Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά που πρέπει να πάω για να αλλάξω την photo που βγάζει όταν κλειδώνει το κινητό;

Επίσης κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό με τα πλήκτρα του volume; Δοκίμασα το widget locker που έπαιζε μιά χαρά στο desire hd,αλλά στο note δεν παίζει σωστά...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τον εβαλα εχθες αλλα δεν ειδα αξιοσημειωτες διαφορες εν σχεσει με τον Opera τον "κανονικο",καποιος αλλος που τον εχει δουλεψει,ας μας πει την γνωμη του.Σαν μεγεθος ειναι 1 ΜΒ ενω ο "κανονικος" 750 ΚΒ περιπου.

 

Ο συγκεκριμένος opera είναι κατα πολύ πιο γρηγορος του του κανονικού...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που πρέπει να πάω για να αλλάξω την photo που βγάζει όταν κλειδώνει το κινητό;.

 

Στη συλλογη-επιλεγεις φωτο-μενου-ορισμος ως-οθονη κλειδωματος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά,όμως μπορείς να ξαναβάλεις την παλιά,αυτή με το βιβλίο,γιατί δεν υπάρχει στη συλλογή.....;;;;;

 

Ναι, μπορεις...:D

 

http://img21.imageshack.us/img21/9004/wallpaperpenbook.jpg

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!:superman: Πες μας τώρα πώς αλλάζουμε τα πέντε εικονίδια κάτω γιατί η ανταλλαγή μηνυμάτων μου βγάζει μόνο 70 χαρακτήρες και είναι άχρηστη. Βέβαια,αν ξέρεις και πώς γίνονται 160 για τα ελληνικά θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Πώς γίνεται αναλυτικά παρακαλώ και όχι αλλάζουμε αυτό,αλλά και πώς το αλλάζουμε....!!:rolleyes:

 

Για να εχεις 160 χαρακτηρες στα μηνυματα θα πρεπει να τσεκαρεις και να αλλαξεις το CSC (Country/Carrier Specific Code) σε EUR.

Για να γινει αυτο θα πρεπει να πληκτρολογησεις στον dial pad *#272*IMEI# και στη λιστα που θα βγαλει να επιλεξεις EUR.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Η συσκευη θα κανει factory reset που σημαινει οτι θα χαθουν ολα!!!

 

Η αλλη και πιο απλη λυση ειναι να βαλεις καποια αλλη εφαρμογη μηνυματων, οπως handcent η gosms.

 

Για το πως να αλλαξεις τα 5 icon dock, πηγαινεις στις εφαρμογες, επιλεγεις ''προβολη πλεγματος'' και μετα επιλεγεις ''επεξεργασια''.Απο εκει μπορεις να συρεις οποια εφαρμογη θες στα 5 icon dock...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά θα πάρω handcent:) Τώρα στις σελίδες των εφαρμογών,μετά από κάποιες διαγραφές, έχουν μείνει κενά ανάμεσα στις σελίδες των εφαρμογών. Πώς μεταφέρουμε τις εφαρμογές από τη μια σελίδα στην άλλη;

 

Τωρα πολλα ζητας!Δε χρησιμοποιω TW launcher...:p

 

Σου προτινω και το appzorter για να μπαινουν αλφαβητικα...μεχρι εκει...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου δουλευει το samsung app βγαζει error 1000 κανεις αλλος μ το ιδιο προβλημα?

 

Πηγαινε μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα, βρες το samsung apps και κανε διαγραφη δεδομενων και cahe.

Δοκιμασε παλι στη συνεχεια...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα, βρες το samsung apps και κανε διαγραφη δεδομενων και cahe.

Δοκιμασε παλι στη συνεχεια...

 

παλι τιποτα σε εσενα δουλευει τωρα μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

παλι τιποτα σε εσενα δουλευει τωρα μια χαρα?

 

Εγώ το έχω διαγράψει γιατί δε μου χρειάζεται...

Θα κοιτάξω αν υπάρχει κάποια λύση και θα σου στείλω αν βρω κάτι.Μπορεί να είναι πρόβλημα και του server και μετά από λίγο να είναι οκ πάλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ηλία,πρέπει να είναι πρόβλημα του server γιατί και σε μένα το ίδιο βγάζει,ενώ πριν δούλευε θαυμάσια!

