Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου είπανε γύρω στις 10 Δεκέμβρη. Έπεσε και η τιμή στα 532 ;)

 

ΥΓ.... nexus or note, nexus or note, nexus or note :lol::lol::lol:

 

kalooooo:lol:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DAlO9Mt7-XA]Galaxy Nexus and Google+ Hangouts: Social MC's - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yLLIvIB2EWM]Samsung Galaxy Nexus Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2YRYMh3ShzA&feature=player_embedded]Galaxy Nexus Games ShadowGun HD - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

τελικα στην Ελλαδα θα ερθει στις δεκεμβριου;; και σε τι τιμη;;:wacko:

και τι εννοειται ποτε θα αρχισει να στελνει η amazon.de??για αγορα μεσω ιντερνετ;;

Edited by kafriton
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα στην Ελλαδα θα ερθει στις δεκεμβριου;; και σε τι τιμη;;:wacko:

 

ελα ντε.Πηγα πριν λιγο στο multirama Πειραια κ ουτε στο PC που το κοιταξε σε αποθηκες δεν υπαρχει.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το nexus θα αποκτήσει flash από Δεκέμβρη ενώ για το volume bug δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία σχετικά με το πότε θα το διορθώσουν επίσημα..

 

http://www.product-reviews.net/2011/11/29/galaxy-nexus-to-get-flash-next-month-no-sound-fix-eta/

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά πάρω το G. Nexus θα πέσει root και custom ROM από την πρώτη νύχτα (άντε τη δεύτερη!). Πιστεύω πως όποιος "μπλέκει" με Nexus πρέπει να του φέρεται με τον ανάλογο τρόπο.
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το nexus θα αποκτήσει flash από Δεκέμβρη ενώ για το volume bug δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία σχετικά με το πότε θα το διορθώσουν επίσημα..

 

http://www.product-reviews.net/2011/11/29/galaxy-nexus-to-get-flash-next-month-no-sound-fix-eta/

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Χμ, η eXpansys διαφημίζει πάντως ότι θα έχει κομμάτια από αύριο με διορθωμένο το πρόβλημα του ήχου.:)

Link to comment
Share on other sites

παντως αμα παιζει και shadowgun hd τοτε οντως δικαιωνονται αυτοι που ελεγαν οτι δεν θα εχει προβλημα η gpu του
Link to comment
Share on other sites

Το clove από αύριο θα στέλνει το νέο stock με bug fix. Kάνουν λόγο για huge demand :happy:

 

Samsung Galaxy Nexus Back In Stock–Volume Bug Fixed http://t.co/1jFaVNEd

 

παντως αμα παιζει και shadowgun hd τοτε οντως δικαιωνονται αυτοι που ελεγαν οτι δεν θα εχει προβλημα η gpu του

 

Yeap dude :)

 

Χμ, η eXpansys διαφημίζει πάντως ότι θα έχει κομμάτια από αύριο με διορθωμένο το πρόβλημα του ήχου.:)

 

Ναι και μεθαύριο θα ξεκινήσουν να στέλνουν. 1 εργάσιμη για Αθ-Θεσ, 2 για επαρχία.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το amazon.de γιατι εχει τοση διαφορα τιμης απο ολα τα φυσικα και ιντερνετικα καταστηματα; επισης δε μπορω να καταλαβω αν λεει κατι για το fix και ποτε θα παραλαβουν, καταλαβαινω που λεει σε 1-3 βδομαδες αποστολη, πολυ καιρο δηλαδη αδικαιολογητα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το amazon.de γιατι εχει τοση διαφορα τιμης απο ολα τα φυσικα και ιντερνετικα καταστηματα; επισης δε μπορω να καταλαβω αν λεει κατι για το fix και ποτε θα παραλαβουν, καταλαβαινω που λεει σε 1-3 βδομαδες αποστολη, πολυ καιρο δηλαδη αδικαιολογητα.

 

Mπορεί να μην έχει stock γιάυτο γράφει τόσο (ας λέει 3 κομμάτια διαθέσιμα). Παιδιά που πήραν το Note από amazon.de τους ήρθε το πολύ σε 5 εργάσιμες.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KqDM-B49vtQ]Samsung Galaxy Nexus Hardware Comparison (Nexus v Sensation v Galaxy S II) - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=f1ZiYptuKxI&feature=player_embedded]Samsung Galaxy Nexus Gaming Test Review - YouTube[/ame]

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tTdS9xC_4cM]Samsung Galaxy Nexus Android 4.0 Smartphone Software Tour - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που πήραν το Note από amazon.de τους ήρθε το πολύ σε 5 εργάσιμες

