Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική Σεζόν 2011/12 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;

    • Ant1
    • Mega
    • Alpha
      0
    • Star
    • Κρατικά Κανάλια (ΝΕΤ, ΕΤ3)
    • Άλλο ( ποιό; )


Recommended Posts

Αμα συνχονευτουν,δεν θα συνχονευτουν και τα 2 καναλια σε 1.Παλι 2 καναλια θα παραμεινουν,απλως θα ελενχονται απο την ιδια εταιρεια.Αυτο θα μειωσει αρκετα το κοστος λειτουργειας αφου τα 2 καναλια θα μειραζονται τα ιδια studio και πλατο,τα ιδια κτηρια,γραφεια κ.τ.λ. και ενιεα διοικηση.

 

ο σκαι δεν αξιζει να χαθει...παει πολυ καλα...το σταρ αμα δεν ειχε κατα την γνωμη μου καλες ταινιες δεν θα εκανε και τα καλυτερα νουμερα...επισης χτυπαει πολυ και στα παιδικα το σαββατοκυριακο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν είναι δυνατόν...

Πού φτάσαμε;

Τα δύο αυτά κανάλια είναι τα δύο άκρα. Το ένα είναι σοβαρό, μετρημένο και με έμφαση στο (έστω) αξιοπρεπές πρόγραμμα, το άλλο είναι ένα βήμα πάνω από την Trash TV, γελοίο και με έμφαση στο φτηνό πρόγραμμα (ξένες σειρές, ανούσιες εκπομπές, εύκολα θεματάκια στα δελτία κτλ).

Τι ακριβώς θα μπορούσε να βγει από μια τέτοια πιθανή ένωση;

επειδη ουσιαστικα μιλας για τις ειδησεις.... γιατι στο υπολοιπο προγραμμα φετος το STAR εχει σαφως καλυτερο απο το MEGA

Οντως ειναι τα 2 ακρα... το ενα αποτελει ενα προπαγανδιστικο εως εμετικο εργαλειο της εκαστωτε κυβερνησης και σε πιανει φοβος καθε δευτερολεπτο με την καταστροφη του κοσμου που θα συμβει εδω και 2 χρονια...

Στο αλλο χαλαρωνεις κι απολαμβανεις ενα ευπευτο προγραμμα και κανεις και μπολικο οφθαλμολουτρο!

Πως συγκλινουν τα 2 ακρα? Μα στο οτι τα εχει ο ιδιος ακριβως ανθρωπος!

Οποιος θελει να δει ειδησεις δυστυχως πλεον μονο στο internet γιατι κανενα ΜΜΕ δεν ειναι αξιοπιστο αντίθετα όλα κατευθυνονται απο την ιδια κλικα ανθρωπων!

 

Οσο για την Prime Time τα ειδαμε τα καταρθωματα τους όλων των "μεγαλων" καναλιων... Τουρκικα σκουπιδια!

Του χρονου οπως πανε θα δειχνουν μονο Bollywood... το ξεκινησε εξαλου ο ΑΝΤ1 το καλοκαιρι :lol:

 

υγ Φτασαμε να βλεπουμε STAR μετα τις 9... καταντια για όλους τους αλλους!

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λαμπες υπερυθρων που το φως τους βρισκεται εκτος του πεδιου του ορατου φωτος,αρα ο παικτης δεν βλεπει τιποτα.Οι καμερες εχουν αισθητηρα IR και ετσι πιανουν το αορατο υπερυθρο φως(το οποιο αντανακλαται κανονικα απο κατοπτρικες επιφανειες αλλα δεν φαινεται δια γυμνου οφθαλμου).

 

Εχεις καποιο link για την τεχνολογία που αναφερεσαι?

 

Αντανακλάται μόνο το φώς ή και το σωμα/ρουχα του παιχτη??

Link to comment
Share on other sites

επειδη ουσιαστικα μιλας για τις ειδησεις.... γιατι στο υπολοιπο προγραμμα φετος το STAR εχει σαφως καλυτερο απο το MEGA

Οντως ειναι τα 2 ακρα... το ενα αποτελει ενα προπαγανδιστικο εως εμετικο εργαλειο της εκαστωτε κυβερνησης και σε πιανει φοβος καθε δευτερολεπτο με την καταστροφη του κοσμου που θα συμβει εδω και 2 χρονια...

Στο αλλο χαλαρωνεις κι απολαμβανεις ενα ευπευτο προγραμμα και κανεις και μπολικο οφθαλμολουτρο!

Πως συγκλινουν τα 2 ακρα? Μα στο οτι τα εχει ο ιδιος ακριβως ανθρωπος!

Οποιος θελει να δει ειδησεις δυστυχως πλεον μονο στο internet γιατι κανενα ΜΜΕ δεν ειναι αξιοπιστο αντίθετα όλα κατευθυνονται απο την ιδια κλικα ανθρωπων!

 

Οσο για την Prime Time τα ειδαμε τα καταρθωματα τους όλων των "μεγαλων" καναλιων... Τουρκικα σκουπιδια!

