Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση κρισεως.. την alba.. το 1ο αρχειο, το tar το παιρναμε με mobile Odin η με odin pc?

 

edit: λοιπον το εκανα με mobile odin, δουλεψε κανονικα.. αλλα μετα οταν προσπαθησα να περασω το 2ο αρχειο, κολησε.. ξαναδοκιμασα και κολλαει στο writing start

τελικα ξαναπερναω απ την αρχη, official rooted με odin.

 

ισως εφταιξε που στα wipe εκανα και format system :S

o yeee.. αυτο εφταιγε τελικα.. μολις ανοιξε! εντυπωσεις σε λιγο!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες μολις πηρα το κινητο!!!ειναι Τ Ο Υ Μ Π Α Ν Ο!!!!!!!!!αυτο ειναι κινητο οχι δειγμα απο σουβλακι..P περασα μεσο οτα την 2.3.6 gb XXLC1 εχει κ αλλη απο κιεσ?η ειμαι οκ?επισης μπορω να το κανω ροοτ με το super one clik?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!που ειναι ρε παιδια αυτος στο χαιδαρι που λετε να παω να βαλω μια ζελατινα γιατι 2 που πηρα μεχρι τωρα δεν καταφερα να τις βαλω..χαλασανε γεμισανε σκονη
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου είπε ότι ζητάει 5 ευρώ για να σου βάλει τη ζελατίνα. Αληθεύει;:worry:

 

εμενα παντως την εβαλε δωρεαν

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου είπε ότι ζητάει 5 ευρώ για να σου βάλει τη ζελατίνα. Αληθεύει;:worry:

 

Εχουν βαλει αρκετα παιδια απο εδω, και εγω επισης.

Δεν εχει ζητησει χρηματα απο μενα αλλα ουτε εχω ακουσει κατι τετοιο.

Αν υπαρχει τετοια περιπτωση ας σηκωσει το χερι...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου είπε ότι ζητάει 5 ευρώ για να σου βάλει τη ζελατίνα. Αληθεύει;:worry:

 

Αποκλείεται ο Νικόλας να σου ζητήσει.χρήματα να σου βάλει τη ζελατίνα.

Έχω βάλει κ εγώ αλλά και άλλα παιδιά φίλοι μου από εδώ χωρίς κανένα πρόβλημα και πάντα τέλεια τοποθέτηση..:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μας επαναφερω στο θεμα με το πενακι οσοι εχετε προβλημα και γραφει χωρις να ακουμπησετε ή εφαρμοζεται σχεδον μηδενικη πιεση εχετε το διχρωμο (αυτο που εχει το κουμπι σε αλλη αποχρωση);

 

edit: Επειδη ειμαι ακομα νεος στο θηριο και μαθαινω αν μπορειτε και θυμοσαστε πειτε μου ποση ωρα σας κανει για φορτιση απο 0% σε 100% ενω το εχετε σβηστο.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει άλλη απόχρωση αλλά πρέπει να ακουμπήσεις για να γράψει, πάντως, ακόμα είναι καινούργιο, δεν έχω το πρόβλημα του βίντεο. Ακουμπάς ελαφρά όπως και με το δάκτυλο και γράφει, όχι στον αέρα, ακόμα ε :lol: Sorry για το off topic πριν απλά μου φάνηκε κουλό και είπα να το διασταυρώσω από τους ειδικούς. :)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου είπε ότι ζητάει 5 ευρώ για να σου βάλει τη ζελατίνα. Αληθεύει;:worry:

 

οχι δωρεαν και μενα και οχι μια φορα. και οποιος φιλος μου εχει παει δωρεαν και σε εκεινους

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μας επαναφερω στο θεμα με το πενακι οσοι εχετε προβλημα και γραφει χωρις να ακουμπησετε ή εφαρμοζεται σχεδον μηδενικη πιεση εχετε το διχρωμο (αυτο που εχει το κουμπι σε αλλη αποχρωση);

 

edit: Επειδη ειμαι ακομα νεος στο θηριο και μαθαινω αν μπορειτε και θυμοσαστε πειτε μου ποση ωρα σας κανει για φορτιση απο 0% σε 100% ενω το εχετε σβηστο.

 

Το πενάκι με τει κουμπί διαφορετικης απόχρωσης είναι η νεότερη παρτίδα συσκευών.

Η φόρτιση διαρκεί αρκετά, αν εννοείς αυτό λόγω της μεγάλης σε χωρητικότητα μπαταρίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ακομα νεος στο θηριο και μαθαινω αν μπορειτε και θυμοσαστε πειτε μου ποση ωρα σας κανει για φορτιση απο 0% σε 100% ενω το εχετε σβηστο.

με τον 500mah φορτιστη, 6 ωρες.. το βραδυ φυσικα.

με τον 1200mah φορτιστη 2.5 ωρες περιπου.

ΑΝΑΜΕΝΟ ομως οχι σβηστο

 

 

ερωτηση κρισεως.. την alba.. το 1ο αρχειο, το tar το παιρναμε με mobile Odin η με odin pc?

