Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που μου κάνει εντύπωση στο Note είναι ότι έχω περάσει stock rom απο pc (μέσω Odin) και δε μου έχει διαγράψει τίποτα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι που μου κάνει εντύπωση στο Note είναι ότι έχω περάσει stock rom απο pc (μέσω Odin) και δε μου έχει διαγράψει τίποτα!

φαινεται οτι οι stock roms διαγραφουν μονο τα αρχεια που "πρεπει" να διαγραψουν και που εχουν σχεση με την σωστη λειτουργια τους ως roms (και οχι τα οποιαδηποτε "user files" ...)

Edited by Acer
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου κάνει εντύπωση στο Note είναι ότι έχω περάσει stock rom απο pc (μέσω Odin) και δε μου έχει διαγράψει τίποτα!

 

φαινεται οτι οι stock roms διαγραφουν μονο τα αρχεια που "πρεπει" να διαγραψουν και που εχουν σχεση με την σωστη λειτουργια τους ως roms (και οχι τα οποιαδηποτε "user files" ...)

 

Acer δεν ειναιι σωστο αυτό που λες. Εξαρτάται αν η rom που θα φλασάρεις είναι wipe ή no wipe version .Bestman ποια rom φλασαρες?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτή

N7000XXLA6_N7000OXXLA1_N7000XXLA4

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτή

N7000XXLA6_N7000OXXLA1_N7000XXLA4

 

Από που την κατέβασες?από xda?υπαρχουν wipe και no wipe XXLA6

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από samfirmware.com

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Από samfirmware.com

 

Προφανως η εκδοση ειναι No wipe.Αν θες να τεσταρεις μια wipe εκδοση δοκιμασε αυτη με Pc odin http://hotfile.com/dl/149608681/9c62782/N7000XXLC1_N7000OXALC1_OXA.zip.html που ειναι η τελευταια gb για Ευρώπη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησα την μαμισια rom. Όταν θα το χρειαστώ θα τη δοκιμάσω. Ευχαριστώ πάντως :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω μιά απορία. Έχω περίπου τρεις εβδομάδες το κινητό και έχω ένα μεγάλο πρόβλημα. Ενώ κοιμάμαι και το κινητό είναι σε αδράνεια, η μπαταρία πέφτει περίπου 20%! (κανα 8ωρο) Με κλειστά wifi, 3g, χωρίς live wallpaper και όλες τις εφαρμογές. Τι μπορεί να φταίει; :( Edited by panagiwtis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα.εχω το note εδώ και ένα μήνα περίπου,το Πάσχα παρατήρησα στη μια γωνία να έχει φύγει το μεταλλικό χρώμα.το πηγα στη smartec και μου είπαν ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση γιατί αυτοί καλύπτουν μόνο τεχνικές βλάβες!απιστευτο μένω παγωτό και τους λέω τι να κάνω και μου λένε δεν ξέρουν απλά απαράδεκτοι!
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να δείς ποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία με την εφαρμογή Badass Battery monitor
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα.εχω το note εδώ και ένα μήνα περίπου,το Πάσχα παρατήρησα στη μια γωνία να έχει φύγει το μεταλλικό χρώμα.το πηγα στη smartec και μου είπαν ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση γιατί αυτοί καλύπτουν μόνο τεχνικές βλάβες!απιστευτο μένω παγωτό και τους λέω τι να κάνω και μου λένε δεν ξέρουν απλά απαράδεκτοι!

Προφανώς το τηλ είναι λευκό έτσι? Αυτό το φαινόμενο εχει συμβεί σε πολλά λευκά. Δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί μπορούν να επικαλεστούν ότι το έπαθε από κακομεταχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Πηρα σημερα ενα μεταχειρισμενο Note (πολυ καλο, νομιζα μεχρι σημερα οτι το S2 ηταν το καλυτερο τηλ. αλλα ημουνα βαθια νυχτωμενος), τελος παντων, το τηλ φοραει XXLA6 με εκδοση kernel 2.6.35.7-N7000XXLA6-CL907341 dpi@DELL174#2 και εκδοση βασικου φασματος N7000XXLA4.

Επισης κοιταξα το CSC και ειναι XEU. Θα σας παρακαλουσα να μου πειτε ποια ρομ επισημη ειναι καλυτερη απο αυτη για να την περασω με το Odin.Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Πηρα σημερα ενα μεταχειρισμενο Note (πολυ καλο, νομιζα μεχρι σημερα οτι το S2 ηταν το καλυτερο τηλ. αλλα ημουνα βαθια νυχτωμενος), τελος παντων, το τηλ φοραει XXLA6 με εκδοση kernel 2.6.35.7-N7000XXLA6-CL907341 dpi@DELL174#2 και εκδοση βασικου φασματος N7000XXLA4.

