Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης η στοκ κάμερα δεν λέει να δουλέψει με τίποτα, ανοίγει αλλά δεν πατιέται τίποτα :confused:

 

Την πρώτη φορά που ανοίγεις την κάμερα όντως δε "νιώθει" τίποτε.Περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και μετά πάτα το οκ στο μήνυμα που βγαίνει και θα λειτουργήσει κανονικά από εκει και πέρα.Επισης θα συμφωνήσω με τον freddaras.H συσκευή με την jb εξαιρώντας την μπαταρία ειναι στα καλύτερά της.Εχω δοκιμάσει και την επισημη ics αλλά και custom και με jb η απόδοσή της ειναι σαφώς ανώτερη σε όλα.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω τον φακό που είχαμε στο παγωτάκι?Με το φασόλι εξαφανίστηκε?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Για το συγχρονισμό πήγαινε ρυθμίσεις--->λογαριασμοί και ξε-τσεκαρε το google photos και το λευκώματα ιστου picasa

 

Tnx bbbb.Οκ με το ξετσεκαρισμα. Οκ και με το picasa. Τις βρηκα τις φωτογραφιες εκει. Google photos ειναι εφαρμογη οπως το picasa και το flicker και μπορω να δω τις υπολοιπες φωτο (αυτες απο το blog) εκει?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω τον φακό που είχαμε στο παγωτάκι?Με το φασόλι εξαφανίστηκε?

 

Προφανώς δεν υπάρχει. Ψάξε στο Μάρκετ έχει άπειρες εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλειά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχει. Ψάξε στο Μάρκετ έχει άπειρες εφαρμογές που κάνουν την ίδια δουλειά.

Sent from my note

Ναι το ξέρω πως δεν υπάρχει.Αλλά κ όσους φακούς έβαλα απ το μάρκετ κανένα δεν έχει τόσο δυνατό φως.Γι αυτό ζητάω όποιος ασχολείται με rom να μου υποδείξει από που μπορώ να τον τραβήξω.Θυμάμαι παλιά που το σκεφτόμουν ν αλλάξω rom υπήρχε ένας κατάλογος που είχε όλα τα προγράμματα της samsung σε περίπτωση που μας έλειπε κάτι αλλά δεν το βρίσκω.Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν τους ας με βοηθήσει. Ή αν μπορεί κάποιος με ρουτ να μου τον τραβήξει απ το τηλέφωνό του

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Με την γερμανικη αναβαθμιση το κινητο σερνεται με πολυ ενοχλητικα lags. Ειναι τραγικο και ανεπιτρεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πως δεν υπάρχει.Αλλά κ όσους φακούς έβαλα απ το μάρκετ κανένα δεν έχει τόσο δυνατό φως.Γι αυτό ζητάω όποιος ασχολείται με rom να μου υποδείξει από που μπορώ να τον τραβήξω.Θυμάμαι παλιά που το σκεφτόμουν ν αλλάξω rom υπήρχε ένας κατάλογος που είχε όλα τα προγράμματα της samsung σε περίπτωση που μας έλειπε κάτι αλλά δεν το βρίσκω.Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν τους ας με βοηθήσει. Ή αν μπορεί κάποιος με ρουτ να μου τον τραβήξει απ το τηλέφωνό του

 

Δεσ αυτο και καλητερα βνα μην ειναι φουλ το φως του φλας γιατι θα ειναι ευκολο να καει .

Ειναι φταγμενο για να κανει ενα τσαφ... Οχι για συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω δίχως παράθεση για κάποια παράπονα που διάβασα. Το κινητό σέρνεται γιατί δεν κάνατε παιδιά FORMAT στο κινητό και η Rom έκατσε πάνω απο την 4.0.4 .. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, εγώ προσωπικά μέσα απο bootloader έκανα και ένα clear data/cache.

 

Την εγκατέστησα όπως εσείς, πάνω απο την παλιά και σερνόταν.. Μετά το format όμως πετάει. Μόνα γνωστά lag, επαφές και κλήση.

 

edit : μου φαίνονται διαφορετικά τα χρώματα, ειδικά σε ορισμένες εφαρμογές. Παίζει να έχει αλλάξει κάτι και στο ppi με την 4.1.2. ?

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεσ αυτο και καλητερα βνα μην ειναι φουλ το φως του φλας γιατι θα ειναι ευκολο να καει .

Ειναι φταγμενο για να κανει ενα τσαφ... Οχι για συνεχεια.

Μία κοινή led λαμπίτσα είναι κ τίποτε παραπάνω.Κ βάζουν led για να μην έχει μεγάλη κατανάλωση.Δεν παθαίνεςι τίποτε αν μία φορά στο τόσο ανάψει στην τρίτη σκάλα.Οποιος χρησιμοποιούσε τον φακό της samsung καταλαβαίνει τι λέω.

