Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Στράτος το έφτιαξε, το αναφέρει και στο changelog του 1.2.6 :-)

Πρεπει να μας πει ο Στρατος ποια θα ειναι η επομενη συσκευη του μου φαινεται...:p

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω στην ice cream sandwich τον browser που είχε η gingerbread; με βόλευε πολύ περισσότερο..αν ξέρει καποίος παρακαλώ να βοηθήσει..ευχαριστώ πολύ!!!!

 

Μην ασχολεισαι με τον στοκ !

Βαλε τον opera mobile να ευχαριστηθεις browsing ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πραγματικα πρεπει να βαλετε την darkyrom v.11.0 black edition με semaphore 1.2.5s βασιζεται πανω στην Cm9 αλλα για μενα ειναι oτι καλυτερo εχω βαλει στo κινητo. δεν κoλλαει πoυθενα και oλες oι λειτoυργειες πανε ρoλoι. μεχρι τωρα δεν εχω βρει ιδιαιτερα bugs πoυ να με ενoχλoυν και ειπαν oτι θα φτιαξoυν και κατι χαζoμαριτσες..τελoς η μπαταρια ειναι απιστευτη..δoκιμαστε και θα δειτε..
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα πρεπει να βαλετε την darkyrom v.11.0 black edition με semaphore 1.2.5s βασιζεται πανω στην Cm9 αλλα για μενα ειναι oτι καλυτερo εχω βαλει στo κινητo. δεν κoλλαει πoυθενα και oλες oι λειτoυργειες πανε ρoλoι. μεχρι τωρα δεν εχω βρει ιδιαιτερα bugs πoυ να με ενoχλoυν και ειπαν oτι θα φτιαξoυν και κατι χαζoμαριτσες..τελoς η μπαταρια ειναι απιστευτη..δoκιμαστε και θα δειτε..

 

Την slim 4.2 την εχεις βαλει φιλε..;

για να δω τι μετρο συγκρισης εχεις γιαυτο ρωταω καθως ψηνομαι κι εγω για darky ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την AOKP Μ6 και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, αν και δεν την έχω ιδιαίτερο καιρό.

Έχω δοκιμάσει Slim και CM9, αλλά η clean AOKP είναι πραγματικά πολύ καλύτερη!

Την DarkyROM τη σκεφτόμουν, μπορεί να κάνω ένα nandroid και να τη δοκιμάσω:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απαντηστε μου σε κατι η cm9 βγαζει και σε εσας πολλα προβληματα?? εχει περασει ενας μηνας και κατι που την εχω και εχω αναγκαστει να κανω ρισετ πανω απο 10 φορες για το ιδιο προβλημα!! το προβλημα ειναι οτι μετα απο καποιο καιρο αρχιζει και μου πεταει μνμ οτι τερματιστηκαν processes και μετα οτι εφαρμογη ανοιγω κλεινει πεταγοντας ερρορ του κανω ρισταρτ και δεν ανοιγει ποτε κολλαει στην οθονη μπουταρισματος! :/ σμρ ουτε με ρισετ δεν εφτιαξε και θελω επειγοντος βοηθεια γτ χρειαζομαι το κινητο για αυριο το πρωι! λοιπον θελω να κρατησω τα αρχεια που εχω στην εσωτερικη μνημη για εφαρμογες δεν μ πολυνοιαζει αλλα δεν μπορω να τα δω αφου το κινητο δεν ανοιγει τι να κανω?? επισης αν κανω factory reset διαγραφει και τα αρχεια στην εσωτερικη μνημη γτ δεν θυμαμαι. Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την CM9.

Αν κάνεις factory reset δεν διαγράφεται ότι είναι στην SDCard.

Το πρόβλημα σου μπορεί να προέρχεται από κάποια εφαρμογή ή από κάποιο mod αν έχεις περάσει.

Κάνε μία καθαρή εγκατάσταση από την αρχή. Βάλε μία Gingerbread (τρία αρχεία, re-partition και pit) και πέρνα πάλι την CM9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την CM9.

Αν κάνεις factory reset δεν διαγράφεται ότι είναι στην SDCard.

Το πρόβλημα σου μπορεί να προέρχεται από κάποια εφαρμογή ή από κάποιο mod αν έχεις περάσει.

Κάνε μία καθαρή εγκατάσταση από την αρχή. Βάλε μία Gingerbread (τρία αρχεία, re-partition και pit) και πέρνα πάλι την CM9.

 

αρχικα του εβαλα με οντιν τον σεμαφορ 1.2.6 αλλα δεν εφτιαξε μετα εκανα factory reset και εφτιαξε οσο για τις εφαρμογες δεν νμζ γτ δεν εβαλα καμια καινουρια και μοντ δεν εχω κανενα εχω καθαρη cm9! α τρ που το θυμηθηκα εσενα σ βγαζει το μνμ storage is getting low η καπως ετσι? ενω εχω ελευθερο χωρο 1.5 gb βρηκα μια λυση στο xda αλλα δν μ πολυαρεσε ξερεις τπτ πανω σε αυτο?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
SMS Μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από εδώ και κάτω για να καταλάβεις γιατί σου βγάζει μήνυμα Low Storage.

