Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας . :)

 

Κοίταξε, whats up messenger/viber/skype ήταν η παρέα μου στο Ν8 μου ενώ ήμουν Λονδίνο τον χειμώνα. Απο εκεί και πέρα αν είχα 1% ενδιασμούς, πλέον δεν έχω κανέναν... Απο εβδομάδα θα γίνει η αγορά(σε λευκό).

Το μόνο που σίγουρα θα πονέσει θα ναι το ψάξιμο για να περάσω GPS και χάρτες όποιας περιοχής θέλω όποτε θέλω :).

Ανθεκτικό σε πτώσεις είναι? Επίσης διάβασα πως το SGSIII δεν έχει pentile οθόνη (μπορεί και να έκανα ορθογραφικό λάθος :p ) και έτσι η οθόνη του Note είναι καλύτερη απο αυτή του νέου galaxy. Ισχύει ή δεν κατάλαβα καλά?

 

Σιγουρα θα το ευχαριστηθεις, ιδιως στις λειτουργιες που ανεφερες λογω της μεγαλης οθονης.Ειναι απολαυση σε αυτο τον τομεα.Δεν ειναι τυχαιο οτι πλεον οι high end συσκευες πλησιαζουν τις 5''!

Οσο για προγραμματα gps, δε θα παιδευτεις καθολου.Αγοραζεις το προγραμμα που θες, κατεβαζεις το χαρτη που θες και σε 5 λεπτα εισαι ετοιμος.

Το sgiii εχει pentile matrix, αλλα και παλι, απο προσωπικη εμπειρια, σημασια εχει περισσοτερο το μεγεθος της οθονης παρα η τεχνολογια της.Θελω να πω οτι αν βαλεις διπλα-διπλα το Note με το Nexus, παρολο τη μεγαλυτερη αναλυση που εχει το Nexus, η οθονη του Note θα σου φανει περισσοτερο εντυπωσιακη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας . :)

 

Κοίταξε, whats up messenger/viber/skype ήταν η παρέα μου στο Ν8 μου ενώ ήμουν Λονδίνο τον χειμώνα. Απο εκεί και πέρα αν είχα 1% ενδιασμούς, πλέον δεν έχω κανέναν... Απο εβδομάδα θα γίνει η αγορά(σε λευκό).

Το μόνο που σίγουρα θα πονέσει θα ναι το ψάξιμο για να περάσω GPS και χάρτες όποιας περιοχής θέλω όποτε θέλω :).

Ανθεκτικό σε πτώσεις είναι? Επίσης διάβασα πως το SGSIII δεν έχει pentile οθόνη (μπορεί και να έκανα ορθογραφικό λάθος :p ) και έτσι η οθόνη του Note είναι καλύτερη απο αυτή του νέου galaxy. Ισχύει ή δεν κατάλαβα καλά?

 

πάρτο εσύ με το καλό και στείλε μου pm για το gps :D

Για τις οθόνες pentile κτλ που γράφουν δεν μπορώ να καταλάβω... ποιος βλέπει pixel πάλι δεν καταλαβαίνω! Η οθόνη του note απλά δεν υπάρχει και θα πάθεις... και μετά συνεχώς θα παθαίνεις! Η κάμερα είναι μια πολύ ευχάριστη έκπληξη πραγματικά ακόμα και για πρώην κάτοχο του N8... άντε με τ καλό να το πάρεις και να το χαρείς... αν το βρεις 32GB προτίμησέ το αργότερα δεν θα το μετανιώσεις... άντε με το καλό φιλιά στο London!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω εδω και καιρο και οφειλω να ομολογησω οτι μου κανει φοβερή εντύπωση το γεγονός ότι σχεδόν όλοι οι κάτοχοι της συσκευής δεν σκέφτονται καν να την αλλάξουν με κάτι άλλο .Αυτο οσο καιρο παρακολουθω το forum πρωτη φορα το συναντω.Θα περιμένω να δω και το s3 αυριο και αν δεν...με βλέπω και εμενα για note μεριά.

 

Απο Τετάρτη πλέον και εγω κάτοχος ..και να σκεφτείτε ότι όταν το είδα για πρώτη φορα γελουσα.

Link to comment
Share on other sites

Απο Τετάρτη πλέον και εγω κάτοχος ..και να σκεφτείτε ότι όταν το είδα για πρώτη φορα γελουσα.

