Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τουλαχιστον θα παρουμε value pack:lol:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_to_get_a_value_pack_update_instead_of_ics-news-3583.php

ευτυχως υπαρχει και ο onecosmic...

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά προσπαθώ να περάσω ics onecosmic αλλά κάτι κάνω λάθος. Δεν έχω ξαναπεράσει ρομ μέσω αυτής της διαδικασίας, μόνο μέσω odin, οπότε φαντάζομαι ότι κάτι παραλείπω. Κατέβασα από το xda την onecosmic τη ζιπαρα γιατί δεν μου την κατέβαζε ζιπαρισμένη και την πέρασα στην εσωτερική μνήμη. Μετά ακολουθώ τις οδηγίες και όταν πάω να κάνω install zip from sd card, επιλέγω το ζιπαρισμένο αρχείο και αντί να κάνει installation ξαναβγάζει apply update from .zip file on sd card και από κάτω λέει E:signature verification failed. Τι στο καλό κάνω λάθος και δεν το καταλαβαίνω?????? Πόσο άσχετη μπορεί να είμαι?????:wacko:

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω ics onecosmic αλλά κάτι κάνω λάθος. Δεν έχω ξαναπεράσει ρομ μέσω αυτής της διαδικασίας, μόνο μέσω odin, οπότε φαντάζομαι ότι κάτι παραλείπω. Κατέβασα από το xda την onecosmic τη ζιπαρα γιατί δεν μου την κατέβαζε ζιπαρισμένη και την πέρασα στην εσωτερική μνήμη. Μετά ακολουθώ τις οδηγίες και όταν πάω να κάνω install zip from sd card, επιλέγω το ζιπαρισμένο αρχείο και αντί να κάνει installation ξαναβγάζει apply update from .zip file on sd card και από κάτω λέει E:signature verification failed. Τι στο καλό κάνω λάθος και δεν το καταλαβαίνω?????? Πόσο άσχετη μπορεί να είμαι?????:wacko:

αυτο το αρχειο κατεβαζεις:http://www.multiupload.com/UI9XV2OZJ7

και το περνας οπως ειναι στην sd card,ειναι ηδη ζιπαρισμενο.

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα φλασαρες πρωτα μια miui rom που λεει ?εγω ειχα φλασαρει την ρομ που εχει εδω πρωτα:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1350763,και μετα την ics rc1 και ολα δουλεψαν σωστα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να περάσω ics onecosmic αλλά κάτι κάνω λάθος. Δεν έχω ξαναπεράσει ρομ μέσω αυτής της διαδικασίας, μόνο μέσω odin, οπότε φαντάζομαι ότι κάτι παραλείπω. Κατέβασα από το xda την onecosmic τη ζιπαρα γιατί δεν μου την κατέβαζε ζιπαρισμένη και την πέρασα στην εσωτερική μνήμη. Μετά ακολουθώ τις οδηγίες και όταν πάω να κάνω install zip from sd card, επιλέγω το ζιπαρισμένο αρχείο και αντί να κάνει installation ξαναβγάζει apply update from .zip file on sd card και από κάτω λέει E:signature verification failed. Τι στο καλό κάνω λάθος και δεν το καταλαβαίνω?????? Πόσο άσχετη μπορεί να είμαι?????:wacko:

 

δεν ξέρω τι κατέβασες :) στο λινκ του xda είναι σε zip ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223 ) δεύτερον αν έχεις cwm πρέπει να πας στο recovery και στο Install zip from sdcard και choose zip from sdcard

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνω, το αρχείο είναι σωστό, αλλά άκρη δε βγάζω!!!!! Το περνάω πάνω από jvu γιατί διάβασα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις επίσημη ρομ.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνω, το αρχείο είναι σωστό, αλλά άκρη δε βγάζω!!!!! Το περνάω πάνω από jvu γιατί διάβασα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις επίσημη ρομ.

