Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
geia sas pedia.

 

vrika ena vw polo sta 1400cc montelo tou 2003 me 38.000km kai timh 8000eurw. axizei san autokinito?

meno se nisi.

8a einai episis to proto mou autokinito.

 

to sugekrimeno autokinito dexetai ftiaxeimata exwterika kai eswterika?

 

apo exoplismo mou eipan pws exei ilekreika parathura kai katherftes. air condition. kai ta lipa pou exoun ola ta autokinita.

 

Καλυτερα να μην αγορασεις πολο, ειδικα το συγκεκριμενο μοντελο (το στρογγυλοφαναρο). Το βασικοτερο του προβλημα: ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ! Και ενα σωρο αλλα που εμφανιζονται συνεχως, εν ολιγοις το αμαξι ειναι ψιλοαπαλευτο. Ειχε πολο ο πρωην μου και εχει και μια φιλη μου, το πρωτο το οδηγουσα κι εγω και θυμαμαι οτι 2 χρονια που ημασταν μαζι ειχε ξεσκιστει στα προβληματα και τρεχαμε στο συνεργειο, και μαλιστα ειχε κανει ελαχιστα χιλιομετρα...

Το πολο της φιλης μου επισης, αλλαξε δισκο στα 30.000 χιλιομετρα και μαλιστα το προσεχει τρομερα, του βαζει μονο 100αρα βενζινη και το πηγαινει μονο σε εξουσιοδοτημενα συνεργεια. Μεχρι στιγμης εχει κανει 111.000 χιλιομετρα και εχει προβλημα το διαφορικο αυτη τη στιγμη. Κι εκεινη μια απο τα ιδια...συνεχεια στο συνεργειο. Και του κανει πολυ καλη μεταχειριση, ειναι καταπληκτικη οδηγος (παρ' ο,τι γυναικα..!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σε χθεσινή τηλεφωνική μου επικοινωνία με την Cosmocar με ενημέρωσαν ότι θα υπάρξει αναβαθμισμένο DVD χαρτών. Δεν ξέρουν πότε, αλλά ούτε τι ακριβώς θα περιέχει!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.imageshack.gr/files/cgecge510xwd7s8d6ion.jpg

 

Δεκαέξι ολόκληρα χρόνια μετά από το 1992, όταν το τελευταίο Scirocco της προηγούμενης γενιάς βγήκε από την γραμμή παραγωγής, το νέο μοντέλο κάνει ξανά την παρουσία του στους ελληνικούς δρόμους. Αρχικά θα διατίθεται με κινητήρες 1,4 160 ίππων και 2,0 200 ίππων.

 

Στο βασικό εξοπλισμό όλων των εκδόσεων, μεταξύ άλλων, περιλαμβάνονται το σύστημα ευστάθειας, τα σπορ καθίσματα, η σπορ ανάρτηση, οι ζάντες αλουμινίου 17 ιντσών, οι προβολείς ομίχλης, ο διζωνικός κλιματισμός, το ράδιο–cd και οι ηλεκτρικοί καθρέπτες.

 

Κινητήρες του νέου Scirocco:

 

1,4 TSI 122 PS

1,4 TSI 160 PS

1,4 TSI 160 PS DSG 7

2,0 TSI 200 PS

2,0 TSI 200 PS DSG 6

 

.

Link to comment
Share on other sites

παιζει να δουμε καμια εκδοση τυπου R32????:whistle:

 

τι να τη κανεις?απατη θα παει...οπως και στο γκολφ...

για μενα καλυτερη ειναι η γνωστη συνταγη του διλιτρου τουρμπο με τετρακινηση αλλα επειδη υπαρχει και ενα αλλο αυτοκινητακι στο γκρουπ με παρομοια χαρακτηριστικα και 4 κυκλους μπροστα δε ξερω αν θα δουμε κατι τετοιο...

παντως το σιροκο ειναι το μονο φαουβε που θα με εκανε να το κοιταξω σαν αγορα...ξεφευγει απο τα μετριοπαθη σχηματα βολφσμπουργκ κατα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή στο μέλλον πιστεύω θα δούμε τον 2.0 TSi 265ps και στο Scirocco αλλά και στο Golf VI.

 

Το κιβώτιο DSG 7 σχέσεων δεν θα είναι στον προαιρετικό εξοπλισμό του 1.4TSi 122ps;

 

Πάντως απο τιμές που ανακοινώθηκαν είναι σε λογικά επίπεδα και ο βασικός εξοπλισμός αρκετά καλός.

 

1,4 TSI 122 PS 21.800€

1,4 TSI 160 PS 23.550€

1,4 TSI 160 PS DSG 7 σχέσεων 24.950€

2,0 TSI 200 PS 30.700€

2,0 TSI 200 PS DSG 6 σχέσεων 32.700€

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή στο μέλλον πιστεύω θα δούμε τον 2.0 TSi 265ps και στο Scirocco αλλά και στο Golf VI.

 

Το κιβώτιο DSG 7 σχέσεων δεν θα είναι στον προαιρετικό εξοπλισμό του 1.4TSi 122ps;

 

Πάντως απο τιμές που ανακοινώθηκαν είναι σε λογικά επίπεδα και ο βασικός εξοπλισμός αρκετά καλός.

