Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους έχουν πρόβλημα με το light Flow δοκιμάστε αυτό που λέει ο dev να κάνετε clear data της εφαρμογής μετά απο reboot του κινητού. Το έκανα και πλέον φαίνεται να λειτουργεί προς το παρόν.

 

Υ.Γ. Μου κάνει εντύπωση που σε JB έβγαλαν την επιλογή Restart από το power button σε σχέση με την ICS. Ήταν ιδιαιτερα χρησιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο η όλη διαδικασία για να πάρεις αμέσως την αναβάθμιση σε 4.1 , από την στιγμή που πολλές εφαρμογές δεν την υποστηρίζουν ή βγάζουν bugs τα οποία διορθώνονται σιγά-σιγά?

Και ακόμα περισσότερο αν είσαι πρώην χρήστης (με την καλή έννοια!!) κινητού με 2.3 (HTC Desire s) και δεν έχεις δοκιμάσει καν παγωτάκι??

 

Τουλάχιστον προς αυτή την σκέψη γέρνω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο η όλη διαδικασία για να πάρεις αμέσως την αναβάθμιση σε 4.1 , από την στιγμή που πολλές εφαρμογές δεν την υποστηρίζουν ή βγάζουν bugs τα οποία διορθώνονται σιγά-σιγά?

Και ακόμα περισσότερο αν είσαι πρώην χρήστης (με την καλή έννοια!!) κινητού με 2.3 (HTC Desire s) και δεν έχεις δοκιμάσει καν παγωτάκι??

 

Τουλάχιστον προς αυτή την σκέψη γέρνω εγώ...

 

Βασικα δεν ειναι αν αξιζει η οχι...Αλλα η ικανοποιηση που παιρνεις οταν σκαλισεις τη συσκευη σου..Σιγουρα αν εχεις υπομονη περιμενεις αλλα με τετοια συσκευη ε οσο να'ναι σε γαργαλαει το χερι σου!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4214844" class="internal">Αρχικό μήνυμα από sdoe21</a><br />

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο η όλη διαδικασία για να πάρεις αμέσως την αναβάθμιση σε 4.1 , από την στιγμή που πολλές εφαρμογές δεν την υποστηρίζουν ή βγάζουν bugs τα οποία διορθώνονται σιγά-σιγά?<br />

Και ακόμα περισσότερο αν είσαι πρώην χρήστης (με την καλή έννοια!!) κινητού με 2.3 (HTC Desire s) και δεν έχεις δοκιμάσει καν παγωτάκι??<br />

<br />

Τουλάχιστον προς αυτή την σκέψη γέρνω εγώ...

<br />

<br />

Βασικα δεν ειναι αν αξιζει η οχι...Αλλα η ικανοποιηση που παιρνεις οταν σκαλισεις τη συσκευη σου..Σιγουρα αν εχεις υπομονη περιμενεις αλλα με τετοια συσκευη ε οσο να'ναι σε γαργαλαει το χερι σου!

Η 4.1 ειναι τοσο ανωτερη σε ταχυτητα και ομαλοτητα απο την ics, που κατα τη γνωμη μου, δεν τιθεται κανενας ενδοιασμος. Το κινητο πραγματικα πεταει με την 4.1 και ειναι η πρωτη φορα που δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος απο android συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το Lightflow έχει ακόμα ζητηματάκια με το JB, ακόμα και μετά το τελευταίο update. Σε ICS ήταν πολύ καλό, λογικά περιμένουμε βελτιώσεις.

 

μετα το τελευταιο update εμενα εφτιαξε

 

βεβαια το χρησιμοποιω σε 2-3 βασικα πραγματακια δε κανω το κινητο χριστουγεννιατικο δεντρο, εσενα πού σου κανει παραξενα ?

 

Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο η όλη διαδικασία για να πάρεις αμέσως την αναβάθμιση σε 4.1 , από την στιγμή που πολλές εφαρμογές δεν την υποστηρίζουν ή βγάζουν bugs τα οποία διορθώνονται σιγά-σιγά?

