Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εξωτερική κάρτα είναι στο mnt/emmc δε γίνεται να μη το βλέπεις. Απλά πρέπει να πας ένα βήμα πίσω γιατί είσαι ήδη στο mnt/sdcard. Όταν πας στο mnt θα τα δείς όλα. Στον ES μπορείς πολύ απλά να πατήσεις το εικονίδιο με το αστεράκι πάνω αριστερά και θα σου εμφανίσει την διαδρομή έτοιμη.

 

Τόσο απλά....:p

Ευχαριστώ πολύ Νίκο.

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εξακολουθω και εχω το προβλημα με to playstore.Επισης δεν μου συγχρονιζει το gmail λογαριασμο για κανενα λογο.Το playstore μονιμα σφαλμα διακομιστη.Δοκιμασα εκανα format ξαναεβαλα rc2,παλι την τελευταια nightly αλλα παλι τιποτα.Το ιδιο προβλημα.Τι αλλο να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις διπλά τα wipes, περνά πάλι την CM9 και ξανάκανε δύο φορές τα wipes.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω και 5 μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Χανεται το σημα και οταν τυχει και εχω σημα οταν παω να μιλησω μετα απο μερικα δευτερολεπτα κοβεται. Εχω περασμενη την milestone build 39 και τον semaphore 1.2.5 εδω και αρκετο καιρο και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα. Εσβησα τα παντα, περασα παλι gb αλλα τπτ, παλι τα ιδια... Θα ηθελα αν εχει καποιος αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα να με βοηθησει... Ευτυχως το κινητο ειναι στην εγγυηση ακομα οποτε αν δεν βγαλω ακρη θα το στειλω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω και 5 μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Χανεται το σημα και οταν τυχει και εχω σημα οταν παω να μιλησω μετα απο μερικα δευτερολεπτα κοβεται. Εχω περασμενη την milestone build 39 και τον semaphore 1.2.5 εδω και αρκετο καιρο και δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα. Εσβησα τα παντα, περασα παλι gb αλλα τπτ, παλι τα ιδια... Θα ηθελα αν εχει καποιος αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα να με βοηθησει... Ευτυχως το κινητο ειναι στην εγγυηση ακομα οποτε αν δεν βγαλω ακρη θα το στειλω. Ευχαριστω.

 

Έβαλες καμιά καινούργια εφαρμογή τις τελευταίες 5 μέρες;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες καμιά καινούργια εφαρμογή τις τελευταίες 5 μέρες;

 

Οχι καμια. Αυτο ειναι το θεμα, οτι τις τελευταιες 2 βδομαδες περιπου δεν εχω περασει τπτ. Ετσι ξαφνικα εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια. Αυτο ειναι το θεμα, οτι τις τελευταιες 2 βδομαδες περιπου δεν εχω περασει τπτ. Ετσι ξαφνικα εγινε.

 

Από τα λίγα που ξέρω υποθέτω τα ακόλουθα:

1) software πρόβλημα: τι modem έχεις τώρα; Δοκίμασε κάποιο άλλο.

2) hardware πρόβλημα: πρόβλημα κεραίας(?). είχες καμιά πτώση τελευταία;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια. Αυτο ειναι το θεμα, οτι τις τελευταιες 2 βδομαδες περιπου δεν εχω περασει τπτ. Ετσι ξαφνικα εγινε.

 

Για να εξακριβωσεις εαν ειναι hardware ή software προβλημα φλασαρε μια επισημη ρομ (2.3.6 ας πουμε:p)

και δες εαν συνεχιζει να γινεται το ιδιο :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε διαβάζετε καλά :p Το παιδί λέει ότι έσβησε τα πάντα και πέρασε gb και πάλι τα ίδια! Άρα λογικά αλλάχτηκε και το modem :wacko: Φίλε εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις μία άλλη κάρτα SIM γιατί συμβαίνουν πολλά κουλά ώρες ώρες και αν το κάνει και πάλι να βάλεις το σωστό λογισμικό για την εγγύηση σου (αν είναι Ελληνική η συσκευή, βάζεις JVI 2.3.3 αλλάζεις product code σε EUR) και να το πας σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που ξέρω υποθέτω τα ακόλουθα:

1) software πρόβλημα: τι modem έχεις τώρα; Δοκίμασε κάποιο άλλο.

