Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οποιος εχει δοκιμασει την build 13,το tv out δουλευει κανονικα;και αν ναι, με εντολη μεσα απο το μενου οπως σε samsung rom;μονο αυτο περιμενω για να γυρισω παλι σε ics

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια οποιος εχει δοκιμασει την build 13,το tv out δουλευει κανονικα;και αν ναι, με εντολη μεσα απο το μενου οπως σε samsung rom;μονο αυτο περιμενω για να γυρισω παλι σε ics

 

επειδη δεν το χρησημοποιω αυτο δεν ξερω καν τι κανει να σου πω αλλα ειπαν πωσ λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

To TVout δουλέυει μερικώς. Ειναι λειτουργικό για πλοήγηση στο μενού της συσκευής ή για να δεις φωτογραφίες, όχι όμως για αναπαραγωγή βίντεο. Εκεί έχει πολλά σπασίματα.

 

Lakerdas ο onecosmic έχει κόψει το νήμα πριν απο την CΜ σε δύο τουλάχιστον σημαντικά θέματα. Στην διόρθωση του 720p recording (στο changelog της RC3 λέει 720p recording improved αλλά απο την RC2 κιόλας είχε λύσει το θέμα του lag) και στο slow USB transfer speed. Και η CM τον έχει προλάβει σε κάποια θέματα αλλά αυτοί είναι CM, το περιμένεις. Αυτός είναι ένας άγνωστος dev που παλεύει μόνος του να ολοκληρώσει ένα πολύ απαιτητικό project και φαίνεται ότι έχει τις δυνατότητες. Οπως έχω ξαναπει χαίρομαι που ο onecosmic δεν είναι στην CM γιατί λίγος ανταγωνισμό μόνο σε καλό μπορεί να βγάλει.

 

To bug με την external είναι ένας απο τους λόγους που έφυγα και εγώ απο την build 13. Ούτε τους χάρτες του sygic δεν μπορούσα να στείλω στην ext. Και τις 200 φωτογραφίες στην gallery τις έβγαζε 800!!! :) χαμός!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

To TVout δουλέυει μερικώς. Ειναι λειτουργικό για πλοήγηση στο μενού της συσκευής ή για να δεις φωτογραφίες, όχι όμως για αναπαραγωγή βίντεο. Εκεί έχει πολλά σπασίματα.

 

Lakerdas ο onecosmic έχει κόψει το νήμα πριν απο την CΜ σε δύο τουλάχιστον σημαντικά θέματα. Στην διόρθωση του 720p recording (στο changelog της RC3 λέει 720p recording improved αλλά απο την RC2 κιόλας είχε λύσει το θέμα του lag) και στο slow USB transfer speed. Και η CM τον έχει προλάβει σε κάποια θέματα αλλά αυτοί είναι CM, το περιμένεις. Αυτός είναι ένας άγνωστος dev που παλεύει μόνος του να ολοκληρώσει ένα πολύ απαιτητικό project και φαίνεται ότι έχει τις δυνατότητες. Οπως έχω ξαναπει χαίρομαι που ο onecosmic δεν είναι στην CM γιατί λίγος ανταγωνισμό μόνο σε καλό μπορεί να βγάλει.

 

To bug με την external είναι ένας απο τους λόγους που έφυγα και εγώ απο την build 13. Ούτε τους χάρτες του sygic δεν μπορούσα να στείλω στην ext. Και τις 200 φωτογραφίες στην gallery τις έβγαζε 800!!! :) χαμός!

εγω φιλε μου και μεταφερω στην εξωτερικη και οι φωτο ειναι μια χαρα δεν βλεπω κατι απο αυτα που λες

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου και μεταφερω στην εξωτερικη και οι φωτο ειναι μια χαρα δεν βλεπω κατι απο αυτα που λες

 

Ισως να μην ξερεις που να κοιτάξεις :)

Οταν λέω ότι δεν μπορούσα να μεταφέρω τους χαρτες στην εξωτερική κάρτα εννοούσα ότι αν τους μετέφερα, το sygic δεν τους έβλεπε οπότε ήταν ανώφελο. Επίσης οι φωτογραφίες βγαίνουν σε τριπλά και τετραπλά αντίγραφα όταν τις έχεις αποθηκευμένες στην external. Και τα δύο είναι γνωστά bugs. Δεν είναι θέμα τύχης, εγώ τα έχω και εσύ όχι.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην ξερεις που να κοιτάξεις :)

Οταν λέω ότι δεν μπορούσα να μεταφέρω τους χαρτες στην εξωτερική κάρτα εννοούσα ότι αν τους μετέφερα, το sygic δεν τους έβλεπε οπότε ήταν ανώφελο. Επίσης οι φωτογραφίες βγαίνουν σε τριπλά και τετραπλά αντίγραφα όταν τις έχεις αποθηκευμένες στην external. Και τα δύο είναι γνωστά bugs. Δεν είναι θέμα τύχης, εγώ τα έχω και εσύ όχι.

