Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν τα εχω διαβασει ολα αλλα ναι το εχω διαβασει οτι θα το εχει η vodafone συντομα.

σημερα ρωτησα σε καταστηματα wind + vodafone και μου ειπαν οτι δεν το εχουν οποτε δε μπορουν να μου πουν τιμη. ομως εφοσον ισχυουν αυτα που εγγραψα για το αμαζον τοτε δεν υπαρχει λογος να δωσεις τα +80 που θελει η vodafone.

 

στη vodafone αν σου ειπαν οτι δεν το εχουν ειναι ασχετοι.και φυλλαδιο τουσ αν παρεις που εχει ολα τα κινητα που πουλανε μεσα το εχει.και ειναι στα 599 ευρω.αυτα ξερω φιλε μου.τωρα δικη σου η αποφαση!

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως οι τιμες πεφτουν με καλο ρυθμο...

 

ανετα περιπου στα 400Ε μεχρι το Πασχα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παντως οι τιμες πεφτουν με καλο ρυθμο...

 

ανετα περιπου στα 400Ε μεχρι το Πασχα...

Η μεγάλη πτώση θα γίνει με την έλευση του Galaxy S III

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια μικρη ερευνα με pm και ψαξιμο στις σελιδες αφου απαντησα τις ερωτησεις μου για αγορα απο amazon ή expansys τις γραφω αν θελει καποιος βοηθεια.

 

1. Το amazon δεν εκδιδει τιμολογιο. εκανα ενα preview αγορας δεν μου εβγαλε πουθενα την επιλογη και πηγα μεχρι το τελευταιο βημα. Οποτε η τιμη που βλεπουμε ειναι τελικη.

2.Απο το amazon πουθενα στη φορμα δεν ειδα να αναφερετε καποιο courier service οποτε ισως να μην εχει tracking

 

Επειδη λοιπον ειμαι ετοιμος να ριξω την παραγγελια μου απο expansys.com.gr μηπως μπορειτε να μου προτεινετε τι θηκη να αγορασω για να τα παρω ολα πακετο.

 

θηκη ετοιμοπαραδοτη εχει:

1.case mate Barely 17euro απο φωτογραφιες δεν φαινεται να προστατευει το μπροστα μερος.

2.case mate touch 29euro απο φωτογραφιες φαινεται οτι προστατευει μπροστα πισω.

 

οποτε λεω την δευτερη.

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

 

θηκη ετοιμοπαραδοτη εχει:

1.case mate Barely 17euro απο φωτογραφιες δεν φαινεται να προστατευει το μπροστα μερος.

2.case mate touch 29euro απο φωτογραφιες φαινεται οτι προστατευει μπροστα πισω.

 

οποτε λεω την δευτερη.

 

Aπό τις 2 την δεύτερη:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Z35DJH50Fx0]Samsung Galaxy Nexus Case-Mate Tough Case Black Unbox - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια μικρη ερευνα με pm και ψαξιμο στις σελιδες αφου απαντησα τις ερωτησεις μου για αγορα απο amazon ή expansys τις γραφω αν θελει καποιος βοηθεια.

 

1. Το amazon δεν εκδιδει τιμολογιο. εκανα ενα preview αγορας δεν μου εβγαλε πουθενα την επιλογη και πηγα μεχρι το τελευταιο βημα. Οποτε η τιμη που βλεπουμε ειναι τελικη.

2.Απο το amazon πουθενα στη φορμα δεν ειδα να αναφερετε καποιο courier service οποτε ισως να μην εχει tracking

 

Επειδη λοιπον ειμαι ετοιμος να ριξω την παραγγελια μου απο expansys.com.gr μηπως μπορειτε να μου προτεινετε τι θηκη να αγορασω για να τα παρω ολα πακετο.

 

θηκη ετοιμοπαραδοτη εχει:

1.case mate Barely 17euro απο φωτογραφιες δεν φαινεται να προστατευει το μπροστα μερος.

2.case mate touch 29euro απο φωτογραφιες φαινεται οτι προστατευει μπροστα πισω.

 

οποτε λεω την δευτερη.

 

Για τη θηκη της case mate να διευκρινισεις με την expansys ποια παρτιδα εχουν.Η case mate εχει αποσυρει τις πρωτες tough που ειχε βγαλει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι όντως πολυ πολυ δυνατο!!! Αν και μου λειπει λιγο το Sense της HTC νομίζω οτι θα το αντέξω!!! Αυτο που δεν άντεχα πριν με τα HTC ηταν τα θεματα με την μπαταρία!!!

 

Εχω περάσει την Villain Rom R2 με kernel του Faux και το κινητο εκτος του οτι πετάει εχει τρομερα μικρή καταναλωση.

 

Το μονο αρνητικο που βλέπω ειναι οτι δεν υποστιριζει UMS!!! Πράγμα παρα πολύ σπαστικό γιατί πολλές εφαρμογές τις κατεβάζεις απο το market και τα DATA τα κατεβαζεις αφου συνδέσεις το κινιτο ως USB Mass Storage!!! πραγμα που δεν το κάνει τωρα το Nexus!!!

 

Εχω ας πούμε το Navigon (αγορασμένο) και δεν μπορώ να κάτεβασω χάρτες γιατί δεν βρίσκει Navigon Device συνδεμένη!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ειναι όντως πολυ πολυ δυνατο!!! Αν και μου λειπει λιγο το Sense της HTC νομίζω οτι θα το αντέξω!!!