2) hardware πρόβλημα: πρόβλημα κεραίας(?). είχες καμιά πτώση τελευταία;

 

1) εχω δοκιμασει και jvu και jvt

2) οχι δεν μου εχει πεσει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε διαβάζετε καλά :p Το παιδί λέει ότι έσβησε τα πάντα και πέρασε gb και πάλι τα ίδια! Άρα λογικά αλλάχτηκε και το modem :wacko: Φίλε εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις μία άλλη κάρτα SIM γιατί συμβαίνουν πολλά κουλά ώρες ώρες και αν το κάνει και πάλι να βάλεις το σωστό λογισμικό για την εγγύηση σου (αν είναι Ελληνική η συσκευή, βάζεις JVI 2.3.3 αλλάζεις product code σε EUR) και να το πας σέρβις.

 

Περασα την 2.3.3 να την εχω ετοιμη για το service :P Παντως οταν κανω αναζητηση διαθεσιμων δικτυων μου βγαζει την vodafone και καμια φορα την wind. Επισης εβαλα κι αλλη καρτα cosmote αλλα κανει τα ιδια... και η δικη μου δουλευει κανονικα σε αλλο τηλεφωνο. Τι να πω δεν ξερω... Ηταν προγραμματισμενο να χαλασει φαινεται!!! :P :P

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε διαβάζετε καλά :p Το παιδί λέει ότι έσβησε τα πάντα και πέρασε gb και πάλι τα ίδια! Άρα λογικά αλλάχτηκε και το modem :wacko: Φίλε εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις μία άλλη κάρτα SIM γιατί συμβαίνουν πολλά κουλά ώρες ώρες και αν το κάνει και πάλι να βάλεις το σωστό λογισμικό για την εγγύηση σου (αν είναι Ελληνική η συσκευή, βάζεις JVI 2.3.3 αλλάζεις product code σε EUR) και να το πας σέρβις.

 

Ουπς, με συγχωρεις Νικο, καλα λες λογικα αλλαχτηκε και το modem :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!!! Πειτε τι να κανω πριν τραβηξω ενα φλασαρισμα με οποια ρομ εχω στο λαπτοπ τωρα γιατι ειμαι διακοπες και δεν εχω ιντερνετ....

Εκει που ημουν tethering με usb ξαφνηκα δεν ειχε ιντερνετ το λαπτοπ ενω στο κινητο εδειχνε κανονικα μπλε το σηματακι του σηματος. Επισης στο ακυρο πεταξε και ενα reboot οσο προσπαθουσα να ενεργοποιησω παλι το tethering. Εχω κανει τα παντα απο επανεκκινησεις (κινητο και λαπτοπ) και εξακουθει να λεει tethering error μολις παω να το ενεργοποιησω. Ουτε με wifi δουλευει. Αλλαξα κερνελ απο semaphore σε devil αλλα παλι τιποτα.

 

Ευχαριστω! (slim 4.2)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την Slim που φοράς στον υπολογιστή ή μέσα στο κινητού σου ώστε να την περάσεις από πάνω με wipe cache/dalvik cache μήπως και στρώσει; Αν δεν την έχεις δεν είναι ανάγκη να φλασάρεις όποια ROM έχεις μαζί σου. Ένα factory reset λογικά θα κάνει την δουλειά του και μετά επαναφέρεις εφαρμογές με Titanium.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δοκιμασω την σλιμ πρεπει να την εχω στην sd

 

Edit: Φθηνά τη γλύτωσα από ότι φαίνεται. Είχα σκεφτεί το factory reset αλλά με έπιασε πανικός με την σκέψη ότι έπρεπε να κάνω backup και μετά επαναφορά. Το βαριέμαι απεριόριστα αυτό το πράμμα.