 

τι ωα σου πω εγω τισ φωτο στην cd τισ εχω και δεν ειναι διπλεσ:)

Link to comment
Share on other sites

τι ωα σου πω εγω τισ φωτο στην cd τισ εχω και δεν ειναι διπλεσ:)

 

Στην SD ή στην emmc?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

E τότε τι συζητάμε τόση ώρα ρε συ :lol:

Θα με τρελάνεις?:lol: Δεν έχεις εξωτερική και παρεμβαίνεις για να αμφισβητήσεις τα bug που αναφέρω και αφορούν στην εξωτερική κάρτα? :wacko:

Αλλα κόλπα! :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Lakerdas ο onecosmic έχει κόψει το νήμα πριν απο την CΜ σε δύο τουλάχιστον σημαντικά θέματα. Στην διόρθωση του 720p recording (στο changelog της RC3 λέει 720p recording improved αλλά απο την RC2 κιόλας είχε λύσει το θέμα του lag) και στο slow USB transfer speed. Και η CM τον έχει προλάβει σε κάποια θέματα αλλά αυτοί είναι CM, το περιμένεις. Αυτός είναι ένας άγνωστος dev που παλεύει μόνος του να ολοκληρώσει ένα πολύ απαιτητικό project και φαίνεται ότι έχει τις δυνατότητες. Οπως έχω ξαναπει χαίρομαι που ο onecosmic δεν είναι στην CM γιατί λίγος ανταγωνισμό μόνο σε καλό μπορεί να βγάλει.

 

Όσον αφορά το 720p recording κανένας από τους δύο δεν μπορεί να διεκδικήσει τη "δόξα" :). Ρίξε μια ματιά εδώ και δες ποιος είναι ο δημιουργός: Signed-off-by: Song Youngmok <ym.song@samsung.com>. Εταιρικό e-mail της samsung. Πλάκα δεν έχει;

Όσον αφορά για τις δυνατότητες του ως dev συμφωνώ απολύτως. Για τον αν θα έπρεπε να γίνει μέλος της teamhacksung, συμφωνώ μαζί σου. Έτσι κι αλλιώς λειτουργούν ως συγκοινωνούντα δοχεία οπότε οι μόνοι που ωφελούμαστε είμαστε εμείς.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Lakerdas νομίζω ότι ο onecosmic δημοσίευσε την RC2 που είχε λύσει το πρόβλημα με το 720p στις 31 Δεκέμβρη. O Pawitp δημοσίευσε την αλλαγή στον κώδικα που του έδωσε ο Κορεάτης 1 Γενάρη. Πιθανόν ο Κορεάτης να είχε ενημερώσει και τον onecosmic δεν ξέρω. Μπορεί και ο ίδιος ο pawitp να τον είχε ενημερώσει (μην ξεχνάμε ότι και στις Alpha του onecosmic,την κάμερα o pawitp την είχε πατεντάρει). Το θέμα βέβαια είναι ότι λύθηκε ένα θέμα που έμοιαζε δυσεπίλυτο (αφού η ρομ που γίνεται port είναι για κινητό που δεν υποστηρίζει 720p recording...) και εμείς εκεί πρέπει να εστιάζουμε.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 720p recording κανένας από τους δύο δεν μπορεί να διεκδικήσει τη "δόξα" :). Ρίξε μια ματιά εδώ και δες ποιος είναι ο δημιουργός: Signed-off-by: Song Youngmok <ym.song@samsung.com>. Εταιρικό e-mail της samsung. Πλάκα δεν έχει;

Όσον αφορά για τις δυνατότητες του ως dev συμφωνώ απολύτως. Για τον αν θα έπρεπε να γίνει μέλος της teamhacksung, συμφωνώ μαζί σου. Έτσι κι αλλιώς λειτουργούν ως συγκοινωνούντα δοχεία οπότε οι μόνοι που ωφελούμαστε είμαστε εμείς.

η αναλυση στα 720 ειναι καπως χαλια γιατι?

Link to comment
Share on other sites

η αναλυση στα 720 ειναι καπως χαλια γιατι?