Επισης κοιταξα το CSC και ειναι XEU. Θα σας παρακαλουσα να μου πειτε ποια ρομ επισημη ειναι καλυτερη απο αυτη για να την περασω με το Odin.Ευχαριστω!

 

Καλησπερα και καλως ηρθες στη παρεα...:)

Η τελευταια επισημη (international) ειναι η LC2.

Αν θες ομως περασε την LC1 open Europe και θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος (μεχρι το επομενο release)...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το τηλ είναι λευκό έτσι? Αυτό το φαινόμενο εχει συμβεί σε πολλά λευκά. Δεν το καλύπτει η εγγύηση γιατί μπορούν να επικαλεστούν ότι το έπαθε από κακομεταχείριση.

 

Είναι πολύ απαράδεκτο αυτό αλλά αν με ξανά δουν να μου κόψουν τον ...... οι παλιό π****** θέλουν καί να πουλήσουν.και να μου το φτιάξουν τέρμα για μένα η Samsung με τα ψεύτο τηλέφωνα τους

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω χρήστη του myphone που έστειλε email στην Samsung Hellas επειδή του ξεφλούδιζε το μεταλλικό πλαίσιο του Galaxy S και έδωσαν εντολή στην Smartec να του το αλλάξουν. Αν θυμάμαι καλά του άλλαξαν και την οθόνη επειδή πάνε πακέτο.

 

Τέλος θα παρακαλέσω να εκφράζεστε πιο κόσμια!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απαράδεκτο αυτό αλλά αν με ξανά δουν να μου κόψουν τον ...... οι παλιό π****** θέλουν καί να πουλήσουν.και να μου το φτιάξουν τέρμα για μένα η Samsung με τα ψεύτο τηλέφωνα τους

 

Ειλικρινά λυπάμαι και καταλαμβάνω την οργή σου.Όμως θα σου πω κάτι από τη μεριά μου.Καταρχην δεν έχω ακούσει για παρόμοιο πρόβλημα ούτε σε λευκό, ούτε σε μαύρο.Τέτοιο πρόβλημα έχει αναφερθεί στο htc one X, με καλύτερα υλικά, από τα ψευτοτηλεφωνα της Samsung όπως λες), όπου η ίδια η εταιρία έβγαλε ανακοίνωση και παραδέχτηκε το πρόβλημα.

Επίσης, ακόμα και άλλες συσκευές, όπως το iPhone πχ που βλέπω ότι έχεις, είναι πιο ευάλωτα σε τούμπες, αποδεδειγμένα, από τα ψευτοτηλεφωνα της Samsung.

Να ξεκαθαρίσω, όπως το ξέρουν οι περισσότεροι που μιλάμε, ότι δεν είμαι Samsung fan (αντιθέτως), και απλά θέλω να πω ότι η περίπτωση η δική σου είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό που όμως η εταιρία, λάθος μεγάλο, σου γύρισε τη πλάτη.

Εύχομαι να βρεις το δίκιο σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στη παρεα...:)

Η τελευταια επισημη (international) ειναι η LC2.

Αν θες ομως περασε την LC1 open Europe και θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος (μεχρι το επομενο release)...;)

 

Σε ευχαριστω πολυ, η τελευταια επισημη Ελληνικη ρομ ποια ειναι και με ποιο CSC?

Συγχαρητηρια για τον οδηγος σου,@elthis πολυ κατατοπιστικος για οποιον θελει να διαβασει...

 

@elthis!!! Αυτο θα περασω ετσι και αλλιως, αλλα ειπα να μαθω τι γινεται μεχρι να μπω στο θεμα...Σε ευχαριστω και παλι.

Edited by harley5
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ, η τελευταια επισημη Ελληνικη ρομ ποια ειναι και με ποιο CSC?

 

Θα σε γελασω για αυτο...Δε παρακολουθω τις εξελιξεις στα Ελληνικα updates...:p

Αλλα αφου θες να περασεις καποιο firmware μεσω odin, δε βρισκω το λογο να μη περασεις το τελευταιο Europe με EUR csc (αυτο εχει και το Ελληνικο firmware)...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω για αυτο...Δε παρακολουθω τις εξελιξεις στα Ελληνικα updates...:p

Αλλα αφου θες να περασεις καποιο firmware μεσω odin, δε βρισκω το λογο να μη περασεις το τελευταιο Europe με EUR csc (αυτο εχει και το Ελληνικο firmware)...;)

 

η τελευταία gb rom ποια ειναι??

Link to comment
Share on other sites

η τελευταία gb rom ποια ειναι??

LC2 (International) - LC1 (Europe)...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά λυπάμαι και καταλαμβάνω την οργή σου.Όμως θα σου πω κάτι από τη μεριά μου.Καταρχην δεν έχω ακούσει για παρόμοιο πρόβλημα ούτε σε λευκό, ούτε σε μαύρο.Τέτοιο πρόβλημα έχει αναφερθεί στο htc one X, με καλύτερα υλικά, από τα ψευτοτηλεφωνα της Samsung όπως λες), όπου η ίδια η εταιρία έβγαλε ανακοίνωση και παραδέχτηκε το πρόβλημα.

