Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ειναι λογικο να εχω βγαλει το φορτιστη στο 76 τοις εκατο μπαταριας και μετα απο 20 λεπτα να το ξαναβλεπω και να ειναι στο 78..; στοκ τελειως ειμαι...εχει συμβει σε καποιον;

 

ξερει καποιος τι παιζει τελικα; απο τι παρατηρω το κανει και σε.αλλες φασεις ..ας πουμε χρησιμοποιω το κινητο και πεφτει η μπαταρια απο.το 58 τοις εκατο στο 55 φυσιολογικα..μετα το κλειδωνω..και οταν το ξαναανοιγω εχει ανεβει εχει παει στο 57 παραδειγμα..δε μπορω να καταλαβω

 

συμβαινει και με αλλα ανδροιδ κινητα...το εχει κανει και σε μενα μια φορα στο Νεξους και το εκανε και στο galaxy s2 που ειχα παλιοτερα...

προσπαθησε να το ξεφορτωσεις πληρως..και να φορτισει υστερα κλειστο το κινητο μεχρι 100% και μετα να το ανοιξεις!θα στρωσει πιστευω :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εαι στοκ σε 4.0.4 και μολις μου εκανε επαννεκινηση...ελεος πια

 

Θα σου ελεγα να επισκεφτεις το service.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να επισκεφτεις το service.

 

γιατι ειναι απιθανο να κανει μια επανεκινηση; για τον οποιοδηποτε λογο

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

εαι στοκ σε 4.0.4 και μολις μου εκανε επαννεκινηση...ελεος πια

 

αν στο κανει καθε μερα ολη την ωρα βαλε μια rom αλλη...

 

αν στο εχει κανει μια δυο φορες μην ασχολησαι...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν στο κανει καθε μερα ολη την ωρα βαλε μια rom αλλη...

 

αν στο εχει κανει μια δυο φορες μην ασχολησαι...

 

ειμαι μια βδομαδα με στοκ και σημερα το εκανε πρωτη φορα

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο να εχω βγαλει το φορτιστη στο 76 τοις εκατο μπαταριας και μετα απο 20 λεπτα να το ξαναβλεπω και να ειναι στο 78..; στοκ τελειως ειμαι...εχει συμβει σε καποιον;

 

ξερει καποιος τι παιζει τελικα; απο τι παρατηρω το κανει και σε.αλλες φασεις ..ας πουμε χρησιμοποιω το κινητο και πεφτει η μπαταρια απο.το 58 τοις εκατο στο 55 φυσιολογικα..μετα το κλειδωνω..και οταν το ξαναανοιγω εχει ανεβει εχει παει στο 57 παραδειγμα..δε μπορω να καταλαβω

 

Είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς.

 

Αν θες να το δοκιμάσεις, παίξε ένα παιχνίδι για 20 λεπτά, και μετά κλείδωσε το κινητό και άφησέ το χωρίς να το πειράξεις για μισή ώρα.

Και μετά στο γράφημα της μπαταρίας θα δεις ένα μικρό bounce back (έτσι λέγεται) προς τα πάνω...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μια βδομαδα με στοκ και σημερα το εκανε πρωτη φορα

 

τοτε ουτε καν σκεψη για σερβις κλπ...εισαι μια χαρα...τιποτα δεν εχει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αν στο κανει καθε μερα ολη την ωρα βαλε μια rom αλλη...

 

αν στο εχει κανει μια δυο φορες μην ασχολησαι...

 

 

 

 

 

 

 

τοτε ουτε καν σκεψη για σερβις κλπ...εισαι μια χαρα...τιποτα δεν εχει.

 

 

Εγω αυτο με τα restart που διαβαζω εδω μεσα δεν το καταλαβαινω ρε παιδια.Δεν μου εχει κανει ποτε restart το κινητο και ειδικα με 4.0.4.Ή κατι σκαλιζετε και φρικαρει ή κατι δεν παει καλα.

Σημ ο bill ειχε γραψει και αλλες φορες οτι του κανει restart.Βρε Βασιλη μηπως του εχει γανωσει τα πρεκια?:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν κάποιος γνωρίζει. Όταν το κινητό είναι απενεργοποιημενο και φορτίζει η στάθμη δείχνει πως σταματάει στο 98 με 99%. Όταν φορτίζει ενεργοποιημενο πάει μέχρι 100%. Αυτό γίνεται και με την στάνταρ μπαταρία και με την official extended μπαταρία των 2000 mah. Είναι κάποιο Bug της ics;

Και μια διαπίστωση, παρέλαβα την θήκη sgp crumena η οποία είναι pouch δερμάτινη, για όποιον θέλει pouch την προτείνω ασυζητητί, πολύ καλή ποιότητα δέρματος, με πολύ καλή εφαρμογή αφού έχει σχεδιαστεί συγκεκριμένα για το κινητό και κανένα πρόβλημα με την extended μπαταρία.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο με τα restart που διαβαζω εδω μεσα δεν το καταλαβαινω ρε παιδια.Δεν μου εχει κανει ποτε restart το κινητο και ειδικα με 4.0.4.Ή κατι σκαλιζετε και φρικαρει ή κατι δεν παει καλα.

