Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κανεις με spare θηκη (που να μη χρειαζεται) για το nexus (σιλικονη η οτιδηποτε αλλο). Αν ναι, ας επικοινωνησει μαζι μου. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχουμε κανενα αλλο navigation προγραμμα εκτος απο το Dont panic που να παιζει στο Nexus?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να τεσταρει το εξης? Οταν ειναι επιλεγμενο στο settings>sound>system >Touch sounds και κανει καποια επιλογη στην οθονη (πχ να κανει back και να παει στο apps) τοτε του κανει τον ηχο που πρεπει να κανει (το κλικ ας πουμε).Μετα απο ελαχιστα χιλιοστα του δευτερολεπτου του κανει καποιο αλλο ηχο χωρις να πατησει οτιδηποτε (κλακ ας πουμε).Δεν ξερω αν εχω γινει σαφης αλλα αν μπορει καποιος να τσεκαρει μηπως εχω θεμα.

 

Και το θέμα που άνοιξα στο xda και δεν είμαι ο μόνος στον κόσμο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20096769

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να τεσταρει το εξης? Οταν ειναι επιλεγμενο στο settings>sound>system >Touch sounds και κανει καποια επιλογη στην οθονη (πχ να κανει back και να παει στο apps) τοτε του κανει τον ηχο που πρεπει να κανει (το κλικ ας πουμε).Μετα απο ελαχιστα χιλιοστα του δευτερολεπτου του κανει καποιο αλλο ηχο χωρις να πατησει οτιδηποτε (κλακ ας πουμε).Δεν ξερω αν εχω γινει σαφης αλλα αν μπορει καποιος να τσεκαρει μηπως εχω θεμα.

 

Και το θέμα που άνοιξα στο xda και δεν είμαι ο μόνος στον κόσμο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20096769

 

Παίδες παρακαλώ κάνετε το test και γράψτε αν συμβαίνει και σε εσάς.Έχω ήδη μιλήσει με expansys και είμαι στη φάση να μιλήσω και με samsung hellas

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρακαλώ κάνετε το test και γράψτε αν συμβαίνει και σε εσάς.Έχω ήδη μιλήσει με expansys και είμαι στη φάση να μιλήσω και με samsung hellas

αυτο που λες, οπως το αντιλαμβανομαι, ειναι ο ηχος που κανει ενα ηχειο οταν κλεινει. δεν ξερω αν σου εχει τυχει, αλλα αν κλεισεις πχ καποιο ηχειο ενω δεν παιζει τιποτα, κανει ενα κλακ. αν το βαλεις δυνατα και ειναι μεγαλο ηχειο ακουγεται δυνατοτερα. το εχω ακουσει και σε καποια κινητα μου..δε νομιζω οτι ειναι θεμα να ανησυχεις(αν ειναι αυτο βεβαια.)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες, οπως το αντιλαμβανομαι, ειναι ο ηχος που κανει ενα ηχειο οταν κλεινει. δεν ξερω αν σου εχει τυχει, αλλα αν κλεισεις πχ καποιο ηχειο ενω δεν παιζει τιποτα, κανει ενα κλακ. αν το βαλεις δυνατα και ειναι μεγαλο ηχειο ακουγεται δυνατοτερα. το εχω ακουσει και σε καποια κινητα μου..δε νομιζω οτι ειναι θεμα να ανησυχεις(αν ειναι αυτο βεβαια.)

 

Κατ' αρχην σε ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό ακριβώς ακούω αλλά έχοντας περάσει απο sgs1, nexus s, desire hd και sgs2 πρώτη φορά ακούω το κλακ . Καλού κακού έχω επικοινωνήσει και στείλει mail στην expansys η οποία άνοιξε θέμα για αντικατάσταση ή επισκευή και ταυτόχρονα έχω επικοινωνήσει με samsung και περιμένω την απάντηση τους μέσα στην ημέρα μιας και έχουν το τηλέφωνο και μπορούν να τσεκάρουν αν το κανει.

 

Update: Δεν πρόλαβα να τελειώσω το Post και με πήραν τηλ από samsung. Και σε αυτούς το ίδιο κάνει, είναι θέμα λειτουργίας. Πάλι καλά αν και επειδή όπως είπα δεν το είχα στα προηγούμενα τηλέφωνα μου, μου έκανε τεράστια εντύπωση.