Μήπως μπορείς να εξηγήσεις και εμάς τους υπόλοιπους τι βρήκες να λείπει από το κινητό, ώστε να σου λείψει το Sense.

To Sence έγινε διάσημο όταν έδινε διάφορα καλούδια που δεν τα πρόσφερε το Android στις πρώτες εκδόσεις. Τώρα μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις από το market.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο expansys και περιμενω :lol:!! θηκη δεν πηρα γιατι 30€ ειναι παρα πολλα αν και μου αρεσει πολυ η case mate tough. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να εξηγήσεις και εμάς τους υπόλοιπους τι βρήκες να λείπει από το κινητό, ώστε να σου λείψει το Sense.

To Sence έγινε διάσημο όταν έδινε διάφορα καλούδια που δεν τα πρόσφερε το Android στις πρώτες εκδόσεις. Τώρα μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις από το market.

 

Ολο το γραφικό περιβάλλον του Sense το έχω συνηθήσει... Facebook Sync, και άλλα ωραία κολπάκια που έχει το Sense!!!

 

Κατα τ'άλλα ειναι Super!!! (εκτός αυτού που περίγραψα παραπάνω με το USB Mass Storage)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο expansys και περιμενω :lol:!! θηκη δεν πηρα γιατι 30€ ειναι παρα πολλα αν και μου αρεσει πολυ η case mate tough.

 

καλοριζικο μολις σου ερθει να μας πεις εντυπωσεις!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο expansys και περιμενω :lol:!! θηκη δεν πηρα γιατι 30€ ειναι παρα πολλα αν και μου αρεσει πολυ η case mate tough.

 

Ελα μωρε...η θηκη χρειαζεται!Που λεει ο λογος εγω πρωτα θα επαιρνα τη θηκη και μετα το κινητο,εκτος και αν εισαι τοσο προσεκτικος που δε προκειται να σου πεσει...!

Link to comment
Share on other sites

Θήκη πάντα χρειάζεται... κάποια στιγμή θα σου φύγει από το χέρι και θα ...κλαις!

Η case mate tough είναι φοβερή!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δε θα παρω θηκη. θα παρω του 5ευρου και αμα δω οτι υπαρχει προβλημα θα παρω την case mate touch. απο το βιντεο review που ειδα φαινεται οτι σουπερ θηκη.

 

εσεις δωσατε τα 30€ της touch;

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω εκ'μερους ενος φιλου μου που εχει το κινητο...ενω εχει ελληνικο μενου δεν του εχει ελληνικο πληκτρολογιο(ή ετσι τουλαχιστον νομιζει)!γινεται?δεν το εχω δει καθολου απο κοντα το κινητο για να το επιβεβαιωνα αλλα μπορει android να μην υποστηριζει ελληνικη γλωσσα ή εχει κανει καμια βλακεια?
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω εκ'μερους ενος φιλου μου που εχει το κινητο...ενω εχει ελληνικο μενου δεν του εχει ελληνικο πληκτρολογιο(ή ετσι τουλαχιστον νομιζει)!γινεται?δεν το εχω δει καθολου απο κοντα το κινητο για να το επιβεβαιωνα αλλα μπορει android να μην υποστηριζει ελληνικη γλωσσα ή εχει κανει καμια βλακεια?

 

Δεν εχει. Πες του να κατεβασει καποιο απο το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις το πηρα σημερα απο multirama απλα μ@μ@ει το κινητο απο οθονη ταχυτητα ιντερνετ τα παντα Edited by sakiss
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

μαγκες μολις το πηρα σημερα απο multirama απλα μ@μ@ει το κινητο απο οθονη ταχυτητα ιντερνετ τα παντα

μεγεια σου φιλε μου..καλως ηρθες :p

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...εχω πολλεεεσ παρα πολλες αποριες γιατι ειμαι και καινουργιος σε android (3 χρονια iphone ειχα)

ξεκιναω με 2 βασικες....

τι ειναι αυτα τα 3 σα χαλκινα κουμπακια στο πλαι απο τη δεξια μερια

και αν εχει παρατηρησει κανενας σε απολυτο σκοταδι οταν εχει μαυρο φοντο η οθονη κατι σα μαυρες ισιες γραμμουλες πισω απο την οθονη

ευχαριστω πολυ γιατι για το δευτερο εχω αγχωθει λιγο

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...εχω πολλεεεσ παρα πολλες αποριες γιατι ειμαι και καινουργιος σε android (3 χρονια iphone ειχα)

ξεκιναω με 2 βασικες....

τι ειναι αυτα τα 3 σα χαλκινα κουμπακια στο πλαι απο τη δεξια μερια

και αν εχει παρατηρησει κανενας σε απολυτο σκοταδι οταν εχει μαυρο φοντο η οθονη κατι σα μαυρες ισιες γραμμουλες πισω απο την οθονη

ευχαριστω πολυ γιατι για το δευτερο εχω αγχωθει λιγο

ειναι η βαση για dock. οι βουλες που λες υπαρχουν σε ολες τις amoled οθονες, γιατι δεν ξερω..προφανως τεχνολογικα δεν εχουν φτασει σε καλυτερο σημειο. αλλα νομιζω σε αποζημειωνει το μαυρο οταν βλεπεις οτιδηποτε..ειναι σα να αιωρειται στο κενο το αντικειμενο που φαινεται στην οθονη(τελεια απεικονιση). οι βουλες δεν ειναι τοσο εντονες, απλα επειδη δεν εχει φωτισμο φαινονται πιο εντονα. με αλλη οθονη βλεπεις απλα γκρι φως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...