Και ακόμα περισσότερο αν είσαι πρώην χρήστης (με την καλή έννοια!!) κινητού με 2.3 (HTC Desire s) και δεν έχεις δοκιμάσει καν παγωτάκι??

 

Τουλάχιστον προς αυτή την σκέψη γέρνω εγώ...

 

οι εφαρμογες που ειχαν προβλημα δεν ηταν και τοσες πολλες , αλλωστε ολοι τρεχουν να διορθωσουν

 

κατα τα αλλα η αναβαθμιση μονο καλο εκανε στη συσκευη , οποτε δε νομιζω οτι τιθεται θεμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως αυτο αποτελει σημαντικη ελλειψη μαζι με το viber νομιζω (για οσους το χρησιμοποιουν , εγω οχι)

κατα τα αλλα δε νομιζω να υπαρχει κανα αλλο σοβαρο θεμα

 

εγω ειχα και θεμα με το smart keyboard (και ηταν πολυ σπαστικο να σου κρασαρει το πληκτρολογιο) , αλλα το εφτιαξαν κι αυτο πολυ συντομα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι θέμα λογισμικού και όχι του ηχείου μου κάνει εντύπωση που δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση ούτε από google ούτε από xda.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για το λαθος που λεει πως βγαζει..Το θεμα δεν ηταν αυτο αλλα οτι θα επρεπε να εμφανιζει τον σειριακο αριθμο στην κορυφη του μενου.Κατι που δεν γινοταν.Τωρα θα δοκιμασω με τον εντοπισμο σφαλματων ενεργοποιημενο και θα επανελθω!

 

Edit:Λοιπον το δοκιμασα και μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

<<android_winusb.inf>>

<<H cache του προγραμματος φορτωσης δεν εχει φορτωμενη καταχωρηση MUI>>

 

Αυτο ηταν το 2ο λαθος που πεταξε εχθες και δεν θυμομουν...

 

Αυτό είναι το λάθος που βγάζει στο toolkit αν δεν κάνω λάθος και λέει να το αγνοήσεις γιατί οι drivers έχουν εγκατασταθεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η 4.1 ειναι τοσο ανωτερη σε ταχυτητα και ομαλοτητα απο την ics, που κατα τη γνωμη μου, δεν τιθεται κανενας ενδοιασμος. Το κινητο πραγματικα πεταει με την 4.1 και ειναι η πρωτη φορα που δηλωνω απολυτα ικανοποιημενος απο android συσκευη.

Απόλυτα σωστό αυτό που λές. Στηρίζω.

 

Αφού είναι θέμα λογισμικού και όχι του ηχείου μου κάνει εντύπωση που δεν έχει βρεθεί ακόμα λύση ούτε από google ούτε από xda.

 

To volume+ σε μη root συσκευές αλήθεια κάνει καθόλου δουλειά στην άυξηση της έντασης του ήχου;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το λάθος που βγάζει στο toolkit αν δεν κάνω λάθος και λέει να το αγνοήσεις γιατί οι drivers έχουν εγκατασταθεί!

 

Ναι αλλα δεν εμφανιζει το serial number μετα και δεν μπορω να προχωρησω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι...Ενεργοποιημενο...Δοκιμασα και σε αλλον υπολογιστη που δεν ειχε drivers και παλι τα ιδια..Με ταλαιπωρει η samsung μου φαινεται γαιτι πηρα nexus και οχι s3...:(
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι...Ενεργοποιημενο...Δοκιμασα και σε αλλον υπολογιστη που δεν ειχε drivers και παλι τα ιδια..Με ταλαιπωρει η samsung μου φαινεται γαιτι πηρα nexus και οχι s3...:(

 

Χαχαχ.. Τελικά μας ταλαιπωρεί λίγο το pure google όλους όσους μόλις πήραμε το GNexus !