 

Τελος καλά ολα καλα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην σε ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό ακριβώς ακούω αλλά έχοντας περάσει απο sgs1, nexus s, desire hd και sgs2 πρώτη φορά ακούω το κλακ . Καλού κακού έχω επικοινωνήσει και στείλει mail στην expansys η οποία άνοιξε θέμα για αντικατάσταση ή επισκευή και ταυτόχρονα έχω επικοινωνήσει με samsung και περιμένω την απάντηση τους μέσα στην ημέρα μιας και έχουν το τηλέφωνο και μπορούν να τσεκάρουν αν το κανει.

 

Update: Δεν πρόλαβα να τελειώσω το Post και με πήραν τηλ από samsung. Και σε αυτούς το ίδιο κάνει, είναι θέμα λειτουργίας. Πάλι καλά αν και επειδή όπως είπα δεν το είχα στα προηγούμενα τηλέφωνα μου, μου έκανε τεράστια εντύπωση.

 

Τελος καλά ολα καλα

 

:lol::lol::lol:

 

Αρχίσανε τα όργανα. Μην είστε τόσο υπερβολικοί.... Εμένα δεν κάνει τίποτα, δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η θήκη με το s-line σχέδιο στο πίσω μέρος. Άψογο fit, grip & design.... είναι πολύ πιο όμορφη από πολλές θήκες που αγόραζα κατά καιρούς στα 20-30 ευρώ. Κόστος 2 με 3 ευρώ και με αυτά που προσφέρει είναι κάτι παραπάνω από bargain. Λογικά θα την κρατήσω για βασική εκτός και αν βγει κάτι πολύ μουρατο!
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Αρχίσανε τα όργανα. Μην είστε τόσο υπερβολικοί.... Εμένα δεν κάνει τίποτα, δε μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. :ninja:

 

Δεν είναι υπερβολή όταν το ακούς και δεν ξέρεις αν είναι φυσιολογική λειτουργία :confused:.Κόλλησε το αυτί σου στο ηχείο έχοντας ενεργοποιημένο το touch sounds και κάνε μια επιλογή στην οθόνη.Εξαρτάται και πόσο έχεις την ένταση για το ringtones and notifications

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολή όταν το ακούς και δεν ξέρεις αν είναι φυσιολογική λειτουργία :confused:.Κόλλησε το αυτί σου στο ηχείο έχοντας ενεργοποιημένο το touch sounds και κάνε μια επιλογή στην οθόνη.Εξαρτάται και πόσο έχεις την ένταση για το ringtones and notifications

 

Πολύ καλή παρατήρηση Αργύρη, δεν το είχα προσέξει μέχρι που το ανέφερες!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η θήκη με το s-line σχέδιο στο πίσω μέρος. Άψογο fit, grip & design.... είναι πολύ πιο όμορφη από πολλές θήκες που αγόραζα κατά καιρούς στα 20-30 ευρώ. Κόστος 2 με 3 ευρώ και με αυτά που προσφέρει είναι κάτι παραπάνω από bargain. Λογικά θα την κρατήσω για βασική εκτός και αν βγει κάτι πολύ μουρατο!

 

link???:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υπερβολή όταν το ακούς και δεν ξέρεις αν είναι φυσιολογική λειτουργία :confused:.Κόλλησε το αυτί σου στο ηχείο έχοντας ενεργοποιημένο το touch sounds και κάνε μια επιλογή στην οθόνη.Εξαρτάται και πόσο έχεις την ένταση για το ringtones and notifications

Εμένα με ενοχλεί πιο πολύ που όταν κάνω "adb reboot bootloader" κάνει το ηχείο τσαφ :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί πιο πολύ που όταν κάνω "adb reboot bootloader" κάνει το ηχείο τσαφ :p

 

Επειδή δεν το άφησα έτσι ρώτησα τον ειδικό σε ήχο και εικόνα, supercurio.

 

Η απάντηση του:

 

"François SIMOND francois@lienweb.fr

2:49 μ.μ. (Πριν από 1 λεπτό)

προς Εμένα

 

 

Looks like pop-in and pop-out.

Means through hardware design or sound driver design are not very good for this codec."

 

;) Αχ ρε γουγλε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το άφησα έτσι ρώτησα τον ειδικό σε ήχο και εικόνα, supercurio.

 

Η απάντηση του:

 

"François SIMOND francois@lienweb.fr

2:49 μ.μ. (Πριν από 1 λεπτό)

προς Εμένα

 

 

Looks like pop-in and pop-out.

Means through hardware design or sound driver design are not very good for this codec."