Του χρονου οπως πανε θα δειχνουν μονο Bollywood... το ξεκινησε εξαλου ο ΑΝΤ1 το καλοκαιρι :lol:

 

υγ Φτασαμε να βλεπουμε STAR μετα τις 9... καταντια για όλους τους αλλους!

 

Με κάλυψες απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάπως. Δεν είναι ένα βήμα πάνω από την Trash TV το Star και ο λόγος είναι απλός. Κάθε χρόνο επενδύει αρκετά σε ξένες σειρές και σε πρόσφατες ταινίες, αν δεν κάνω λάθος περισσότερο από κάθε άλλο ελληνικό κανάλι. Τώρα για τις εκπομπές και τα δελτία δεν διαφωνώ.

 

Κατά τα άλλα, είχα ακούσει ότι δεν γινόταν καμία διαφοροποίηση στα προγράμματα τους, απλά θα λειτουργούσαν κάτω από την ίδια στέγη, για μείωση των λειτουργικών δαπανών.

 

επειδη ουσιαστικα μιλας για τις ειδησεις.... γιατι στο υπολοιπο προγραμμα φετος το STAR εχει σαφως καλυτερο απο το MEGA

Οντως ειναι τα 2 ακρα... το ενα αποτελει ενα προπαγανδιστικο εως εμετικο εργαλειο της εκαστωτε κυβερνησης και σε πιανει φοβος καθε δευτερολεπτο με την καταστροφη του κοσμου που θα συμβει εδω και 2 χρονια...

Στο αλλο χαλαρωνεις κι απολαμβανεις ενα ευπευτο προγραμμα και κανεις και μπολικο οφθαλμολουτρο!

Πως συγκλινουν τα 2 ακρα? Μα στο οτι τα εχει ο ιδιος ακριβως ανθρωπος!

Οποιος θελει να δει ειδησεις δυστυχως πλεον μονο στο internet γιατι κανενα ΜΜΕ δεν ειναι αξιοπιστο αντίθετα όλα κατευθυνονται απο την ιδια κλικα ανθρωπων!

 

Οσο για την Prime Time τα ειδαμε τα καταρθωματα τους όλων των "μεγαλων" καναλιων... Τουρκικα σκουπιδια!

Του χρονου οπως πανε θα δειχνουν μονο Bollywood... το ξεκινησε εξαλου ο ΑΝΤ1 το καλοκαιρι :lol:

 

υγ Φτασαμε να βλεπουμε STAR μετα τις 9... καταντια για όλους τους αλλους!

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά διαφωνώ.

 

Για εμένα το Star είναι η σημερινή Trash TV, μαζί με κάτι Extra3 και Τηλεάστυ.

Tο γεγονός πως βάζει πολλές ξένες σειρές είναι το μοναδικό του θετικό και αυτό του το αναγνωρίζω όπως το έκανα πάντα. Αυτό όμως δε σημαίνει πως του "συγχωρούνται" όλες οι ηλίθιες εκπομπές και τα ακόμα πιο ηλίθια δελτία "ειδήσεων".

Όπως αν έχεις ένα κανάλι που παίζει 23 ώρες το 24ωρο τσόντες και 1 ώρα ντοκιμαντέρ Κουστώ, δε γίνεται "ποιοτικό" χάρη σε αυτή τη μία ώρα, έτσι και το Star δεν παίρνει άφεση αμαρτιών μόνο και μόνο για τις ξένες ταινίες και σειρές (που έτσι κι αλλιώς κανείς δε βλέπει γιατί στην Ελλαδάρα βλέπουμε τουν Αχμέτ και την Ναζλί).

 

Από τις εκπομπές του μέχρι τους παρουσιαστές του, το Star βγάζει μια φτήνια, μια κακομοιριά και μου θυμίζει απίστευτα την κακιασμένη γειτόνισσα που θάβει ή ανεβάζει κόσμο ανάλογα με τα συμφέροντά της. Πρώτα απ'όλα δεν έχουν χιούμορ οι δημοσιογράφοι του Star, ούτε καν το μίνιμουμ δυνατό χιούμορ. Έπειτα, ρε συ MAD 13 από το Star περιμένεις να κάνεις οφθαλμόλουτρο; Δεν έχεις internet; :p

 

Επίσης όπως στο Mega, στον ΑΝΤ1, στην Net αλλά και σε κάθε κανάλι παγκοσμίως οι ειδήσεις είναι κατευθυνόμενες έτσι ακριβώς είναι και στο Star μόνο που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα γιατί οι ειδήσεις του είναι το βρακί της Πετρούλας και η πλαστική της Μπάρμπα.

 

Μπορεί λοιπόν τα θέματα να μην είναι σημαντικά, αλλά μην ξεγελιόμαστε πιστεύοντας ότι το Star λέει πιο χαρούμενες ειδήσεις: απλά προάγει διαφορετικά συμφέροντα. Και εμένα με εκνευρίζει αυτη η προπαγάνδα ΠΑΝΤΟΥ - και σε κανάλια τύπου Mega και σε κανάλια τύπου Star, γιατί νιώθω πως με θεωρούν μ##@κα.