 

Aνακάλυψα ότι για κάποιο λόγο δεν γίνεται να μεταφέρεις αρχεία από το pc στο κινητό ; Θα περίμενα να είναι το Νο1 πρόβλημα σε αυτό το thread αλλά έκανα search και δεν βρήκα κάτι ! Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλω ! Το pc είναι windows 7 64-bit .

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ.. Τελικά μας ταλαιπωρεί λίγο το pure google όλους όσους μόλις πήραμε το GNexus !

 

Aνακάλυψα ότι για κάποιο λόγο δεν γίνεται να μεταφέρεις αρχεία από το pc στο κινητό ; Θα περίμενα να είναι το Νο1 πρόβλημα σε αυτό το thread αλλά έκανα search και δεν βρήκα κάτι ! Δώστε μου τα φώτα σας παρακαλω ! Το pc είναι windows 7 64-bit .

 

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα pure android...Μαλλον θεμα Samsung ειναι...Παρεπιμπτοντως ενω προχθες αντεγραφα κανονικα και εγω τα ιδια σημερα..Μολις δωσω αντιγραφη συνδεεται και αποσυνδεεται η συσκευη συνεχεια..

 

Edit:Τωρα αντεγραψε κανονικα 4-5 βιντεακια...Με βλεπω να πυροβολω τον υπολογιστη...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το νέο μου Samsung Galaxy Nexus απο το Πλαίσιο μαζί με τους χάρτες δώρο. Έκανα την αναβάθμιση στη συσκευή αλλά δεν φόρτωσε 4.1 αλλά 4.04. Πότε θα είναι διαθέσιμη η 4.1;

Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και πιο συγκεκριμένα δεν γράφει Ελληνικά. Έτσι αναγκάστηκα να κατεβάσω απο το Google Play το παρακάτω πρόγραμμα SwiftKey3, το οποίο το πλήρωσα και 4€. Παρατήρησα οτι δέχετε τη γλώσσα την Ελληνική αλλά όταν γράφω ένα email δεν μου εμφανίζει ως επιλογές και τις δύο γλώσσες (Ελληνικά - Αγγλικά). Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά; Επίση δεν μου τρέχει τα flashakia στον browser chrome αλλά ούτε και o default browser.

Edited by greg77
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το νέο μου Samsung Galaxy Nexus απο το Πλαίσιο μαζί με τους χάρτες δώρο. Έκανα την αναβάθμιση στη συσκευή αλλά δεν φόρτωσε 4.1 αλλά 4.04. Πότε θα είναι διαθέσιμη η 4.1;

Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και πιο συγκεκριμένα δεν γράφει Ελληνικά. Έτσι αναγκάστηκα να κατεβάσω απο το Google Play το παρακάτω πρόγραμμα SwiftKey3, το οποίο το πλήρωσα και 4€. Παρατήρησα οτι δέχετε τη γλώσσα την Ελληνική αλλά όταν γράφω ένα email δεν μου εμφανίζει ως επιλογές και τις δύο γλώσσες (Ελληνικά - Αγγλικά). Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά;

 

Διάβασε λίγες σελίδες πιο πίσω πως να μετατρέψεις το κινητό σου για να πάρει το update . Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν έχει η google στην 4.0.4 . Στην 4.1 έχει κανονικά. Αν τελικά μείνεις στην 4.0.4 θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο από το market.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το νέο μου Samsung Galaxy Nexus απο το Πλαίσιο μαζί με τους χάρτες δώρο. Έκανα την αναβάθμιση στη συσκευή αλλά δεν φόρτωσε 4.1 αλλά 4.04. Πότε θα είναι διαθέσιμη η 4.1;

Επίσης έχω ένα πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και πιο συγκεκριμένα δεν γράφει Ελληνικά. Έτσι αναγκάστηκα να κατεβάσω απο το Google Play το παρακάτω πρόγραμμα SwiftKey3, το οποίο το πλήρωσα και 4€. Παρατήρησα οτι δέχετε τη γλώσσα την Ελληνική αλλά όταν γράφω ένα email δεν μου εμφανίζει ως επιλογές και τις δύο γλώσσες (Ελληνικά - Αγγλικά). Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά; Επίση δεν μου τρέχει τα flashakia στον browser chrome αλλά ούτε και o default browser.

