Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου σε παρακαλω ειναι ευκολο να μου στελεις το λινκ να το κοιταξω και να το περασω?ενδιαφερομαι για την στοκ παραμετροποιημενο ωστε να στελνει 160 χαρακτηρες..δεν εχω βρει κατι τετοιο και απορω αν ψαχνω σε λαθος σημειο!αν μπορεις να με κατατοπισεις θα το εκτιμησω ιδιαιτερα..!παρεπιπτοντως φοραω jb 4.1.1...

ευχαριστω εκ των προταιρων... :)

 

Εδώ για ICS. δεν ξέρω αν δουλεύει σε JB. Μπορείς να διαβάσεις όμως και να έχεις ένα μπούσουλα γενικά!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δε βάζεις απλά κανα handcent που είναι δοκιμασμένη και σίγουρη λύση να τελειώνεις ?

 

Τι το φοβερό έχει το στοκ πρόγραμμα ?

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίξεις το Toolkit σου ζητάει model & build. Θα βάλεις την 4η επιλογή (ΙMM76D) Μετά είναι τυφλοσούρτης σε πάει μόνο του. Θα περάσεις τους drivers και μέτα αφού εγκατασταθούν θα πας εκεί που λέει να ξεκλειδώσει τον bootloader. Αφού γίνει αυτό θα πας εκεί που λέει να κατεβάσει και να φλασάρει ρομ και θα βάλεις να κατεβάσει την 4.0.4 ΙΜΜ760Ι και είσαι έτοιμος. Διάβασε λίγο τον οδηγό του xda που σου έδειξα (για να γίνουν αυτά πρέπει πριν μπεις σε fastboot να έχεις τικάρει το usb debugging). Όταν τελειώσεις την διαδικασία φλασαρίσματος της 4.0.4. ΙΜΜ76Ι (yakju) θα ανοίξεις το WI-FI για να σου έρθει η 4.1.1
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω το notification light για τα μηνυματα που εχω απο την whats app εφαρμογη?

Εχω ενεργοποιησει τις απαραιτητες ρυθμισεις αλλα τιποτα :\

Εχω jelly bean αν βοηθαει καθολου αυτο

Edited by dani89
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Google Now

Εάν πατήσεις τη google search bar ή το μικρόφωνο, στην οθόνη που θα πας έχεις 3 τελίτσες για επιλογές. Settings -> Google Now : On.

 

Δυστυχώς πατάω πάνω στις 3 τελίτσες και μου βγάζει Ρυθμίσεις και Βοήθεια. Πατώντας στις Ρυθμίσεις μου εμφανίζει μόνο 3 επιλογές (Φωνή , Αναζήτηση Τηλεφώνου και Απόρρητο και λογαριασμοί) και μέσα σε αυτές πουθενά κάτι σχετικό με Google now.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζεις απλά κανα handcent που είναι δοκιμασμένη και σίγουρη λύση να τελειώνεις ?

 

Τι το φοβερό έχει το στοκ πρόγραμμα ?

 

Προσωπικά το απεχθάνομαι το στοκ... Ειδικά που δεν μπορείς να προσθέσεις επαφή παρά πρέπει να πληκτρολογήσεις πρώτα! HANDCENT πάντα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Παρατήρησα ότι από τη στιγμή που έκανα το update σε jelly Bean όταν το galaxy nexus μου μπαίνει σε sleep mode αποσυνδέεται απο το google service. Όταν το "ξυπνάω" η μπάρα σήματος γίνεται γκρι και μετά απο μικρό χρονικό διάστημα γίνεται πάλι μπλε. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνω όλα τα push notifications όπως gmail, gtalk κ.α.

 

Αν μπορεί και γνωρίζει κάοποιος ας μου πει την άποψη του

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πατάω πάνω στις 3 τελίτσες και μου βγάζει Ρυθμίσεις και Βοήθεια. Πατώντας στις Ρυθμίσεις μου εμφανίζει μόνο 3 επιλογές (Φωνή , Αναζήτηση Τηλεφώνου και Απόρρητο και λογαριασμοί) και μέσα σε αυτές πουθενά κάτι σχετικό με Google now.

 

Βάλε την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικα και ξαναδοκιμασε

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω το notification light για τα μηνυματα που εχω απο την whats app εφαρμογη?

Εχω ενεργοποιησει τις απαραιτητες ρυθμισεις αλλα τιποτα :\

Εχω jelly bean αν βοηθαει καθολου αυτο

Δεν νομιζω οτι παιζει το stock notification light για τα whatsup notifications...Θελεις το Lighflow για να μπορουν να παιξουν τα notifications για το whatsup

Καλησπέρα!

 

Παρατήρησα ότι από τη στιγμή που έκανα το update σε jelly Bean όταν το galaxy nexus μου μπαίνει σε sleep mode αποσυνδέεται απο το google service. Όταν το "ξυπνάω" η μπάρα σήματος γίνεται γκρι και μετά απο μικρό χρονικό διάστημα γίνεται πάλι μπλε. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνω όλα τα push notifications όπως gmail, gtalk κ.α.