 

Από εκεί και πέρα τουλάχιστον το Mega έχει κατα περιόδους κάποιες αξιόλογες ελληνικές εκπομπές (όπως τους Πρωταγωνιστές που είναι από τα λίγα πράγματα που αξίζει κανείς να παρακολουθήσει στην TV) και σειρές που δεν μειώνουν τελείως το επίπεδο των τηλεθεατών - όπως ήταν το Είσαι το Ταίρι μου, το Παρα 5, οι Σαββατογεννημένες, το 50-50, το Νησί κτλ. που μπορεί να μην αρέσουν σε όλους μας αλλά τουλάχιστον δεν ήταν... το βρακί της Πετρούλας.

 

Για να μη θυμηθώ εκείνον τον... απερίγραπτο τύπο που έλεγε σε μια φάση τον καιρό στο Star με ένα και καλά hip-hop στυλάκι, ο οποίος απλά δεν υπάρχουν λόγια για να εκφράσει κανείς πόσο κακόγουστη, αδικαιολόγητη και μη χιουμοριστική ιδέα ήταν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

επειδη ουσιαστικα μιλας για τις ειδησεις.... γιατι στο υπολοιπο προγραμμα φετος το STAR εχει σαφως καλυτερο απο το MEGA

Χαχαχα,ας γελασω.Απο που και ως που το star εχει καλυτερο προγραμμα απ'το mega?Και μονο το γεγονος οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ PRIME-TIME που ειναι η σημαντικοτερη και πιο κερδοφορα ζωνη ,το καθιστα πολυ χειροτερο απο το mega.Θεωρω μεγιστη βλακεια να επενδυουν ολο τους το κεφαλαιο σε σκουπιδια-εκπομπες του Daytime αντι να γυρισουν κανα σηριαλ,καμια σατυρικη εκπομπη ,αντε και κανα τηλεπαιχνιδι για το prime-time(πραγματα που υπηρχαν στο καναλι πριν 10 χρονια και πηγαινε πολυ καλυτερα απο οτι τωρα).1000 φορες καλυτερα να εδειχναν μονο ξενες ταινιες και ξενες σειρες μεχρι το απογευμα και να ειχαν ενα αξιολογο prime-time με δικες τους παραγωγες.Οσο για τις παραγωγες του,το Made in star,το Μιλα και η Πρωίνη μελετη ειναι καλυτερα απ΄το Με λενε Βαγγελη,την Κλινικη περιπτωση,το Money drop,τον Ομορφο κοσμο και τους Πρωταγωνιστες?Ουτε γι'αστειο.Δεν λεω ,και το mega εχει σκουπιδια,αλλα εχει και αξιολογα προγραμματα.Το star εχει μονο σκουπιδια(μιλαω για τις παραγωγες του καναλιου.Τα ετοιμα ξενα προγραμματα δεν πιανονται)Το μονο καπως αξιολογο που εχουν ειναι το comedy lab.

Οσο για την Prime Time τα ειδαμε τα καταρθωματα τους όλων των "μεγαλων" καναλιων... Τουρκικα σκουπιδια!

Του χρονου οπως πανε θα δειχνουν μονο Bollywood... το ξεκινησε εξαλου ο ΑΝΤ1 το καλοκαιρι :lol:

 

υγ Φτασαμε να βλεπουμε STAR μετα τις 9... καταντια για όλους τους αλλους!

Aναφερασαι στο καλοκαιρι?Γιατι μονο τοτε επαιζαν τουρκικα μετα τις 9.Τωρα εχουν παει απογευμα και στο Primetime υπαρχουν φρεσκα προγραμματα.Βεβαια φετος το παρατραβηξανε λιγο το καλοκαιρι αλλα το star χειμωνα-καλοκαιρι εχει το ιδιο προγραμμα.Ξενες ταινιες και ξενες σειρες.Το mega και το ant1 μπορει να δειχνουν τουρκικα στο Prime time το καλοκαιρι,αλλα τον χειμωνα εχουν καποιες δικες τους παραγωγες στο Prime time και δεν το εχουν απαξιωσει οπως το star.

 

Εχεις καποιο link για την τεχνολογία που αναφερεσαι?

 

Αντανακλάται μόνο το φώς ή και το σωμα/ρουχα του παιχτη??