 

Καταρχήν έχεις βάλει κάποιον custom kernel ώστε να έχεις το cwm recpvery? Γιατί αν δεν έχεις το cwm η μόνη επιλογή που θα βλέπεις θα είναι Apply zip from sdcard και δεν γίνεται έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχεις βάλει κάποιον custom kernel ώστε να έχεις το cwm recpvery? Γιατί αν δεν έχεις το cwm η μόνη επιλογή που θα βλέπεις θα είναι Apply zip from sdcard και δεν γίνεται έτσι.

 

Τον semaphore έχω βάλει.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Τον semaphore έχω βάλει.

 

το κάνεις update ή install ?

πρέπει να το κάνεις Install from SD card..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

το κάνεις update ή install ?

πρέπει να το κάνεις Install from SD card..

 

Install το κάνω αλλά συμπεριφέρεται λες και δε βρίσκει κάτι να κάνει install!!!!! Μόνο έτσι μπορώ να το ερμηνεύσω. Το αρχείο είναι το σωστό, το έχω χιλιοτσεκάρει.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Install το κάνω αλλά συμπεριφέρεται λες και δε βρίσκει κάτι να κάνει install!!!!! Μόνο έτσι μπορώ να το ερμηνεύσω. Το αρχείο είναι το σωστό, το έχω χιλιοτσεκάρει.

 

Περνάς το αρχείο στην εσωτερική μνήμη του κινητού, και μετά όταν πας install from sdcard το διαλέγεις πηγαίνοντας πάνω ή κάτω με τα κουμπιά της έντασης και πατώντας το power για ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το xda την onecosmic τη ζιπαρα γιατί δεν μου την κατέβαζε ζιπαρισμένη και την πέρασα στην εσωτερική μνήμη.

 

Αν κατέβασες αρχεία τα οποία έκανες εσύ .zip τότε μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα σου (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κατέβηκε η rom σε μορφή .zip). Δοκίμασε να κατεβάσεις έτοιμο το .zip από τα link που σου δίνουνε τα παιδιά και ξαναδοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση.

 

Install το κάνω αλλά συμπεριφέρεται λες και δε βρίσκει κάτι να κάνει install!!!!! Μόνο έτσι μπορώ να το ερμηνεύσω. Το αρχείο είναι το σωστό, το έχω χιλιοτσεκάρει.

 

Ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα το αρχείο. Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

το κάνεις update ή install ?

πρέπει να το κάνεις Install from SD card..

 

Ο οποίος Semaphore 2.3.0 έχει ένα θεματάκι κατά το screen off.

Ή θα εμφανίζει πράσινο περίγραμμα στην οθόνη ή κατά το screen off θα δείχνει στιγμιαία ένα σκούρο screenshot της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος Semaphore 2.3.0 έχει ένα θεματάκι κατά το screen off.

Ή θα εμφανίζει πράσινο περίγραμμα στην οθόνη ή κατά το screen off θα δείχνει στιγμιαία ένα σκούρο screenshot της οθόνης.

 

Τι εννοείς? Δεν έχει ο semaphore τέτοιο πρόβλημα, το πρόβλημα θα είναι μάλλον από το voodoo color. Μήπως εννοείς εμφανίζει πρασινοκίτρινο χρώμα ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Δεν έχει ο semaphore τέτοιο πρόβλημα, το πρόβλημα θα είναι μάλλον από το voodoo color. Μήπως εννοείς εμφανίζει πρασινοκίτρινο χρώμα ?

 

Δεν το έχω πολυψάξει.

Πάντως και ο Galaxian V3 kernel με Voodoo Color δεν έχει το ίδιο θέμα.

Μιλάω μόνο για το screen off όταν πατάμε το power ή όταν σβήνει η οθόνη.

Το κάνει σε 2 Galaxy S που έχω στα χέρια μου και το έκανε και σε προηγούμενες εκδόσεις.

Δεν δημιουργεί πουθενά πρόβλημα. Αν βάλεις CRT animation λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πολυψάξει.

