Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει ελληνικο πληκτρολογιο απο μαμα.Εχω κανει post τα links με τη ρομ.Η ρομ του koush που εβαλα(το 1ο link) δεν εχει κανενα προβλημα με το wifi.

 

 

και να προσθεσω οτι το τηλεφωνο πεταειιιιι

η 2η με την 1η ρομ δεν ειναι ιδιες στην ουσια; εγω τη 2η εχω δει και ετοιμαζομαι να κατεβασω μολις παω σπιτι.(ανυπομονω η αληθεια ειναι...fingers crossed :grin:)

 

Και το εχω στησει μια χαρα με CM9...!

Πολυ ενθαρρυντικα σχολια!Αφου την εχεις περασει πες μας και εντυπωσεις για τη μπαταρια κτλ.

 

Μπορει να δοκιμασω ζελεδακια μεσα στο ΣΚ.

ο koush εγραψε στο twitter οτι ειναι σχεδον οσο smooth ειναι και το iphone πλεον..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η 2η με την 1η ρομ δεν ειναι ιδιες στην ουσια; εγω τη 2η εχω δει και ετοιμαζομαι να κατεβασω μολις παω σπιτι.(ανυπομονω η αληθεια ειναι...fingers crossed :grin:)

 

η πρωτη ειναι unrooted και odexed. H δευτερη rooted deodexed και με busybox.Εγω εβαλα του koush (πρωτη) τη ρουταρα πανευκολα και οπως ειπα πραγματικα πεταει.Δεν εχω δει κανενα κολλημα και η εναλλαγη στα παραθυρα ειναι πολυ ομορφη και smooth.Οσοι δεν φοβαστε το φλασαρισμα αξιζει να την δοκιμασετε:)

 

Για μπαταρια ειναι πολυ νωρις να βγαλω συμπερασμα,θελω τουλαχιστον δυο μερες για να πω με ασφαλεια αν εχει καλή ή κακη επιπτωση στην μπαταρια.Απλα ενα screenshot μεχρι τωρα http://db.tt/447pDN5H

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

επειδη ειμαι λιγο πριν την αγορα του

1.παιρνει καρτα μνημης??

2. μπαταρια ποσο κραταει περιπου??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

επειδη ειμαι λιγο πριν την αγορα του

1.παιρνει καρτα μνημης??

2. μπαταρια ποσο κραταει περιπου??

ευχαριστω!!

 

1.οχι

2.εξαρταται τη χρηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

γενικως τα εχω ολα on και email αυτοματα καθε 5λεπτα.

και κανενα 30λεπτο ομιλιας.:)

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός (στα αγγλικά) για αναβάθμιση από Galaxy Nexus με Android 4.0.4 σε Android 4.1 (Koushik’s Jelly Bean) χρησιμοποιώντας ClockworkMod.

 

http://webtrickz.com/guide-to-update-galaxy-nexus-running-android-4-0-4-to-android-4-1-jelly-bean-using-clockworkmod/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν αντεχω να περιμενω 15-20 μερες ακομα για να βγει το ΟΤΑ update,δεν υπαρχει λογος να μπλεξω με τετοια τωρα ε;

 

Επισης (συγνωμη που δεν κανω edit στο προηγουμενο ποστ,απο κινητο μπαινω) μπορειτε να μου πειτε εναν ευκολο τροπο να κανω backup ολες τις εφαρμογες απ´το κινητο;μονο αυτο με νοιάζει

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

η πρωτη ειναι unrooted και odexed. H δευτερη rooted deodexed και με busybox.Εγω εβαλα του koush (πρωτη) τη ρουταρα πανευκολα και οπως ειπα πραγματικα πεταει.Δεν εχω δει κανενα κολλημα και η εναλλαγη στα παραθυρα ειναι πολυ ομορφη και smooth.Οσοι δεν φοβαστε το φλασαρισμα αξιζει να την δοκιμασετε:)

 

Για μπαταρια ειναι πολυ νωρις να βγαλω συμπερασμα,θελω τουλαχιστον δυο μερες για να πω με ασφαλεια αν εχει καλή ή κακη επιπτωση στην μπαταρια.Απλα ενα screenshot μεχρι τωρα http://db.tt/447pDN5H

 

κι εγω αυτο εκανα χτες το βραδυ. οντως ειναι λιγο πιο γρηγορη αλλα σε σχεση με τις custom οι διαφορες σε ταχυτητα ειναι λιγες. η μονη μου εννοια ειναι που ειναι takju αλλα απ οτι διαβασα δεν παιζει και τοσο ρολο

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα κι εγω απο χθες το βραδυ αλλα εχει μιση ωρα που εχω αρχισει να την ψαχνω.

Εκανα backup με το titanium αλλα μερικες εφαρμογες δεν ειναι ακομα συμβατες.

