Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αρκετοί εχουν αναφέρει οτι την έχουν παρει, οποτε λογικα θα σου ερθει και εσενα εντος ημερων! ( Εχεις σιγουρα την Yakju? )

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να δεις σε ποια έκδοση είσαι(Yakju,Takju);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να δεις σε ποια έκδοση είσαι(Yakju,Takju);

 

άνοιξε το google maps πήγαινε ρυθμίσεις - σχετικά με - και εκει θα σου γράφει ή samsung (yakju ή yakjuwx)

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

άνοιξε το google maps πήγαινε ρυθμίσεις - σχετικά με - και εκει θα σου γράφει ή samsung (yakju ή yakjuwx)

 

Yakju έχω τελικά, ευχαριστώ για την βοήθεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα μεταχειρισμένο ένα samsung nexus σήμερα και είναι στην 4.1.2,όταν ψάχνω για αναβάθμιση δεν μου βρίσκει την 4.2 γιατί?:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το κινητο ενω το χρησιμοποιουσα εδειξε στην οθονη το Χ που δειχνει οταν ανοιγει με τα 4 χρωαματα και απο τοτε δεν κανει τπτ.Ειτε βγαλω μπαταρια και το ανοιξω το μονο που κανει ειναι να δειχνει αυτα τα χρωματα και να ανεβοκατεβαινει η φωτεινοτητα της οθονης...Καμια λυση?Το εχω κανει ροοτ για να μπορεσω να βγαλω τα κουμπια απο το κατω μερος της οθονης και το κινητο εχει την 4.1.1.

 

Γιανα δειξω τι ακριβως κανει βρηκα αυτο το βιντεο,απλα εμενα ειναι πιο καινουρια εκδοση και δειχνει το χ με τα 4 χρωαματα

 

Edited by murcielago580200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,πήρα μεταχειρισμένο ένα samsung nexus σήμερα και είναι στην 4.1.2,όταν ψάχνω για αναβάθμιση δεν μου βρίσκει την 4.2 γιατί?:ninja:

 

Με γεια αδερφε :) Clear data στο Google Srevices Framework μερικες φορες, και τσουπ.....θα σου'ρθει :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω galaxy nexus με εκδοση 4.1.1. Ακομα δεν μου εχει ερθει ενημερωση ειτε για 4.1.2 ή 4.2. Καμμια ιδεα;;; Baseband Version I9250XXLF1, build number: JRO03C.I9250XWLH2. Ειναι Yakju η συσκευη. Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Με γεια αδερφε :) Clear data στο Google Srevices Framework μερικες φορες, και τσουπ.....θα σου'ρθει :)

Ευχαριστώ πολύ,το έκανα βρήκε το update το κατεβάζει,πατάω να κάνει reboot and install,και μόλις κλείνει η συσκευή με πετάει σε ένα menu το όποιο μου γράφει signature verification failed,πατάω να κάνει install το untrusted zip αλλα μου βγάζει στο τέλος 'Installation aborted'.Τι μπορεί να παίζει?Το κινητό ήταν rooted στην 4.1.2

Edited by Argonath
Link to comment
Share on other sites

O stock δουλευει ρολοι πιστευω κ ειναι αρκετα γρηγορος.. Προσωπικα αυτον χρησιμοποιω & εχω τον dolphin σαν 2ο να βρισκεται.
Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

O stock δουλευει ρολοι πιστευω κ ειναι αρκετα γρηγορος.. Προσωπικα αυτον χρησιμοποιω & εχω τον dolphin σαν 2ο να βρισκεται.

 

adobe flash σου δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο πριν μερικες μερες, εχω την 4.2 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, Yankju συσκευη, του κουτιου.

 

Bye Bye και στο HTC Desire HD πριν λιγους μηνες και Bye Bye και στο Evo 3D... :ninja:

 

Ερωτηση... Απο την 4αρα στην 4.1.1 και στην 4.1.2 ειχα τα Developer Tools. Τωρα δεν εχω. Υπαρχει καποια ιδεα; Ειναι θεμα ROM;

 

Ευχαριστω πολυ παιδια.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι yakjuwx στην 4.1.1 και δεν λέει να δεχτεί καμία αναβάθμιση. Το έχω τελείως απείραχτο, όπως ακριβώς, βγήκε από το κουτί του.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο πριν μερικες μερες, εχω την 4.2 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος, Yankju συσκευη, του κουτιου.

 

Bye Bye και στο HTC Desire HD πριν λιγους μηνες και Bye Bye και στο Evo 3D... :ninja:

 

Ερωτηση... Απο την 4αρα στην 4.1.1 και στην 4.1.2 ειχα τα Developer Tools. Τωρα δεν εχω. Υπαρχει καποια ιδεα; Ειναι θεμα ROM;

 

Ευχαριστω πολυ παιδια.