 

edit: λοιπον το εκανα με mobile odin, δουλεψε κανονικα.. εντυπωσεις σε λιγο!

 

3 λεξεις: ΑΠΙΘΑΝΗ, ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΤΕΛΕΙΑ!

+ποσο μ αρεσει αυτο με την κατηγοριοποιηση στα widget! γλυτωνεις τον αχταρμα!

πολυ smooth, μπαταρια αψογη, πολυ ομορφη μαζι με το θεμα reworked

 

Το μονο που μου κανει νερα ειναι ο nova launcher ο οποιος δεν λεει με τπτ να μου βαλει σε landscape το wallpaper. μονο καθετα.. αλλα λογικα κατι φταιει στον nova οχι στη ρομ, γιατι στov tw Μια χαρα το κανει..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τον 500mah φορτιστη, 6 ωρες.. το βραδυ φυσικα.

με τον 1200mah φορτιστη 2.5 ωρες περιπου.

ΑΝΑΜΕΝΟ ομως οχι σβηστο

 

 

 

 

3 λεξεις: ΑΠΙΘΑΝΗ, ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΤΕΛΕΙΑ!

+ποσο μ αρεσει αυτο με την κατηγοριοποιηση στα widget! γλυτωνεις τον αχταρμα!

πολυ smooth, μπαταρια αψογη, πολυ ομορφη μαζι με το θεμα reworked

 

Το μονο που μου κανει νερα ειναι ο nova launcher ο οποιος δεν λεει με τπτ να μου βαλει σε landscape το wallpaper. μονο καθετα.. αλλα λογικα κατι φταιει στον nova οχι στη ρομ, γιατι στov tw Μια χαρα το κανει..

 

Καλημέρα! Τώρα περνάω κι εγώ και απλά να ρωτήσω μην κάνω καμιά πατάτα! Περνάω από mobile odin πρώτα το tar και στην συνεχεια από recovery to άλλο αρχείο σωστά? Wipe κάνουμε και σε ποιο στάδιο? Ευχαριστώ!!

 

Edit:

 

Installation:

if you come from GB:

1) flash 1st CF repack

2) Full Wipe

3) flash ZCLP5 ICS Full Repack

 

if you come from AOSP, AOKP:

1) Full Wipe

2) flash ZCLP5 ICS Full Repack

 

if you come from Middle and Full of AlBa

1) just flash ZCLP5 ICS Full Repack

 

Σωστά?

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τώρα περνάω κι εγώ και απλά να ρωτήσω μην κάνω καμιά πατάτα! Περνάω από mobile odin πρώτα το tar και στην συνεχεια από recovery to άλλο αρχείο σωστά? Wipe κάνουμε και σε ποιο στάδιο? Ευχαριστώ!!

 

Καλημερα...:)

 

Βαζεις στη internal (στη καρτα ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια) το zip με την ics repack και μεσω mobile odin επιλεγεις ''open file'' οπου βρισκει μονο του τα αρχεια και τα περναει αναλογα.Στη συνεχεια επιλεγεις ''flash firmware'' και ξεκιναει η εγκατασταση...:)

 

Μολις τελειωσει η διαδικασια, κανει το reboot και μπεις στην ics repack, μπαινεις recovery, full wipe-install AlBa-reboot system, και εισαι ετοιμος...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...:)

 

Βαζεις στη internal (στη καρτα ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια) το zip με την ics repack και μεσω mobile odin επιλεγεις ''open file'' οπου βρισκει μονο του τα αρχεια και τα περναει αναλογα.Στη συνεχεια επιλεγεις ''flash firmware'' και ξεκιναει η εγκατασταση...:)

 

Μολις τελειωσει η διαδικασια, κανει το reboot και μπεις στην ics repack, μπαινεις recovery, full wipe-install AlBa-reboot system, και εισαι ετοιμος...

 

Α ωραία θα τα περάσω internal γιατί ετοιμαζόμουν από external και φλασάρω... ευχαριστώ Ηλία!:D

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία θα τα περάσω internal γιατί ετοιμαζόμουν από external και φλασάρω... ευχαριστώ Ηλία!:D

Καλημερα...:)Βαζεις στη internal (στη καρτα ειχα μια αποτυχημενη προσπαθεια) το zip με την ics repack και μεσω mobile odin επιλεγεις ''open file'' οπου βρισκει μονο του τα αρχεια και τα περναει αναλογα.Στη συνεχεια επιλεγεις ''flash firmware'' και ξεκιναει η εγκατασταση...:)

εμενα δουλεψε κανονικα απο external.

 

efthimis31 προσεχε στα wipe να μην κανεις τη λαλακια που εκανα εγω. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ FORMAT SYSTEM. ΜΟΝΟ ολα τα wipe.

Βαλε και το theme Που εγραψα παραπανω ειναι πανεμορφο.. ;)

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλεψε κανονικα απο external.

 

efthimis31 προσεχε στα wipe να μην κανεις τη λαλακια που εκανα εγω. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ FORMAT SYSTEM. ΜΟΝΟ ολα τα wipe.