 

κωστα και σε εσενα error 1000 βγαζει? τοτε μαλλον επεσε ο server.ισως καποια αναβαθμιση θα κανουν.εαν εχει και αλλος κανεναν το ιδιο προβλξμα εασ το ποσταρει να σιγουρευτουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξέρει κανείς σας γιατί δεν παίζει video κλήση στο skype? έχω κατεβάσει την ίδια εφαρμογή skype που κατέβασα και στο rzr και εκεί παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα. Προσπαθώ να ρυθμίσω τα mail μου και αφου συμπληρώσω τα πεδία που χρειάζονται (διεύθυνση και κωδικό) στην συνέχεια μου βγάζει μήνυμα "εσφαλμένο όνομα χρήστη ή κωδικού πρόσβασης".Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξέρει κανείς σας γιατί δεν παίζει video κλήση στο skype? έχω κατεβάσει την ίδια εφαρμογή skype που κατέβασα και στο rzr και εκεί παίζει κανονικά.

 

κι εγω το ιδιο θεμα εχω με το skype

γνωριζει κανεις να μας διαφωτηση;

 

Αυτο μηπως βοηθησει??

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μηπως βοηθησει??

 

 

Πλάκα μας κάνεις.Ξέρουμε πως γίνεται το θέμα είναι ότι δεν κάνει video κλήση.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Έχω πρόβλημα με ενα note στο οποίο έχω κατεβάσει την εφαρμογή skype-free-video calling την οποία έχω εγκαταστήσει και στο motorola rzr στο οποίο δουλεύει κανονικά.Στο note δεν κάνει video call.Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να δουλέψει????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Προς αποφυγή παρεξηγήσεων ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ SKYPE !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Έχω πρόβλημα με ενα note στο οποίο έχω κατεβάσει την εφαρμογή skype-free-video calling την οποία έχω εγκαταστήσει και στο motorola rzr στο οποίο δουλεύει κανονικά.Στο note δεν κάνει video call.Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να δουλέψει????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.Προς αποφυγή παρεξηγήσεων ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ SKYPE !!!!!!!!!!

 

μπορει το note σου να εχει καποιο προβλημα. Να εχεις και αυτο στο πισω μερος του μυαλου σου. Δε λεω οτι εχει καποιο προβλημα, απλα μπορει, ποτέ δεν ξερεις.

TCe
Link to comment
Share on other sites

μπορει το note σου να εχει καποιο προβλημα. Να εχεις και αυτο στο πισω μερος του μυαλου σου. Δε λεω οτι εχει καποιο προβλημα, απλα μπορει, ποτέ δεν ξερεις.

 

 

Πιθανόν.Εγώ πιστεύω ότι ίσος είναι θέμα αναβάθμισης γιατί τρέχει android 2.3.5 και απ ότι διάβασα στις 170 προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου θέματος παίρνει αναβάθμιση σε 2,3,6 το κακό είναι ότι προσπαθώ κι εγώ να βοηθήσω φίλο που το έχει και είναι 950 χλμ μακρυά από μένα.Ευχαριστώ να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Εχω το SGN εδω και ~10 μερες και ειναι το πρωτο Android phone, που παιρνω. Ολα ειναι εξαιρετικα εκτος απο το παρακατω θεμα:

Ενω ΟΛΑ στο Internet παιζουν τελεια ΚΑΙ με Wifi ΚΑΙ με Vodafone, οταν παω να συνδεθω στο Android Market με Wifi, μερικες φορες μου λεει πως δεν υπαρχει συνδεση και εχει ενα κουμπι "Επαναληψη". Αυτο για μερικες ωρες, μετα επανερχεται Μέχρι σημερα με διαφορα τρυκ(σβησιμο cache, reboot ειτε του τηλεφωνου ειτε του router ειτε και των δυο) επανερχοταν και αμεσα. Απο σημερα το μεσημερι αρνειται να επανελθει ΑΚΟΜΑ και μετα απο hard reset (όπως προτεινε η Samsung στο τηλεφωνο που τους εκανα). Παρακαλω σημειωστε πως δεν παιζει ουτε το app του YouTube ουτε και ενα ελληνικο που χρησημοποιει RSS (Great Greek Recipies)

Ολα αυτα συνδεδεμενος με το Wifi, διοτι αν συνδεθω με την Vodafone ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.

