Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε θα μας τρελάνεις τώρα.

Αυτό πως το έκανες μου λες;

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει κάτι. Απλά έβαλα τον nova και στα widget μου έχει πρώτο πρώτο αυτό του καιρού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως ειναι παο τα πρωτα που αφαιρω. Ειναι αρκετα μεγαλο και το αντικαθιστω με 3D sense weather. Δοκιμασε κανεις να αλλαξει τα animation του tw? υπαρχει ενα mod στο xda αλλα δεν ξερω τι animation εχει. Εγω παντως προτιμουσα τον tw της ics με απλο scrolling απο το tablet animation του tw 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειναι παο τα πρωτα που αφαιρω. Ειναι αρκετα μεγαλο και το αντικαθιστω με 3D sense weather. Δοκιμασε κανεις να αλλαξει τα animation του tw? υπαρχει ενα mod στο xda αλλα δεν ξερω τι animation εχει. Εγω παντως προτιμουσα τον tw της ics με απλο scrolling απο το tablet animation του tw 5

 

Το μειονέκτημα σχεδόν σε όλα τα widget καιρού και σε αυτό που αναφέρεις είναι ότι δεν σου δείχνουν τις επόμενες ημέρες χωρίς να χρειάζεται να τα ανοίξεις εννοώ. Δε θέλω να βλέπω στο widget μόνο τι καιρό έχει τώρα, αυτό το βλέπω και κοιτώντας έξω από το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Το μειονέκτημα σχεδόν σε όλα τα widget καιρού και σε αυτό που αναφέρεις είναι ότι δεν σου δείχνουν τις επόμενες ημέρες χωρίς να χρειάζεται να τα ανοίξεις εννοώ. Δε θέλω να βλέπω στο widget μόνο τι καιρό έχει τώρα, αυτό το βλέπω και κοιτώντας έξω από το παράθυρο.

1weather

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handmark.expressweather&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kbWFyay5leHByZXNzd2VhdGhlciJd

Στο widget έχει τα πάντα.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

 

Γι'αυτό είπα σχεδόν σε όλα και όχι σε όλα. Σίγουρα υπάρχουν αξιόλογες εφαρμογές στο play store. Εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτό της Samsung. Απλά μου κάνει εντύπωση που σε μένα παίζει με nova ενώ σε άλλους όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ολλα αυτά για τον καιρό καλά είναι αλλά όποιος θέλει τις καλύτερες προβλέψεις πρέπει να βάλει το Poseidon weather.Μπορεί να μην είναι όμορφο αλλά δεν υπάρχει καλύτερό του για την Ελλάδα.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα σχεδόν σε όλα και όχι σε όλα. Σίγουρα υπάρχουν αξιόλογες εφαρμογές στο play store. Εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτό της Samsung. Απλά μου κάνει εντύπωση που σε μένα παίζει με nova ενώ σε άλλους όχι.

 

Εμενα σε custom το widget του καιρου σε nova δεν το βλεπει σε official root το βλεπει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει και από άλλους αυτό που λες για το widget του καιρού και μου κάνει εντύπωση γιατί σε μένα δουλεύει κανονικά με nova.

 

Αυτό ειναι το widget της ics νομιζω. Η jelly έχει το ίδιο με του S3

 

@freddaras

Θα το ριξω μια ματια στο μαρκετ και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το τζαμακι της καμερας.

Έχει θολώσει απο μικρογρατζουνιες με αποτελεσμα οι φωτογραφιες που βγάζει πλεον το κινητο να ειναι θαμπες....:(

 

Αυτο το τζαμακι αλλαζει ευκολα? Ειναι ακριβό? Υπαρχει κάποια άλλη λυση που να μορω να ακολουθησω μονος μου??

Περιμενω τη βοηθεια σας...

Samsung galaxy Note

Htc HD2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με το τζαμακι της καμερας.

Έχει θολώσει απο μικρογρατζουνιες με αποτελεσμα οι φωτογραφιες που βγάζει πλεον το κινητο να ειναι θαμπες....:(

 

Αυτο το τζαμακι αλλαζει ευκολα? Ειναι ακριβό? Υπαρχει κάποια άλλη λυση που να μορω να ακολουθησω μονος μου??

Περιμενω τη βοηθεια σας...

