Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης να ρωτήσω και το εξής αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... το δικό μου είναι rooted και κάνω backup από Titanium.. αν το πάρω και το κάνω root μετά πως γίνεται? Κάνω backup τα αρχεία στον υπολογιστή, περνάω από εκεί στο Nexus και μετά εγκαθιστώ και τρέχω την εφαρμογή? Επίσης με τα 16gig πως είστε από χώρο? Πόσος έχει μείνει με το που το έχεις στα χέρια σου? Ρωτώ γιατί κι εμένα είναι 16 αλλά έχω και την SD μου που είναι 32!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης να ρωτήσω και το εξής αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... το δικό μου είναι rooted και κάνω backup από Titanium.. αν το πάρω και το κάνω root μετά πως γίνεται? Κάνω backup τα αρχεία στον υπολογιστή, περνάω από εκεί στο Nexus και μετά εγκαθιστώ και τρέχω την εφαρμογή? Επίσης με τα 16gig πως είστε από χώρο? Πόσος έχει μείνει με το που το έχεις στα χέρια σου? Ρωτώ γιατί κι εμένα είναι 16 αλλά έχω και την SD μου που είναι 32!

 

Πηγαίνεις απο gb σε ics οπότε δεν εχω ιδεα πώς θα συμπεριφερθει στο restore .Με το που το ανοιγεις αν θυμαμαι καλα η εσωτερικη ξεκιναει με 13-13,5Gb ελευθερα.Αν θες να το τιγκαρεις τραγουδια και ταινιες τοτε θα εχεις θεμα με τον ελευθερο χωρο.Αν όχι τότε τα 13gb ειναι μια χαρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις απο gb σε ics οπότε δεν εχω ιδεα πώς θα συμπεριφερθει στο restore .Με το που το ανοιγεις αν θυμαμαι καλα η εσωτερικη ξεκιναει με 13-13,5Gb ελευθερα.Αν θες να το τιγκαρεις τραγουδια και ταινιες τοτε θα εχεις θεμα με τον ελευθερο χωρο.Αν όχι τότε τα 13gb ειναι μια χαρα

 

Ναι γι αυτό ρωτώ γιατί η μετάβαση μπορεί να είναι tricky!!! Αν έχει 13GB καλά είμαστε θα βάλω τα τραγουδάκια μου κι απλά δεν θα βάλω τόσα videos που έχω τώρα.. αν κάποιος έχει κάνει κάτι αντίστοιχο με ενδιαφέρει φυσικά να μάθω πως το έκανε...ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς αυτό;

Υπάρχει περίπτωση να παρακαμφθεί το country lock?

https://market.android.com/details?id=com.android.chrome

Ευχαριστώ για το link @kill_noob.

Edited by yannis77
Merci
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι φταιει που οταν συνδεω το τηλ με τον υπολογιστη δεν μου το βγαζει σαν σκληρο δισκο;;

ειμαι με mac os lion και με custom rom cyanogen..

 

edit:

το βρηκα οκ thanks

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενασ ποτε θα γινει η αναβαθμ σε 4.0.4;;;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενασ ποτε θα γινει η αναβαθμ σε 4.0.4;;;

 

Αγνωσται αι βουλαι

Edited by sakiss

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος ποιο προγραμμα gps να προτιμησω? ποιο ειναι το καλυτερο

δοκίμασε το Sygic

έμενα προσωπικά μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Το galaxy nexus το είχα στα χέρια μου για λίγες μέρες.

Ποιοτικά είναι ανώτερο απο το s2 μου,παρόλο που είναι πλαστικό η αίσθηση είναι καλυτερη.

Απο οθονη τωρα,τα χρώματα απεικονίζονται πιο φυσικά σε σχέση με του s2,το δεύτερο τα δείχνει αρκετα πιο έντονα.

Το ics μου άρεσε αν και με ξένισε στην αρχη καθώς έχει πολλές αλλαγές,είναι όμως πιο ωραίο,δείχνει αρκετα μελετημένη και το αποτέλεσμα είναι πλέον το λειτουργικό να δείχνει πιο σοβαρο και πιο ώριμο.

Το ηχείο τύπου δυστυχως δεν λεει πολλα,κατώτερο απο του s2,περίμενα περισσότερα και σιγουρα καλυτερα αποτελέσματα.

Το ρολλαρισμα στο μενου,net είναι αρκετα καλο,δεν πρόσεξα κανένα σοβαρο lag.

Η κάμερα αποδεκτή,κατώτερη απο του s2.

Η μπαταρία προσωπικα μου φάνηκε χειρότερη απο του s2,ήθελε κάτι περισσοτερο στον τομέα αυτο.

Η ταχύτητα στις εφαρμογές και σε διάφορα αλλα θέματα είναι σχεδόν ίδια με του s2,άντε να ναι λίγο πιο αργο,αλλα όχι οτι είναι και τόσο αισθητό.

