Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά αν έχουμε παράπονο και εμείς απο υποστήριξη, που 18 μήνες μετά ακόμα παίρνουμε αναβαθμίσεις, τι να πουν όσοι πήραν το galaxy s plus ή το galaxy W. Εκεί κι αν έκανε φάουλ η Samsung. Ούτε μια αναβάθμιση δεν είδαν οι άνθρωποι. Τουλάχιστον η εταιρία είναι συνεπής σε όσα είπε για το κινητό μας. Συσκευές με 512 ram δεν τις αναβαθμίζει. Οσες συσκευές έχει επιλέξει για αναβάθμιση έχουν ram 1 Gb.

 

Τι εννοείς πως παίρνουμε ακόμα αναβαθμίσεις;

2 αναβαθμίσεις έχω δει στην συσκευή μου.

Από 2.1 σε 2.2(JPH) και από εκεί σε 2.3.3(JVN), με PCode EUR το κινητό μου.

Συνέπεια είναι να υποστηρίζεις την πρότερη ναυαρχίδα σου μέχρι το σημείο να είσαι hardware limited.

Και δεν είναι μιας και το Nexus S έχει ακριβώς ίδια hardware specs με το Galaxy S.

Εδώ θα πάρει ICS το Νeo V που έχει ελαφρώς υποδεέστερα χαρακτηριστικά ισχύος από το Galaxy S.

Τέσπα. Μάλλον έπρεπε να περάσουμε και το στάδιο αυτό για να καταλήξουμε σε iOS.:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς πως παίρνουμε ακόμα αναβαθμίσεις;

2 αναβαθμίσεις έχω δει στην συσκευή μου.

Από 2.1 σε 2.2(JPH) και από εκεί σε 2.3.3(JVN), με PCode EUR το κινητό μου.

Συνέπεια είναι να υποστηρίζεις την πρότερη ναυαρχίδα σου μέχρι το σημείο να είσαι hardware limited.

Και δεν είναι μιας και το Nexus S έχει ακριβώς ίδια hardware specs με το Galaxy S.

Εδώ θα πάρει ICS το Νeo V που έχει ελαφρώς υποδεέστερα χαρακτηριστικά ισχύος από το Galaxy S.

Τέσπα. Μάλλον έπρεπε να περάσουμε και το στάδιο αυτό για να καταλήξουμε σε iOS.:X

Καλησπερα.και χρονια σας πολλα.η σαμυ ηταν συνεπεσταστη στις δηλωσεις της και ας ειναι φαουλ με τον γαλαξια μας.σαφως μας χαλαει ολους αλλα δε χρειαζεται τοση δισφημηση απ ο μερους σου.γνωμη σου ειναι σεβαστη αλλα δε χρειαζεται να λες συνεχεια οτι θες να πας σε ios.επιλογη σου σιγουρα αλλα ως εκει.φιλικα

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.και χρονια σας πολλα.η σαμυ ηταν συνεπεσταστη στις δηλωσεις της και ας ειναι φαουλ με τον γαλαξια μας.σαφως μας χαλαει ολους αλλα δε χρειαζεται τοση δισφημηση απ ο μερους σου.γνωμη σου ειναι σεβαστη αλλα δε χρειαζεται να λες συνεχεια οτι θες να πας σε ios.επιλογη σου σιγουρα αλλα ως εκει.φιλικα

 

Συνέπεια και φάουλ δεν συνάδουν...

2 ποστ έκανα για το θέμα αυτό. Δεν λέω κάτι "συνέχεια". Δεν είναι δα και "τόση δυσφήμιση".

Άλλωστε μόνη της δυσφημίζεται η Samsung.

Επίσης δεν ανέφερα μόνο το iOS. Σε προηγούμενο post ανέφερα και WP.

Προφανώς δεν σε ενοχλεί και τόσο η θέση της Sammy για το ICS στο SGS, οπότε δεκτό.

Απλά τελικά το Android θα καταντήσει OS για low/mid-end συσκευές.

Τέσπα. Δεν έχω να πώ κάτι άλλο για την Samsung και το άκυρο που μας έριξε χριστουγεννιάτικα.

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ...

 

Καλές γιορτές σε όλες και όλους...

Link to comment
Share on other sites

Συνέπεια και φάουλ δεν συνάδουν...

2 ποστ έκανα για το θέμα αυτό. Δεν λέω κάτι "συνέχεια". Δεν είναι δα και "τόση δυσφήμιση".