 

1,4 TSI 122 PS 21.800€

1,4 TSI 160 PS 23.550€

1,4 TSI 160 PS DSG 7 σχέσεων 24.950€

2,0 TSI 200 PS 30.700€

2,0 TSI 200 PS DSG 6 σχέσεων 32.700€

 

Πιστεύω να το δούμε και στην έκθεση αυτοκινήτου τον Νοέμβριο.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρε παιδια σαν να λεμε τι κατηγορια ειναι?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρε παιδια σαν να λεμε τι κατηγορια ειναι?

 

Stin porotiki sigoura.Fimes lene oti i Volkswagen thelei na katevei sto WRC me to Scirocco.

Link to comment
Share on other sites

δε θα το αγοραζα με τιποτα. "αψυχο" και δε μου αρεσε και οπτικα. οι φωτογραφιες που ειχαν διαρευσει ηταν πολυ ωραιες αλλα το τελικο αποτελεσμα δε με ενθουσιασε
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω,το αυτοκινητο ειναι πολυ ωραιο και μουριαρικο,δηλαδη εχει πολυ ωραια επιθετικη μουρη.Τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα παιζει σε μια κατηγορια απεναντι στο Ροχι8.

δε βρισκω αλλο αμαξι τιμολογιακα η με αντιστοιχα δυναμικα χαρακτηριστικα που να συγκρινεται αμεσα με το σιροκο..ειδικα τωρα που θα βγει και το φεισλιφτ μαζντσ θα εχει ενδιαφερον ενα συγκριτικο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει από όσους το έχουν δει ότι στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο ωραίο από τις Φώτος.... Το έχει "τρακάρει" κανείς να μας πεί αν ισχύει?Το περιμένω στην Ρόδο επιτέλους!!
Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι παιδια ειναι πανεμορφο πραγματικα!!

 

Στην Πορτογαλια που ειμαι εγω, το αμαξι εχει κυκλοφορησει εδω και λιγες εβδομαδες. Μαλιστα επειδη το σχολειο μου ειναι κοντα σε μια αντιπροσωπεια της φολκσβαγκεν το βλεπω καθημερινα που το εχουν σε ασπρο χρωμα. Πιστεψτε με απο κοντα ειναι πολυ πιο ωραιο!!!

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει από όσους το έχουν δει ότι στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο ωραίο από τις Φώτος.... Το έχει "τρακάρει" κανείς να μας πεί αν ισχύει?Το περιμένω στην Ρόδο επιτέλους!!

 

Έτσι ακριβώς είναι. Έχω κατεβάσει ό,τι φωτογραφία υπάρχει στο δίκτυο, αλλά δεν περίμενα ότι από κοντά θα είναι τόσο εντυπωσιακό. Ακόμη και το εσωτερικό που στις φωτογραφίες φαινόταν ίδιο με του Golf (το αμάξι που έχω τώρα), από κοντά δείχνει εντελώς διαφορετικό.

Χθες έσκασε μύτη σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Λογικά σύντομα θα έρθει και στη Ρόδο. Ίσως να είναι ήδη στο πλοίο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε στο θέμα κάτι για έκθεση,θα υπάρξει έκθεση αυτοκινήτων μέσα στον Νοέμβριο??
Link to comment
Share on other sites

το scirroco με τα 160 ηθελα σε ασπρο με μαυρες ζαντουλες, αλλα θα προτιμουσα να ειναι ο 1.8Tsi!!τεσπα... με 24000 που κανει, ξεφευγει πολυ απο το budget μου... κριμα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθε και στην Ρόδο!! ¨Οντως το άσπρο με την ηλιοροφή είναι ΌΛΑ τα ΛΕΦΤΑ!!! Είχε και ένα ανθρακί αλλα σαν το άσπρο δεν μου άρεσε. Εντυπωσιακό αμάξι είχε 3!! πελάτες μόνο και μόνο για αυτό! Χαμός! Φαρδύ πίσω τονίζει την σπορ εμφάνισή του. Μέσα? μια απο τα ίδια... Λίγο golf λιγο eos... έτοιμο το εσωτερικό, το σώζει τα καθίσματα, και το τριγωνικό χερούλι στην πόρτα που και εγω θα μπορούσα να το σχεδιάσω..:D Λίγο φαντασία ρε παιδιά τόσα χρόνια τα ίδια πάνω-κάτω βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρε παιδια σαν να λεμε τι κατηγορια ειναι?

 

Στην κατηγορια του Golf!

Aπλα ειναι πιο σπορ!!;)

 

Εμενα μου αρεσε παρα πολυ απο κοντα!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αναφέρθηκε στο θέμα κάτι για έκθεση,θα υπάρξει έκθεση αυτοκινήτων μέσα στον Νοέμβριο??

 

Ναι, θα είναι η «Αυτοκίνηση», που πραγματοποιείται κάθε 2 χρόνια. Θα διεξαχθεί στον Ανατολικό Αεροδρόμιο του Ελληνικού, από 1 ως 9 Νοεμβρίου 2008.

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=9&art_id=7584

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο αμαξι!! και οπως μου ειπανε οσοι το ειδαν απο κοντα ειναι παρα πολυ πιο ομορφο!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...