 

 

Καλοριζικο :)

Δικος μου εισαι εσυ.Ακριβως την ιδια αντιδραση ειχα οταν το ειδα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

Δικος μου εισαι εσυ.Ακριβως την ιδια αντιδραση ειχα οταν το ειδα

 

Και εγώ, το ομολογώ!! Καλοριζικος!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπω σε κάποια sites και παίρνω μήνυμα ότι δεν είναι ενεργοποιημενη. Η javascript, χρησιμοποιώ τον εαυτό opera, αν ξέρει κάποιος να να βοηθήσει.Εχω βάλει την alba αν αυτό λέει ο κάτι.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να μπω σε κάποια sites και παίρνω μήνυμα ότι δεν είναι ενεργοποιημενη. Η javascript, χρησιμοποιώ τον εαυτό opera, αν ξέρει κάποιος να να βοηθήσει.Εχω βάλει την alba αν αυτό λέει ο κάτι.

 

για δωσε λίγο ένα λινκ να δοκιμάσουμε και εμεις ;

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μου έλεγες κι άλλα, αλλά δεν τα λέω....Κάποιο νέο για το παγωτό; Πάντως και χωρίς αυτό ένα τέτοιο τηλέφωνο δεν το αλλάζει κάποιος εύκολα. Αρκεί να το δει και να ζήσει λίγο μαζί του.Καλορίζικο κι από μένα και να μας γράψει εντυπώσεις σαν προηγούμενος, κι εγώ, κάτοχος ενός n8

 

Χαχαχα οταν το πρωτοείδα τρόμαξα μετά όμως με έβαλες στην πρίζα και τελικά δικαιώθηκα που άκουσα την προτροπή σου!! Να είσαι καλά που μου άνοιξες τα μάτια σε ευχαριστώ δημοσίως!! :D

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το zoo. gr

 

ανοίγει κανονικά και με dolphin που δοκίμασα αλλά και με όπερα

για να σου ανοίξει σε όπερα πάνε ρυθμίσεις και ενεργοποίησε το φλας να ανοίγει αυτόματα...

sent from my note

Link to comment
Share on other sites

ανοίγει κανονικά και με dolphin που δοκίμασα αλλά και με όπερα

για να σου ανοίξει σε όπερα πάνε ρυθμίσεις και ενεργοποίησε το φλας να ανοίγει αυτόματα...

sent from my note

 

Στα settings που κοίταξα δεν βλέπω επιλογή για ενεργοποίηση αυτου που είπες, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε μένα. Έχω τον opera 12.00

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Στα settings που κοίταξα δεν βλέπω επιλογή για ενεργοποίηση αυτου που είπες, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση σε μένα.

 

opera settings advance flash enable..

επισης στο dolphin θα σου βγαζει λογικά κάτι σαν βελάκι να πατήσεις..

αυτο ειναι το φλας.. το πατάς και αρχίζει να κατεβάζει την σελίδα κανονικά..

τελος παντων για να μην σε μπερδεύω κάνε αυτό που σου ειπα στον όπερα και θα σου δουλέψει κανονικά..

επισης μόλις μου ήρθε από το μάρκετ αναβάθμιση του flash player..

κατεβάστε τον προφανώς θα λύνει πολλά θέματα

sent from my note

Link to comment
Share on other sites

opera settings advance flash enable..

επισης στο dolphin θα σου βγαζει λογικά κάτι σαν βελάκι να πατήσεις..

αυτο ειναι το φλας.. το πατάς και αρχίζει να κατεβάζει την σελίδα κανονικά..

τελος παντων για να μην σε μπερδεύω κάνε αυτό που σου ειπα στον όπερα και θα σου δουλέψει κανονικά..

επισης μόλις μου ήρθε από το μάρκετ αναβάθμιση του flash player..

κατεβάστε τον προφανώς θα λύνει πολλά θέματα

sent from my note

 

Κάτι δεν πάει καλά με τον opera, που έχω, στα settings που έχει σαν επιλογές το user agent και το exit button, τίποτα για flash

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τον opera, που έχω, στα settings που έχει σαν επιλογές το user agent και το exit button, τίποτα για flash

 

Φιλε μου μήπως έχεις τον OPERA MINI και όχι τον κανονικό ΟΠΕΡΑ;

για δεστο λίγο καλύτερα γιατί νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα σου..

 

sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μήπως έχεις τον OPERA MINI και όχι τον κανονικό ΟΠΕΡΑ;

για δεστο λίγο καλύτερα γιατί νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα σου..