Πάντως και ο Galaxian V3 kernel με Voodoo Color δεν έχει το ίδιο θέμα.

Μιλάω μόνο για το screen off όταν πατάμε το power ή όταν σβήνει η οθόνη.

Το κάνει σε 2 Galaxy S που έχω στα χέρια μου και το έκανε και σε προηγούμενες εκδόσεις.

Δεν δημιουργεί πουθενά πρόβλημα. Αν βάλεις CRT animation λύνεται.

Αν και off topic.

Δεν λύνεται απλά δεν το βλέπεις. Δεν είναι πρόβλημα του semaphore.

Ε: Γιατί όταν σβήνει η οθόνη φαίνεται στιγμιαία μια πράσινη απόχρωση;

Α: Είναι μία παρενέργεια του Voodoo Color. Για να το διορθώσεις κατέβασε την εφαρμογή Voodoo Control από το Market, πήγαινε στο "Screen V1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults".

(Από τον οδηγό του superuser για install semaphore)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic.

Δεν λύνεται απλά δεν το βλέπεις. Δεν είναι πρόβλημα του semaphore.

Ε: Γιατί όταν σβήνει η οθόνη φαίνεται στιγμιαία μια πράσινη απόχρωση;

Α: Είναι μία παρενέργεια του Voodoo Color. Για να το διορθώσεις κατέβασε την εφαρμογή Voodoo Control από το Market, πήγαινε στο "Screen V1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults".

(Από τον οδηγό του superuser για install semaphore)

 

Δεν πρόκειται περί απόχρωσης, αλλά περιγράμματος. Περιμετρικά πρασινίζει η οθόνη.

 

Επειδή μάλλον μόνο τα δικά μου post είναι off-topic και διαγράφονται, θα σε ενημερώσω με πμ αν προκύψει κάτι.

Thx once again for the tip!

 

ΥΓ:Οι μοδεράτορες σβήνουν posts χωρίς να ενημερώνουν τα μέλη; Nice...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον μόνο τα δικά μου post είναι off-topic και διαγράφονται, θα σε ενημερώσω με πμ αν προκύψει κάτι.

Thx once again for the tip!

 

ΥΓ:Οι μοδεράτορες σβήνουν posts χωρίς να ενημερώνουν τα μέλη; Nice...

 

Αν και δεν ήμουν εγώ αυτός που έσβησε το post σου, υπάρχει διαφορά μεταξύ του οριακά off topic και του τελείως ανούσιου «thank you» post, το οποίο, καθώς και πολλά αλλά, διαγράφεται απευθείας και χωρίς προειδοποίηση. Αν είχες διαβάσει τους όρους χρήσης θα το γνώριζες. Επίσης θα γνώριζες ότι αν έχουμε πρόβλημα με το moderation δεν κάνουμε δημόσιο -και off topic πάλι- post, παρά απευθυνόμαστε με pm στον mod, ή σε κάποιον super mod.

Αυτά προς υπενθύμιση και ενημέρωση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να περάσω την ics του onecosmic. Με παίδεψε λίγο ο iMac μου ο οποίος ξεζίπαρε αυτόματα το αρχείο και όταν το ζίπαρα εκ νέου δε το δεχόταν το cwm!!! Το πρόβλημα λύθηκε όταν επανέφερα το αρχικό ζιπαρισμένο αρχείο απ' τον κάδο ανακύκλωσης που το έστειλε αυτόματα!!! Ακολούθησα τις οδηγίες που παρέθετε ένας συμφορουμίτης στην σελ. 11 του παρόντος thread αλλά η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο δύστροπη ρομ!!! Κατάφερα και την πέρασα με την 5η φορά!!!! Οι εντυπώσεις μου τώρα. Αρκετά smooth και καλαίσθητη. Νομίζεις ότι πήρες νέο κινητό!!! Όσες εφαρμογές δοκίμασα λειτουργούν απροβλημάτιστα. Δεν κόλλησε πουθενά, δεν παρατήρησα καμία καθυστέρηση στις διάφορες εντολές. Η μπαταρία ,αν και λίγο νωρίς να κρίνω, κράτησε ένα 24ωρο (με σερφάρισμα, βιντεάκια, μουσική και αρκετή ενασχόληση με το κινητό). Προς το παρόν μου αρέσει και σίγουρα θα την κρατήσω εκτός αν βγάλει κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα ήταν ότι έκανες εσύ τα αρχεία .zip όπως είχα φανταστεί.