Η λύση που βρήκες είναι αυτή μάλλον οπότε κάνεις ή αυτό που βρήκες ή αυτό που θα διαβάσεις εκεί που σου είπα.

Βασικά υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για την CyanogenMod 9 αν θες να διαβάσεις και να ρωτήσεις κάτι.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω περασει την Gummy ICS στο Galaxy S ενος φιλου μου αλλα δεν εμεινε και πολυ ευχαριστημενος.

Σκεφτηκα να του περασω την AOKP αλλα απο το thread στο xda δεν μου γεμισε το ματι. Μπορειτε να μου προτεινεται καποια που να δουλευει απροβληματιστα και να εχει ελληνικα (δηλαδη η Slim αποκλειεται)? Και αν γινεται να εχει και αρκετα custom features.

Επισης, αν καταλαβα καλα το ραδιοφωνο δεν λειτουργει στις ICS rom ε?

Απο kernel ειμαι σιγουρος οτι θα του βαλω τον Semaphore 1.2.6.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

(Δεν ζηταω να κανετε εσεις την δουλεια που θα επρεπε να κανω εγω οσον αφορα το ψαξιμο στο xda, αυτο το εχω κανει. Απλα επειδη δεν υπαρχει η ευχερεια να δοκιμαζω πολλες rom μεχρι να καταληξω καπου, γι'αυτο ζηταω την συμβουλη σας).

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

H CM9 έχει Ελληνικά αλλά δεν έχει τόσα custom features όσα η Slim.

Από την άλλη η Slim δεν έχει Ελληνικά αλλά έχει περισσότερα custom features από την CM9.

Το σίγουρο είναι πως και οι δύο λειτουργούν απροβλημάτιστα.

Το ραδιόφωνο λειτουργεί αν περάσεις την εφαρμογή Spirit FM αλλά υπάρχει πιθανότητα να σου κάψει το ηχείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα βιντεάκι με την TiramiSlim ROM και μου άρεσε αρκετά.Βρήκα και το σχετικό thread στους xda αλλά θέλω κάποιες διευκρινήσεις εαν την έχει περάσει κάποιος στο κινητό του.

Ελληνικά μενού έχει; Εαν όχι τουλάχιστον μηνύματα θα μπορώ να γράφω στα Ελληνικά;

Από 2.3.6 JW1 που έχω με semaphore 2.5.0 ποια είναι η σωστή διαδικασία για να την περάσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

unfortunately the process com.android.phone

φλασαρα απλα το update gia cyanogenmode 9

και καθε φορα που κανω επανεκκινηση μου βγαζει αυτο το μυνημα,

 

καμια λυση παιδια ?

Link to comment
Share on other sites

unfortunately the process com.android.phone

φλασαρα απλα το update gia cyanogenmode 9

και καθε φορα που κανω επανεκκινηση μου βγαζει αυτο το μυνημα,

 

καμια λυση παιδια ?

 

Κάτσε δηλαδή έχεις cyanogenmod 9 ICS και έβαλες κάποια καινούρια nightly ? Αν κατάλαβα καλά και έκανες αυτό που ειπα, δοκίμασε να ξανακατεβάσεις το αρχείο zip πέρνα το στην μνήμη. Μπες recovery και κάνε wipe cache και από advanced> wipe dalvik cache. Μετά ξανα φλάσαρε το zip.

Link to comment
Share on other sites

Με wipe cache/dalvik cache δεν χάνεις τίποτα.

Κάνε ότι σου είπε ο Νίκος από πάνω.

 

Επίσης υπάρχει και συγκεκριμένο θέμα για την CyanogenMod 9.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως, περασα τη νεοτερη nightly.

χανω settings αν κανω τα wipe που μου εγραψες ?

 

Οχι δεν χανονται με αυτα τα wipes ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

για το Davlik cache γραφει: E:unknown volume for path (/sd-ext)

Dalvik cache wiped

 

σημαινει οτι το εκανε ?

 

εκανα και τα 2 wipe φλασαρα χωρις reboot αμεσως μετα τα wipe αλλα παλι το γραφει. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έκανε το wipe.

Για δοκίμασε να περάσεις κάποια άλλη Nightly.

Nandroid backup δεν είχες κάνει πριν περάσεις την καινούργια Nightly ώστε να το επαναφέρεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει ενα backup, θα δοκιμασω να το επαναφερω, δηλαδη να μην ξαναβαλω τις καινουργιες nightly ?