 

sent from my note

 

Έχω τον opera mobile, όχι τον μίνι. Έχω την εντύπωση μήπως φταίει η alba που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτηση, θα παω αύριο να πάρω μία ζελατίνα προστασίας για το κινητό, είδα μία στο πλαίσιο κ έκανε 14 εύρο κ μία άλλη της νόρτον με 4εύρο αγηυτή με τα 14 τι παραπάνω έχει.πια νανα πάρωπάρω;μία
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερωτηση, θα παω αύριο να πάρω μία ζελατίνα προστασίας για το κινητό, είδα μία στο πλαίσιο κ έκανε 14 εύρο κ μία άλλη της νόρτον με 4εύρο αγηυτή με τα 14 τι παραπάνω έχει.πια νανα πάρωπάρω;μία

 

Να προσεξεις να παρεις καλη ζελατινα λογω Spen.Οι καλες ειναι πιο λεπτες αλλα πιο ανθεκτικες.Οι φθηνες με χρηση πενας θα χαρακτουν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον opera mobile, όχι τον μίνι. Έχω την εντύπωση μήπως φταίει η alba που έχω?

 

Φιλε δεν ξέρω τι να σου πω..

αν θες βγαλτον και ξανακανε set up από την αρχή. Πάντως εγώ όσο ήμουν σε αλβα δεν θυμάμαι να ειχα τέτοια προβλήματα.

 

sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξέρω τι να σου πω..

αν θες βγαλτον και ξανακανε set up από την αρχή. Πάντως εγώ όσο ήμουν σε αλβα δεν θυμάμαι να ειχα τέτοια προβλήματα.

 

sent from my note

 

Έβαλα από το market, To flash player και τώρα είναι εντάξει, δεν υπήρχε φαίνεται ενσωματωμενος

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για να επιλέξεις Launcher (όπως και πολλά άλλα) είναι να δοκιμάσεις μερικούς και να αποφασίσεις εσύ ποιος σου ταιριάζει καλύτερα.

Εκτός των άλλων αυτό δεν είναι το κατάλληλο thread για να συζητάμε για Launchers. Υπάρχει forum εφαρμογών για τέτοιες συζητήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!! λογικά θα γίνω κάτοχος ενός note και εγώ.. το έχω βρει σε ένα online κατάστημα με τιμή 450 ευρώ και θέλω καταρχάς να ρωτήσω αν η τιμή είναι λογική για την εποχή, η αν ενδέχεται να την πατήσω (δεν έχω ιδέα από online αγορές, αν και θα πάω από εκεί να το πάρω)

θα είναι το πρώτο μου smartphone, αφού πριν είχα w715, και από πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι και τώρα την βόλεψα με το παλιό μου sharp gx30i, μιας και δεν με πολυαπασχολούσε, ούτε και είχα τα λεφτά για κινητό, αλλα μόλις το πρωτοείδα το ερωτεύτηκα!!

ps: δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το κατάστημα για να ακούσω εμπειρίες από τυχόν πελάτες του, αλλα το βρήκα από το skroutz :shifty:

 

edit: μια χαζή ερώτηση που απλά θέλω να επιβεβαιωθώ, στην περιγραφή λέει κάτι για 32 πολυμορφικά ringtones.. παίζει mp3 για ήχο κλήσης έτσι? :D

Edited by froutoW715
Link to comment
Share on other sites

open365.gr είναι το site που είδα στο skroutz, και έχει βαθμολογία 5 αστερια, το λευκό σκέφτομαι να πάρω.. απ ότι έχω καταλάβει είναι λίγο καλύτερο, ή είναι η ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

open365.gr είναι το site που είδα στο skroutz, και έχει βαθμολογία 5 αστερια, το λευκό σκέφτομαι να πάρω.. απ ότι έχω καταλάβει είναι λίγο καλύτερο, ή είναι η ιδέα μου?

 

Το λευκό εννοείς αν είναι καλύτερο?? Αυτό τώρα εντελώς υποκειμενικό.. Κάποιο λένε, μεταξύ αυτών κι εγω, ότι το μαύρο "κοβει" το μέγεθος σε σχέση με το λευκό.. Παρτο στο χρώμα που σου αρέσει και θα το ευχαριστηθεις όσο τίποτα άλλο!! Εγώ γενικά έχω την τάση να αλλάζω τηλέφωνα και εδώ έχω ρίξει άγκυρα.. Ίσως πάρω στο μέλλον κάνα 32αρι λευκό για αλλαγή :D

Link to comment
Share on other sites

Πάρε εσύ άλλο ένα να πάρω κι εγώ ένα άλλο να τα βάζουμε δίπλα δίπλα να σερφαρουμε...ποιο ταμπλετ μετά και κολοκύθια....

 

Βρε ποιο ταμπλετ και πράσινα άλογα, μιλάμε έχω καταργήσει τα ταμπλετ από τότε που το πήρα,και αυτό νομίζω είναι το μεγαλύτερο του πλεονέκτημα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...