Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Η ΟΤΑ για να εγκατασταθεί θέλει στοκ system,radio,kernel,bootloader(lock ή unlock δεν έχει σημασία).Το root δεν επιρρεάζει επίσης. Οπότε όταν βγαίνει σφάλμα κάτι έχεις πειράξει από system files συνήθως.Τα σημεία που δεν εγκαθίσταται τα λέει στα error. Πες τι βγάζει να δούμε.

 

όχι όχι, τίποτα δεν έχει πειραχτεί. Απλά το ίδιο ακριβώς έκανε και πιο παλιά με άλλη έκδοση. Για κάποιον λόγο κατεβάζει corrupted file και πάνω στο reboot όπως βγαίνει το πράσσινο το ρομποτάκι και προχωράει η μπάρα της εγκατάστασης, σταματάει απότομα και πετάει το recovery(stock) με κοκκινο θαυμαστικό.. Το έχω συναντήσει ξανά και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να φλασάρω ολόκληρη την ρομ απο την αρχή

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι όχι, τίποτα δεν έχει πειραχτεί. Απλά το ίδιο ακριβώς έκανε και πιο παλιά με άλλη έκδοση. Για κάποιον λόγο κατεβάζει corrupted file και πάνω στο reboot όπως βγαίνει το πράσσινο το ρομποτάκι και προχωράει η μπάρα της εγκατάστασης, σταματάει απότομα και πετάει το recovery(stock) με κοκκινο θαυμαστικό.. Το έχω συναντήσει ξανά και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν να φλασάρω ολόκληρη την ρομ απο την αρχή

 

Σκέτο ρομποτακι με κόκκινο ή γράφει και κάτι από κάτω;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σκέτο ρομποτακι με κόκκινο ή γράφει και κάτι από κάτω;

 

σκέτο τελείως

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι με takzu και δεν εχω παρει ακομα αναβαθμιση, οι αναβαθμισεις θα δωθουν συγχρονως για yakzu και takzu;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι με takzu και δεν εχω παρει ακομα αναβαθμιση, οι αναβαθμισεις θα δωθουν συγχρονως για yakzu και takzu;

 

Πρωτα πανε στα t απο τι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με μαμά 4.2.2 και περιμένω ΟΤΑ την 4.3. Θυμάται κάνεις τι πατάμε στο αριθμητικό από εκεί που κάνουμε τις κλήσεις για να τσεκάρει για update? Το ξέρω ότι υπάρχει και ο τρόπος από τις ρυθμίσεις.

Διαβάζω και κάποιους ότι είχαν πρόβλημα με lag στην 4.2.2 ! Εμένα με 4.2.2 το κινητό πέταγε και ακόμα πετάει! Μην βάζετε ρε παιδιά καστομιες στο nexus, δεν τις χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με μαμά 4.2.2 και περιμένω ΟΤΑ την 4.3. Θυμάται κάνεις τι πατάμε στο αριθμητικό από εκεί που κάνουμε τις κλήσεις για να τσεκάρει για update? Το ξέρω ότι υπάρχει και ο τρόπος από τις ρυθμίσεις.

Διαβάζω και κάποιους ότι είχαν πρόβλημα με lag στην 4.2.2 ! Εμένα με 4.2.2 το κινητό πέταγε και ακόμα πετάει! Μην βάζετε ρε παιδιά καστομιες στο nexus, δεν τις χρειάζεται.

 

Στο πρώτο σκέλος, δε θυμάμαι.

Για το δεύτερο συμφωνώ ότι πετάει αλλά είναι ένα εξ ολοκλήρου developer phone που μπορείς να το 'πλάσεις' όπως θες.

Μαμίσιος είναι και γω αλλά όταν έχεις ένα τέτοιο εργαλείο.... είναι πρόκληση απ οτι καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την 4.3 μέσω OTA.

Όταν πάω να κατεβάσω εφαρμογή απο το play store μου βγάζει Error while retrieving information from server.

 

Γενικά με την 4.3 εγίνε αισθητά πιο smooth το κινητό και η μπαταρία κρατάει πιο πολύ :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με μαμά 4.2.2 και περιμένω ΟΤΑ την 4.3. Θυμάται κάνεις τι πατάμε στο αριθμητικό από εκεί που κάνουμε τις κλήσεις για να τσεκάρει για update? Το ξέρω ότι υπάρχει και ο τρόπος από τις ρυθμίσεις.

 

*#*#2432546#*#*

Να θυμάσαι το checkin και πατά τους αντίστοιχους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα με ΟΤΑ την 4.3.Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τον λογαριασμό στο Google.Απεναντίας ξεκίνησε και έκανε ενημέρωση στις υπάρχουσες εφαρμογές.:)
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς το κινητό σέρνεται, από χτες φάνηκε με το πρόβλημα στο play store .

 

Παρόλο που το έφτιαξα κάτι φαίνεται πως δεν έγινε καλά στην εγκατάσταση της 4.3 η έχει πρόβλημα που αυτό θα το δούμε και από άλλους χρήστες.

 

Αργεί πολύ να φορτώσει στο άνοιγμα, έκανε 3 φορές επανεκκίνηση μετά από κόλλημα στο fb.