αμα ειναι να εχω συνεχεια αυτοτο προβλημα. τι προτεινεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει κάποια νέα για να σου πω αλλά πιστεύω πως αν υπάρχει πρόβλημα σε αυτήν που έβαλες θα το διορθώσουν στην επόμενη.

Βασικά παίρνε ένα Nandroid πριν περάσεις κάποια καινούργια Nightly ώστε αν σου δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα να το επαναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω περάσει κάποια νέα για να σου πω αλλά πιστεύω πως αν υπάρχει πρόβλημα σε αυτήν που έβαλες θα το διορθώσουν στην επόμενη.

Βασικά παίρνε ένα Nandroid πριν περάσεις κάποια καινούργια Nightly ώστε αν σου δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα να το επαναφέρεις.

 

Εγώ έχω περάσει προχθές χωρίς κανένα πρόβλημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Την slim 4.2 την εχεις βαλει φιλε..;

για να δω τι μετρο συγκρισης εχεις γιαυτο ρωταω καθως ψηνομαι κι εγω για darky ;)

 

έλα φιλέ μου, συγνώμη για την υπερβολικά αργή απάντηση μου. την slim 4.2 την είχα βάλει για πολύ λίγο γιατί τότε μου είχε σπάσει σαν rom(αν και νομίζω πως τότε ήταν alphα) και δεν μπορώ να στις συγκρίνω. μπορώ να πω ότι σε ταχύτητα η slim 4.2 είναι καλύτερη αλλά πάντα ήμουν fan της darkyrom. επίσης με την εγκατάσταση τις Darkyrom V.11 BE επέλεξε να βάλει Baseband version Ι9000XXJVT και...3.0.17-Semaphore_ICS_1.2.5s! που πάλι καλά με τα μαγικά του Στράτου και ένα overclock στα 1100 το κινητό πετάει!! μες στην βδομάδα βάζω και το 1.2.6s για να δώ διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια ρε παιδιά. Δεν μπορώ να δω την εξωτερική κάρτα μου. Δοκίμασα και τον Astro file manager και τον ES τον οποίο έχω ακόμα αλλά στον φάκελο mnt μου έχει κάτι άσχετο. Όταν συνδέω το κινητό με usb με τον υπολογιστή την βλέπει κανονικά. Το ίδιο γίνετε και με το "poweramp ". Βλέπει κανονικά την διαδρομή mnt / emmc / ......

Τι μπορεί να φταίει;

Να πω ότι έχω DarkyROM 11 Black Edition

Samsung Galaxy S III
Link to comment
Share on other sites

έλα φιλέ μου, συγνώμη για την υπερβολικά αργή απάντηση μου. την slim 4.2 την είχα βάλει για πολύ λίγο γιατί τότε μου είχε σπάσει σαν rom(αν και νομίζω πως τότε ήταν alphα) και δεν μπορώ να στις συγκρίνω. μπορώ να πω ότι σε ταχύτητα η slim 4.2 είναι καλύτερη αλλά πάντα ήμουν fan της darkyrom. επίσης με την εγκατάσταση τις Darkyrom V.11 BE επέλεξε να βάλει Baseband version Ι9000XXJVT και...3.0.17-Semaphore_ICS_1.2.5s! που πάλι καλά με τα μαγικά του Στράτου και ένα overclock στα 1100 το κινητό πετάει!! μες στην βδομάδα βάζω και το 1.2.6s για να δώ διαφορές.

 

Πριν λιγο καιρο σκεφτομουν να την βαλω,αλλα προτιμησα τοτε παλι την slim :p

Το μεγαλο προτερημα της slim ειναι η ταχυτητα της.Πραγματικα απογειωνεται η συσκευη, και μαζι με τον semaphore απολαμβανουμε ενα δροσεροτατο παγωτακι ;)

Οσον αφορα το default kernel και modem μικρη σημασια εχει αφου βαζεις πολυ ευκολα οτι θελησεις ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια ρε παιδιά. Δεν μπορώ να δω την εξωτερική κάρτα μου. Δοκίμασα και τον Astro file manager και τον ES τον οποίο έχω ακόμα αλλά στον φάκελο mnt μου έχει κάτι άσχετο. Όταν συνδέω το κινητό με usb με τον υπολογιστή την βλέπει κανονικά. Το ίδιο γίνετε και με το "poweramp ". Βλέπει κανονικά την διαδρομή mnt / emmc / ......

Τι μπορεί να φταίει;

Να πω ότι έχω DarkyROM 11 Black Edition

 

Η εξωτερική κάρτα είναι στο mnt/emmc δε γίνεται να μη το βλέπεις. Απλά πρέπει να πας ένα βήμα πίσω γιατί είσαι ήδη στο mnt/sdcard. Όταν πας στο mnt θα τα δείς όλα. Στον ES μπορείς πολύ απλά να πατήσεις το εικονίδιο με το αστεράκι πάνω αριστερά και θα σου εμφανίσει την διαδρομή έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...