Jump to content

Dell Venue Pro


Guest PranKsteR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις κανείς αν αυτή η συσκευή θα λειτουργεί στην Ελλάδα; Δεν ξέρω ακριβώς τί παίζει με τα Δίκτυα κινητής και τις μπάντες στις οποίες λειτουργούν.

 

http://configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=ltngulk1&c=us&l=en&s=bsd&cs=04&model_id=mobile-venue-pro

 

Ποιά από τις δυο επιλογές είναι σωστή για την Ελλάδα; Αν είναι κάποια δηλαδή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν είναι GSM/UMTS δουλεύουν κανονικά εδώ. Αν είναι CDMA όχι.

 

Ποιος ο λόγος να μπλέξεις με τέτοια αγορά όμως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Ήθελα να την έχω σας εναλλακτική. Τελικά το παράγγειλα από expansys. Θεώρησα πολύ καλή την τιμή του. 320 ευρώ. Τί λέτε για το συγκεκριμένο κινητό; Στα ελληνικά φόρουμ δεν έχω δει και πολλές αναφορές.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να την έχω σας εναλλακτική. Τελικά το παράγγειλα από expansys. Θεώρησα πολύ καλή την τιμή του. 320 ευρώ. Τί λέτε για το συγκεκριμένο κινητό; Στα ελληνικά φόρουμ δεν έχω δει και πολλές αναφορές.

 

Ειναι πολυ καλή συσκευη απο πλευρας χαρακτηριστικων Ειναι ομως παρατημενη απο την Dell με πολλα προβληματα στους Drivers..

Me to Mango λενε οτι θα τα διορθωση ....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια περνει και android?ειδα αυτο το βιντεο
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι η συσκευη dell venue.

ειναι διαφορετικη απο τη dell venue pro.

 

Αυτό ακριβώς. Το dell venue φοράει Android και το dell venue pro (για το οποίο συζητάμε εδώ) φοράει windows phone 7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
ελπιζω καποια στιγμη να γεμισει το θεμα, με αλλους χρηστες του συγκεκριμενου κινητου! Γνωριζει αραγε να μου πει κανεις γιατι δεν πιανει (Η τουλαχιστον δε δειχνει οτι πιανει) 3Γ? Βλεπω διπλα απο το σημα ενα Ε, ενα Η αλλα σπανια 3Γ, ενω με το Ν8, Στα ιδια σημεια επιανε φουλ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εχεις αγορασει το κινητο;

πες μας γενικες εντυπωσεις...καποια περιοδο το ειχα και εγω κατα νου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ελπιζω καποια στιγμη να γεμισει το θεμα, με αλλους χρηστες του συγκεκριμενου κινητου! Γνωριζει αραγε να μου πει κανεις γιατι δεν πιανει (Η τουλαχιστον δε δειχνει οτι πιανει) 3Γ? Βλεπω διπλα απο το σημα ενα Ε, ενα Η αλλα σπανια 3Γ, ενω με το Ν8, Στα ιδια σημεια επιανε φουλ.

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν το βλέπω να γίνεται δημοφιλής η συγκεκριμένη συσκευή (αν και θα το άξιζε).

 

Το "H" που βλέπεις σημαίνει HSDPA, δηλαδή ενισχυμένο 3G, άρα καλύτερες ταχύτητες και από το Ν8 σου. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν το βλέπω να γίνεται δημοφιλής η συγκεκριμένη συσκευή (αν και θα το άξιζε).

 

Το "H" που βλέπεις σημαίνει HSDPA, δηλαδή ενισχυμένο 3G, άρα καλύτερες ταχύτητες και από το Ν8 σου. :rolleyes:

 

Στα Νοκια το HSDPA εμφανίζεται με το σηματάκι 3,5G; Τότε οκ.

 

φιλε το εχεις αγορασει το κινητο;

πες μας γενικες εντυπωσεις...καποια περιοδο το ειχα και εγω κατα νου

 

Λίγα posts πιο πάνω αναφέρω ότι το αγόρασα 320 ευρώ από το expansys.com.gr

Κοίτα, το κινητό σα σχεδιασμό λέει πολύ, είναι αρκετά μεγάλο και βαρύ αλλά οκ.

Είμαι χρόνια στη Νοκια, αλλά αυτό το Symbian πλέον μου χει βγάλει την ψυχή, κόλλαγε λάγκαρε και δεν ξέρω γω τι άλλο.