Ειχα δηλωσει συμετωχη στο Black out και οταν ειχα παει στο casting μας εξηγησαν για την συγκεκρειμενη τεχνολογια.Το υπερυθρο φως αντανακλαται πανω στα αντικειμενα και τα σωματα των παικτων αλλα ειναι αορατο απο το ανθρωπινο ματι και γινεται αντιληπτο μονο απο τον αισθητηρα της IR καμερας.Ετσι αποτωπωνεται μονο στην εικονα της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα,ας γελασω.Απο που και ως που το star εχει καλυτερο προγραμμα απ'το mega?Και μονο το γεγονος οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ PRIME-TIME που ειναι η σημαντικοτερη και πιο κερδοφορα ζωνη ,το καθιστα πολυ χειροτερο απο το mega.Θεωρω μεγιστη βλακεια να επενδυουν ολο τους το κεφαλαιο σε σκουπιδια-εκπομπες του Daytime αντι να γυρισουν κανα σηριαλ,καμια σατυρικη εκπομπη ,αντε και κανα τηλεπαιχνιδι για το prime-time(πραγματα που υπηρχαν στο καναλι πριν 10 χρονια και πηγαινε πολυ καλυτερα απο οτι τωρα).1000 φορες καλυτερα να εδειχναν μονο ξενες ταινιες και ξενες σειρες μεχρι το απογευμα και να ειχαν ενα αξιολογο prime-time με δικες τους παραγωγες.Οσο για τις παραγωγες του,το Made in star,το Μιλα και η Πρωίνη μελετη ειναι καλυτερα απ΄το Με λενε Βαγγελη,την Κλινικη περιπτωση,το Money drop,τον Ομορφο κοσμο και τους Πρωταγωνιστες?Ουτε γι'αστειο.Δεν λεω ,και το mega εχει σκουπιδια,αλλα εχει και αξιολογα προγραμματα.Το star εχει μονο σκουπιδια(μιλαω για τις παραγωγες του καναλιου.Τα ετοιμα ξενα προγραμματα δεν πιανονται)Το μονο καπως αξιολογο που εχουν ειναι το comedy lab.

 

Aναφερασαι στο καλοκαιρι?Γιατι μονο τοτε επαιζαν τουρκικα μετα τις 9.Τωρα εχουν παει απογευμα και στο Primetime υπαρχουν φρεσκα προγραμματα.Βεβαια φετος το παρατραβηξανε λιγο το καλοκαιρι αλλα το star χειμωνα-καλοκαιρι εχει το ιδιο προγραμμα.Ξενες ταινιες και ξενες σειρες.Το mega και το ant1 μπορει να δειχνουν τουρκικα στο Prime time το καλοκαιρι,αλλα τον χειμωνα εχουν καποιες δικες τους παραγωγες στο Prime time και δεν το εχουν απαξιωσει οπως το star.

 

 

Ειχα δηλωσει συμετωχη στο Black out και οταν ειχα παει στο casting μας εξηγησαν για την συγκεκρειμενη τεχνολογια.Το υπερυθρο φως αντανακλαται πανω στα αντικειμενα και τα σωματα των παικτων αλλα ειναι αορατο απο το ανθρωπινο ματι και γινεται αντιληπτο μονο απο τον αισθητηρα της IR καμερας.Ετσι αποτωπωνεται μονο στην εικονα της καμερας.

 

Επειδη βλεπω tv μετα τις 9.00 για να χαλαρωσω, φετος εχω πιασει τον εαυτο μου να βλεπει -αναγκαστικά- κυριως παλια CSI σε Alpha και Σκαι και ξενες ταινιες στο Star... κι αυτα παλι με το σταγονομετρο!

Το Mega εκτος απο τη Δευτερα και την Παρσκευη που κανει κατι μετριες προσπαθειες για κωμωδία ολην την αλλη εβδομαδα παιζει κατι σηριαλ για νοικοκυρες, ο ΑΝΤ1 ειναι ηδη Τουρκια κι ετοιμαζεται για bollywood!:lol:

 

Δεν ηξερα οτι το καλοκαιρι τελειωνει τελος Νοεμβριου.... Φαινεται θα μπερδευτηκαν απο τον καλο καιρο...:rolleyes::lol::p

 

Παιδιά συγγνώμη αλλά διαφωνώ.

 

Για εμένα το Star είναι η σημερινή Trash TV, μαζί με κάτι Extra3 και Τηλεάστυ.

Tο γεγονός πως βάζει πολλές ξένες σειρές είναι το μοναδικό του θετικό και αυτό του το αναγνωρίζω όπως το έκανα πάντα. Αυτό όμως δε σημαίνει πως του "συγχωρούνται" όλες οι ηλίθιες εκπομπές και τα ακόμα πιο ηλίθια δελτία "ειδήσεων".

Όπως αν έχεις ένα κανάλι που παίζει 23 ώρες το 24ωρο τσόντες και 1 ώρα ντοκιμαντέρ Κουστώ, δε γίνεται "ποιοτικό" χάρη σε αυτή τη μία ώρα, έτσι και το Star δεν παίρνει άφεση αμαρτιών μόνο και μόνο για τις ξένες ταινίες και σειρές (που έτσι κι αλλιώς κανείς δε βλέπει γιατί στην Ελλαδάρα βλέπουμε τουν Αχμέτ και την Ναζλί).

