Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για δοκιμάστε να κάνετε usb stick mount με την παρακάτω εφαρμογή:

https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.stickmount

 

Once StickMount is installed and you connect a USB stick with the USB host / OTG cable, the device will show you a popup if you want to open StickMount. It is advised to tell the device that you want to do this by default.

 

If you have just installed StickMount and you already had a USB stick connected, you must manually launch the program, or disconnect/reconnect the USB stick for StickMount to start working.

 

Mass storage devices are mounted to /sdcard/usbStorage/xxxx/ .

Link to comment
Share on other sites

παρατηρειτε μηπως καποιο lag οταν επιλεγετε κατι στις ρυθμισεις; σχεδον σε ολα, data, more, battery..οτιδηποτε. σε ολες τις ρομς σχεδον το ειδα αυτο αλλα στην μαμα 4.0.1 δεν το θυμαμαι.

 

@sakiss, εχω παραγγειλει ενα καλωδιο, μολις το παραλαβω θα πω εντυπωσεις, αν και μαλλον θα αργησει να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρειτε μηπως καποιο lag οταν επιλεγετε κατι στις ρυθμισεις; σχεδον σε ολα, data, more, battery..οτιδηποτε. σε ολες τις ρομς σχεδον το ειδα αυτο αλλα στην μαμα 4.0.1 δεν το θυμαμαι.

 

σε μένα με μαμά 4.0.1 το κάνει. θα ορκιζόμουν οτι δεν το έκανε μέχρι χθές..:p

:D
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε να κάνετε usb stick mount με την παρακάτω εφαρμογή:

https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.stickmount

 

To link που εχεις στην πρωτη σελιδα για το usb παίζει στο nexus?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

To link που εχεις στην πρωτη σελιδα για το usb παίζει στο nexus?

Ναι, πρόσθεσα και μερικά άλλα :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα κι εγω απο amazon.de και περιμενω.. Ποσο περιπου κανει να ερθει;

 

Είδα αυτό από πλαίσιο http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Θα πάω να το πάρω και θα σας πώ αν παίζει. Τώρα για το amazon.de λόγω εορτών μπορεί να καθυστερήσει λίγο (νομίζω κανονικά θα το είχες τέλος της άλλης εβδομάδας) και να το έχεις από 2012

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην λειτουργήσει. Θυμάμαι με το Ν900 (με kernel που επέτρεπε να γίνει mount USB Stick) λόγο της Micro USB δεν δούλευαν τα καλώδια από N8, E7 κτλ. Τελικά την λύση την είχα βρεί αγοράζοντα έναν αντάπτορα από θυληκό σε θυληκό από ένα μαγαζί κοντά στην στάση Πανεπηστήμιο του μετρό πίσω από το Ναυτικό μουσείο (αν θυμάμαι καλά 1€ το είχα πάρει).

Το γράφω για να μην παρατήσεις π.χ. την προσπάθεια και πεις αμέσως δεν δουλεύει.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε να κάνετε usb stick mount με την παρακάτω εφαρμογή:

https://market.android.com/details?id=eu.chainfire.stickmount

 

Το κακό είναι ότι μπορεί να υποστηρίξει μόνο FAT στικάκια :(

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ δύο εβδομάδες και έχω παρατηρήσει ότι κρασάρει πολλές φορές κατά την περιήγηση στο internet.Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ δύο εβδομάδες και έχω παρατηρήσει ότι κρασάρει πολλές φορές κατά την περιήγηση στο internet.Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

 

Ποια rom φορας? Μηπως κρασάρει στο sport-fm.gr ή και σε αλλα sites?Εμένα κράσαρε με 4.0.1 και όταν δεν είχα βάλει adobe flash

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχω βάλει την 4.0.2(official) και πλέον δε κρασάρει στο sport-fm.Κρασάρει για παράδειγμα πλέον στο tromaktiko.

 

εδω παιζει μια χαρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα κι εγω απο amazon.de και περιμενω.. Ποσ περιπου κανει να ερθει;

 

Κ γω το χω παραγγειλει απο amazon.de στις 16 του μηνα.Μεχρι και σημερα δεν εφτασε.Οταν φτασει θα ενημερωσω..Παντως εχει ημερομηια παραδοσης στις 28..Μηπως ξερεις με τι θα ρθει,ελληνικο ταχυδρομειο η DHL?

Link to comment
Share on other sites

Κ γω το χω παραγγειλει απο amazon.de στις 16 του μηνα.Μεχρι και σημερα δεν εφτασε.Οταν φτασει θα ενημερωσω..Παντως εχει ημερομηια παραδοσης στις 28..Μηπως ξερεις με τι θα ρθει,ελληνικο ταχυδρομειο η DHL?

 

Αμα απο τις 16 δεν εχει ερθει ακομα καλα σωθηκαμε... εγω περιμενα σε 3 εργασιμες να ερθει... τουλαχιστον οταν ειχα παραγγειλει ενα δραπανο απο το αγγλικο σε 2 εργασιμες ηταν αθηνα... Με dhl ερχεται το λεει και στο mail που σου εστειλαν αν δεις... Αρα το δικο μου θα ερθει του χρονου... Το παρηγγειλες απο το ιδιο το αμαζον η απο μαγαζι μεσα στο αμαζον;

Link to comment
Share on other sites

Tracking number από dhl δεν παρέχεται;

 

Παιδια απο amazon.de ειναι,το ειδα και γω οτι φευγει με DHL γι'αυτο και ζητησα tracking number και μου απαντησαν οτι επειδη ειναι διεθνες δεμα δεν εχουν!!Γι'αυτο δε ξερω και με τι θα φτασει και απορω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ελληνική παρουσίαση του NFC που υπάρχει στην συσκευή σας...εμενα πραγματικά μου αρεσε παρά πολύ...φοβερή πατέντα!!!

techblog.gr/mobile/android-beam-nfc-samsung-galaxy-nexus-hands-on-2222/

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η amazon στελνει Ελλαδα με Deutsche Post DHL. Δηλαδη με κοινο ταχυδρομιο. Κι εγω την ειχα πατησει πριν κανα 2μηνο. Οτι φασαρια κι αν εκανα δεν μου εδινα shipment id. Τελικα παρελαβα μετα απο 20 μερες για Πατρα.
off / d.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1404947

 

Δοκιμαστε αυτο για συγχρονισμο με το fb. Μου δουλεψε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

 

κάπως ακριβό το βρίσκω αν υποθέσουμε ότι κάποιος θα χρειαστεί και το dock για την φόρτιση της μπαταρίας ώστε να χρησιμοποιεί και τις δύο. και φτηνότερο να ήταν πάντως, έχω καταλήξει ότι δεύτερη ή απλά λίγο μεγαλύτερη μπαταρία δεν είναι λύση. δεν μιλάω για το GN αφού δεν το έχω αλλά γενικότερα. προτιμώ να κουβαλάω το "βαρίδι" των 11000mAh και να φεύγω ξέγνοιαστος από το σπίτι. δεν χρειάζεται συχνά αλλά όταν χρειάζεται κάνει δουλειά. άσε που με αυτό μπορεί να βολευτεί η γυναίκα μου ή και κανένας φίλος σε περίπτωση ανάγκης...;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...