Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω μετα την εγκατασταση της γερμανικης jb το κινητο δε συνδεεται μεσω wifi kies στον υπολογιστη.το εχει συναντησει αλλος αυτο?με usb ειναι ολα οκ.ενω κανω σαρωση δε βρισκει τπτ. Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μετα την εγκατασταση της γερμανικης jb το κινητο δε συνδεεται μεσω wifi kies στον υπολογιστη.το εχει συναντησει αλλος αυτο?με usb ειναι ολα οκ.ενω κανω σαρωση δε βρισκει τπτ.

 

Ναι,δε συνδεεται ασυρματα...Οπως επισης,δεν το αναγνωριζει σαν λειτουργικο,οποτε δε μπορεις να κανεις και αναβαθμιση απο εκει!!Μονο απο ΟΤΑ...Μιλαω για τα Ελληνικα κινητα ετσι...Που κανονικα φορανε την 4.04 ICE(EUR)...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους διαπιστώνω ενα προβλημα με το νοτελι μου εχω φλασαρη γερμανικη ρομ ics (και το κινητο ειναι αγορασμενο απο ιταλια) και δεν μου αναγνωριζει το δυκτιο τησ κοσμτε,μαλλον πιο αναλυτικά ενω δουλεύει σε 3g μετα απο καποια χρηση ισωσ 20 λεπτων με το ιντερνετ σε 3g "σκαλωνει" δεν εχω ιντερνετ και αν καποιοσ με παρει τηλ του λεει πως ειναι σβηστό, παρολο που εμενα αμα κατεβάσω την μπαρα μου λεει κοσμοτε (χωρισ ομως 3g).το κινητο ομωσ δουλευει κανονικα ουτε lag ουτε τιποτα!τι μπορει να φταει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους διαπιστώνω ενα προβλημα με το νοτελι μου εχω φλασαρη γερμανικη ρομ ics (και το κινητο ειναι αγορασμενο απο ιταλια) και δεν μου αναγνωριζει το δυκτιο τησ κοσμτε,μαλλον πιο αναλυτικά ενω δουλεύει σε 3g μετα απο καποια χρηση ισωσ 20 λεπτων με το ιντερνετ σε 3g "σκαλωνει" δεν εχω ιντερνετ και αν καποιοσ με παρει τηλ του λεει πως ειναι σβηστό, παρολο που εμενα αμα κατεβάσω την μπαρα μου λεει κοσμοτε (χωρισ ομως 3g).το κινητο ομωσ δουλευει κανονικα ουτε lag ουτε τιποτα!τι μπορει να φταει?

 

Καλησπερα.Η γνωμη μου ειναι να κατεβασει απο το play store το samsung Galaxy S/S2/S3 CSC και δες αν σου γραφει DBT(Γερμανικο Firmware).Αν οχι,τρεξτο.Η τελος παντων δες μ ενα τροπο τι firmware εχεις τωρα.Να ξερεις ομως οτι θα στο επαναφερει στην αρχικη του μορφη και με το Γερμανικο firmware φυσικα(4.1.2)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δε συνδεεται ασυρματα...Οπως επισης,δεν το αναγνωριζει σαν λειτουργικο,οποτε δε μπορεις να κανεις και αναβαθμιση απο εκει!!Μονο απο ΟΤΑ...Μιλαω για τα Ελληνικα κινητα ετσι...Που κανονικα φορανε την 4.04 ICE(EUR)...;)

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.ναι για ελληνικο κινητο μιλαω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Η γνωμη μου ειναι να κατεβασει απο το play store το samsung Galaxy S/S2/S3 CSC και δες αν σου γραφει DBT(Γερμανικο Firmware).Αν οχι,τρεξτο.Η τελος παντων δες μ ενα τροπο τι firmware εχεις τωρα.Να ξερεις ομως οτι θα στο επαναφερει στην αρχικη του μορφη και με το Γερμανικο firmware φυσικα(4.1.2)

 

μου γραφει sakes code: TGY .........Install

το κανω και βλεπουμε.

....... τιποτα λεει MUSTBE THREE CHARS ΜΑ ΕΧΕΙΙ 3 ωχου....

Link to comment
Share on other sites

μου γραφει sakes code: TGY .........Install

το κανω και βλεπουμε.

....... τιποτα λεει MUSTBE THREE CHARS ΜΑ ΕΧΕΙΙ 3 ωχου....

 

Λοιπον,τωρα μολις ειδα οτι το "TGY" ειναι απο Χονγκ Κογκ...!!!!Και δε ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο!!!Ας πει καποιος που να ξερει καλυτερα...:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,τωρα μολις ειδα οτι το "TGY" ειναι απο Χονγκ Κογκ...!!!!Και δε ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο!!!Ας πει καποιος που να ξερει καλυτερα...:(

 

μαγκα μου το εφτιαξα θελω να πιστευω σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

μαγκα μου το εφτιαξα θελω να πιστευω σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!