 

Από τις εκπομπές του μέχρι τους παρουσιαστές του, το Star βγάζει μια φτήνια, μια κακομοιριά και μου θυμίζει απίστευτα την κακιασμένη γειτόνισσα που θάβει ή ανεβάζει κόσμο ανάλογα με τα συμφέροντά της. Πρώτα απ'όλα δεν έχουν χιούμορ οι δημοσιογράφοι του Star, ούτε καν το μίνιμουμ δυνατό χιούμορ. Έπειτα, ρε συ MAD 13 από το Star περιμένεις να κάνεις οφθαλμόλουτρο; Δεν έχεις internet; :p

 

Επίσης όπως στο Mega, στον ΑΝΤ1, στην Net αλλά και σε κάθε κανάλι παγκοσμίως οι ειδήσεις είναι κατευθυνόμενες έτσι ακριβώς είναι και στο Star μόνο που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα γιατί οι ειδήσεις του είναι το βρακί της Πετρούλας και η πλαστική της Μπάρμπα.

 

Μπορεί λοιπόν τα θέματα να μην είναι σημαντικά, αλλά μην ξεγελιόμαστε πιστεύοντας ότι το Star λέει πιο χαρούμενες ειδήσεις: απλά προάγει διαφορετικά συμφέροντα. Και εμένα με εκνευρίζει αυτη η προπαγάνδα ΠΑΝΤΟΥ - και σε κανάλια τύπου Mega και σε κανάλια τύπου Star, γιατί νιώθω πως με θεωρούν μ##@κα.

 

Από εκεί και πέρα τουλάχιστον το Mega έχει κατα περιόδους κάποιες αξιόλογες ελληνικές εκπομπές (όπως τους Πρωταγωνιστές που είναι από τα λίγα πράγματα που αξίζει κανείς να παρακολουθήσει στην TV) και σειρές που δεν μειώνουν τελείως το επίπεδο των τηλεθεατών - όπως ήταν το Είσαι το Ταίρι μου, το Παρα 5, οι Σαββατογεννημένες, το 50-50, το Νησί κτλ. που μπορεί να μην αρέσουν σε όλους μας αλλά τουλάχιστον δεν ήταν... το βρακί της Πετρούλας.

 

Για να μη θυμηθώ εκείνον τον... απερίγραπτο τύπο που έλεγε σε μια φάση τον καιρό στο Star με ένα και καλά hip-hop στυλάκι, ο οποίος απλά δεν υπάρχουν λόγια για να εκφράσει κανείς πόσο κακόγουστη, αδικαιολόγητη και μη χιουμοριστική ιδέα ήταν.

Αλλο να ειναι κατευθυνομενες κι αλλο να σου προκαλουν εμμετο με αυτα που λενε!:X

Γενικα η Τρεμη και το τρομολαγνικο παρεακι της στο Muga ειναι τελειως αποτυχημενοι!

Στη ΝΕΤ βλεπω ανετα ειδησεις γιατι δεν σε μπουκωνουν με τα σχολια τους και με τα ατελειωτα παραθυρα!

Τουλαχιστον στο STAR νιωθω χαρουμενος μ##@κας... Στο Muga (οπως και σε Ant1 Alpha κλπ) νιωθω και μ##@κας και μίζερος!:lol: Εχει τεραστεια διαφορά!!:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

ο ΑΝΤ1 ειναι ηδη Τουρκια κι ετοιμαζεται για bollywood!:lol:

 

Δεν τα βαζει ομως στο prime time τα τουρκικα.Απογευμα τα βαζει.Στο prime time εχει δικες του παραγωγες.Το bollywood ισως να το ξεθαψουν παλι το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά διαφωνώ.

 

Για εμένα το Star είναι η σημερινή Trash TV, μαζί με κάτι Extra3 και Τηλεάστυ.

Tο γεγονός πως βάζει πολλές ξένες σειρές είναι το μοναδικό του θετικό και αυτό του το αναγνωρίζω όπως το έκανα πάντα. Αυτό όμως δε σημαίνει πως του "συγχωρούνται" όλες οι ηλίθιες εκπομπές και τα ακόμα πιο ηλίθια δελτία "ειδήσεων".

Όπως αν έχεις ένα κανάλι που παίζει 23 ώρες το 24ωρο τσόντες και 1 ώρα ντοκιμαντέρ Κουστώ, δε γίνεται "ποιοτικό" χάρη σε αυτή τη μία ώρα, έτσι και το Star δεν παίρνει άφεση αμαρτιών μόνο και μόνο για τις ξένες ταινίες και σειρές (που έτσι κι αλλιώς κανείς δε βλέπει γιατί στην Ελλαδάρα βλέπουμε τουν Αχμέτ και την Ναζλί).