Άλλωστε μόνη της δυσφημίζεται η Samsung.

Επίσης δεν ανέφερα μόνο το iOS. Σε προηγούμενο post ανέφερα και WP.

Προφανώς δεν σε ενοχλεί και τόσο η θέση της Sammy για το ICS στο SGS, οπότε δεκτό.

Απλά τελικά το Android θα καταντήσει OS για low/mid-end συσκευές.

Τέσπα. Δεν έχω να πώ κάτι άλλο για την Samsung και το άκυρο που μας έριξε χριστουγεννιάτικα.

Κάλλιο αργά, παρά ποτέ...

 

Καλές γιορτές σε όλες και όλους...

δεν με ενοχλει γιατι το παγωτο που θα ρθει ανεπισημα θα ειναι καλητερο απο.το επισημο.γιαυτο δε με ενδιαφερει τι κανει η σαμυ.παντως σε αυτα ποτ ειχε πει αυτα εκανε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν λενε καποιοι οτι το ios δινει περισσοτερες αναβαθμισεις απο τη samsung εννουν το multitasking και το mms που τα ονομασαν ios 5 και τα εδωσαν σαν αναβαθμιση;αν ειναι ετσι τοτε η σαμσουνγκ και το αντροιντ ειναι πεντε αναβαθμισεις μπροστα.οποιος θελει να παρει και windows και να περιμενει να παρει σε αναβαθμιση καποτε τη λειτουργια mass storage!!εγω μαλλον θα μεινω με το παρωχημενο galaxy s και την ics του onecosmik

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα! Φλασαροντας το ICS_RC1_Onecosmic_I9000_goodoane_repack.zip μεσω CWM recovery, γινεται αυτοματα το τηλεφωνο και root? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα! Φλασαροντας το ICS_RC1_Onecosmic_I9000_goodoane_repack.zip μεσω CWM recovery, γινεται αυτοματα το τηλεφωνο και root? Ευχαριστω!

 

Καλημέρα κια χρονια πολλα, ναι γινεσε ροοτ αυτοματα, αλλα σε μενα αυτη η ρομ ειχε προβλημα...δεν ειχα σημα καθολου, και φλασαρα την cm9 build 11 της teamhacsung εδω το λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363593

και μπορω να πω λειτουργει αψογα η ρομ.....για beta εκδοση εννοω ;)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Πάντως του onecosmic ήταν ευχάριστη έκπληξη για εμένα. Πολύ καλή ρομ, γρήγορη και σταθερή. Την χρησιμοποιείς εύκολα για καθημερινή χρήση. Το μόνο που με ξένισε ήταν η κιτρινίλα που βγάζει η οθόνη όταν θέλει να δείξει λευκό. Κατα τα άλλα όλα φάνηκε να λειτουργούν στην εντέλεια.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάντως του onecosmic ήταν ευχάριστη έκπληξη για εμένα. Πολύ καλή ρομ, γρήγορη και σταθερή. Την χρησιμοποιείς εύκολα για καθημερινή χρήση. Το μόνο που με ξένισε ήταν η κιτρινίλα που βγάζει η οθόνη όταν θέλει να δείξει λευκό. Κατα τα άλλα όλα φάνηκε να λειτουργούν στην εντέλεια.

 

Δεν δουλεύει το voodoo control?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως του onecosmic ήταν ευχάριστη έκπληξη για εμένα. Πολύ καλή ρομ, γρήγορη και σταθερή. Την χρησιμοποιείς εύκολα για καθημερινή χρήση. Το μόνο που με ξένισε ήταν η κιτρινίλα που βγάζει η οθόνη όταν θέλει να δείξει λευκό. Κατα τα άλλα όλα φάνηκε να λειτουργούν στην εντέλεια.

 

υπαρχει προβλημα με τον voodoo kernel (ο ιδιος ειναι δηλαδη αλλα με voodoo color). εγω δεν εχω βαλει τον voodoo (εννοπειται) και δεν εχω κιτρινιλες και ιστοριες.

 

5η μερα και κανενα προβλημα..! η μπαταρια ολο και καλυτερα :D

 

Δεν δουλεύει το voodoo control?