Κατα τ'αλλα, οντως ειναι smooth σαν iphone πλεον. Οχι τοσο στο μενου, μιας και αυτο το καταφερνανε και οι μεχρι τωρα custom roms, αλλα στην εξοδο απο εφαρμογες. Οτι εφαρμογη και να κλεισεις,απλα βγαινει χωρις κολληματα στα γραφικα και λοιπα δραματα.

Α, και κανενα προβλημα με το wifi μεχρι τωρα, τουλαχιστον στο σπιτι.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

γενικως τα εχω ολα on και email αυτοματα καθε 5λεπτα.

και κανενα 30λεπτο ομιλιας.:)

ευχαριστω!!

 

Με πολλή χρήση το παίρνεις γεμάτο το πρωί και το φορτίζεις ξανά απόγευμα / νωρίς βράδυ.

(4 ώρες browsing / gaming το πολύ). Ομιλία δεν είναι τόσο ενεργοβόρα.

 

Με λίγη χρήση κρατάει άνετα 2+ μέρες. Στη δικιά σου περίπτωση Θα έλεγα κάτι ενδιάμεσο, φόρτιση 1 φορά / ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με περασμενη την yakju 4.0.4 αλλα χρειαζεται να το παω στο service. Μπορει καποιος να μου δωσει την τελευταια επισημη yakjuw της samsung που ειχε το κινητο οπως το πηρα για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει προβλημα στο service?

θα σας ημουν υποχρεως:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με περασμενη την yakju 4.0.4 αλλα χρειαζεται να το παω στο service. Μπορει καποιος να μου δωσει την τελευταια επισημη yakjuw της samsung που ειχε το κινητο οπως το πηρα για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει προβλημα στο service?

θα σας ημουν υποχρεως:D

 

Αν ειναι στοκ ρομ χωρις roor κτλ δεν νομιζω να υπαρχει θεμα στο σερβις.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

με στοκ ειμαι, χωρις roοt και με κλειδωμενο bootloader. λετε οτι δεν χρειαζεται να το κανω yakjuw?

το προβλημα που εχω ειναι οτι δειχνει να φορτιζει ενω δεν το εχω συνδεδεμενο με τον φορτιστη, αλλα ενω ειναι με την μπαταρια πανω...

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο οτι εβαλαν πλεον Ελληνικα στο πληκτρολογιο..wow!

και πριν 3 μερες εδωσα 2€ για το swiftkey :p

 

Έχει ελληνικό λεξικό ?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ΘΕΛΟΥΜΕ Ελληνικό οδηγό για εγκατάστασης 4.1 απο 4.0.4.. υπάρχει κανείς διαθέσιμος να κουραστεί λίγο για μας?...ε καλοί μου συμφουρίτες????χιχιχι :p:p

 

εγω απλα απο clockwork recovery εβαλα τη στοκ του koush και ολα οκ. αν εχεις ξαναφλασαρει δεν ειναι κατι διαφορετικο

Link to comment
Share on other sites

πες του απεναντι να χαμηλωσει λιγο την ενταση του ακουστικού του, το έχει τόσο δυνατά, που το μικρόφωνο του την "παιάνει" και στη γυρναει πίσω..και εληξε το θέμα..

 

 

Επίσης, ΘΕΛΟΥΜΕ Ελληνικό οδηγό για εγκατάστασης 4.1 απο 4.0.4.. υπάρχει κανείς διαθέσιμος να κουραστεί λίγο για μας?...ε καλοί μου συμφουρίτες????χιχιχι :p:p

 

Βασικα διαβασε καποιον οδηγο που λεει για φλασαρισμα μεσω clockworkmod recovery. Το ιδιο ειναι απλα αντι για custom rom εχεις την 4.1.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Βασικα διαβασε καποιον οδηγο που λεει για φλασαρισμα μεσω clockworkmod recovery. Το ιδιο ειναι απλα αντι για custom rom εχεις την 4.1.

 

Έλα μου πυ δεν έχω ξαναφλασάρει όμως..

Samsung Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου πυ δεν έχω ξαναφλασάρει όμως..

 

Υπάρχει στο section των οδηγών για Android.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

χχμμ...έβγαλαν από το JB το ''ξύπνημα'' από τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης...:( ελπίζω στο official update να υπάρχει...πολύ βολικό και δεν χαλάς και το power button...:O
Link to comment
Share on other sites

χχμμ...έβγαλαν από το JB το ''ξύπνημα'' από τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης...:( ελπίζω στο official update να υπάρχει...πολύ βολικό και δεν χαλάς και το power button...:O

 

Υπηρχε αυτο στην στοκ 4.0.4? Μηπως ηταν χαρακτηριστικο καποιων custom rom?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

όπως το είπες..το είχαν προσθέσει στην 4.0.4 (μαμά rom)...και τώρα στην 4.1 που κυκλοφορεί δεν υπάρχει..:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...