 

Από τις εκπομπές του μέχρι τους παρουσιαστές του, το Star βγάζει μια φτήνια, μια κακομοιριά και μου θυμίζει απίστευτα την κακιασμένη γειτόνισσα που θάβει ή ανεβάζει κόσμο ανάλογα με τα συμφέροντά της. Πρώτα απ'όλα δεν έχουν χιούμορ οι δημοσιογράφοι του Star, ούτε καν το μίνιμουμ δυνατό χιούμορ. Έπειτα, ρε συ MAD 13 από το Star περιμένεις να κάνεις οφθαλμόλουτρο; Δεν έχεις internet; :p

 

Επίσης όπως στο Mega, στον ΑΝΤ1, στην Net αλλά και σε κάθε κανάλι παγκοσμίως οι ειδήσεις είναι κατευθυνόμενες έτσι ακριβώς είναι και στο Star μόνο που κανένας δεν ενδιαφέρεται ιδιαίτερα γιατί οι ειδήσεις του είναι το βρακί της Πετρούλας και η πλαστική της Μπάρμπα.

 

Μπορεί λοιπόν τα θέματα να μην είναι σημαντικά, αλλά μην ξεγελιόμαστε πιστεύοντας ότι το Star λέει πιο χαρούμενες ειδήσεις: απλά προάγει διαφορετικά συμφέροντα. Και εμένα με εκνευρίζει αυτη η προπαγάνδα ΠΑΝΤΟΥ - και σε κανάλια τύπου Mega και σε κανάλια τύπου Star, γιατί νιώθω πως με θεωρούν μ##@κα.

 

Από εκεί και πέρα τουλάχιστον το Mega έχει κατα περιόδους κάποιες αξιόλογες ελληνικές εκπομπές (όπως τους Πρωταγωνιστές που είναι από τα λίγα πράγματα που αξίζει κανείς να παρακολουθήσει στην TV) και σειρές που δεν μειώνουν τελείως το επίπεδο των τηλεθεατών - όπως ήταν το Είσαι το Ταίρι μου, το Παρα 5, οι Σαββατογεννημένες, το 50-50, το Νησί κτλ. που μπορεί να μην αρέσουν σε όλους μας αλλά τουλάχιστον δεν ήταν... το βρακί της Πετρούλας.

 

Για να μη θυμηθώ εκείνον τον... απερίγραπτο τύπο που έλεγε σε μια φάση τον καιρό στο Star με ένα και καλά hip-hop στυλάκι, ο οποίος απλά δεν υπάρχουν λόγια για να εκφράσει κανείς πόσο κακόγουστη, αδικαιολόγητη και μη χιουμοριστική ιδέα ήταν.

 

Ευτυχώς που κάποιος έγραψε όσα ήθελα να "πω", :happy:

 

Συμφωνώ σε όλα*

 

*με εξαίρεση την άποψή σου για τις σειρές Είσαι το ταίρι μου, Σαββατογεννημένες, 50-50 (οι 2 πρώτοι κύκλοι) Παρά 5, που εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ (εντάξει, το τελευταίο όχι και τόσο, αλλά βλέποντας το περνούσε ευχάριστα η ώρα!)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που κάποιος έγραψε όσα ήθελα να "πω", :happy:

 

Συμφωνώ σε όλα*

 

*με εξαίρεση την άποψή σου για τις σειρές Είσαι το ταίρι μου, Σαββατογεννημένες, 50-50 (οι 2 πρώτοι κύκλοι) Παρά 5, που εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ (εντάξει, το τελευταίο όχι και τόσο, αλλά βλέποντας το περνούσε ευχάριστα η ώρα!)

 

Βασικά και εμένα μου αρέσουν αυτές που λες, απλά ξέρω πως πολλοί έβρισκαν π.χ. το Παρα 5 παιδικό ή το Είσαι το ταίρι μου χαζοχαρούμενο, γι'αυτό έγραψα πως δεν άρεσαν σε όλους ενώ υπήρχαν σειρές με καθολική αποδοχή όπως π.χ. τα Εγκλήματα, για τα οποία δεν ξέρω κάποιον που να μην του άρεσαν.

 

Αλλο να ειναι κατευθυνομενες κι αλλο να σου προκαλουν εμμετο με αυτα που λενε!:X

Γενικα η Τρεμη και το τρομολαγνικο παρεακι της στο Muga ειναι τελειως αποτυχημενοι!

Στη ΝΕΤ βλεπω ανετα ειδησεις γιατι δεν σε μπουκωνουν με τα σχολια τους και με τα ατελειωτα παραθυρα!

Τουλαχιστον στο STAR νιωθω χαρουμενος μ##@κας... Στο Muga (οπως και σε Ant1 Alpha κλπ) νιωθω και μ##@κας και μίζερος!:lol: Εχει τεραστεια διαφορά!!:)

 

Σύμφωνοι αλλά δε μίλαγα μόνο για το δελτίο του Mega εγώ. Έχω να δω δελτίο ειδήσεων χρόνια. Ενημερώνομαι από το internet για το τι συμβαίνει και μπορώ και να επιλέξω τα site που εγώ θεωρώ πως είναι αντικειμενικά. Πλέον δε χρειάζεται κανείς να κάτσει να δει ούτε την Τρέμη ούτε κανέναν άλλο τρομολάγνο.