Συμπαθητικο κινητο,όχι όμως το κινητο που θα με έκανε να δώσω το s2 μου.άλλωστε γι αυτο πήρε και τον δρόμο της πώλησης στο buy and sell

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι φταιει που οταν συνδεω το τηλ με τον υπολογιστη δεν μου το βγαζει σαν σκληρο δισκο;;

ειμαι με mac os lion και με custom rom cyanogen..

 

edit:

το βρηκα οκ thanks

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις απο την Google το Android File Transfer για να παίξει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

παράκληση : καλό θα είναι σε περιπτώσεις που έχουμε ένα θέμα/πρόβλημα/απορία και βρίσκουμε τελικά μόνοι μας την λύση, να την γράφουμε και εδώ. Ίσως να έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα, οπότε και τους βοηθάμε και γλυτώνουμε το τόπικ από περίσσια ποστς..;)

thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει καποιος ποιο προγραμμα gps να προτιμησω? ποιο ειναι το καλυτερο

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

ξερουμε με τι το εχει συνδεσει στην οθονη και στο πληκτρολογιο???

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε με τι το εχει συνδεσει στην οθονη και στο πληκτρολογιο???

δες στα σχολια του βιντεο, οπως και στο νετ γενικα, φαινεται οτι δε γινεται να συνδεσεις ταυτοχρονα και hdmi καλωδιο και usb keyboard/mouse, παρα μονο να συνδεσεις το hdmi και με bluetooth να συνδεσεις keyboard/mouse.

 

That's true. I should have mentioned that. If you want to output to a monitor, you really need a BT keyboard and trackpad or mouse. I don't know of a way to use a USB keyboard and MHL at the same time.

 

link για ανταπτορα hdmi πχ

http://www.overstock.com/Electronics/Micro-USB-5-pin-to-HDMI-MHL-Adapter/6271679/product.html?AID=10654383&PID=4169848&SID=69ptgny3vabn

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια χτες εβαλα το sygic αλλα ειδα οτι απο τις 0:00 μέχρι της 9:00 εφαγε το κινητο 45% απο την μπαταρια στο battery use λεει το Android OS 45% και το sygic 25% αλλα το sygic to gps το εχω κλειστο. Πριν βαλω το Sygic και 2 ακομα εφαρμογες ετρωγε μονο 8-12 % στις ιδιες ωρες ξερει κανεις τι παιζει να φταιει?(οι αλλες 2 εφαρμογες δεν εμφανιζονται καν στο battery use οποτε δεν νομιζω να φταινε)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια χτες εβαλα το sygic αλλα ειδα οτι απο τις 0:00 μέχρι της 9:00 εφαγε το κινητο 45% απο την μπαταρια στο battery use λεει το Android OS 45% και το sygic 25% αλλα το sygic to gps το εχω κλειστο. Πριν βαλω το Sygic και 2 ακομα εφαρμογες ετρωγε μονο 8-12 % στις ιδιες ωρες ξερει κανεις τι παιζει να φταιει?(οι αλλες 2 εφαρμογες δεν εμφανιζονται καν στο battery use οποτε δεν νομιζω να φταινε)

αφου σου γραφει οτι το sygic χρησιμοποιησε το 25% της μπαταριας μεχρι εκεινη τη στιγμη, σημαινει οτι ηταν ολο το βραδυ ανοιχτο και κρατησε "ξυπνιο" το κινητο. μηπως δεν εκλεισε σωστα το βραδυ; ασχετα απο το gps.

Link to comment
Share on other sites

αφου σου γραφει οτι το sygic χρησιμοποιησε το 25% της μπαταριας μεχρι εκεινη τη στιγμη, σημαινει οτι ηταν ολο το βραδυ ανοιχτο και κρατησε "ξυπνιο" το κινητο. μηπως δεν εκλεισε σωστα το βραδυ; ασχετα απο το gps.

 

Κι εμένα τα ίδια μου έκανε δυστυχώς όπως επίσης και το Navigon.... με το iGO είμαι μια χαρά οπότε έμεινα σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Το κλείνω σωστά και δεν έχω battery drain.

 

όταν λες "σωστά" εννοείς από την επιλογή "έξοδος" του εκάστοτε λογισμικού ή κάνεις και κάτι άλλο? Γιατί κι έτσι που το έκλεινα και ενώ δεν φαίνοταν να τρέχει στα processes πάλι έκανε battery drain...

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει ένα μικρο εικονίδιο στην taskbar το οποίο σβήνω επίσης.

Πάντα κλείνω και το GPS receiver από τις ρυθμίσεις.

 

ps. να θεωρήσω οτι έχετε αγορασμένο προϊόν και όχι πειρατικό.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει ένα μικρο εικονίδιο στην taskbar το οποίο σβήνω επίσης.

Πάντα κλείνω και το GPS receiver από τις ρυθμίσεις.

 

ps. να θεωρήσω οτι έχετε αγορασμένο προϊόν και όχι πειρατικό.

 

μια από τα ίδια εκτός του "πειρατικού" ! ! ! Αυτό κάνει όλη την φασαρία?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...