Αν δεν είχα φλασάρει την JW1 πρόσφατα θα την πέρναγα για μία δοκιμή ύστερα από τα καλά λόγια των παιδιών και των δικών σου για την ICS αλλά βαριέμαι να ξαναστήνω (έπρεπε να την περάσω πριν φλασάρω την JW1)! Στην πρώτη stable έκδοση πάντως βλέπω να την κάνω και εγώ την δοκιμή από περιέργεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα ήταν ότι έκανες εσύ τα αρχεία .zip όπως είχα φανταστεί.

Αν δεν είχα φλασάρει την JW1 πρόσφατα θα την πέρναγα για μία δοκιμή ύστερα από τα καλά λόγια των παιδιών και των δικών σου για την ICS αλλά βαριέμαι να ξαναστήνω (έπρεπε να την περάσω πριν φλασάρω την JW1)! Στην πρώτη stable έκδοση πάντως βλέπω να την κάνω και εγώ την δοκιμή από περιέργεια!

 

Ναι, ευτυχώς που το επεσήμανες και σκέφτηκα να βρω που στο καλό έβαζε ο imac το αρχικό ζιπαρισμένο αρχείο!!! Αλλιώς θα παιδευόμουνα ώρες ατελείωτες. Η αλήθεια είναι ότι είχα καιρό να φλασάρω, γι' αυτό είπα να κάνω την δοκιμή, αλλιώς αν είχα πρόσφατα στημένη ρομ δε νομίζω να έμπαινα στη διαδικασία, μάλλον θα περίμενα και εγώ κάποια stable έκδοση.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω την ics build 11 εδω και 4 ημερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος....πλην καποιων λεπτομερειων...πχ, το viber ακομη δεν υποστηριζετε και καποια fc στο ui, θα μεινω σ αυτην και θα περιμενω καποια rc2 του onecosmic γιατι η πρωτη εκδοση δεν ειχε καθολου σημα σε μενα.......ηταν συνεχως σε κατασταση πτησης........

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

θα μεινω σ αυτην και θα περιμενω καποια rc2 του onecosmic γιατι η πρωτη εκδοση δεν ειχε καθολου σημα σε μενα.......ηταν συνεχως σε κατασταση πτησης........

 

Θα υποθέσω πως δοκίμασες να περάσεις άλλο μοντεμ έτσι;

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω την ics build 11 εδω και 4 ημερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος....πλην καποιων λεπτομερειων...πχ, το viber ακομη δεν υποστηριζετε και καποια fc στο ui, θα μεινω σ αυτην και θα περιμενω καποια rc2 του onecosmic γιατι η πρωτη εκδοση δεν ειχε καθολου σημα σε μενα.......ηταν συνεχως σε κατασταση πτησης........

 

Είχες δοκιμάσει το JVT modem?

Λύνει πολλά τέτοια θέματα...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Είχες δοκιμάσει το JVT modem?

Λύνει πολλά τέτοια θέματα...

Το εγκατέστησα σήμερα, ευχαριστώ πάντως

* όντως μέχρι στιγμής το κινητό φαίνεται πολυ πιο σταθερό με jvt modem....για να δουμε

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα και εγώ στο petitions… θέλω να πιστεύω ότι κάτι θα γίνει .. δεν είμαστε και λίγη ….

 

Καλή χρόνια σε όλους υγεία ευτυχία..

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...