 

;) Αχ ρε γουγλε

Άλλος καμμένος με τη λεπτομέρεια (για τον supercurio λέω)... :p

 

Πάντως χωρίς πλάκα, σίγουρα η συσκευή θα στρώσει πάρα πολύ οπτικοαουστικά με τα πειράγματα Voodoo του Supercurio... Τα καλά των Nexus συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

 

βγάλε βρε μια φώτο την δικιά σου να την δούμε :O

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου ήρθε η θήκη με το s-line σχέδιο στο πίσω μέρος. Άψογο fit, grip & design.... είναι πολύ πιο όμορφη από πολλές θήκες που αγόραζα κατά καιρούς στα 20-30 ευρώ. Κόστος 2 με 3 ευρώ και με αυτά που προσφέρει είναι κάτι παραπάνω από bargain. Λογικά θα την κρατήσω για βασική εκτός και αν βγει κάτι πολύ μουρατο!

 

Σάκη αυτή τη θήκη χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου, είναι πραγματικά ότι καλύτερο για την τιμή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σάκη αυτή τη θήκη χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου, είναι πραγματικά ότι καλύτερο για την τιμή του.

 

Ναι, απλώς τόσο καιρό δεν την αγόραζα επειδή κάπως με ξένιζε σχεδιαστηκά. Απο κοντά καμία σχέση και φυσικά καλύτερο grip από την barely there της case mate. Aν δεν βγει κάτι στυλάτο όπως η Hybrid Series για το GS2 δεν την αλλάζω... μου κάτσε καλά για 3 ευρώ :happy:

 

thanks...:up:

μια χαρά φαίνεται..βρείτε μου τώρα και ένα καλό screen prostector...:O

 

Aυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής!

http://www.sgpstore.com/cell-phone/google/galaxy-nexus/sgp-google-galaxy-nexus-screen-protector-steinheil-series.html

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GGc2wBJQawI&feature=player_embedded]SGP Ultra Oleophobic Screenshield Review for Samsung Galaxy Nexus - YouTube[/ame]

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς τόσο καιρό δεν την αγόραζα επειδή κάπως με ξένιζε σχεδιαστηκά. Απο κοντά καμία σχέση και φυσικά καλύτερο grip από την barely there της case mate. Aν δεν βγει κάτι στυλάτο όπως η Hybrid Series για το GS2 δεν την αλλάζω... μου κάτσε καλά για 3 ευρώ :happy:

 

 

 

Aυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής!

http://www.sgpstore.com/cell-phone/google/galaxy-nexus/sgp-google-galaxy-nexus-screen-protector-steinheil-series.html

 

 

 

 

Ειναι στο δρομο ερχεται.Υπαρχουν reviews οτι δεν πιανει ολη την οθονη λογω του curve.Πηρα και τη flex για το φοβο των ιουδαιων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειμαι σπίτι και έχω φωτισμό στο αυτόματο, οπότε και είναι αρκετά σκοτεινή η οθόνη, βλεπώσε άσπρο φόντο γραμμές (σαν να είναι σαγρε χρώμα). Σε ψιλη φωτεινότητα είναι οκ. Το έχετε παρατηρήσει;;
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη σε τερμα φωτεινοτητα,τρωει τη μπαταρια για πλακα...

Κοιταξα τα stats της μπαταριας και το 64% (!!!) της καταναλωσης ηταν απο την οθονη!!!:blink:

Το γυρισα στη μεσαια ρυθμιση και το τηλεφωνο εκλεισε διημερο με μια φορτιση...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλώς τόσο καιρό δεν την αγόραζα επειδή κάπως με ξένιζε σχεδιαστηκά. Απο κοντά καμία σχέση και φυσικά καλύτερο grip από την barely there της case mate. Aν δεν βγει κάτι στυλάτο όπως η Hybrid Series για το GS2 δεν την αλλάζω... μου κάτσε καλά για 3 ευρώ :happy:

 

Aυτό είναι το καλύτερο μέχρι στιγμής!

http://www.sgpstore.com/cell-phone/google/galaxy-nexus/sgp-google-galaxy-nexus-screen-protector-steinheil-series.html

 

 

για τις θήκες, αφού το παρακολουθείς, ρίξε ένα pm αν βγει τίποτα καλύτερο..;)

για το screen protector, το είδα προχτές αυτό και όντως δεν πιάνει όλη την οθόνη..:worry: αν και φαίνεται καλό, με χαλάει το κενό που αφήνει...και πάλι αν δεις τίποτα καλύτερο (brando?) ενημέρωσε please..;)

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απο τη συγκεκριμένη http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-nexus-case-mate-tough-case-black μακριά!!! Μου ήρθε σήμερα.Τα volume buttons με τη θηκη παίζουν.Το power on/off σου βγάζει το λάδι.Δεν τη συνιστώ με τίποτα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...