Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα κ απο μενα..Χτες περασα jb 4.1.2 στο note κ ολα οκ..Απλα πως θα το ρουταρω ρε παιδια??Του περναω την exynus.abuse 1.40apk κ ενω κανω εγκατασταση οταν παταω να κανει ρουτ...δεν κανει..καμια βοηθεια???ευχαριστω εκ τον προτερων...Αλεξ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μένα o solid explorer την sd την έβλεπε σαν external sd. Τώρα στη θέση το external sd είναι empty (!) και η sd αναγνωρίζεται κανονικά σαν sd. Ψάξτε την...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα..Χτες περασα jb 4.1.2 στο note κ ολα οκ..Απλα πως θα το ρουταρω ρε παιδια??Του περναω την exynus.abuse 1.40apk κ ενω κανω εγκατασταση οταν παταω να κανει ρουτ...δεν κανει..καμια βοηθεια???ευχαριστω εκ τον προτερων...Αλεξ

 

Φίλε εγώ πέρασα το SuperUser μέσω cwm. Δεν πέρασα αλλο κέρνελ, περιμένοντας να βγεί κάτι για την επίσημη rom..Ας εχουμε τα κεφάλια μας ήσυχα.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα..Χτες περασα jb 4.1.2 στο note κ ολα οκ..Απλα πως θα το ρουταρω ρε παιδια??Του περναω την exynus.abuse 1.40apk κ ενω κανω εγκατασταση οταν παταω να κανει ρουτ...δεν κανει..καμια βοηθεια???ευχαριστω εκ τον προτερων...Αλεξ

 

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1329360

Εγώ φίλε μου ακολούθησα την μέθοδο 1b και δούλεψε μια χαρά.το exynos exploit δε λειτουργεί πια νομίζω...

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Φίλος που πήρε το note 2 μου πουλάει το 1 200€.Πιστεύετε ότι αξίζει να το αγοράσω σε αυτά τα χρήματα; Δεν ασχολείται με updates και η συσκευή έχει πάνω 2.3.5.Θα μπορέσω εύκολα να βάλω την τελευταία jb για την οποία συζητάτε εδώ; Και αν ναι πηγαίνει καλά ή κουράζει την συσκευή;

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω.jellybean μπαινει ευκολα;διαβαζω αρνητικα σχολια για την αυτονομια του.τωρα εχω hd2 και το φορτιζω δυο φορες την ημερα.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα μη το σκέφτεσαι.Η συσκευή αξίζει.Jellybean μπαίνει εύκολα μέσω odin.Oμως σε ότι αφορά την αυτονομία πάλι 2 φορές θα το φορτίζεις αν κάνεις την ίδια χρήση με το hd2.Το hd2 βγάζει 2,30 εως 3 ώρες οθόνη,το note με jb βγάζει 3 εώς 3.30.Παραπάνω πρέπει να κάνεις τάμα :p Φυσικά υπάρχει και η λύση της δεύτερης μπαταρίας.Αν δε σε ενοχλεί αυτό,πάρτο και δε θα το μετανιώσεις
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόση ωρα κανει το κινητό σας να φορτισει; σε με να κάνει τελευταία παρα πολύ. Χθες με την LSZ χωρίς να το ανοίγω χρειάστηκε 6+ ώρες ενω κλειστό τελείως πανω από 4 ώρες. Μιλάμε για 10-100℅ περίπου
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν φορτίζει σε αναμονή κάνει λίγο πάνω από τις 3 ώρες.Χθες που το είχα στο φορτιστή και επαιζε flash video έκανε γύρω στις 5 ώρες να φορτίσει από το 10 στο 100
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όταν το χρησιμοποιώ αντί να ανεβαίνει η μπαταρία κατεβαινει και δε φορτίζει ποτε
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε άλλο καλώδιο το ειχα παθει και διορθοθικε με αλλαγη...

 

βασικά στο αυτοκίνητο φορτίζει πολυ γρηγορα σε λιγοτερο απο δυο ωρες. δοκιμασα αλλο φορτιστη αλλα το ιδιο καλωδιο. θα δοκιμασω και αλλο καλωδιο να δω

Link to comment
Share on other sites

βασικά στο αυτοκίνητο φορτίζει πολυ γρηγορα σε λιγοτερο απο δυο ωρες. δοκιμασα αλλο φορτιστη αλλα το ιδιο καλωδιο. θα δοκιμασω και αλλο καλωδιο να δω

 

Να δεις αυτό θα είναι. ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδία 2 ερωτήσεις και από μενα για μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2 στο ΝΟΤΕ

1η Που μπορώ να βρώ τις Stock εφαρμογές; Μου έχει σβήσει το photo editor και το ψαχνω.

 

2η Με το συγχρονισμο μου κατέβασε στο κινητό καμία φωτογραφίες που τις βλέπω στη συλλογή και έχουν το σηματάκι της Picasa και καμιά 600αρια φωτο από το blog μου στο blogspot.com επίσης με το σηματάκι της picasa και όχι το σηματάκι φάκελος που έχουν φώτο που βρίσκονται στη συλλογή.

 

Επίσης μου κατέβασε και φώτος που είχα στη μνήμη του κινητού και είμαι σίγουρος ότι τις είχα σβήσει για να το ελαφρύνω. Αρα σε κάποιο συγχρονισμό στο παρελθόν τις ανέβασε κάπου και τις ξανακατέβασε τώρα.