Πήρα WP για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο σε μερικά πράγματα, email, social κλπ. Πιστεύω με το μανγκο και ότι άλλο έρθει μετά θα με ικανοποιεί σε όλο και περισσότερους τομείς.

Για το ντελ σα συσκευή έχω τα εξής:

 

+Καλό πληκτρολόγιο, τόσο το φυσικό όσο και το ον σκριν (λόγω μεγάλης οθόνης)

-Μέτρια μπαταρία

-το πίσω και κάτω κομμάτι μετά από πολύωρη χρήση ζεσταίνεται, κινέζικο πράμα είναι μην τρελαθούμε! (με τη νόκια δεν τα χα αυτά)

-το ηχείο για τις κλήσεις είναι μέτριο, άρα η ποιότητα των κλήσεων κι αυτή μέτρια.

Γενικά δεν ξέρω αν είμαι καλομαθημένος από τις νοκια συσκευές που είχα μέχρι τώρα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν τις φτάνει.

+Ωραία οθόνη

+Καλά χαρακτηριστικά που άνετα θα σηκώσουν το μάνγκο.

-μόνο 8GB αποθηκευτικός χώρος (σε microSD)

+καλή τιμή

 

Διάβασα σε ένα ελληνικό άρθρο ότι κάποιος άλλαξε την κάρτα μνήμης και έβαλε 32GB. Είναι δίκοπο μαχαίρι, θα το ψάξω κι άλλο και ίσως το ρισκάρω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by PranKsteR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

-το πίσω και κάτω κομμάτι μετά από πολύωρη χρήση ζεσταίνεται, κινέζικο πράμα είναι μην τρελαθούμε! (με τη νόκια δεν τα χα αυτά)

 

Συμβαίνει σε όλες τις WP συσκευές αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η τιμή του πάντως είναι κατά την γνώμη μου αναταγωνιστική http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=205052 (259 ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβαινω 2-3 ατομα την εχουμε τη συσκευη οποτε να μην ρωτησω αν μπορουμε καπως να επιταχυνουμε την αναβαθμιση σε mango.

Πηγαινω στα settings του zune και μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβαινω 2-3 ατομα την εχουμε τη συσκευη οποτε να μην ρωτησω αν μπορουμε καπως να επιταχυνουμε την αναβαθμιση σε mango.

Πηγαινω στα settings του zune και μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση.

Από τι λέει εδώ είναι έτοιμη http://techblog.gr/mobile/dell-venue-pro-windows-phone-mango-7411/ αλλά και κάπου στο φόρουμ διάβασα για κάποιον χρήστη που πέρασε τη νέα έκδοση.

Ψήνομαι πολύ να το αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτικα με αυτο εδω το κολπακι:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279775

 

εγινε κανονικα η αναβαθμιση και η συσκευη εκτος απο το βαρος εχει γινει κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλή συσκευη απο πλευρας χαρακτηριστικων Ειναι ομως παρατημενη απο την Dell με πολλα προβληματα στους Drivers..

Me to Mango λενε οτι θα τα διορθωση ....

 

φιλε colossus_r το προβλημα με τους drivers κρινεις οτι εχουν διορθωθει με τη νεα αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
To πηρα και εγω,περιμενω να μου ερθει απο Αμερικα....

 

Ελπίζω να έχεις προβλέψει και τα έξοδα του τελωνείου που ενδεχομένως θα χρειαστεί να πληρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR
Απλα ενημερωτικα με αυτο εδω το κολπακι:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279775

 

εγινε κανονικα η αναβαθμιση και η συσκευη εκτος απο το βαρος εχει γινει κομπλε.

 

Όταν λες κομπλε εννοείς ότι μπορείς και γράφεις με το φυσικό πληκτρολόγιο ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις προβλέψει και τα έξοδα του τελωνείου που ενδεχομένως θα χρειαστεί να πληρώσεις.

 

Μολις το πηρα στα χερια μου...Τωρα μπαινω στην διαδικασια του ξεκλειδωματος...

 

Να στειλω e-mail στην dell η υπαρχει αλλος τροπος?

 

Πηρα και τον κωδικο!!!!!!!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ηταν κλειδωμενο την at-t ηθελε εναν κωδικο ωστε να ξεκλειδωσει.

Εστειλα μαιλ στην dell και μου τον εστειλε.

 

Ο τροπος να το ξεκλειδωσω ειναι αυτος?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305504&page=16

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...