Από εκεί και πέρα, φοβάμαι πως αυτοί που βλέπουν Τρέμη και όλους τους άλλους "Ευαγγελάτους-wannabe" στα υπόλοιπα κανάλια, είναι οι ίδιοι που "ενημερώνονται" από "αξιόπιστα" site όπως tromaktiko και troktiko, οπότε δεν θα είχε και καμία διαφορά το να ενημερώνονταν από το internet οι συγκεκριμένοι...

 

Διαφωνώ πάντως ότι οι ειδήσεις του Star δεν προκαλούν εμετό. Μπορεί όπως προείπα να μη θίγουν σημαντικά θέματα οπότε ποιός νοιάζεται αλλά αυτό όμως, το να θεωρούν δηλαδή ότι είμαι/είσαι/είμαστε τόσο ηλίθιοι που δε μπορούμε να καταλάβουμε ότι τη μία μέρα θάβουν π.χ. τη Δημητρίου και την επομένη λένε τα καλύτερα για αυτή είναι στημένο και ανάλογα με τα εκάστοτε συμφέροντα του καναλιού, εμένα με εκνευρίζει πολύ περισσότερο. Για την τρομολαγνία των καναλιών ξέρω, είμαι συνηθισμένος και την θεωρώ δεδομένη. Αλλά πρώτη φορά βλέπω κανάλι να με θεωρεί τόσο μα τόσο βλάκα.

 

Καλή ήταν η Πετρούλα δε λέω :) αλλά όταν αρχίζουν τα αστειάκια οι "δημοσιογράφοι" του Star ξεχνάω από την ξενέρα και την Πετρούλα. :p

Edited by DesertSMisSRaiN

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσανε για φετος τα σηριαλ του mega με εξαιρεση το Με λενε Βαγγελη που θα εχει ακομη ενα special επεισοδιο ανημερα των Χριστουγεννων.Επισεις τα καθημερινα σηριαλ και το masterchef junior θα συνεχισουν κανονικα μεσα στις γιορτες.Τελος στις 26/12 θα προβληθει στον ant1 ο τελικος του wipe out. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Τωρα προβαλλεται απο τον ant1 το special χριστουγεννιατικο επεισοδιο του Black out με παικτες celebrity
Link to comment
Share on other sites

....και όλοι,, αστέρια :rolleyes: Έχει γέλιο όμως!

 

Ρε παιδιά, την Μπουλέ μόνο εγώ δεν την αντέχω? :worry: Μου φαίνεται ότι το παίζει πολύ "κάποια", το όλο στυλ της γενικά...

Link to comment
Share on other sites

....και όλοι,, αστέρια :rolleyes: Έχει γέλιο όμως!

 

Ρε παιδιά, την Μπουλέ μόνο εγώ δεν την αντέχω? :worry: Μου φαίνεται ότι το παίζει πολύ "κάποια", το όλο στυλ της γενικά...

 

Δεν εισαι το μοναδικο ατομο που δεν αντεχει την Μπουλε.Κι εμενα με εκνευριζει αφανταστα.Η χειροτερη και σπαστικοτερη παρουσιαστρια του ant1 για φετος.

Link to comment
Share on other sites

....και όλοι,, αστέρια :rolleyes: Έχει γέλιο όμως!

 

Ρε παιδιά, την Μπουλέ μόνο εγώ δεν την αντέχω? :worry: Μου φαίνεται ότι το παίζει πολύ "κάποια", το όλο στυλ της γενικά...

 

και εγω τα ιδια...ιδικα αυτο που μου την σπαει ειναι που λεει τις ιδιες φρασεις συνεχεια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δειχνει το special επεισοδιο του Fab 5 με τον Φλωρινιοτη.Εχουνε συνδιασει το "Πειραζει που εισαι και μεγαλη φιρμα" με το "YMCA" και τωρα πανε να γυρισουν και video clip.Ελεος....
Link to comment
Share on other sites

Αποψε Παραμονη χριστουγεννων οσοι προτιμησουν να κανουν ρεβεγιον μπροστα στην τηλεοραση θα εχουν αρκετες επιλογες.

ΑΝΤ1 21:00 ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ 23:00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

MEGA 21:00 Σ'ΑΓΑΠΩ Μ'ΑΓΑΠΑΣ(Ε)-21:40 Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-23:40 ΜΟΥΣΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ

STAR 21:00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ ΣΧΟΛΗ(ΘΕΑΤΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΕΦΕΡΛΗ)

ΣΚΑΪ 22:00 AMSTEL LIVE

NET 22:00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ(ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ)

ΕΤ3 21:00 ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ(ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΡΟ ΤΗΣ ΒΗΘΛΕΕΜ)

Αυριο ανημερα Χριστουγεννων:

ANT1 21:00 DANCING ON ICE

MEGA 21:00 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ(ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ)-22:10 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια...ιδικα αυτο που μου την σπαει ειναι που λεει τις ιδιες φρασεις συνεχεια

 

Δεν εισαι το μοναδικο ατομο που δεν αντεχει την Μπουλε.Κι εμενα με εκνευριζει αφανταστα.Η χειροτερη και σπαστικοτερη παρουσιαστρια του ant1 για φετος.