Εχει κανεις καμμια ιδεα για να διορθωθει το προβλημα??

 

Ευχαριστω εκα των προτερων

Π.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα. Προσπαθώ να ρυθμίσω τα mail μου και αφου συμπληρώσω τα πεδία που χρειάζονται (διεύθυνση και κωδικό) στην συνέχεια μου βγάζει μήνυμα "εσφαλμένο όνομα χρήστη ή κωδικού πρόσβασης".Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ώστε να ρυθμίσω το yahoo mail μου και το hotmail μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2-3 μερες οι εφαρμογες App Mobile&Yahoo finance δεν συγχρονιζουν!Εχω κανει και επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων-για αλλο λογο-και τιποτα.Εχω την επισημη ρομ XXLA4(DBT).Συμβαινει σε αλλους?

EDIT:Τελικα λυθηκε το προβλμα μονο του!Μαλλον ειχε καποιο προβλημα ο σερβερ(οσο αφορα το app mobile).Για το Yahoo,απλως εγω δεν ηξερα να το δουλεψω σωστα!!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που ξέρει ώστε να ρυθμίσω το yahoo mail μου και το hotmail μου?

 

Καλημερα.

 

Προσωπικα εχω το yahoo mail απο μαρκετ και δουλευει αψογα, χωρις περαιτερω ρυθμισεις.Υποθετω οτι και η αντιστοιχη εφαρμογη για hotmail θα συμπεριφερεται το ιδιο.

Αν λοιπον δε παρεις απαντηση απο καποιο παιδι που χρησιμοποιει τη default εφαρμογη, δοκιμασε τα παραπανω.

 

Γεια,

Εχω το SGN εδω και ~10 μερες και ειναι το πρωτο Android phone, που παιρνω. Ολα ειναι εξαιρετικα εκτος απο το παρακατω θεμα:

Ενω ΟΛΑ στο Internet παιζουν τελεια ΚΑΙ με Wifi ΚΑΙ με Vodafone, οταν παω να συνδεθω στο Android Market με Wifi, μερικες φορες μου λεει πως δεν υπαρχει συνδεση και εχει ενα κουμπι "Επαναληψη". Αυτο για μερικες ωρες, μετα επανερχεται Μέχρι σημερα με διαφορα τρυκ(σβησιμο cache, reboot ειτε του τηλεφωνου ειτε του router ειτε και των δυο) επανερχοταν και αμεσα. Απο σημερα το μεσημερι αρνειται να επανελθει ΑΚΟΜΑ και μετα απο hard reset (όπως προτεινε η Samsung στο τηλεφωνο που τους εκανα). Παρακαλω σημειωστε πως δεν παιζει ουτε το app του YouTube ουτε και ενα ελληνικο που χρησημοποιει RSS (Great Greek Recipies)

Ολα αυτα συνδεδεμενος με το Wifi, διοτι αν συνδεθω με την Vodafone ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.

Εχει κανεις καμμια ιδεα για να διορθωθει το προβλημα??

 

Ευχαριστω εκα των προτερων

Π.

 

Καλημερα.

Αυτο το προβλημα το εχεις και σε αλλο router/wifi???

Αν οχι κατι πρεπει να ρυθμισεις στο router η στα καναλια που συνδεεσε.

Μου κανει εντυπωση γιατι με data μπαινεις κανονικα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Αυτο το προβλημα το εχεις και σε αλλο router/wifi???

Αν οχι κατι πρεπει να ρυθμισεις στο router η στα καναλια που συνδεεσε.

Μου κανει εντυπωση γιατι με data μπαινεις κανονικα...

 

Καλημερα,

Εμενα να δεις εντυπωση που μου κανει ειδικα γιατι δεν εχω δοκιμασει σε αλλο router αλλα δυσκολο να φταιει διοτι, τοσο το laptop οσο και το PS3 (wifi) αλλα και το PC (Ethernet) βλεπουν το ΑΜ κανονικοτατα.

Ευχαριστω για την προσπαθεια παντως:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...