 

Γενικά κολλάει μέχρι και στις εφαρμογές της google που εκεί φύσαγε.

 

 

edit! Τα πράγματα έγιναν σοβαρά! Το κινητό κάνει επανεκκίνηση μόνο του πρίν καν βάλω τον κωδικό στην sim!

Τι να κάνω?

 

Είμαι yakzu με 4.3 και unlocked bootloader. Έχω το toolkit, μπορώ να του περάσω την 4.2.2.

 

Δεν θυμάμαι τι και πως να το κάνω...

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δυστυχώς το κινητό σέρνεται, από χτες φάνηκε με το πρόβλημα στο play store .

 

Παρόλο που το έφτιαξα κάτι φαίνεται πως δεν έγινε καλά στην εγκατάσταση της 4.3 η έχει πρόβλημα που αυτό θα το δούμε και από άλλους χρήστες.

 

Αργεί πολύ να φορτώσει στο άνοιγμα, έκανε 3 φορές επανεκκίνηση μετά από κόλλημα στο fb.

 

Γενικά κολλάει μέχρι και στις εφαρμογές της google που εκεί φύσαγε.

 

 

edit! Τα πράγματα έγιναν σοβαρά! Το κινητό κάνει επανεκκίνηση μόνο του πρίν καν βάλω τον κωδικό στην sim!

Τι να κάνω?

 

Είμαι yakzu με 4.3 και unlocked bootloader. Έχω το toolkit, μπορώ να του περάσω την 4.2.2.

 

Δεν θυμάμαι τι και πως να το κάνω...

 

Πέρνα του την 4.3 απευθείας. Αφού έχει βγεί. Γιατί πας μια έκδοση πίσω; αφού στο 90% των περιπτώσεων δουλεύει σωστά, ίσως να μην σου έκατσε. Ξαναπέρνα την.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και είμαι έτοιμος να την περάσω με το toolkit. https://developers.google.com/android/nexus/images

 

Έκανα backup, δεν χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα τα καθαρίσει όλα μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και είμαι έτοιμος να την περάσω με το toolkit. https://developers.google.com/android/nexus/images

 

Έκανα backup, δεν χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα τα καθαρίσει όλα μόνο του?

 

Ναι κανονικά αρκεί να το δηλώσεις στο τουλκιτ αν έχει την επιλογή. Αλλιώς πιθανότατα θα είναι by default έτσι

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οκ την πέρασα, ευχαριστώ.

 

Ήταν ευκαιρία να κάνω μια εκκαθάριση γιατί απο όταν το είχα κάνει yakzu δεν ξαναείχα ασχοληθεί μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

*#*#2432546#*#*

Να θυμάσαι το checkin και πατά τους αντίστοιχους αριθμούς.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου.

Δεν θυμόμουν τις διεσεις και αν η λέξη είναι chekin ή update.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια ενημέρωση στο sms handcent και διάβασα στα σχόλια που λέει κάποιος ότι με4.3 δεν μπορεί να γράψει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο με την 4.3 ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απο ότι έχω δει έχουν αναφέρει πολλοί το galaxy nexus toolkit, έκανα σήμερα check για update (έχω donated έκδοση) και δεν μου βγάζει τίποτα. Μέχρι στιγμής έχω την 4.2.2 μόνο σαν επιλογή. Έχει έρθει σε κανέναν Update για το toolkit με την 4.3 ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησουμε Restrict backround Data sto Google Services δημιουργειτε καποιο προβλημα???μου εχει φαει ολα τα δωρεαν mb!!εχθες 180φευγα και σημερα αλλα 150mb με αποτελεσμα μετα να μου τελειωσει την καρτα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ donated εκδοση και δεν έχει update ακόμα, δεν βιαζομαι, είμαι μια χαρά με την 4.2.2
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Για εμας τους Samsung branded που εχουμε μεινει ακομα στην 4.2.1 (ολα στοκ), θα περιμενουμε την 4.2.2 ή θα παμε κατευθειαν στην 4.3;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Για εμας τους Samsung branded που εχουμε μεινει ακομα στην 4.2.1 (ολα στοκ), θα περιμενουμε την 4.2.2 ή θα παμε κατευθειαν στην 4.3;;

 

Το έχουμε πει ξανά. Αλλάξτε και πάτε σε google branded. Κατέβασε το galaxy nexus toolkit απο τοπυς XDA (γράψε το έτσι στο google θα στο βγάλει), ακολούθα τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925 , και άλλαξε το άμεσα... είναι κρίμα να περιμένεις την samsung κάθε φορά!

 

Και φυσικά για το ερώτημα σου, δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουμε τι έχει αποφασίσει η Samsung :) . Ξέρουμε όμως τι έχει αποφασίσει η Google για εσένα, και η Google έχει δώσει ήδη την 4.3 ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί αν θα πάρουμε την 5άρα?

 

Μπα.

Το μονο που ξερουμε απο φημες και αυτο,ειναι οτι θα 'ελαφρυνουν' το λειτουργικο.

Θα χρειαζεται λιγοτερες απαιτησεις σε ραμ.

 

Γενικολογα σου λεω τωρα.

 

Καλα αμα παρουμε και την 5αρα.......θα διοργανωσουμε party-meeting στο φορουμ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...