Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω με εσωσες.αν μπορεις να μου πεις και το landscape θα σε ευγνωμονω

το ιδιο δε θα ειναι λογικα; δεν ξερω..ουτε καν το κινητο δεν εχω, δεν ξερω πως να βοηθησω :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος κατοχος της συσκευης να κατεβασει την καινουρια αναβαθμηση για την εφαρμογη του Facebook και να μας πει αν διορθωθηκε το προβλημα με το menu button??

Αν και απ'οτι παρατηρησα με την νεα διαμορφωση που εχει το μενου εγω τουλαχιστον στο Xperia mini pro δεν χρειαστηκα σχεδον ποτε να πατησω το menu button, οποτε φανταζομαι κατι αναλογο θα συμβαινει και στο Galaxy Nexus

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

για να φτιαχνουμε ωραια screenshots με το frame της συσκευης στο photoshop. :p

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20149252&postcount=182

 

ερωτηση μεχρι να ρθει το κινητο. οταν κανετε wipe απο cwm, τι σβηνει; αφηνει τα δεδομενα της μνημης ανεπαφα οπως γινεται με τις καρτες μνημης σε αλλα κινητα;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση μεχρι να ρθει το κινητο. οταν κανετε wipe απο cwm, τι σβηνει; αφηνει τα δεδομενα της μνημης ανεπαφα οπως γινεται με τις καρτες μνημης σε αλλα κινητα;

 

Nαι δεν σβήνει τίποτα από την virtual sdcard του GN.

Link to comment
Share on other sites

το gps του παιδια δουλευει καλα???το εχετε δοκιμασει?

Nαι, πρώτο λοκάρισμα στο IGO μέσα σε 10 δεύτερα!

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα και γω στη vodafone και η συσκευη θα ειναι διαθεσιμη στις αποθηκες απο 16 του μηνος στα 599 ευρω..μουλτιραμα πλαισιο δεν εχουν ακομα ουτε τους κωδικους κατι που σημαινει οτι θα το εχουν απο Ιανουαριο..
Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν η vodafone θα βαλει τις σαβουρες της?(voda live εφαρμογη κτλ)

 

δεν το ρωτησα αλλα φανταζομαι μονο αν το παρεις με συνδεση θα εχει μεσα τις εικονες της βονταφον...

Ειμαι :ninja:!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν το ρωτησα αλλα φανταζομαι μονο αν το παρεις με συνδεση θα εχει μεσα τις εικονες της βονταφον...

 

Δεν έχει να κάνει με τη σύνδεση αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από pan24 >

 

ξερει κανεις αν η vodafone θα βαλει τις σαβουρες της?(voda live εφαρμογη κτλ)

 

 

Και να εχει (που δεν νομιζω) τις ξηλωνεις με ενα unbrand :)

Δεν εχω ακουσει σχολια για το WIFI. Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο του SGII...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από pan24 >

 

ξερει κανεις αν η vodafone θα βαλει τις σαβουρες της?(voda live εφαρμογη κτλ)

 

 

Και να εχει (που δεν νομιζω) τις ξηλωνεις με ενα unbrand :)

Δεν εχω ακουσει σχολια για το WIFI. Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο του SGII...

 

το ξερω οτι τις ξηλωνεις ευκολα αλλα ειναι κριμα ενα nexus τηλεφωνο να ερχεται με τις βλακειες των παροχων.βεβαια δεν νομιζω γιατι ειχα ακουσει οτι η google δεν τους αφηνει να πειραξουν το software και να βαλουν δικα τους branded firmware.το wifi εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερο απο το s2

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο φόρουμ!

 

Απο βδόμαδα θα μου φέρει ένας φίλος από Μόναχο το κινήτο αγορασμένο από το εκέι saturn. φαντάζομαι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα..

:D
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο φόρουμ!

 

Απο βδόμαδα θα μου φέρει ένας φίλος από Μόναχο το κινήτο αγορασμένο από το εκέι saturn. φαντάζομαι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα..

 

Δεν νομίζω.Πανευρωπαϊκη εγγυηση.

 

Οσοι εχουν το θεμα με τον ηχο που ακουγεται απο το ηχειο οταν εχουν ενεργοποιημενο το touch sounds μπορουν να το αναφερουν εδω.Οσοι περισσοτεροι τοσο καλυτερα

 

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=22307

 

Εδω η ηχογραφηση του ηχου που φαινεται το προβλημα.Ο πρωτος ηχος ειναι ο φυσιολογικος και ο δευτερος ειναι ο προβληματικος

http://db.tt/Bh5Zuvt8

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου στο φόρουμ!