Σημ ο bill ειχε γραψει και αλλες φορες οτι του κανει restart.Βρε Βασιλη μηπως του εχει γανωσει τα πρεκια?:D

 

χαχα δεν ειναι οτι του εχω γανωσει τα πρεκια :) και αλλοι εξαλλου εχουν πει και ειδικα με 4.0.2 οτι ειχαν πολλα ρισταρτ.. οταν εγω τα ακουγα και εμενα δε μου το χε κανει ελεγα οτι κατι εχουν κανει με τα κινητα τους...μεχρι που μου το εκανε και μενα...ας πουμε μεχρι προσφατα ειχα τη ρομ της apex δεν μου ειχε κανει προβλημα για 1 μηνα μεχρι που ξαφνικα αρχισα να βρισκω το τηλ κλειστο αρκετες φορες...την εβγαλα παρατηρησα μαμα το κινητο για μια βδομαδα και τιποτα...αρα...? εφταιγε η ρομ...το οτι εκανε ρισταρτ μπορει να ειναι απτο οτιδηποτε...το μονο που του εχω κανει ειναι ρουτ ανλοκ και αλλαγη ρομ...ουτε κερνελ εχω αλλαξει ποτε ουτε τον επεξεργαστη εχω αλλαξει ποτε ουτε τιποτα τετοιο περιεργο ετσι ωστε να του βγαλω τα ματια...ναι οκ του κανει αρκετες φορες ριστορ και ρουτ παλι με αλλαγη ρομ αλλα δε νομιζω οτι αυτο ειναι ικανο να του βγαλει τα ματια..

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μας λες ότι άλλη ρομ δεν είναι σοβαρός λόγος για να έχεις restart..?? χχμμ...μάλιστα...οκ..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μας λες ότι άλλη ρομ δεν είναι σοβαρός λόγος για να έχεις restart..?? χχμμ...μάλιστα...οκ..

 

φιλε Nikos_s3 διαβασε πιο σωστα το τι γραφω (φιλικα παντα) αυτο ακριβως γραφω οτι το πιθανοτερο ειναι να φταιει η ρομ.που εβαλα η ακομα καλυτερα το.πως την εβαλα αν την εβαλα.σωστα η οχι εννοω..χωρις βεβαια να αποκλειω και κατι αλλο γιατι μερικες φορες ακομα και μια απλη εφαρμογη μπορει να τα κανει ολα ανω κατω..δε ξερω αν κανω λαθος πες μου

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

το μονο που του εχω κανει ειναι ρουτ ανλοκ και αλλαγη ρομ...ουτε κερνελ εχω αλλαξει ποτε ουτε τον επεξεργαστη εχω αλλαξει ποτε ουτε τιποτα τετοιο περιεργο ετσι ωστε να του βγαλω τα ματια

anyway...στο είχα πει και πιο παλιά...πρώτα διαβάζουμε/ψάχνουμε/ενημερωνόμαστε και μετά σκαλίζουμε...εκτός αν θες να μάθεις the hard way..;)

Link to comment
Share on other sites

anyway...στο είχα πει και πιο παλιά...πρώτα διαβάζουμε/ψάχνουμε/ενημερωνόμαστε και μετά σκαλίζουμε...εκτός αν θες να μάθεις the hard way..;)

 

+1000

 

10chars

 

bill δεν πηγαινει μονο σε εσενα αυτο.Ακομα και οι πιο εμπειροι μπορει να την πατησουν

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

+1000

 

10chars

 

bill δεν πηγαινει μονο σε εσενα αυτο.Ακομα και οι πιο εμπειροι μπορει να την πατησουν

 

γιαυτο και διαβασα και προσπαθησα να καταλαβω τι κανω πριν το κανω...μια λαθος απαντηση εδωσα σε καποιον που βιαστηκα να μιλησω και με εχετε παρει ολοι απτα μουτρα :)

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο και διαβασα και προσπαθησα να καταλαβω τι κανω πριν το κανω...μια λαθος απαντηση εδωσα σε καποιον που βιαστηκα να μιλησω και με εχετε παρει ολοι απτα μουτρα :)