 

Αληθεια??Μπραβο!!!Αν θελεις πες πως το εφτιαξες...Να σαι καλα!!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ απλά επειδή το χετε αρκετοί έχω ένα samsung galaxy s2 1 χρόνο μεταχειρισμένο το πήρα και έχω βρει άκρη για samsung galaxy note καινούργιο δίνοντας ένα 50αρικο αξίζει να το πάρω αν εξαιρέσουμε το μέγεθος η θα μου αδειάζει κάθε 5 ώρες(είμαι χαλαρός χρήστης γενικά λίγο wifi facebook και κανά mail).
Link to comment
Share on other sites

Το note ειναι σε όλα καλύτερο από το s2.Το είχα το s2 επι εποχής gingerbread που ήταν στα καλύτερά του αλλά δε με κράτησε.Το note έχει καλύτερη οθόνη και σε ανάλυση και σε χρώματα,καλύτερο gps και καλύτερη κάμερα.Το μόνο μείον του ειναι η μπαταρία που αν το χρησιμοποιείς πολύ,οντως καθε 5 ώρες θες φορτιση μιας και με την επισημη tw jb της samsung εκει γύρω βγάζει η χρήση οθόνης 4 εως 4.30 ώρες το πολύ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

η χρήση που κάνω είναι κυρίως 1-1:30 τηλέφωνο max κανά 40 λεπτο wi-fi για facebook instagram και κανα mail.από κει και πέρα 1 στο τόσο gps ή κανά mp3 Player.έχω βρει και νοτε 2 με 400 αλλά μάλλον θα το τσιμπήσει κάποιος άλλος(έχω ήδη πουλήσει S2 250 ευρώ)..
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με αυτή την χρήση θα σε βγάλει το 12ωρο δηλαδή από το πρωϊ μέχρι το βράδυ με μια φόρτιση.Απο την άλλη βέβαια με την οθονάρα που θα έχεις μπροστά σου ειναι σχεδόν βέβαιο ότι θα χρησιμοποιείς περισσότερο απο το s2.Φυσικά αν πας σε note 2 πηγαίνεις σε άλλο επίπεδο σε όλα
Link to comment
Share on other sites

μου χουν πει τα καλύτερα και για το note 2 και ότι η μπαταρία του φυσάει...μακάρι να το έβρισκα έστω και 450 αλλά πουθενά και άμα το πάρω καινούργιο ξεφεύγω αρκετά από το badget μου:(
Link to comment
Share on other sites

Στις αγγελίες εδώ στο φόρουμ υπάρχουν παιδιά που πουλάνε το 2 στα 450€ αλλά για να τις δεις πρέπει να έχεις πάνω από 150 μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό amazon έχει από 440 κ αυτό κατά καιρούς παίζει λίγο πάνω λίγο κάτω.Εγώ απορώ με τα ποσά που ζητάνε στο φόρουμ (450ευρώ συνήθως) για μεταχειρισμένο αφού τόσο κοστίζει καινούριο.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανικό amazon έχει από 440 κ αυτό κατά καιρούς παίζει λίγο πάνω λίγο κάτω.Εγώ απορώ με τα ποσά που ζητάνε στο φόρουμ (450ευρώ συνήθως) για μεταχειρισμένο αφού τόσο κοστίζει καινούριο.

 

Ναι αλλα αυτες οι τιμες που βλεπεις,ειναι για Ελληνικα υποθετω.Με οτι αυτο συνεπαγεται!!!!Βεβαια,απο θεμα εγγυησης,αν ειναι απο χωρες εντος ΕΟΚ,δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την εδω αντιπροσωπεια...Ειναι βεβαια και καποιοι που τα πουλανε 420+ενω ειναι Ευρωπαικα αλλα οχι Ελληνικα!!!!Δικαιωμα τους ομως...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μπα οι περισσότεροι απ έξω το έχουν πάρει.Αλλά τι πάει να πει Ελληνικό κ πράσινα άλογα?Ολα το ίδιο είναι.Η τιμή ενός προϊών διαμορφώνεται απ το φθηνότερο μαγαζί κ όχι απ τα πιασοκολέ Ελληνικά καταστήματα.Αλλά όπως είπες είναι δικαίωμα τους να το δώσουν όσο θέλουν.Απλά εγώ προτείνω σε υποψήφιο αγοραστή να μην πάρει 450 μεταχειρισμένο αλλά στην ίδια τιμή καινούριο
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Μπα οι περισσότεροι απ έξω το έχουν πάρει.Αλλά τι πάει να πει Ελληνικό κ πράσινα άλογα?Ολα το ίδιο είναι.Η τιμή ενός προϊών διαμορφώνεται απ το φθηνότερο μαγαζί κ όχι απ τα πιασοκολέ Ελληνικά καταστήματα.Αλλά όπως είπες είναι δικαίωμα τους να το δώσουν όσο θέλουν.Απλά εγώ προτείνω σε υποψήφιο αγοραστή να μην πάρει 450 μεταχειρισμένο αλλά στην ίδια τιμή καινούριο

 

Εννοειται...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

αυτά που βλέπω στο γερμανικό amazon στα 440Ε είναι ψιλόμεταχειρισμένα απ ότι διαβάζω

εσείς έχετε βρει εντελώς καινούργιο σε αυτήν την τιμή εκεί μεσα?

Link to comment
Share on other sites

αυτά που βλέπω στο γερμανικό amazon στα 440Ε είναι ψιλόμεταχειρισμένα απ ότι διαβάζω

εσείς έχετε βρει εντελώς καινούργιο σε αυτήν την τιμή εκεί μεσα?

 

Mια γρηγορη αναζητηση που εκανα τωρα μου εβγαλε 1ο ενα με 398 ευρω..

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Mια γρηγορη αναζητηση που εκανα τωρα μου εβγαλε 1ο ενα με 398 ευρω..

 

τα παιδια λεγανε για το 2 αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

τα παιδια λεγανε για το 2 αν δεν κανω λαθος

 

 

 

ε ενταξει...και 500 που το εχει ειναι πολυ καλα σε σχεση με τα ελληνικα μαγαζια που το εχουν 200 ευρω πανω

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το νοτε μου τωρα τελευταια κολλαει απιστευτα πολυ. δεν κσερω τι παιζει εχω φτασει σε σιμειο να ακουω ραδιο και να κανει κολληματα. τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...