 

αυτοσ πρεπει να ειναι.http://www.facebook.com/profile.php?id=100001982350245&sk=photos:rolleyes::p:p:p

Edited by magiver1908
Link to comment
Share on other sites

Lakerdas νομίζω ότι ο onecosmic δημοσίευσε την RC2 που είχε λύσει το πρόβλημα με το 720p στις 31 Δεκέμβρη. O Pawitp δημοσίευσε την αλλαγή στον κώδικα που του έδωσε ο Κορεάτης 1 Γενάρη. Πιθανόν ο Κορεάτης να είχε ενημερώσει και τον onecosmic δεν ξέρω. Μπορεί και ο ίδιος ο pawitp να τον είχε ενημερώσει (μην ξεχνάμε ότι και στις Alpha του onecosmic,την κάμερα o pawitp την είχε πατεντάρει). Το θέμα βέβαια είναι ότι λύθηκε ένα θέμα που έμοιαζε δυσεπίλυτο (αφού η ρομ που γίνεται port είναι για κινητό που δεν υποστηρίζει 720p recording...) και εμείς εκεί πρέπει να εστιάζουμε.

Συμφωνώ.

η αναλυση στα 720 ειναι καπως χαλια γιατι?

Γιατί οι drivers της κάμερας δεν έχουν διατεθεί από την samsung και ότι κάνουν οι devs γίνεται με reverse engineering, οπότε πάλι καλά να λες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχω χρησιμοποιησει τις roms του onecosmic, συγκεκριμενα μεχρι την rc1. Σε ολες οσες ειχα βαλει ειχα το ιδιο προβλημα με το να εχω διπλοντιγραφες στις εικονες μου στο γκαλερι, το οποιο ηταν πραγματι ενοχλητικο και με εκανε να τις βγαζω και να περιμενω τις επομενες εκδοσεις. Ωστοσο στο πρωτο ποστ δεν το εγραφε ως bug αυτο και καθε φορα φλασαρα με την ελπιδα πως θα εχει λυθει, αλλα δεν εχει λυθει ακομα οπως βλεπω. Επισης σε beta εκδοσεις του(ισως ηταν και/ή alpha) ο browser ηταν πολυ καλυτερος, ηταν βασικα μια χαρα. Τωρα εχει χαλασει πολυ, αν και επειδη χρησιμοποιω και ενα νεξους βλεπω και σε αυτον την ιδια κατασταση οποτε ισως να ειναι λογω της 4.0.3, πιθανον να εμφανιστηκε οταν οι ρομ στο γκαλαξι βασιζονταν σε αυτη την εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος kernel ειναι προτιμοτερος για την rc3? Ο platipus ειναι σχετικα αργος και κολλαει στο over clock. Αυτο με τη συλλογη που εχει διπλες τις φωτος ειναι πολυ εκνευριστικο. Επισης υπαρχει πουθενα λινκ με το πληκτρολογιο του nexus? Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω εγκατεστημένη την BUILD 13 της teamhacksung's

Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει swype?

Το swype που αναφέρεται στο Θέμα "Google Nexus S" λειτουργεί χωρίς πρόβλημα? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289661

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω εγκατεστημένη την BUILD 13 της teamhacksung's

Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει swype?

Το swype που αναφέρεται στο Θέμα "Google Nexus S" λειτουργεί χωρίς πρόβλημα? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289661

 

Εγκατέστησε σαν απλή εφαρμογή αυτό.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με πολλαπλές φωτο-βίντεο, γιατί δεν κάνετε ένα delete την gallery (συλλογή)??

Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το quickpic και τσαμπέ από το μάρκετ.

Το χρησιμοποιώ πολλούς μήνες και μπορώ να πω ότι τα σπάει.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δουλεύει σε κανέναν το navigon , σε ics?

 

φιλεμου δεν ξερω για το navigon αλλα με το sygic ειχα προβλημα και κατεβασα καινουργια σπασμενη εκδοση και ολα οκ.πιθανοτατα να θελει πιο καινουργια εκδοση:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φλασαρα στην rc3 jvu modem και δεν αναγνωριζει πλεον βασικο φασμα. φλασαρα ξανα to jvt modem αλλα παλι τα ιδια. και τωρα πρεπει να την ξαναπερασω?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φλασαρα στην rc3 jvu modem και δεν αναγνωριζει πλεον βασικο φασμα. φλασαρα ξανα to jvt modem αλλα παλι τα ιδια. και τωρα πρεπει να την ξαναπερασω?

 

Πέρασες μόντεμ για cm/miui?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλα μόντεμ? Πέρασα το τελευταίο της jvu

 

Η ρομ είναι σαν cm. Περνάς μοντεμς που είναι για cm απο cwm και όχι αυτά τον στοκ απο Odin.

 

Εδώ θα βρεις ότι μόντεμ θέλεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=15443678

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...