Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική Σεζόν 2011/12 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;

    • Ant1
    • Mega
    • Alpha
      0
    • Star
    • Κρατικά Κανάλια (ΝΕΤ, ΕΤ3)
    • Άλλο ( ποιό; )


Recommended Posts

Αχ.... Αναπολώ. Από εκεί που κάποτε συζητούσαμε για τα επεισόδια της 10ης εντολής, φτάσαμε να μιλάμε για το βαρετό Black out της Νάντιας και το Dancing. Ξεπεσμός!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το black out ωραιο ειναι σαν concept,μονο η παρουσιαστρια το χαλαει.Εψαξαν πολυ να τη βρουνε?Αμα βαζανε τον Πουμπουρα οπως ειχαν πει στην αρχη θα ηταν πολυ καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Η κ. Μπουλέ δεν κάνει για τίποτα. Ας είναι καλά ο κ. Αρναούτογλου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η Μπουλέ είναι η αδυναμία μου. :O

Δε φταίει αυτή που όλα όσα της δίνουν να κάνει εκεί στον ΑΝΤ1 είναι τόσο ηλίθια. 2 λεπτά άντεξα το Black Out και το έκλεισα γιατί με πιάσανε τα νεύρα μου. Το ίδιο είχε γίνει και με το Top Chef,

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? εγω την βλεπω κανονικα ψηφισα κιολας.

 

Μου εμφανιζει μονο τα αποτελεσματα στα οποια υπαρχει μονο μια ψηφος στο Mega

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανιζει μονο τα αποτελεσματα στα οποια υπαρχει μονο μια ψηφος στο Mega

 

και μενα...ενω εχουν ψηφισει 10 ατομα

 

Το black out ωραιο ειναι σαν concept,μονο η παρουσιαστρια το χαλαει.Εψαξαν πολυ να τη βρουνε?Αμα βαζανε τον Πουμπουρα οπως ειχαν πει στην αρχη θα ηταν πολυ καλυτερο.

 

οντως...ολο ιδιες φρασεις καθημερινα...Τελος τα αστεια..το λεει συνεχεια και αυτο μου την σπαει...το παιχνιδακι ωραιο ειναι και εχει φαση:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η δημοσκόπηση που υπήρχε πριν, αναφορικά με τα τουρκικά σίριαλ, αφαιρέθηκε και προστέθηκε μία πιο σχετική με το θέμα δημοσκόπηση. Παμ' παρακάτω. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αποψε ειναι το τελευταιο βραδυ που παιζει τουρκικο στην prime-time αφου απο Δευτερα αρχιζει το νεο προγραμμα του Mega.Επιτελους....
Link to comment
Share on other sites

Αποψε στις 23:20 θα προβληθει στην TV η παρουσιαση του νεου προγραμματος του Mega 2011-2012.
Link to comment
Share on other sites

Αποψε στις 23:20 θα προβληθει στην TV η παρουσιαση του νεου προγραμματος του Mega 2011-2012.

 

να ρωτησω..ζωη της αλλης ποτε θα την βαζει??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω..ζωη της αλλης ποτε θα την βαζει??

 

Εχω γραψει σε προηγουμενο post 2 σελιδες πιο πανω το αναλυτικο προγραμμα του mega.Η ζωη της αλης θα παιζει απο Τριτη μεχρι Παρασκευη στις 21:00

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι εχω ψηφισει στη δημοσκοπηση και μαλιστα τον αλφα (?) αλλα λεει 0 ψηφους...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Περιγραφη 1ου επεισοδιου:

Ο Βαγγέλης κερδίζει 100.000 ευρώ σε ξυστό λαχείο. Η τύχη, όμως, δεν είναι με το μέρος του, καθώς επιτόπου τον χτυπά ένα αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να χάσει το λαχείο μέσα από τα χέρια του. Στο νοσοκομείο όπου αναρρώνει, η γυναίκα του, η Ζήνα, του αποκαλύπτει πως τον παρατάει για τον Θανάση, τον μπάρμαν. Εκεί, παρακολουθώντας τηλεόραση, συνειδητοποιεί ότι τίποτα καλό δεν του συμβαίνει επειδή δεν έχει κάνει ποτέ τίποτα καλό. 'Ετσι, αποφασίζει να αλλάξει. Φτιάχνει μια λίστα με ότι κακό έχει προκαλέσει και ορκίζεται να διορθώσει τα λάθη του παρελθόντος. Πρώτος στη λίστα του είναι ο Μήτσος. 'Ενας συμμαθητής του από το δημοτικό που του είχε κάνει τη ζωή μαρτύριο.

Συντελεστές:

Πρωταγωνιστούν: Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Βαγγέλης), Μάκης Παπαδημητρίου (Μπίλυ), Κλέλια Ρένεση (Ζήνα), 'Αννα Δημιτρίεβιτς (Νατάσσα), Μιχάλης Αφολαγιάν (Θανάσης)

'Εκτακτη εμφάνιση: Μάνος Κανναβός (Μήτσος), Αντώνης Αντωνίου (Σταύρος, πατέρας Ζήνας), Περικλής Αλμπάνης (πατέρας Μήτσου), Γιολάντα Μπαλαούρα (Αλέκα), Στράτος Τρογκάνης (Σάκης)Φιλική συμμετοχή: Τατιάνα Στεφανίδου, Νίκος Κουρκούλης

Διασκευή σεναρίου: Αποστόλης Τσαούσογλου

Σκηνοθεσία: Στέφανος Μπλάτσος

Εκτέλεση Παραγωγής: J.K. Productions

Πρεμιερα αποψε 22:00:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραψει σε προηγουμενο post 2 σελιδες πιο πανω το αναλυτικο προγραμμα του mega.Η ζωη της αλης θα παιζει απο Τριτη μεχρι Παρασκευη στις 21:00

 

οκ ευχαριστω:)

 

μου λεει οτι εχω ψηφισει στη δημοσκοπηση και μαλιστα τον αλφα (?) αλλα λεει 0 ψηφους...

