Jump to content

Φορητότητα Σταθερής - Απορία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 4 Σεπ. 2004 , 02:22)

 

H FORTHnet δινει 801-100 και 800-100!

 

 

Δεν το ήξερα, thanx! :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από εγκυρες πληροφορίες η FORTHnet είναι η πρώτη εταιρεία που μετέφερε αριθμό γεωγραφικό :!: και είναι και η πρώτη που θα μεταφέρει αριθμό μη-γεωγραφικό (800/801). Τελικά αυτά που άκουγα από ανθρώπους της FORTHnet δεν ήταν λόγια. Ελπίζω να ακούσω και αντίστοιχα νέα από τις άλλες εταιρείες.

 

Κάπου άκουσα για τον νέο αριθμό της Western Union 8001002020. Αν δε κάνω λάθος ο αριθμός είναι FORTHnet. Ε! ρε γλέντια που θα έχουμε με ΟΤΕ! Αν δούμε και 901 FORTHnet τότε θα γίνει τρελό παιχνιδι στην αγορά τηλεπικοινωνιών!

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Όντως το παιχνίδι με τα 901 είναι πολύ πιο χοντρό από την αγορά των ιδιωτών αλλά καλό θα είναι να γίνει και με εμάς κάτι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rebel21 ( 3 Σεπ. 2004 , 11:12)

 

Επίσης έχει γίνει και η πρώτη Φορητότητα σταθερού αριθμού από μεγάλο εναλλακτικό με ιδιαίτερη επιτυχία. :rolleyes:

 

 

Δηλαδή κράτησε ο πελάτης τον ίδιο αριθμό;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε, ήδη η Forthnet έχει κρατήσει το 901 100

και η telepassport to 901 178

Ενώ η acn το 901 901

A και η Τελλας 901 500

Αυτές είναι και οι μόνες ενναλακτικές σταθερής που έχουν κρατήσει νούμερα στα 901

Link to comment
Share on other sites

Κατά φωνή να και η πρώτη επίσημη ανακοίνωση για φορητότητα σταθερής τηλεφωνίας από την Q.

http://www.naftemporiki.gr/news/static/04/09/13/958790.htm

Απευθύνεται όμως μόνο σε επιχειρήσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 4 Σεπ. 2004 , 00:09)

 

Το θέμα είναι αν γίνεται φορητότητα σταθερής και για ιδιώτες με απλές γραμμές τηλεφώνου. Πχ. να βάλω το DSLphone της Vivodi με το νούμερο που έχω τώρα από τον ΟΤΕ.

Ξέρει κανείς;

 

 

Αυτό δεν γίνεται ακόμη όπως με διαβεβαίωσαν και από τη Vivodi και από την ΕΕΤΤ... ο λόγος είναι τεχνικός... (διότι ο νόμος, όπως μου είπαν, ήδη υπάρχει) :)

 

άσχετο: το DSLphone της Vivodi μπορείς να το καλέσεις και μέσω ΟΤΕ και μέσω Lannet ;)

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μήπως υπάρχει κανένα νέο σχετικά με τη φορητότητα της σταθερής τηλεφωνίας...?

Ισχύει, θα ισχύσει..... τι συμβαίνει?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

η εσωτερική φορητότητα στον οτε ισχύει πάντως..

κόστος 10Ε εφάπαξ!

:)

 

Εσωτερικη εννοεις να παρω το νουμερο μου και να παω σε αλλη πολη χωρις να αλλαξει ουτε καν ο υπεραστικος κωδικος?

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερικη εννοεις να παρω το νουμερο μου και να παω σε αλλη πολη χωρις να αλλαξει ουτε καν ο υπεραστικος κωδικος?

 

Αυτό σίγουρα όχι....

Μάλλον εννοεί εντός της ίδιας πόλης.....

Πού όμως τα έχεις δεί αυτά??

....γιατί στο site του ΟΤΕ δεν έχω βρεί τίποτα.....

!!

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Mporeis na to pas mesa ston idio nomo arkei na mhn allazei o kodikos perioxis. P.x. ean exeis 21-09999999 den mporeis na to pas patra pou exei 261-

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Mporeis na to pas mesa ston idio nomo arkei na mhn allazei o kodikos perioxis. P.x. ean exeis 21-09999999 den mporeis na to pas patra pou exei 261-

 

 

Είσαι σίγουρος για αυτό Παναγιώτη και αν ναι από που το διάβασες?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα το κάνω και θα σας πω απο πρωτο χερι!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο panagioths....ισχύει αυτό....

η όλη φάση λειτουργεί μέσω του νοήμονος δικτύου!

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Σε οικιακό πελατολόγιο η Teledom έχει ήδη ξεκινήσει και πραγματοποιεί Φορητότητα από ΟΤΕ στο δίκτυό της (συνεγκατάσταση με κέντρα ΟΤΕ). Σε εταιρικό πελατολόγιο η FORTHnet πρέπει να είναι η πρώτη και να διατηρεί τα... σκίπτρα, λόγω κυρίως LMDS.
Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Για τη διατήρηση του ίδιου αριθμού όταν δεν αλλάζει ο κωδικός κλήσης (π.χ. 210) έχει βγει ανακοίνωση από τον ΟΤΕ.

http://www.ote.gr/oteweb/filesup/esoteikiforitotita.pdf

Πήρα και στο 134 και μου επιβεβαίωσαν ότι ο αριθμός μπορεί να διατηρηθεί και όταν πρόκειται για μεταφορά σε διαφορετικό αστικό κέντρο. Υπάρχει μία επιπλέον χρέωση 10€ για την εσωτερική φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...