 

Δεσ αυτο

Μάλλον θα ξέχασε να βάλει Link

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω δίχως παράθεση για κάποια παράπονα που διάβασα. Το κινητό σέρνεται γιατί δεν κάνατε παιδιά FORMAT στο κινητό και η Rom έκατσε πάνω απο την 4.0.4 .. Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, εγώ προσωπικά μέσα απο bootloader έκανα και ένα clear data/cache.

 

Την εγκατέστησα όπως εσείς, πάνω απο την παλιά και σερνόταν.. Μετά το format όμως πετάει. Μόνα γνωστά lag, επαφές και κλήση.

edit : μου φαίνονται διαφορετικά τα χρώματα, ειδικά σε ορισμένες εφαρμογές. Παίζει να έχει αλλάξει κάτι και στο ppi με την 4.1.2. ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb290ZWsuc21hcnRkaWFsZXIiXQ..

παιδες εχουμε ενα μαρκετ που εχει θησαυρους μεσα!

εκμεταλλευτείτε το..;)

 

για τα χρώματα συμφωνω! και μενα μου φαινονται πιο ζωντανα.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου συσκευή με amoled ήταν το s2.Eχοντας το δίπλα στο hd2,με ξενέρωσε απίστευτα το πως φαίνονταν τα χρώματα και γενικά με είχε κουράσει.Περίμενα τα ίδια χάλια χρώματα και στο note αλλά καμμία σχέση.Ισως έχει σχέση το ότι του note ειναι απλή amoled και όχι plus.Ο v@gelis αποδεικνύεται από τα πιο έγκυρα άτομα για review συσκευής http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314570&page=6
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες να ρωτήσω κάτι σόρι κιόλας..επειδή μεταξύ σας υπάρχουν και άσχετοι την official jellybean μπορούμε να την πάρουμε μόνο μέσω kies ή και με over the air wifi αν πάμε στο ρυθμίσεις μου βγάζει καμία διαθέσιμη ενημέρωση ενώ μέσω kies με ενημερώνει ότι υπάρχει ενημέρωση και οταν παω να την εγκαταστησω μου βγαζει ένα κινέζικο με επιβεβαίωση από κάτω και μου την σταματαει..τα φώτα σας please..
Link to comment
Share on other sites

Για το συγχρονισμό πήγαινε ρυθμίσεις--->λογαριασμοί και ξε-τσεκαρε το google photos και το λευκώματα ιστου picasa

 

TNX Θα ορκιζομουν οτι χθες ειχα βρει μια λιστα με ολους τους λογαριασμους με τη δυνατπτητα να τσεκαρω και να ξετσεκαρω ενω σημερα μετα απο επαναφορα εργ ρυθμισεων εχει μονο μερικους που μολις επιλεγεις καποιον μου βγαζει κατι σαν μενου με πολες επιλογες χωρις κουκιδα τσεκαρε ξετρεκαρε. Τι εχει γινει ? Και να φανταστεις οτι και παλι μου κατεβασε τις 600 τοσες φωτο απο το blog.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartdialer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb290ZWsuc21hcnRkaWFsZXIiXQ..

παιδες εχουμε ενα μαρκετ που εχει θησαυρους μεσα!

εκμεταλλευτείτε το..;)

 

για τα χρώματα συμφωνω! και μενα μου φαινονται πιο ζωντανα.

 

ναι λατρεία μου, απλά μιλάω για τις stock εφαρμογές.. Απορώ τι σκ@τ@ συμβαίνει με αυτές τις εφαρμογές.. και στο Galaxy S3 γνωρίζω πως έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.. Με το Note 2 δεν έχω ιδέα..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ναι λατρεία μου, απλά μιλάω για τις stock εφαρμογές.. Απορώ τι σκ@τ@ συμβαίνει με αυτές τις εφαρμογές.. και στο Galaxy S3 γνωρίζω πως έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.. Με το Note 2 δεν έχω ιδέα..

 

βασικα εμενα μου φαινεται οτι εχει μεγαλη βελτιωση τωρα το θεμα με τις επαφες!:lol:

οτι ανοίγουν γρηγορα!

παλιοτερα ηταν δραμα!:happy:

τελος παντων η συγκεκριμένη εφαρμογη εμενα μου ελυσε τα χερια!

ψάχνει-αναγνωριζει ελληνικα ειναι ελαφριά εχει πολλες επιλογες οποτε λύθηκε το θεμα εδω!