Να επιβεβαιωσω απο την πλευρα μου τα λογια του sakiss σχετικα με το amazon.de , το μεν Νοτε το παρελαβα σε λιγοτερο απο 48 ωρες, την δε flip case του, την εκανα παραγγελια( ξεχωριστα απο το ΝΟΤΕ και αφου το ειχα παραλαβει) μετα τα μεσανυχτα της Παρασκευης κ την παρελαβα Δευτερα μεσημερι. :X Μιλαμε για ακαριαιο delivery (σε εμενα τουλαχιστον ετσι ετυχε)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω οτι στελνει γρηγορα, αλλα πιστευω οτι δεν εχει τη συσκευη. Αν εδρευει στη Γερμανια, νομιζω καμια χωρα εκτος Αγγλιας δεν εχουν παραλαβει τη συσκευη.

 

Δεν ξερω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω οτι στελνει γρηγορα, αλλα πιστευω οτι δεν εχει τη συσκευη. Αν εδρευει στη Γερμανια, νομιζω καμια χωρα εκτος Αγγλιας δεν εχουν παραλαβει τη συσκευη.

 

Δεν ξερω τι να κάνω.

 

Στην ιδια ακριβως φαση ειμαι κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon.de ΔΕΝ λέει 3 κομμάτια διαθέσιμα. Λέει 3 vendors για new προιόν διαθέσιμοι. Αν είχε και κάποιον με used θα το έγραφε εκεί δίπλα και αυτό (όπως πχ κατά περιόδους με το Note).
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το amazon.de γιατι εχει τοση διαφορα τιμης απο ολα τα φυσικα και ιντερνετικα καταστηματα; επισης δε μπορω να καταλαβω αν λεει κατι για το fix και ποτε θα παραλαβουν, καταλαβαινω που λεει σε 1-3 βδομαδες αποστολη, πολυ καιρο δηλαδη αδικαιολογητα.

 

Σε ολα τα samsung τελευταιας εσοδειας (απο S2 σε note και τωρα στο nexus) παρατηρω οτι με καποιο τροπο εχουν διαμορφωσει εξαιρετικα χαμηλες τιμες. Δεν ξερω πως, αλλα σε καθε περιπτωση ειναι εξαιρετικα αξιοπιστοι. Στοκ φυσικα δεν εχουν τωρα. Παντα πρωτοι παιρνουν Clove, handtec, μετα απο 1-2 μερες το expansys και μετα απο καμια εβδομαδα το amazon.de. Ετσι θα γινει και τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Το clove από αύριο θα στέλνει το νέο stock με bug fix. Kάνουν λόγο για huge demand :happy:

 

Samsung Galaxy Nexus Back In Stock–Volume Bug Fixed http://t.co/1jFaVNEd

 

 

Ετσι ειναι Σακη. Το expansys πηρε για πρωτη φουρνια 1800 κομματια. Αντιστοιχη ζητηση ειχε το S2 στο ξεκινημα του. Θα παει πολυ καλα εμπορικα, ειναι δεδομενο αυτο. Μην ξεχνας οτι εχει ανταγωνιστικοτατο hardware, ενα ολοκαινουριο λειτουργικο (μην ακουω αστειοτητες οτι ειναι απλα ενα facelift, αν αυτο ειναι facelift τοτε το ios ειναι απαραλλαχτο απο τη day 1) και μια εκπληκτικης αναλυσης οθονη.

Καλως να παραλαβουν οσοι το περιμενουν.

Προσωπικα αν δε με ειχε κερδισει το note θα το ειχα ηδη παραγγειλει. Αλλα, οπως και να εχει, η σαμμυ παιζει μονη της σε αυτες τις κατηγοριες (για τα δικα μου γουστα βεβαια)...

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το amazon.de μου βγαζει απο μονο του 17€ μεταφορικα, απο 532 που εχει η συσκευη, η παραγγελια παει 549€. και παλι φθηνοτερο αλλα μειωνεται η διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις που ηρθε mail απο handtec,οτι ειναι διαθεσιμο για παραγγελια.

Αλλαξε και η τιμη,προς τα πανω...Μεχρι πριν μια ωρα ηταν 509.99 λιρες και τωρα 527.99!!!:blink:

Μαζι με τα εξοδα αποστολης βγαινει στα 643 ευρω!!!

Σαν πολλα δεν ειναι ρε μαγκες για ενα ΠΛΑΣΤΙΚΟ κινητο?