 

Το swiftkey3 εχω και εγω για ελληνικα..Αλλα πρεπει να πας απο τις ρυθμισεις του ,να κατεβασεις την γλωσσα ωστε να μπορεις να την χρησιμοποιησεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το swiftkey3 εχω και εγω για ελληνικα..Αλλα πρεπει να πας απο τις ρυθμισεις του ,να κατεβασεις την γλωσσα ωστε να μπορεις να την χρησιμοποιησεις.

Εγώ κατα λάθος όρισα ώς αρχική την English (US). Όμως μετά απο τις ρυθμίσεις κατέβασα και την Ελληνική. Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν ξέρω πως εναλλάσετε η μια γλώσσα απο την άλλη;

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατα λάθος όρισα ώς αρχική την English (US). Όμως μετά απο τις ρυθμίσεις κατέβασα και την Ελληνική. Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν ξέρω πως εναλλάσετε η μια γλώσσα απο την άλλη;

 

Σέρνεις την space bar δεξια ή αριστερά για να αλλάξεις γλώσσα στο swiftkey.

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεις την space bar δεξια ή αριστερά για να αλλάξεις γλώσσα στο swiftkey.

Ευχαριστώ:) Τα flashakia γιατί δεν μου τα παίζει όμως;

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για το λαθος που λεει πως βγαζει..Το θεμα δεν ηταν αυτο αλλα οτι θα επρεπε να εμφανιζει τον σειριακο αριθμο στην κορυφη του μενου.Κατι που δεν γινοταν.Τωρα θα δοκιμασω με τον εντοπισμο σφαλματων ενεργοποιημενο και θα επανελθω!

 

Edit:Λοιπον το δοκιμασα και μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

<<android_winusb.inf>>

<<H cache του προγραμματος φορτωσης δεν εχει φορτωμενη καταχωρηση MUI>>

 

Αυτο ηταν το 2ο λαθος που πεταξε εχθες και δεν θυμομουν...

 

Ναι...Ενεργοποιημενο...Δοκιμασα και σε αλλον υπολογιστη που δεν ειχε drivers και παλι τα ιδια..Με ταλαιπωρει η samsung μου φαινεται γαιτι πηρα nexus και οχι s3...:(

 

Refresh στο toolkit κάνεις??? Αν έχεις το 7,5 τότε είναι η επιλογή 25!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Refresh στο toolkit κάνεις??? Αν έχεις το 7,5 τότε είναι η επιλογή 25!

 

Δεν ξερω αν προσεξες σε μια απαντηση που εδωσα , οτι θα πυροβολησω τον υπολογιστη αποψε;Το ειδες;Ε πως θα σου φαινοταν οτι μετα την απειλη μου,ως δια μαγειας το toolkit βρηκε το νεξους και καταφερα και αλλαξα την ρομ;Και μολις ειδα το Update σε 4.1;:lol::lol::lol:

Θα κανω το update,root,busybox και μετα κλειδωμα ξανα τον bootloader και τελος....

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτά

 

Μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει αν για να βαλω αυτα πρεπει να ειμαι root ή μπορω και να τα βαλω αν ειμαι stock?

 

 

Επισης επαναφερω δυο ερωτηματα που εκανα σε προηγουμενα ποστ και ξεχαστηκαν:

 

Αν γινεται να συνδέσω USB στικακι στο κινητο, και με ποιον ανταπτορα, και τελος αν γνωριζει καποιος πως επαναφερω εφαρμογες που εκανα disable για να χρησιμοποιησω καποιες απο το μαρκετ. Π.χ απενεργοποιησα το "μαμα" calendar και εβαλα ενα αλλο, και τωρα θελω να επαναφερω παλι το "μαμα".

 

Ευχαριστω πολυ :)

 

Αδερφια, καποιος που να μπορει να βοηθησει στα παραπανω? Thnx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...