 

νομιζω εχει κανει Update την εφαρμογη ο supercurio για ics (γιατι χανονται οι ρυθμισεις μετα απο reboot). δεν ειμαι σιγουρος βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το voodoo control, αλλά δίνει μόνο ρυθμίσεις για τον ήχο :/

 

Νίκος523 ποιόν kernel έχεις πάνω?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

τον 3.0.8 χωρις color

 

α ρε nik (ασχετη η παράθεση , off topic to comment)) με παραξένευσε λίγο η υπογραφή σου και είπα να δω τα μηνύματα (δεν πολύ προσέχω γενικός όλα τα τόπικ εδώ οπότε δεν το είχα διαπιστώσει νωρίτερα)

 

lol lol lol

 

nikos523 -> Εχεις twitter να σε κάνω follow η face?

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κανα λινκ ρε μυστήριε άνθρωπε! :lol:

 

σιγα μην τον βρω :lol:! τον εχω στο pc οριστε

 

α ρε nik (ασχετη η παράθεση , off topic to comment)) με παραξένευσε λίγο η υπογραφή σου και είπα να δω τα μηνύματα (δεν πολύ προσέχω γενικός όλα τα τόπικ εδώ οπότε δεν το είχα διαπιστώσει νωρίτερα)

 

lol lol lol

 

nikos523 -> Εχεις twitter να σε κάνω follow η face?

 

απεκτησα και fans? :lol:

σου εστειλα πμ το fb :P

Link to comment
Share on other sites

λολ , βασικά απλά έκανα c/p το δικό σου comment που αφορούσε σχόλιο προς άλλον

 

:lol::lol:

Τώρα ξαναείδα το ποστ και κατάλαβα!

Α αφού είναι respect ο τύπος!!

:lol::lol:

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τρέχει ήδη petition online.

Ακολουθεί link:

http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

 

Έχουν ήδη μαζευτεί 8.500 signs.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τρέχει ήδη petition online.

Ακολουθεί link:

http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

 

Έχουν ήδη μαζευτεί 8.500 signs.

Και πολύ που θα τους νοιάξει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ που θα τους νοιάξει :lol:

 

ποτέ μην λές ποτέ :)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην τον βρω :lol:! τον εχω στο pc οριστε

 

Κάτσε, αυτός δεν είναι ο kernel που δίνει ο onecosmic στο thread στο xda? Αν ναι, αυτός είναι με με την κιτρινίλα ρε συ. :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτός δεν είναι ο kernel που δίνει ο onecosmic στο thread στο xda? Αν ναι, αυτός είναι με με την κιτρινίλα ρε συ. :confused:

 

Αυτος είναι. Πέσαν πολλά λινκς μετά οπότε δεν ξέρω αν είναι ίδιοι όλοι.

Κιτρινίλα σου λέω δεν έχω δει πουθενά. Πες μου τι ακριβώς θέλεις να κοιτάξω και σε τι συνθήκες, να το κοιτάξω.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Αυτος είναι. Πέσαν πολλά λινκς μετά οπότε δεν ξέρω αν είναι ίδιοι όλοι.

Κιτρινίλα σου λέω δεν έχω δει πουθενά. Πες μου τι ακριβώς θέλεις να κοιτάξω και σε τι συνθήκες, να το κοιτάξω.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Αν ανοίξεις τον browser σε μια λευκή σελίδα θα δεις ότι το λευκό δεν είναι λευκό. Είναι μπεζ. Τουλάχιστον έτσι αναφέρουν πολλοί. Στο δικό μου πάντως, είναι πασιφανές.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις τον browser σε μια λευκή σελίδα θα δεις ότι το λευκό δεν είναι λευκό. Είναι μπεζ. Τουλάχιστον έτσι αναφέρουν πολλοί. Στο δικό μου πάντως, είναι πασιφανές.

 

Καμιά κιτρινίλα.

Φωτεινότητα στο 100-75-50-25-10-0%..

Στο μηδέν φαίνεται λίγο γκρι. λογικό γιατί σκοτεινιάζει πολύ.

το δουλεύω συνήθως 12-25-50%

 

ΥΓ:

Όταν πέφτει η φωτεινότητα πολύ στο κινητό η οθόνη κιτρινίζει (δεν το είδα τώρα όμως αυτό). Αν δοκιμάσειςκάποια miui θα το καταλάβεις καλύτερα.

 

 

Edit: έκανα το petition εννοείται.

Αν δεν το κάνουμε κι εμείς ρε παίδες ποιος θα το κάνει εδώ στην Ελλάδα;;

2 λεπτά υπόθεση είναι :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...