δοκιμαζω sweet rom τωρα θα επανελθω με εντυπώσεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα του dialer έχει πρόβλημα σε όλες σχεδόν τις συσκευές με ics και άνω.Αλλου λιγότερο και αλλού περισσότερο.Το πρόβλημα οφείλεται στην λειτουργία του full hwa.Ναι μεν η χρήση της gpu κάνει πιο smooth την λειτουργία αλλά έχει το πρόβλημα ότι αργει να ξεκινήσει.Οσο η εφαρμογή παραμένει στην μνήμη δεν υπάρχει πρόβλημα.Αν κάποιος παίρνει συχνά τηλέφωνα δεν θα έχει θέμα.Η λύση θα ήταν να γίνει η εφαρμογή μόνιμο service ώστε να μην κλείνει απο τον task killer του android
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα του dialer έχει πρόβλημα σε όλες σχεδόν τις συσκευές με ics και άνω.Αλλου λιγότερο και αλλού περισσότερο.Το πρόβλημα οφείλεται στην λειτουργία του full hwa.Ναι μεν η χρήση της gpu κάνει πιο smooth την λειτουργία αλλά έχει το πρόβλημα ότι αργει να ξεκινήσει.Οσο η εφαρμογή παραμένει στην μνήμη δεν υπάρχει πρόβλημα.Αν κάποιος παίρνει συχνά τηλέφωνα δεν θα έχει θέμα.Η λύση θα ήταν να γίνει η εφαρμογή μόνιμο service ώστε να μην κλείνει απο τον task killer του android

 

Υπαρχει ενα tweak στο build.prob που κανε7 αυτη τη δουλεια αλλα δε θυμαμαι ποιο ηταν.και φυσικα αν δουλευει σε jb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ειδα στο xposed app settings μια επιλογή που λέγεται resident.Mάλλον ειναι για να κρατάει τις εφαρμογές στη μνήμη.Το ενεργοποίησα για επαφές και τηλέφωνο και θα δείξει τις επόμενες ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω πως δεν υπάρχει.Αλλά κ όσους φακούς έβαλα απ το μάρκετ κανένα δεν έχει τόσο δυνατό φως.Γι αυτό ζητάω όποιος ασχολείται με rom να μου υποδείξει από που μπορώ να τον τραβήξω.Θυμάμαι παλιά που το σκεφτόμουν ν αλλάξω rom υπήρχε ένας κατάλογος που είχε όλα τα προγράμματα της samsung σε περίπτωση που μας έλειπε κάτι αλλά δεν το βρίσκω.Αν κάποιος έχει κάτι υπόψιν τους ας με βοηθήσει. Ή αν μπορεί κάποιος με ρουτ να μου τον τραβήξει απ το τηλέφωνό του

 

Φίλε χρησιμοποιώ το Tesla Led που δουλέυει πολύ δυνατά το λεντ. Η 4.1.2 έχει φακό και το ονομάζει στα widgets assistive light αλλά είναι πολύ πιο αδύναμο από οτι με ics.

 

Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω που βλέπετε το κινητό να πηγαίνει σφαίρα με 4.1.2, εκτός και αν το σφαίρα ο καθένας μας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Σφαίρα δεν πήγαινε ούτε με ics το κινητό, αλλά νομίζω οτι τώρα η κατάσταση είναι χειρότερη. Όταν τραβάω φωτογραφία για παράδειγμα αργεί χαρακτηριστικά να ανοίξει την γκαλερι. Όταν βλέπω φωτογραφίες με στοκ και ζουμάρω, αργεί να τις καθαρίσει, όταν μπάινω στον κατάλογο, ή στις κλήσεις γίνεται πανηγύρι. Project butter το βλέπω μόνο κάποιες φορές. Όταν κατεβάζω το notification bar, το κινητό θα σκαλώσει λίγο, το ίδιο θα γίνει οταν παω δεξια αριστερα στις επιφανειες εργασίας, ή στις 4 μολις σελίδες του μενού. Το ξεκλέιδωμα δεν είναι και τόσο ομαλό, το ίδιο όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις του κινητού. Όταν βέβαια παίξω λίγο με αυτά, την επόμενη φορά που θα τα ξαναχρησιμοποιήσω, τότε όντως είναι πολύ smooth... Γενικά το κινητό λαγκάρει αισθητά, και έχω μόλις 3μιση σελίδες εφαρμογές, καθαρή εγκατάσταση. Το κινητό θα μπορούσε να είναι σφάιρα γιατι δεν δεχομαι διπύρηνο κινητο με 1 γιγα ραμ να πηγαινει πολυ πιο αργα απο xperia sole, ή ακόμα απο μονοπύρηνα huawei. Το θεμα είναι οτι η σαμσουνγκ φορτώνει το κινητό με άπειρες βλακείες που τρέχουν ασταμάτητα, που πιάνουν χώρο και ραμ και τρώνε μπαταρία. Αλήθεια, τί χρειάζεται το downloads, chat on, music hub, play music, music player (3 πραγματα για την ιδια δουλειά χονδρικα), readers hub, google magazines, zinio, learner's hub, help, group play, video hub, all share, cloud, google drive,dropbox (πανω κατω τα ιδια), έναν τόνο συγχρονισμούς, diary ταξι, ξενοδοχεία και άλλα γερμανικά και δεν ξερω και εγω τι άλλο....Φυσικά σχεδόν ότι έγραψα παραπάνω το πεταξα χτες το βραδι και ισως να ελαφρωσε λιγο το κινητό ή τουλάχιστον αυτό νομίζω. Θα φανεί στην πορεία, όπως επίσης θα φανεί αν το κινητό δουλέυει σωστά μετά από αυτα που του έβγαλα.