Βαλε και το theme Που εγραψα παραπανω ειναι πανεμορφο.. ;)

 

Ναι δεν κάνω ποτέ format, μόνο τα 3 wipes και αυτό όταν χρειάζεται.. τώρα φλασάρει οπότε αναμένω!! Απλά σε περίπτωση που θέλω να γυρίσω Ginger μπορώ να το κάνω? Περνάω κάποιο kernel από GB και μετά κάνω restore από recovery? Just to know!

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλεψε κανονικα απο external.

 

Δεν ειπα οτι σιγουρα δε δουλευει απο external.Απλα εγω (και ο Τολης νομιζω) ειχα προβλημα στην εγκατασταση απο αυτη τη διαδρομη...;)

 

Ναι δεν κάνω ποτέ format, μόνο τα 3 wipes και αυτό όταν χρειάζεται.. τώρα φλασάρει οπότε αναμένω!! Απλά σε περίπτωση που θέλω να γυρίσω Ginger μπορώ να το κάνω? Περνάω κάποιο kernel από GB και μετά κάνω restore από recovery? Just to know!

 

Recovery-install abyssnote 3.9 kernel-reboot into recovery-restore η fresh install GB.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο external μου την εκανε και την πατησα και εγω την πρωτη φορα εκανα format...κτλ.βλεπω ολοι ics ε?για καιρο ποιο προγραμμα εχετε?τα ιδια που βαζουμε και σε gb η ειναι καποιο που δουλευει καλυτερα σε ics?
Link to comment
Share on other sites

 

3 λεξεις: ΑΠΙΘΑΝΗ, ΜΟΝΑΔΙΚΗ, ΤΕΛΕΙΑ!

+ποσο μ αρεσει αυτο με την κατηγοριοποιηση στα widget! γλυτωνεις τον αχταρμα!

πολυ smooth, μπαταρια αψογη, πολυ ομορφη μαζι με το θεμα reworked

 

Το μονο που μου κανει νερα ειναι ο nova launcher ο οποιος δεν λεει με τπτ να μου βαλει σε landscape το wallpaper. μονο καθετα.. αλλα λογικα κατι φταιει στον nova οχι στη ρομ, γιατι στov tw Μια χαρα το κανει..

 

Εεε να τέτοια λέτε όλοι οι μπρίζες εδώ μέσα και μετά πως να περιμένουμε το 4ημερο, θα γίνει και καμιά στραβή θα μείνω χωρίς τηλ στην δουλειά χαχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες,

 

Παραθετω εικονες απο την διαχειριση μνημης με Αlba v2.

 

http://img853.imageshack.us/img853/5815/screenshot2012041207084.png

 

http://img29.imageshack.us/img29/8846/screenshot2012041207081.png

 

 

Τελικα ποση ραμ ειναι δεσμευμενη και ποση ελευθερη συμφωνα μ τ παραπανω?? :wacko::wacko:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο external μου την εκανε και την πατησα και εγω την πρωτη φορα εκανα format...κτλ.βλεπω ολοι ics ε?για καιρο ποιο προγραμμα εχετε?τα ιδια που βαζουμε και σε gb η ειναι καποιο που δουλευει καλυτερα σε ics?

 

Με beautiful widgets προσωπικά είμαι μια χαρά (cm9 ics)

 

 

Εεε να τέτοια λέτε όλοι οι μπρίζες εδώ μέσα και μετά πως να περιμένουμε το 4ημερο, θα γίνει και καμιά στραβή θα μείνω χωρίς τηλ στην δουλειά χαχαχ!

 

Βρε μπουμπούνατη.Μην μασάς :lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δυστηχώς ειδα ενα καμμενο/κολλημενο pixelaki..υπαρχει τροπος διορθωσης του ή απλα συμβιαβαζομαι με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες,

 

Παραθετω εικονες απο την διαχειριση μνημης με Αlba v2.

 

 

Τελικα ποση ραμ ειναι δεσμευμενη και ποση ελευθερη συμφωνα μ τ παραπανω?? :wacko::wacko:

 

Στη 2η φωτο σου δειχνει και τη μνημη οπου ειναι δεσμευμενη και οχι ελευθερη.

Κατα τη ταπεινη μου γνωμη και απ οσο εχω διαβασει, αυτη ειναι η σωστη ενδειξη.

Γιατι?Γιατι περιπου ισχυει οτι και στα windows.Η δεσμευμενη μνημη οπου κρατανε οι εφαρμογες του παρασκηνιου, ειναι πιο αμεσα διαθεσιμη απο την ελευθερη.

Αν π.χ. πας να ανοιξεις μια εφαρμογη οπου εχει κρατησει μνημη και την ιδια εφαρμογη χωρις πριν να εχει ''τρεξει'', στη πρωτη περιπτωση θα ανοιξει πιο γρηγορα, αλλα και μπορει να μετακινηθει σε αλλη εφαρμογη αν χρειαζεται πιο αμεσα.

 

Αρα, σε γενικες γραμμες, η ελευθερη μνημη ειναι ''αχρηστη'' μνημη οπου χρησιμευει μονο σε περιπτωση που υπαρχει αναγκη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...