 

Πρώτα απ' όλα που βρήκε τις φώτο από το blog μου και τις κατέβασε ενώ δεν υπάρχει κάποιος συντονισμός με το blogspot.com. Επειτα που μπορεί μέσα από το μενού να έχω ακούσια δώσει τη συγκατάθεσή μου να ανεβάζει φώτος ώστε να το σταματήσω και βέβαι σε ποιό "μέρος" τις ανεβάζει για να δώ τι άλλο έχει εκεί. Και τέλος ... Αυτοί οι φάκελοι με το σηματάκι της Picasa δεν επιλέγονται προς σβήσιμο. Πώς μπορώ να τους σβήσω από το κινητό?

 

Και για να κλείσω απλά να αναφέρω ότι με την μαμίσια Γερμανική 4.1.2. Το κινητό έχει γίνει πιο βαρύ και μάλλον πιο μπαταριοφάγο.

 

Και κάτι άσχετο. Ξέρει κανένας αν έχουν διασωθεί αρχεία που δημιουργήθηκαν με το Galery Lock πως μπορούν να επανέλθουν?

 

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ ας κοπιάσει. Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για το συγχρονισμό πήγαινε ρυθμίσεις--->λογαριασμοί και ξε-τσεκαρε το google photos και το λευκώματα ιστου picasa
Link to comment
Share on other sites

Να δεις αυτό θα είναι. ..

 

Μακάρι αν και νομιζω οτι εχει θεμα η μπαταρία οπότε ισως παραγγείλω καποια απο ebay

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και νομιζω οτι εχει θεμα η μπαταρία οπότε ισως παραγγείλω καποια απο ebay

 

Πάρε την original samsung δεν θα το μετανιώσεις..

Link to comment
Share on other sites

Και για να κλείσω απλά να αναφέρω ότι με την μαμίσια Γερμανική 4.1.2. Το κινητό έχει γίνει πιο βαρύ και μάλλον πιο μπαταριοφάγο.

 

+1 κι από μένα...

 

κι επειδή έτυχε και το έβαλα δίπλα δίπλα σε ένα note 2 να παρατηρήσω ότι η βασική διαφορά είναι ότι το δικό μας κάνει πάρα πολύ ώρα να ανοίξει το οτιδήποτε σε σχέση με το 2.βέβαια εκείνο είναι βιτρίνας ενώ το δικό μου έχει φάει δύο αναβαθμίσεις κι έχει και κάμποσες εφαρμογές πάνω, αλλά και πάλι...η μέρα με τη νύχτα.

 

Επίσης η στοκ κάμερα δεν λέει να δουλέψει με τίποτα, ανοίγει αλλά δεν πατιέται τίποτα :confused:

 

Για να μην ξαναναφέρω τις χαμένες μου σημειώσεις από το s memo και συγχυστώ πάλι...:banghead:

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον προοριζεται για κυρια μπαταρια λεω για την original. Απο ebay βεβαια που εψαξα βρισκω μονο απο αμερικη γυρω στα 25+ $. Ισως παρω καποια ΟΕΜ αν και ειναι ρίσκο.

Τεικα ηταν θεμα καλωδιου. Μολις αλλαξα καλωδιο αρχισε να φορτιζει γρηγορα ακομα και σε full χρηση

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω παρει 2 adaptorakia για συνδεση με usb stickακια αλλα δεν νιωθει. δεν αναγνωριζει τπτ...το ιδιο και με το ανταπτορακι για hdmi. τι διαολο και τα 3 ελαττωματικα ειναι ? τι παιζει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον προοριζεται για κυρια μπαταρια λεω για την original. Απο ebay βεβαια που εψαξα βρισκω μονο απο αμερικη γυρω στα 25+ $. Ισως παρω καποια ΟΕΜ αν και ειναι ρίσκο.

Τεικα ηταν θεμα καλωδιου. Μολις αλλαξα καλωδιο αρχισε να φορτιζει γρηγορα ακομα και σε full χρηση

 

Δες extreammobile στο Google ο Νίκολας θα στην στείλει με 20 ευρω.

Εμ στο είπα κάτι δεν μου άρεσε.....

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα...

 

κι επειδή έτυχε και το έβαλα δίπλα δίπλα σε ένα note 2 να παρατηρήσω ότι η βασική διαφορά είναι ότι το δικό μας κάνει πάρα πολύ ώρα να ανοίξει το οτιδήποτε σε σχέση με το 2.βέβαια εκείνο είναι βιτρίνας ενώ το δικό μου έχει φάει δύο αναβαθμίσεις κι έχει και κάμποσες εφαρμογές πάνω, αλλά και πάλι...η μέρα με τη νύχτα.

 

Επίσης η στοκ κάμερα δεν λέει να δουλέψει με τίποτα, ανοίγει αλλά δεν πατιέται τίποτα :confused:

 

Για να μην ξαναναφέρω τις χαμένες μου σημειώσεις από το s memo και συγχυστώ πάλι...:banghead:

 

στο μονο που θα συμφωνήσω ειναι για την μπαταρια!

ειναι οντως τραγικη! θελεις δευτερη μπαταριά 1000%..

στα αλλα διαφωνω!:)

το κινητο παει Σ Φ Α Ι Ρ Α ...ανοίγουν τα παντα σφαιρα!

φυσικα δεν μπορω να διανοηθώ καν τι θα γινεται στο note2 αλλα και το note τα παει περιφημα αν σκεφτεις πως ξεκίνησε!(με GB...)..

τωρα για τις σημειωσεις επειδη την πατησα και εγω μια φορα απο τοτε...αποστολη στο dropbox και τελος!

γραφεις οτι ειναι να γραψεις στο τελος της ημερας τις πατας μια αποθήκευση εκει και εχεις το κεφαλι σου ήσυχο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...