Να γυρίσω σε ics? Δε γυρνάω με τιποτα γιατι εχουν γινει σωστα βηματα περα απο τα αρνητικά. Το smart stay οταν εχει καλο φωτισμό ειναι πολυ χρησιμο (αν και δειχνει να σκαλωνει ελαφρως το κινητο οταν ενεργοποιείται, τα γραφικα ειναι πιο ομορφα και smooth (οταν εχουν δουλευτεί λίγο), οι γραμματοσειρές πλέον μικραίνουν σε πολλά προγράμματα, το multiview, popup browser, το πενάκι έχει πλεον σωστό calibration. Μου αρεσει που η φωτογραφικη μπορει να ανοιξει απο την οθονη κλειδώματος, το νεο notification bar, οι χειρογραφες σημειωσεις που μπορεις να γραψεις στο ημερολόγιο κ.α

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που ξεσαβουριασα τη στοk lsz αφήνοντας αρκετά πραγματα ακόμα και samsung accouns, samsung market διαγράφοντας οτιδήποτε άχρηστο απο apk, system/lib, λεξικά πλην ελλ και αγγλικά και διάφορα αλλά άφησα ελεύθερο χώρο στο system περιπου 350mb. Βάζοντας και καμμία 50αρια εφαρμογές απο play store χρησιμοποιονταε και autorun manager για να μη τρέχουν όλη την ωρα κάτι facebook και google+ και φυσικά βάζοντας τον nova αντί τον άθλιο tw επιλέγοντας να παραμένει στη μνήμη και ics animation( με fade αντί των αθλίων animation της jb) μπορω να πω οτι εκτός απο τον dialer δεν κολλάει πουθενά και σε καμμία εφαρμογή. Τα κολλήματα τα δημιουργεί κατα κανόνα ο tw ιδιαίτερα αν τον φορτωσεις με widget. Η μπαταρία βεβαι είναι κάτι παραπανω απο χαλιά αλλά με χαλαρή χρηση και αν δεν το σκαλιζεις όλη την ωρα είναι ικανοποιητική. Βάζοντας βέβαια και deep sleepbattery saver εξοικονομεις παρα πολλές ώρες αναμονης

Αυτό βέβαια που είναι απαράδεκτο είναι οτι το snote αν δεν είναι στη μνήμη κανει και 5sec να ανοίξει. Απο τη στιγμη που σε ipad2 με παραπλησιο hardware μια εφαρμογή τύπου imovies η ακόμα πιο βαριές απο το snote θέλουν το 1/5 του χρονου

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μια ερώτηση ρε παιδιά αυτό κάνει για το κινητό μας: Soultronic Car Charger 1A

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μια ερώτηση ρε παιδιά αυτό κάνει για το κινητό μας: Soultronic Car Charger 1A

 

Κανει εφοσον ειναι 5v 1A. Βασικα σε ολα σχεδον τα κινητα ειναι τα ιδια χαρακτηριστικα. Εγω χρησιμοποιω ακομα το φορτιστη του lg p500 ο οποιος φορτιζει το κινητο σε λιγοτερο απο 2 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα μη το σκέφτεσαι.Η συσκευή αξίζει.Jellybean μπαίνει εύκολα μέσω odin.Oμως σε ότι αφορά την αυτονομία πάλι 2 φορές θα το φορτίζεις αν κάνεις την ίδια χρήση με το hd2.Το hd2 βγάζει 2,30 εως 3 ώρες οθόνη,το note με jb βγάζει 3 εώς 3.30.Παραπάνω πρέπει να κάνεις τάμα :p Φυσικά υπάρχει και η λύση της δεύτερης μπαταρίας.Αν δε σε ενοχλεί αυτό,πάρτο και δε θα το μετανιώσεις

 

Φιλε χρηστο ευχαριστω και σενα για την απαντηση σου.σημερα πηρα την συσκευη και ειναι τελεια.δε το πιστευω τι εργαλειο πηρα με 2 κατοσταρικα.:DΜε εχεις βοηθησει πολυ με το hd2 ,ελπιζω να με βοηθησεις και με το note.για αρχη λοιπον

Απο που κατεβαζω την jellybean και οδηγιες για να την περασω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...