 

Καλημερα.Θα πας Ρυθμισεις συστηματος/Σχετικα με το Τηλεφωνο/και θα πατησεις 7 φορες στον Αριθμο εκδοσης για να σου εμφανιστουν τα Developer Tools στις Ρυθμισεις συστηματος(ειναι κρυμμενα αρχικα).

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Θα πας Ρυθμισεις συστηματος/Σχετικα με το Τηλεφωνο/και θα πατησεις 7 φορες στον Αριθμο εκδοσης για να σου εμφανιστουν τα Developer Tools στις Ρυθμισεις συστηματος(ειναι κρυμμενα αρχικα).

 

Οταν λες αριθμο εκδοσης, για αυτους που μπορει να μην το καταλαβουν επειδη υπαρχει ενα "πασχαλινο αυγουλακι" οταν κανεις κλικ πανω στην επιλογη "εκδοση Android / Android version" 3 γρηγορες φορες σου εμφανιζεται το εικονιδιακι της εκδοσης που εχει το τηλεφωνο, εννοεις το "Build number" που βρισκεται κατω-κατω. 7 φορες εκει πανω και θα γραψει ενα μηνυμα στο στυλ "Success. You are a developer".

 

Επομενως τα βηματα ειναι:

1. Ρυθμισεις / Settings

2. Σχετικα με το τηλεφωνο / About Phone (Τελευταια επιλογη)

3. Αριθμος Build (η οπως αλλιως λεγεται) / Build number (Τελευταια επιλογη) και κανουμε κλικ 7 φορες πανω του.

4. Τα Εργαλεια Προγραμματιστη / Developer Tools θα βρισκονται πλεον στην κεντρικη οθονη των ρυθμισεων.

 

Special thanks to sakarkas1 για το post του που μου θυμισε πως γινεται ;)

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Clear data στο Google Srevices Framework μερικες φορες, και τσουπ.....θα σου'ρθει :)

 

Σαν αρχαριος που ειμαι θα κανω την ερωτηση. Που ειναι Αυτο και εχω φαει το τηλεφωνο; :wacko:

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

adobe flash σου δουλευει?

 

Μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα. Ολα κυριλε..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Σαν αρχαριος που ειμαι θα κανω την ερωτηση. Που ειναι Αυτο και εχω φαει το τηλεφωνο; :wacko:

Εάν έχεις ελληνική γλώσσα, θα πας ρυθμίσεις> εφαρμογές> όλες> Διαχειριστής Λογαριασμού google και θα πατήσεις εκκαθάριση δεδομένων. Θα σου βγάλει όλα τα δεδομένα θα διαγραφούν, εσύ πάτα οκ. Τώρα να ρωτήσω κάτι για το δικό μου (yakju με 4.1.2). Είχα σε άλλο forum βοήθημα για να έρθει OTA η 4.2 να πληκτρολογούμε αυτό: *#*#2432546#*#* χωρίς να καλέσουμε και ότι μετά από λίγο θα έρθει η αναβαθμιση. Το έκανα αλλά τίποτα μέχρι τώρα, θα περιμένω. Λες να με ξέχασαν εκεί στην Google;!!!

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις ελληνική γλώσσα, θα πας ρυθμίσεις> εφαρμογές> όλες> Διαχειριστής Λογαριασμού google και θα πατήσεις εκκαθάριση δεδομένων. Θα σου βγάλει όλα τα δεδομένα θα διαγραφούν, εσύ πάτα οκ

 

Εκει το εχασα λιγο το θεμα το γυρισα στα αγγλικα και ολα Οκ. Ευχαριστω παιδια :)

Edited by Superuser
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχτες χρειαστηκε να κανω reset στο nexus Μου,εκανα backup με το galaxy nexus root toolkit,χρησιμοποιωντας μεσω του back up h restore την επιλογη 3 που ελεγε backup your internal storage.Σημερα προσπαθω να κανω restore χρησιμοποιωντας την επιλογη 11 και ενω μου δειχνει οτι ολοκληρωνεται κανονικα η διαδιακασια στο τηελφωνο δεν γινεται τιποτα.Κανω κατι λαθος???

 

Τελικα δεν γινονται ολα σωστα,βγαζει operation not permitted και μετα λεει adbd canot run as root in production builds kai pio kato

unable to chmod in data/media:operation not permitted

unable to chown in data/media:operation not permitted

Edited by murcielago580200
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να μετράει την χωρητικότητα της μπαταρίας (mAh)? πείρα μια απ το ebay που υποτίθεται είναι 2300mAh αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι για τέτοια
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να μετράει την χωρητικότητα της μπαταρίας (mAh)? πείρα μια απ το ebay που υποτίθεται είναι 2300mAh αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι για τέτοια

 

Όχι μόνο MV μετράνε τα οποία τα δείχνει και το ίδιο το λειτουργικό. Αλλιώς με μετρητή ηλεκτρολόγου :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...