 

Αν σε ειχα παρει απο τα μουτρα δεν θα σου απανταγα ουτε θα προσπαθουσα να σε βοηθησω ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ειχα παρει απο τα μουτρα δεν θα σου απανταγα ουτε θα προσπαθουσα να σε βοηθησω ;)

 

το αυτό ακριβώς...!!;)το ότι προσπαθούμε ακόμα και σε βοηθάμε, οφείλεται εν μέρη στο γεγονός ότι προσπαθείς να βελτιωθείς...σου εφιστούμε απλά την προσοχή, ώστε να μην γίνει στο τέλος γραφικός και δεν ασχολείται κανένας μαζί σου..:)

(afilopou inside my head today..):O

Link to comment
Share on other sites

μόλις έφτασε η νέα μου θήκη και είμαι πολύ χαρούμενος...πολύ καλή ποιότητα, άριστη εφαρμογή...:)

http://www.ebay.co.uk/itm/150799839238?var=450074834102&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις έφτασε η νέα μου θήκη και είμαι πολύ χαρούμενος...πολύ καλή ποιότητα, άριστη εφαρμογή...:)

http://www.ebay.co.uk/itm/150799839238?var=450074834102&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 :)

 

Μεγειά!

Είχα δοκιμάσει στο προηγούμενο τηλέφωνό μου(LG Optimus 7) να πάρω θήκη τέτοιου είδους και flip αλλά τελικά κατέληξα ότι θέλω το τηλέφωνο σε ετοιμότητα κάθε φορά, χωρίς να χρειάζεται να το βγάζω από θήκη. Πήρα τώρα την tough case της casemate.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Χθες φλασάρισα την καινούργια έκδοση takju που είναι ίδια με την yakju αλλά περιλαμβάνει και το wallet (που λειτουργεί μόνο στις ΗΠΑ και που διαγράφηκε μόλις έκανα hard reset αμέσως μετά το φλασάρισμα). Ο μοναδικός λόγος που το έκανα είναι επειδή φημολογείται (και μόνον) ότι αυτά που αναγνωρίζονται ως takju από την Google ίσως να είναι τα πρώτα που θα στέλνει τα καινούργια firmwares. Θα δούμε!

 

Για να δούμε, κράτα μας ενήμερους όταν βγαίνουν updates.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η πώληση του Nexus και να παρω το HTC one x η όχι?
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ζητάς. Για εμένα δεν αξίζει. Αν όμως ακούς αρκετά μουσική από το κινητό και θες καλό ήχο αλλά και μια αρκετά καλή κάμερα τότε ναι. Εγώ πάντως δεν θα έδινα το GNexus για το One X.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτεί απο την camera. Φωτογραφίες..

 

Παίζει κάποιο ρόλο η που εχω την φωτεινότητα στο αυτόματο.. Αν έχεις ποιο μεγάλο τον φωτισμό βγάζει ποιο φωτεινές?

 

Έχετε καμιά ιδέα για ρυθμίσεις για την φωτογραφία!;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]25016[/ATTACH]

 

πολυ καλα με την μπαταρια..την εχω στρωσει για τα καλα! :):)

μεχρι στιγμης εκανα τα εξης

κανα 15 λεπτο με 3g ψαχνωντας κατι στο ιντερνετ..

κανα 40 λεπτο wifi με ιντερνετ facebook συγχρονισμο gmail ανανεωση καιρου,κατεβασμα 5-6 εφαρμογες απο play store και κατεβασμα καμια 10 wallpapers απο zedge..

45 λεπτα ομιλιας

100+ sms

λιγο παιχνιδακι με το temple run για κανα 10 λεπτο!

αυτα..

ειμαι με στοκ 4.0.4 ΙΜΜ76Ι yakju εκδοση!

 

για τον φιλο πιο πανω εγω με την καμερα δεν εχω παραπονο...πολυ ωραια αναλυση και ειδικα σε βιντεο εχει πολυ καλη αποδοση σε ευκρινια!για μενα καλυτερο και απο την καμερα του galaxy s2 σε βιντεοσκοπηση 1080p και 720p..κυμαινεται στα ιδια επιπεδα πανω κατω με iphone 4s οπως το τσεκαρα με ενα φιλαρακι μου!με το htc one x δεν εκανα συγκριση παντως οποτε δεν γνωριζω ;)

παντως ουτε γω δεν θα το αλλαζα για το HTC ONE X διοτι με ενδιαφερει η γρηγορη αναβαθμιση μιας συσκευης και το nexus ειναι το μοναδικο και το πρωτο που τα παιρνει ολα ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...