Κι υστερα καποιοι κραζουν την Apple...:confused:

Μωρε τα ιδια σκ@τ@ ειναι κι αυτοι...:X

Κι οσο σκεφτομαι οτι σε 2-3 αντε 4 μηνες, θα πεσει 200 ευρω κατω,και δε θα μπορω να το πουλησω ουτε 300-350 ευρω,τρελλαινομαι...:mad:

Edited by djdog

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Μολις που ηρθε mail απο handtec,οτι ειναι διαθεσιμο για παραγγελια.

Αλλαξε και η τιμη,προς τα πανω...Μεχρι πριν μια ωρα ηταν 509.99 λιρες και τωρα 527.99!!!:blink:

Μαζι με τα εξοδα αποστολης βγαινει στα 643 ευρω!!!

Σαν πολλα δεν ειναι ρε μαγκες για ενα ΠΛΑΣΤΙΚΟ κινητο?

Κι υστερα καποιοι κραζουν την Apple...:confused:

Μωρε τα ιδια σκ@τ@ ειναι κι αυτοι...:X

Κι οσο σκεφτομαι οτι σε 2-3 αντε 4 μηνες, θα πεσει 200 ευρω κατω,και δε θα μπορω να το πουλησω ουτε 300-350 ευρω,τρελλαινομαι...:mad:

 

Σε χαλάει να το πάρεις 549 ένα post πιο πάνω από το δικό σου? :p

Το καλοκαιράκι που θα βγει το GS3 γύρω στα 350 ευρώ υπολόγιζε για να σπρώξεις το Nexus.

Link to comment
Share on other sites

Σε χαλάει να το πάρεις 549 ένα post πιο πάνω από το δικό σου? :p

Το καλοκαιράκι που θα βγει το GS3 γύρω στα 350 ευρώ υπολόγιζε για να σπρώξεις το Nexus.

 

Yep, πολυ σωστό το point σου. Αυτή είναι μια καλή τακτική...

Link to comment
Share on other sites

Σε χαλάει να το πάρεις 549 ένα post πιο πάνω από το δικό σου? :p

Το καλοκαιράκι που θα βγει το GS3 γύρω στα 350 ευρώ υπολόγιζε για να σπρώξεις το Nexus.

Κι αν καινούριο πέσει η τιμη του Nexus (που θα πεσει σιγουρα) το καλοκαίρι στα επίπεδα που είναι τώρα το S2,πως θα το δώσω 350?

Βλέπω και τώρα καποια παιδια που βγάζουν το S2 για πώληση στα 380 ευρω και γελαω...Μα πιο κορόιδο θα δώσει 380 ευρω για ένα κινητο που καινούριο εχει 425?...300 ευρω και πολλα είναι...Και μόνο αν είναι άψογο σε κατάσταση βιτρίνας...

 

Οσον αφορα το Amazon,εκτος του οτι πρεπει να περιμενω επιπλεον 10-15 μερες και επειδή εχει φοβηθεί το μάτι μου,μιας και στο xda,αρκετά παιδια παραπονιουνται και για αλλα bugs εκτος απο το volume,δε θα ήθελα να μπλεξω με "μαγαζιά" που δεν έχω ξαναγορασει,ώστε αν κάτσει "στραβη" να είμαι καλυμμενος...

Δε ξερω λοιπον τι παιζει με το γερμανικο Amazon,παντως απο Expansys έχω ψωνίσει 4-5 κινητά και μια φορα που είχα πετύχει συσκευη με καμμενο πιξελ,μου το άλλαξαν χωρίς δεύτερη κουβέντα...

Το clove επίσης εχει φαει ψιλοάκυρο,γιατί μου εχει κάνει μια φορα μια στραβη...Μου εμφανιζε μια συσκευη σε stock,εκανα τη παραγγελία,ρουφηξαν το χρήμα απο τη κάρτα και μετα μου έστειλαν mail πως δεν είναι διαθέσιμο και θα το έχουν μετα απο μια βδομάδα...Επιτόπου τους εστειλα mail για ακύρωση και μετα απο μερικες μερες ευτυχως βάλανε τα λεφτά πίσω γιατί θα είχαμε ιστορίες...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Βρε μανία να κάνουν κάποιοι το κινητό επένδυση. No offence αλλά για σένα πάει αυτό djdog! :D

Αν θες να αλλάζεις συχνά συσκευές, πάρε την συσκευή που θες, όταν τη θες και μην κοιτάς την αξία μεταπώλησης.

Διαφορετικά κάνε ότι κάνω και εγώ, αλλάζω κάθε 1,5-2 χρόνια και πάω πάντα για το καλύτερο για τη δική μου χρήση.

Έτσι είναι ευκολότερο να αποδεχθείς τον "μηδενισμό" των αξιών (και ας τα έχω πάντα όλα σαν καινούργια).

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...