 

Αν μπορεί και γνωρίζει κάοποιος ας μου πει την άποψη του

 

Ευχαριστώ

 

Για δες στο settings-wifi-advanced η επιλογη keep wifi on during sleep λεει Always?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για δες στο settings-wifi-advanced η επιλογη keep wifi on during sleep λεει Always?

 

Ναι είναι επελεγμένη η επιλογή always!

Παρόλλα αυτά, αυτό που περιέγραψα πιο πάνω νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το WiFi γιατί συμβαίνει όταν ειναι κλειστό και το gn βρίσκεται σε mobile data. Να συμπληρώσω ότι πριν απο το update σε jelly bean δεν αντιμετόπιζα κανένα παρόμοιο πρόβλημα και δεν έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση. Σπαζοκεφιλιά... Δεν ξέρω αν με κάποιο περίεργο τρόπο μπαίνει το κινητό σε power saving mode και ρίχνει την σύνδεση με το google service...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίξεις το Toolkit σου ζητάει model & build. Θα βάλεις την 4η επιλογή (ΙMM76D) Μετά είναι τυφλοσούρτης σε πάει μόνο του. Θα περάσεις τους drivers και μέτα αφού εγκατασταθούν θα πας εκεί που λέει να ξεκλειδώσει τον bootloader. Αφού γίνει αυτό θα πας εκεί που λέει να κατεβάσει και να φλασάρει ρομ και θα βάλεις να κατεβάσει την 4.0.4 ΙΜΜ760Ι και είσαι έτοιμος. Διάβασε λίγο τον οδηγό του xda που σου έδειξα (για να γίνουν αυτά πρέπει πριν μπεις σε fastboot να έχεις τικάρει το usb debugging). Όταν τελειώσεις την διαδικασία φλασαρίσματος της 4.0.4. ΙΜΜ76Ι (yakju) θα ανοίξεις το WI-FI για να σου έρθει η 4.1.1

ευχαριστω τελικα ηταν πιο ευκολο απο οτι νομιζα. τον bootloader τον κλειδωνουμε τωρα η δεν τρεχει κατι

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι παιζει το stock notification light για τα whatsup notifications...Θελεις το Lighflow για να μπορουν να παιξουν τα notifications για το whatsup

 

Εχω και το light flow αλλα περα απο sms,mms,email,κλησεις etc δεν εχω δει καποια επιλογη που να εχει σχεση με το whats app.:wacko:

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εχω και το light flow αλλα περα απο sms,mms,email,κλησεις etc δεν εχω δει καποια επιλογη που να εχει σχεση με το whats app.:wacko:

 

Πηγαινε στο more apps της εφαρμογης και κατεβα στη λιστα μεχρι να βρεις το whatsup

 

@giannakos83 sorry καταλαβα οτι συμβαινει στο wifi.περιεργο εγω δεν εχω κανενα θεμα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τελικα ηταν πιο ευκολο απο οτι νομιζα. τον bootloader τον κλειδωνουμε τωρα η δεν τρεχει κατι

 

Το έκανα και root και τον bootloader τον άφησα ξεκλείδωτο αλλά κλειδώνει ανά πάσα στιγμή μέσω Toolkit. Μη νομίζεις σήμερα το πήρα το έχω λιώσει:lol: και αυτά που σου είπα μου τα είπε ο qsis δυο τρία ποστ πριν το δικό σου. Εγώ έχω για το GPS απορία, δεν το βλέπω στη μπάρα, μήπως θέλει κάτι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αμα κανω το κινητο yakju και περασω την jellybean χανονται τα παντα που εχω μεσα?Και επισης τι εχετε να πειτε για το καπακι του κινητου?Σε μενα πχ δεξια απο την καμερα οταν το ζουπαω ειναι σαν να μην εχει κουμπωσει τοσο καλα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.Μαλλον ειναι ετσι το καπακι απ'την κατασκευη του.Και κατι ακομα για το Toolkit.Λεει αμα θελουμε να εγκαταστησουμε τους drivers του κινητου, αλλα εφοσον το χω συνδεσει με τον υπολογιστη δεν χρειαζεται να τους εγκαταστησω, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και root και τον bootloader τον άφησα ξεκλείδωτο αλλά κλειδώνει ανά πάσα στιγμή μέσω Toolkit. Μη νομίζεις σήμερα το πήρα το έχω λιώσει:lol: και αυτά που σου είπα μου τα είπε ο qsis δυο τρία ποστ πριν το δικό σου. Εγώ έχω για το GPS απορία, δεν το βλέπω στη μπάρα, μήπως θέλει κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Όταν δεν χρησιμοποιειται απενεργοποιειται για εξοικονόμηση ενέργειας. Αλλα πρέπει να υπάρχει επιλογή για να μείνει πάντα ανοιχτό.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω για το GPS απορία, δεν το βλέπω στη μπάρα, μήπως θέλει κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Πρέπει να ανοίξεις κάποια σχετική εφαρμογή όπως maps ή κάποιο πρόγραμμα πλοήγηση για να δείξει κατι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για ICS. δεν ξέρω αν δουλεύει σε JB. Μπορείς να διαβάσεις όμως και να έχεις ένα μπούσουλα γενικά!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

 

σε ευχαριστω φιλε μου..!θα το δοκιμασω..δεν εχω να χασω τιποτα..!