 

....και όλοι,, αστέρια :rolleyes: Έχει γέλιο όμως!

 

Ρε παιδιά, την Μπουλέ μόνο εγώ δεν την αντέχω? :worry: Μου φαίνεται ότι το παίζει πολύ "κάποια", το όλο στυλ της γενικά...

 

Γιατι ρε παιδια? Εγω πιστευω ταιριαζει στο στυλ του black out. Μου θυμιζει αρκετα την Ακριτα στον αδυναμο κρικο....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια? Εγω πιστευω ταιριαζει στο στυλ του black out. Μου θυμιζει αρκετα την Ακριτα στον αδυναμο κρικο....

Η ακριτα τουλαχιστον ηταν πραγματικα ετσι,σοβαρη και μετρημενη οπως εδειχνε στο παιχνιδι.Η μπουλε δεν ειναι ετσι.Απλως το παιζει καπως γιατι θελει να εχει καποιο στυλακι,με αποτυχημενο τροπο αφου εχει καταληξει να λεει συνεχεια τις ιδιες φρασεις και ατακες και να ειναι σαν ξυλαγκουρο.Εξαλου αλλο τηλεπαιχνιδι το black out και αλλο o πιο αδυναμος κρικος.Ο πιο αδυναμος κρικος ηταν τηλεπαιχνιδι που επαιζε με τις γνωσεις,τα νευρα και την αγωνια των παικτων.To black out ειναι παιχνιδι που βγαζει γελιο και για'υτο του ταιριαζει ενας πιο ευθυμος παρουσιαστης με χιουμορ κ.τ.λ. που να κανει αστεια με τους παικτες οπως π.χ. ο Πουμπουρας,ο Φερεντινος ή ο Πυρπασοπουλος.Θα ηταν πιο ευχαριστο αμα δεν ειχε την ξυνη Μπουλε για παρουσιαστρια.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια αναβολη πηρε η εκπομπη Καψε το σεναριο.Συμφωνα με το tv nea και το site του mega θα κανει πρεμιερα εκτος απροοπτου την Πεμπτη 12/01/2012 στις 23:00. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια αναβλοη πηρε η εκπομπη Καψε το σεναριο.Συμφωνα με το tv nea και το site του mega θα κανει πρεμιερα εκτος απροοπτου την Πεμπτη 12/01/2012 στις 23:00.

 

Τι ειδους εκπομπη ειναι αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειδους εκπομπη ειναι αυτη;

 

Σατυρικη εκπομπη τυπου stand up comedy και αυτοσχεδιασμων.

Link to comment
Share on other sites

Σατυρικη εκπομπη τυπου stand up comedy και αυτοσχεδιασμων.

 

Καλο μου ακουγεται!

Θελω να γραψω και κατι αλλο για τη φετινη σεζον. Απο το καλοκαιρι, λιγο εχω παρακολουθησει το Ραδιο Αρβυλα. Αντε να το εχω δει 3-4 φορες απο τοτε που ξεκινησε. Αλλα δυστυχως, οσες φορες την εχω δει, κατι δεν μου αρεσει. Δεν ειναι οπως παλαιοτερα. Φαινεται σαν να πηγαινουν να κανουν την εκπομπη γιατι πρεπει και οχι γιατι θελουν. Δεν εχει τη 'ζεστασια' ας το πουμε που ειχε και αυτο ειναι κριμα γιατι ειναι μια απο τις ωραιοτερες, αν οχι η ωραιοτερη, ελληνικη εκπομπη.

Link to comment
Share on other sites

Καλο μου ακουγεται!

Θελω να γραψω και κατι αλλο για τη φετινη σεζον. Απο το καλοκαιρι, λιγο εχω παρακολουθησει το Ραδιο Αρβυλα. Αντε να το εχω δει 3-4 φορες απο τοτε που ξεκινησε. Αλλα δυστυχως, οσες φορες την εχω δει, κατι δεν μου αρεσει. Δεν ειναι οπως παλαιοτερα. Φαινεται σαν να πηγαινουν να κανουν την εκπομπη γιατι πρεπει και οχι γιατι θελουν. Δεν εχει τη 'ζεστασια' ας το πουμε που ειχε και αυτο ειναι κριμα γιατι ειναι μια απο τις ωραιοτερες, αν οχι η ωραιοτερη, ελληνικη εκπομπη.

 

Εμενα οι ραδιο -αρβυλα, δεν μου αρεσαν ποτε στο σημειο οπου σχολιαζουν και γελανε μεταξυ τους. Ειδικα φετος, οπου τυχαια πεφτω επανω τους μερικες φορες, αλλαζω κατευθειαν.

Παραδεχομαι και γελαω πολυ με καποια απο τα βιντεακια τους, τα αστεία και όχι τα γελοία.

Προτιμω δηλαδη που βλεπω σε επαναληψη τα best of σε αλλες εκπομπες παρα μια παρεα, που τους θεωρω καπως βολεμενους και αρνητικους προς ολα.

αυστηρα άποψη μου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...