Τώρα φαίνεται να δουλεύει με wipe cache, dalvik και ξαναφλασάρισμα από πάνω. Τι άκυρο ήταν αυτό....

Ευχαριστώ!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλες και γρηγορες οι customs, αλλα δεν ξερεις ποτε θα σε κρεμασουν, σε ανυποπτη στιγμη!!

Κατι τετοια ακυρα σαν και του Νικου, ειναι που θελεις να πεταξεις το κινητο στον τοιχο!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί οι Official είναι απροβλημάτιστες...:p

Γενικά πότε δεν ξέρεις πότε θα σου κάνει νερά μια ROM αλλά το χειρότερο είναι ότι όταν είναι να συμβεί κάτι συμβαίνει την πιο ακατάλληλη στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι τελειες οι στοκ (της samsung ειδικα:rolleyes: ) αλλα για μενα τουλαχιστον υπερτερουν στην σταθεροτητα :)Ειναι ομως τραγικο, δεν ειναι λιγες οι φορες που σκαλιζω το κινητο για την πλακα μου και ανταποκρινεται μια χαρα, και οταν χρειαστω κατι επειγοντως θα αρχισει να ψιλοκολλαει !!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω cosmote 2in1 καρτα κ θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να δουλεψει το sim tool kit με την cm9. Το θεωρω απαραιτητο γιατι κανω εναλλαγη αναμεσα σε δυο αριθμους. Αν καποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω cosmote 2in1 καρτα κ θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να δουλεψει το sim tool kit με την cm9. Το θεωρω απαραιτητο γιατι κανω εναλλαγη αναμεσα σε δυο αριθμους. Αν καποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει.

 

στην slim γινεται

και ειμαι σχεδον σιγουρος και στην cm9

δες εδω για αρχη... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553076

 

εγω παντα το μονο προβλημα που ειχα και εχω ειναι οτι δεν λαμβανω τα σμσ του δευτερου αριθμου

Link to comment
Share on other sites

Την CYANOGENMOD 9 που έγινε stable την έχει δοκιμάσει κανένας? Θέλω μια καλή ICS rom και δεν ξέρω που να στραφώ... (Αν κατάλαβα καλά JB ROM θα αγήσει να γίνει stable αρκετά...)
Link to comment
Share on other sites

Την CYANOGENMOD 9 που έγινε stable την έχει δοκιμάσει κανένας? Θέλω μια καλή ICS rom και δεν ξέρω που να στραφώ... (Αν κατάλαβα καλά JB ROM θα αγήσει να γίνει stable αρκετά...)

 

Πολλοί.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326753

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειχα πάρει το i9000 τα Χριστούγεννα απο το Mediamarkt με την 2.3.3.

 

Εδω και καιρό τρ'ωει απίστευτα κολλήματα, που αλλες φορές χρειάζεται να βγάλω την μπαταρία, αλλες να έχω πατημένο το κουμπί για 8 δευερόλεπτα κτλ.

Επίσης αργεί κάποιες φορές στο restart, πάνω από 2 λεπτά για να βάλω το PIN.

Κάποια παιχνίδια που επαιζα παλίά απροβλημάτιστα, τώρα μου κολλάνε καμια φορά και αλλες φορές παγώνει όλο το σύστημα.

 

Θα ήθελα να μου πείτε που βρίσκονται μαζεμένες οι πληροφορίες για format και ποια είναι η πιο σταθερή έκδοση ( όχι απαραίτητα ISC) για να περάσω.

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by dinosss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έβαλα σήμερα την 9 και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Πως μπορώ να έχω το Samsung Apps? (την εφαρμόγή store της Samsung?)

 

Eυχαριστώ

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έβαλα σήμερα την 9 και είμαι πολυ ευχαριστημένος.

Πως μπορώ να έχω το Samsung Apps? (την εφαρμόγή store της Samsung?)

 

Eυχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1667051

 

[ADDON] [uPDATE 1.5.] Samsung-Addon for CM9,SlimICS&AOKP now with S3 Weather-Widget

Πάρε ένα nandroid backup πρώτα γιατί έπεσα σε bootloop

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...