 

Γιατί δε βάζεις απλά κανα handcent που είναι δοκιμασμένη και σίγουρη λύση να τελειώνεις ?

Τι το φοβερό έχει το στοκ πρόγραμμα ?

 

μου την δινει το handcent..πολλες φορες δεν μου ερχονται ολα τα μυνηματα..αλλα και παλι γουστα ειναι αυτα!μου αρεσει γενικα να τα εχω ολα στοκ..!

επισης εχει σταθεροτητα και smoothness και μαρεσει περισσοτερο το UI του σε σχεση με το handcent

 

 

Προσωπικά το απεχθάνομαι το στοκ... Ειδικά που δεν μπορείς να προσθέσεις επαφή παρά πρέπει να πληκτρολογήσεις πρώτα! HANDCENT πάντα

 

λολ..δεν μου ειναι κατι δυσκολο να πληκτρολογησω το πρωτο γραμμα και να μου βγαλει τις επαφες που ξεκιναει με το πρωτο γραμμα απο το να κανω αναζητηση ολες τις επαφες!αλλα οπως ειπα και πιο πανω γουστα ειναι αυτα

 

ειναι γνωμη μου ..προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου handcent η go sms...

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και δεν επιβαρύνεις και το τηλέφωνο με έξτρα εφαρμογή. Άσχετο αλλά με έχει ξενερώσει το ηχείο του. Ίσα που το ακούω στο τέρμα. Είναι φυσιολογικό; Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και δεν επιβαρύνεις και το τηλέφωνο με έξτρα εφαρμογή. Άσχετο αλλά με έχει ξενερώσει το ηχείο του. Ίσα που το ακούω στο τέρμα. Είναι φυσιολογικό;

 

Να στο πω αλλιως.Δεν φημιζεται για το ηχειο του

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο more apps της εφαρμογης και κατεβα στη λιστα μεχρι να βρεις το whatsup

 

@giannakos83 sorry καταλαβα οτι συμβαινει στο wifi.περιεργο εγω δεν εχω κανενα θεμα

 

Ευχαριστω πολυ :D

(Νομιζα οτι το more apps περιειχε περισσοτερες εφαρμογες απο τον ιδιο δημιουργο :lol: )

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

- Μια απορία που αν και το έψαξα δεν βρήκα πολλές απαντήσεις ή να το αναφέρουν αρκετοί ,πλήν ενός στους xda's.

- Έκανα ΟΤΑ αναβάθμιση σε 4.1.1 και παρατήρησα πως είχαν εγκατασταθεί κάποιες καινούριες εφαρμογές. Η "currents" και η "περιοδικά play" ,επίσης στα widgets υπηρχε ένα για αναγνώριση τραγουδιου ή κάτι τέτοιο.

- Στο change log της jelly bean βλέπω κι άλλες εφαρμογές google play, όπως books και movies & tv shows ,οι οποίες είναι άφαντες!!;; Απ' ότι κατάλαβα δεν εμφανίζονται λόγω region?

- Τέλος πάντων ως συνήθως μετά από αναβαθμίσεις λειτουργικού κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ,όμως μετά με έκπληξη διαπίστωσα ότι ... χάθηκαν η εφαρμογή "περιοδικά play" και το widget αναγνώρισης τραγουδιού !!! Ξέρει κάποιος τι παίζει;;

- Επίσης το google now δεν εμφανιζόταν με γλώσσα περιβάλλοντως ελληνικά, ... αλλάζοντας τη γλώσσα στα αγγλικά (με προτροπή κάποιου φίλου παραπάνω),τσάκ εμφανίστηκε και το google now, ... ξαναγύρισα τη γλώσσα στα ελληνικά και περιμένοντας να μην εμφανίζεται ,ως εκ θαύματος αυτό (google now) εμφανίζεται κανονικά και στα ελληνικά πλέον .... αρχίζω να μπερδεύομαι!!! :blink:

- Υποψιάζομαι πως αν ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επιλέξω εξ αρχής αγγλικά θα εμφανιστούν και οι google play εφαρμογές που τώρα είναι κρυμμένες και αλλάζοντας μετά το περιβάλλον σε ελληνικά θα παραμείνουν;; ... τι λένε οι γνώστες;;!! ... ή τσάμπα η ταλαιπωρία;;

 

- Εσείς που κάνατε ΟΤΑ αναβάθμιση έχετε όλες τις εφαρμογές της google play? Είσασταν σε αγγλικό ή ελληνικό περιβάλλον;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...