστώ... :-)

Samsung Galaxy S running Slim ICS 3.5 + Semaphore ICS 1.2.2s kernel Android 4.0.4 ICS
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να προσθέσουμε στον οδηγό τα βήματα (Odin κ.τ.λ) για το πως ξεκινάμε από froyo για να πάμε σε slim, γιατί πιστεύω αρκετοί δεν έχουμε gb ακόμα.

Ευχαριστώ... :-)

 

Νομιζω οτι αστειευεσαι :rolleyes:

Υπαρχουν ηδη οδηγοι για περασμα gingerbread roms μεσω odin!!

Ψαξε καλυτερα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να προσθέσουμε στον οδηγό τα βήματα (Odin κ.τ.λ) για το πως ξεκινάμε από froyo για να πάμε σε slim, γιατί πιστεύω αρκετοί δεν έχουμε gb ακόμα.

Ευχαριστώ... :-)

 

οπως σου ειπε ο Ηρακλης, εχουμε αναλυτικοτατους οδηγους.

επισης μπορεις να το συνδεσεις με τον υπολογιστη και να κανεις την αναβαθμιση μεσω kies απλα και γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο οδηγός σου για την Slim ICS μεταφέρθηκε στο My Guides με τίτλο Galaxy S : [ROM] Slim ICS.

Πλέον οι λάτρεις της Slim έχετε δικό σας thread.

Enjoy!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο οδηγός σου για την Slim ICS μεταφέρθηκε στο My Guides με τίτλο Galaxy S : [ROM] Slim ICS.

Πλέον οι λάτρεις της Slim έχετε δικό σας thread.

Enjoy!:)

 

Ωραίος Νίκο ευχαριστώ! (καιρός ήταν :p)

Για να έχω edit συνέχεια στον οδηγό πρέπει να το ζητήσω σε admin λογικά έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ασχοληθείς με τον οδηγό σου και ίσως στο μέλλον και με άλλους (αφού το 'χεις) θα το κανονίσω εγώ.

Λογικά αύριο θα έχεις δικαιώματα. Θα σε ενημερώσω...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :).

Από ότι διαβάζω σχεδόν όλοι είστε με slim αλλά θα την κάνω την ερώτηση μου μήπως βρω λύση.

Χρησιμοποιώ CM9 last nightlys εδώ και κανα 2-3 βδομάδες. Από την αρχή είχα προβλήματα με το μεγάφωνο των κλήσεων.

Δλδ σε άσχετες στιγμές σταματάει να δουλεύει το ηχείο με αποτέλεσμα να με παίρνουν τηλέφωνο και να μην ακούω τον άλλον αλλά αυτός πάντα με ακούει. Δεν συμβαίνει ποτέ στην διάρκεια της κλήσης.

Με επανεκκίνηση φτιάχνει.

Υποψιάζομαι οτι προκαλείτε απο το Spirit Fm , χρησιμοποιώ πάντα το τελευταίο update.

 

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα?? Διάβασε κάτι γιαυτό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βγάλεις το Spirit FM γιατί δημιουργεί πολλά προβλήματα και επίσης υπάρχει ο κίνδυνος να κάψεις το ηχείο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς απ' ότι ξέρω καμία ακόμα...!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα infinitum LBR V1.0 με αρκετες βελτιωσεις εναντι της infinitum v.2.2 με κυριοτερη την διορθωση των bootloops..Οποιος την δοκιμασει ας μας πει εντυπωσεις :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεα infinitum LBR V1.0 με αρκετες βελτιωσεις εναντι της infinitum v.2.2 με κυριοτερη την διορθωση των bootloops..Οποιος την δοκιμασει ας μας πει εντυπωσεις :)

 

Με την v2.2 (full wipe) και semaphore 1.1.1s καθυστερούσε πολύ η έναρξη εφαρμογών και η μπαταρία απο τις χειρότερες. Μόλις εβαλα την LBR (wipe cache, wipe Dalvik cache), πρώτη εντύπωση: δεν έχει lag. Θα κρατήσω λίγο τον Glitch και μετά semaphore. Περισσότερα αργότερα όταν θα μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα.

GPS: 1st fix (cold): 24sec, 2nd fix 48sec (με pool.ntp.org)

1st fix (cold): 37sec, 2nd fix 27sec (με europe.pool.ntp.org) όλα στη βεράντα 1ου πολυκατοικίας κοντά στο τοίχο

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...