 

και εγω ενω δεν εχω ψηφισει αλφα..και ειναι με 0 ψηφους και μενα:wacko:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα "Πίσω στο Σπίτι" με Καβογιάννη και Αθερίδη.. Πολύ ευχάριστη σειρά με πολύ γέλιο! Μ' αρέσει!
Link to comment
Share on other sites

Είναι καταπληκτικό το πώς "προσαρμόζονται" οι σειρές στην γενικότερη κατάσταση. Το "πίσω στο σπίτι" είναι αυτό που θέλει να δει ο έλληνας σήμερα, εύπεπτο, εύκολο, χωρίς καθόλου κακές λεξούλες, όσο πιο ανώδυνο γίνεται, να περνάει η ώρα. Αλλά εμένα μου δημιούργησε τα αντίθετα συναισθήματα από αυτά που (νομίζω ότι) επιδιώκει, το βρήκα τελείως καταθλιπτικό και απορρίπτεται.

Το "με λένε Βαγγέλη" το βρήκα καταπληκτικό, αλλά δεν το βλέπω να περπατάει, μου φάνηκε πολύ εξειδικευμένο. Πέρα από τον απίστευτο Χαραλαμπόπουλο και ο αδερφός του είναι μεγάλη μορφή!

Link to comment
Share on other sites

Το πισω στο σπιτι δεν το ειδα γιατι εβλεπα wipe out.To με λενε Βαγγελη το ειδα,μου φανηκε αρκετα καλο.Εχει πλακα.Οντως μεγαλη μορφη ο Μπιλης.
Link to comment
Share on other sites

Το πισω στο σπιτι δεν το ειδα γιατι εβλεπα wipe out.To με λενε Βαγγελη το ειδα,μου φανηκε αρκετα καλο.Εχει πλακα.Οντως μεγαλη μορφη ο Μπιλης.

 

το 1ο δεν μου αρεσε..το 2ο τελειο και αυτο...οπως και το χτεσινο black out το γελιο:lol::lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Επεισόδιο 1ο

Περίληψη: Ο διάσημος καρδιοχειρουργός Μάρκος Στάικος εγκαταλείπει την καριέρα του στην Νέα Υόρκη για να αναλάβει το ιατρικό κέντρο της γραφικής Ληδίας. Το χωριό ανοίγει τις αγκάλες του, ο δήμαρχος και το συμβούλιο δείχνουν τον καλύτερο εαυτό τους, αλλά ο γιατρός δε φαίνεται να συγκινείται από την λαμπρή υποδοχή. Ακόμα και η επεισοδιακή γνωριμία του με την όμορφη δασκάλα του χωριού, την Αντριάνα, δείχνει να τον αφήνει αδιάφορο. Ο Μάρκος δυσφορεί με την επίθεση φιλίας των Ληδίων κι ακόμα περισσότερο με τις άθλιες συνθήκες που βρίσκει στο ιατρείο. Η Μαργαρίτα, η γραμματέας του ιατρικού κέντρου, μοιάζει αποφασισμένη να του κάνει τη ζωή ακόμα δυσκολότερη... Οι επαγγελματικές υποχρεώσεις ξεκινούν από την πρώτη μέρα, αφού καλείται να λύσει ένα μυστήριο σύμπτωμα που εμφανίστηκε στο χωριό. Τελικά το σύμπτωμα αποκαλύπτει μια απιστία. Αυτό θα φέρει τα πάνω - κάτω στους κατοίκους του χωριού, οι οποίοι θα στραφούν ενάντια στον νεοφερμένο.

Πρεμιερα αποψε 21:50 :)

Link to comment
Share on other sites

NetSurfer_g7 δεν χρειάζεται καινούργιο θέμα για κάθε σειρά. Ρίξε μια ματιά στους κανόνες του Movies & TV please.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μα μεχρι περσι υπηρχαν ξεχωριστα θεματα για καθε σειρα,ακομα και για σειρες που κρατησαν λιγο(π.χ. ιχνη,η γενια των 592 €)Φαινεται και στα περιεχομενα.Γιατι να το κοψουμε αυτο φετος που ειναι και οι σειρες λιγες και συζητιουνται αρκετα?
Link to comment
Share on other sites

Μα μεχρι περσι υπηρχαν ξεχωριστα θεματα για καθε σειρα,ακομα και για σειρες που κρατησαν λιγο(π.χ. ιχνη,η γενια των 592 €)Φαινεται και στα περιεχομενα.Γιατι να το κοψουμε αυτο φετος που ειναι και οι σειρες λιγες και συζητιουνται αρκετα?

 

Διότι δεν συζητιούνται αρκετά. Όπως αναφέρουν και οι κανόνες, εάν υπάρξει το ανάλογο ενδιαφέρον θα δημιουργηθεί το θέμα. Τα παλαιότερα θέματα έμειναν γιατί η ανανέωση του Movies & TV έγινε ενδιάμεσα της σεζόν, οπότε δεν θα ήταν λογικό να συνενωθούν.

 

Όπως αναφέρεται και στους κανόνες του Movies & TV, σκοπός είναι να αποφευχθούν θέματα με λίγες απαντήσεις.

 

Αυτά και συνεχίζουμε επί του θέματος και μόνον. Για οτιδήποτε άλλο, ΠΜ.

 

Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...