 

Απο βδόμαδα θα μου φέρει ένας φίλος από Μόναχο το κινήτο αγορασμένο από το εκέι saturn. φαντάζομαι δεν θα έχω κανένα πρόβλημα..

 

Κανένα πρόβλημα . Εγώ πήρα τό galaxy w γιά την σύζυγο από τό σατουρν καί είχε βιβλιαράκι καί μέ ελληνικά . Τό πήρε μέ την προσφορά 549?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα . Εγώ πήρα τό galaxy w γιά την σύζυγο από τό σατουρν καί είχε βιβλιαράκι καί μέ ελληνικά . Τό πήρε μέ την προσφορά 549?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μια βόλτα που έκανε χθες και το είδε το είχε στα 529 και θεώρησα οτι είναι καλή ευκαιρία να το πάρω..

:D
Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα που έκανε χθες και το είδε το είχε στα 529 και θεώρησα οτι είναι καλή ευκαιρία να το πάρω..

πολυ καλη τιμη ειναι, χτυπα το! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 16άρι από Αγγλία ... :)

Τελικά δεν προβληματίζει το μέγεθος που με φόβιζε.... βολικό, ελαφρύ και όμορφο.

Ωραίο και απροβλημάτιστο το νέο UI, λίγη συνήθεια θέλει αν προέρχεσαι απο Gingerbread... ( ψάχνεις συνέχεια το μενού και τα settings :p )

Κορυφαίο το timelapse βίντεο

Super το panorama

Καλή η φωτογραφική

Επιτέλους screen shot λειτουργία

Καλή αυτονομία

Όντως ο ήχος έχει θέμα, δοκίμασα και μια εφαρμογή Volume+ που λένε ότι βοηθάει αλλά δεν είδα διαφορά.

Προς το παρόν δεν δουλεύει το Navigon αλλά στο google maps lockάρει αμέσως.

 

Το έκανα Root.. δοκίμασα τη rom απο modaco αλλά το ξαναγύρισα stock καθώς δεν έχει και τίποτα διαφορετικό μόνο στο quadrant βαράει πάνω από 2500. ( τα stock images τα κατέβασα απο google )

 

αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 16άρι από Αγγλία ... :)

Τελικά δεν προβληματίζει το μέγεθος που με φόβιζε.... βολικό, ελαφρύ και όμορφο.

Ωραίο και απροβλημάτιστο το νέο UI, λίγη συνήθεια θέλει αν προέρχεσαι απο Gingerbread... ( ψάχνεις συνέχεια το μενού και τα settings :p )

Κορυφαίο το timelapse βίντεο

Super το panorama

Καλή η φωτογραφική

Επιτέλους screen shot λειτουργία

Καλή αυτονομία

Όντως ο ήχος έχει θέμα, δοκίμασα και μια εφαρμογή Volume+ που λένε ότι βοηθάει αλλά δεν είδα διαφορά.

Προς το παρόν δεν δουλεύει το Navigon αλλά στο google maps lockάρει αμέσως.

 

Το έκανα Root.. δοκίμασα τη rom απο modaco αλλά το ξαναγύρισα stock καθώς δεν έχει και τίποτα διαφορετικό μόνο στο quadrant βαράει πάνω από 2500. ( τα stock images τα κατέβασα απο google )

 

αυτά...

νομιζω θελει αυξηση του ηχου απο 8db και ανω για να δεις διαφορα, απο οτι λενε. δηλαδη 9 και 10. για δες..απο αυριο θα βλεπω κι εγω :p

Link to comment
Share on other sites

Thanks θα το δοκιμάσω ( φοβάμαι και μην το κάψω... και μετά τρέχα γύρευε..)

 

Καλορίζικο.Για κανε pls μια δοκιμη, το ηχειο του τηλεφωνου σου ειναι ενταξει?Για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1381382 και 6 posts πανω από το δικο σου

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.Για κανε pls μια δοκιμη, το ηχειο του τηλεφωνου σου ειναι ενταξει?Για δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1381382 και 6 posts πανω από το δικο σου

 

Ναι. Μου το κάνει. Σαν να ανοίγει με το κλίκ και να κλείνει μετά απο ms με κλακ..

Θα το απενεργοποιήσω να μην το ακούω :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μου το κάνει. Σαν να ανοίγει με το κλίκ και να κλείνει μετά απο ms με κλακ..

Θα το απενεργοποιήσω να μην το ακούω :p

 

Οκ τότε απενεργοποίησε και το dial-pad touch tones γιατί και εκεί κάνει το ίδιο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε απενεργοποίησε και το dial-pad touch tones γιατί και εκεί κάνει το ίδιο.

 

Thanks :)

Έχεις δοκιμάσει άλλη rom να δεις αν στο κάνει ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...