Επίσης, ακόμα και άλλες συσκευές, όπως το iPhone πχ που βλέπω ότι έχεις, είναι πιο ευάλωτα σε τούμπες, αποδεδειγμένα, από τα ψευτοτηλεφωνα της Samsung.

Να ξεκαθαρίσω, όπως το ξέρουν οι περισσότεροι που μιλάμε, ότι δεν είμαι Samsung fan (αντιθέτως), και απλά θέλω να πω ότι η περίπτωση η δική σου είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό που όμως η εταιρία, λάθος μεγάλο, σου γύρισε τη πλάτη.

Εύχομαι να βρεις το δίκιο σου.

Φίλε elthis όλες οι εταιρείες έχουν ξεφύγει σε Αυτο το θέμα πριν είχα ένα sensetion ετριζε το iPhone αν σου πέσει το κλαις αλλά Αυτο το πράγμα να βλέπει ο άλλος ότι έχει ελλατωμα η συσκευή και να σου λέει ότι δεν είναι στην εγγύηση σε τρελαίνει δεν με πειράζει να πληρώσω αλλά όχι το χαβαλέ τους!κατι πρέπει να γίνει δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν κάποιοι δήθεν επαγγελματίες και ειδικά σε τέτοιες εποχές.τα χρήματα μας πρεπει να τα δίνουμε μόνο όπου αξίζει.για μένα τελείωσε η Samsung και καινούργια συσκευή να μου δώσει θα το πούλησω.συγνωμη για το κατεβατο αλλα εχω ξένερωσει απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες στη παρεα...:)

Η τελευταια επισημη (international) ειναι η LC2.

Αν θες ομως περασε την LC1 open Europe και θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος (μεχρι το επομενο release)...;)

 

Περασα την ρομ που γραφεις(LC1) ομως δεν εχει EUR SCS για να το κανω εγκατασταση, εχει XEU, να το αφησω ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

LC2 (International) - LC1 (Europe)...;)

 

αρα εγω με chrack ειμαι "καλυμμένος".....;)

 

Φίλε elthis όλες οι εταιρείες έχουν ξεφύγει σε Αυτο το θέμα πριν είχα ένα sensetion ετριζε το iPhone αν σου πέσει το κλαις αλλά Αυτο το πράγμα να βλέπει ο άλλος ότι έχει ελλατωμα η συσκευή και να σου λέει ότι δεν είναι στην εγγύηση σε τρελαίνει δεν με πειράζει να πληρώσω αλλά όχι το χαβαλέ τους!κατι πρέπει να γίνει δεν μπορούν να μας κοροϊδεύουν κάποιοι δήθεν επαγγελματίες και ειδικά σε τέτοιες εποχές.τα χρήματα μας πρεπει να τα δίνουμε μόνο όπου αξίζει.για μένα τελείωσε η Samsung και καινούργια συσκευή να μου δώσει θα το πούλησω.συγνωμη για το κατεβατο αλλα εχω ξένερωσει απίστευτα!

 

φιλε καταλαβαινω την οργη σου....

απλα εγω δεν ειχα προβλημα ποτε με καμια συσκευη μου samsung και δεν μπορω να καταλαβω τι περνάς...

και το ενα που το πουλησα σε ενα φιλο μου δεν εβγαλε το παραμικρό προβλημα ακομη και σημερα και το SG2 που το εδωσα στον αδερφο μου παραμενει σαν καινουργιο και το Note που το εχω εδω και κατι μηνες ειναι λες και το βλεπεις στην βιτρίνα...

ολα ομως τα κινητα μου τα ειχα παντα σε θηκη(και αυτοι που τα εχουν τωρα....)....

και οπως σου ειπα δεν ειχα προβλημα ποτε...

το δε SGII πέρυσι το ειχα ταραξει...το ειχα μαζι μου στις διακοπες μου στην παραλια κτλ..και παλι ειναι σαν καινούργιο...

τι να πω..πραγματικα εισαι άτυχος....:(

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω, όπως το ξέρουν οι περισσότεροι που μιλάμε, ότι δεν είμαι Samsung fan (αντιθέτως), και απλά θέλω να πω ότι η περίπτωση η δική σου είναι ένα μεμονωμένο περιστατικό που όμως η εταιρία, λάθος μεγάλο, σου γύρισε τη πλάτη.

Εύχομαι να βρεις το δίκιο σου.

Δεν είναι καθόλου μεμονωμένο περιστατικό και πιστεύω πως το ξέρουν το πρόβλημα στην samsung. Ξέρω και αλλά 2 περιστατικά

με το ίδιο πρόβλημα (λευκά και τα 2). Ειναι απαράδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...