 

http://www.ebay.ie/itm/Replacement-Black-Camera-Lens-Cover-Tools-for-Samsung-i9220-Galaxy-Note-PQMA265-/380580106361?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item589c579079

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχω τελευταια ενα θεμα με τα μηνυματα.αν δεν τα στειλω με κεφαλαια γραμματα μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει πως το μηνυμα που παω να στειλω μπορει να ειναι κατεστραμμενο στη συσκευη του παραληπτη και να αλλαξω τη λειτουργεια εισαγωγης σε αυτοματη.καταρχας αυτο το μηνυμα το βγαζει σε ολους?λεγοντας αυτοματη λειτουργεια εννοει να το γυρισω στα κεφαλαια η να αλλαξω καποια ρυθμιση?τελος να πω πως αν τελικα το στειλω ετσι το μηνυμα στον παραληπτη φτανει χωρις λεξεις, μονο ερωτηματικα...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βγάζει σε όλους θέλει κεφαλαία και χωρίς τόνους για να πάει σωστά το μήνυμα με 160 χαρακτήρες και εξαρτάται απο το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς.Με το default της samsung κλειδώνει αυτόματα σε κεφαλαία και δε σε αφήνει να γράψεις μικρά.Με άλλα πληκτρολόγια π.χ. swype γράφεις και μικρά (ή κεφαλαία και τονισμένα τα φωνήεντα) αλλά πάνε με ?.Aλλαγή της ρύθμισης γίνεται από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων --->ρυθμίσεις sms--->εισαγωγή λειτουργίας.Αν το βάλεις αυτόματο με το που γράφεις μικρά θα γυρίζει αυτόματα σε 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα και ο παραλήπτης θα το βλέπει σωστά Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βγάζει σε όλους θέλει κεφαλαία και χωρίς τόνους για να πάει σωστά το μήνυμα με 160 χαρακτήρες και εξαρτάται απο το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιείς.Με το default της samsung κλειδώνει αυτόματα σε κεφαλαία και δε σε αφήνει να γράψεις μικρά.Με άλλα πληκτρολόγια π.χ. swype γράφεις και μικρά (ή κεφαλαία και τονισμένα τα φωνήεντα) αλλά πάνε με ?.Aλλαγή της ρύθμισης γίνεται από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων --->ρυθμίσεις sms--->εισαγωγή λειτουργίας.Αν το βάλεις αυτόματο με το που γράφεις μικρά θα γυρίζει αυτόματα σε 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα και ο παραλήπτης θα το βλέπει σωστά

 

Σε ευχαριστω πολυ οντως τελευταια αλλαξα το πληκτρολογιο εβαλα το a i type το οποιο ειναι και πολυ καλο, αξιζει νομιζω να το δοκιμασετε, και μαλλον αλλαξε απο τοτε η ρυθμιση.αλλαξα οπως μου ειπες και ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω ένα πρόβλημα με το πενάκι, δεν δουλεύει το κουμπί. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με brick δεν υπάρχει στην jelly bean, έτσι; λέω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει, γιατί τραβάει χοντρά κολλήματα ώρες ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα σας !!

Συμβαίνει και σε σας μετα την αναβάθμιση , η αναζητηση στο Google να γίνει πολυ αργη !!

Αν ναι.....εντοπίστηκε η λύση ;

Ευχαριστω !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

φαινεται ακομα οτι μετα την JB η καταναλωση μπαταριας ειναι μεγαλυτερη με τα νεα features... κατι με το ματι που σε βλεπει και σβηνει η οθονη, κατι με το να αυξανει ο ηχος οταν ειναι στην τσεπη, μα τι στο δι@ολο τα βγαζουν , αφου δεν μπορει να τα υποστηριξει η αυτονομια της συσκευης ? :mad:
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα αγόρασα το nexus 4 ... Το note με την 4.1.2 και τα καλούδια απο το note 2 (απίστευτο το multi window) είναι τηλεφωναρα. Και όλα αυτά χωρίς format. Πέρασε όλο πανω απο rooted ICS και έκατσε τέλεια. Το μονο θέμα με την μπαταρία ήταν όταν συνδεθηκα με 3g.... εκεί ρουφήξε πολύ μπαταρία. Το n4 είναι πολύ γρήγορο αλλά απλα είναι ενα γρηγορότερο galaxy nexus και συνολικά χειροτερο απο το note Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

offtopic αλλά τι αυτονομία έχεις με το n4; Πόση ώρα οθόνη σου βγάζει; Kατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου.Το note μπορεί να μοιάζει με nexus και να τρέχει αξιοπρεπέστατα την τελευταία έκδοση android μέσω cm team,ενώ το nexus δε μπορεί να γίνει note. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

offtopic αλλά τι αυτονομία έχεις με το n4; Πόση ώρα οθόνη σου βγάζει; Kατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου.Το note μπορεί να μοιάζει με nexus και να τρέχει αξιοπρεπέστατα την τελευταία έκδοση android μέσω cm team,ενώ το nexus δε μπορεί να γίνει note.

 

Ακόμα δεν έχω προλάβει να το δουλέψω ως κύριο τηλέφωνο μιας και περιμένω τη microsim από την εταιρική σύνδεση που έχω...

Με την ευκαιρία έχουν βγει mods για το transparent widget καιρού της Samsung και την εγγραφή συνομιλίας για JB?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Είμαι αυτές τις μέρες και πήγα μέσω es file explorer να διαγράψω κατι ταινιες που εχω στην micro sd ( external_sd , στο es file explorer ) και διαπίστωσα πως τον δειχνει κενο τον φακελο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...