Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως παρόλο που είχα τρέλα με τα λευκά (iphone 4 / S2) το πήρα σε μαύρο γιατί κατ' εμέ όντως κόβει λιγάκι...Επίσης όπως είπαν και τα παιδιά κανείς μας εδώ δεν το αλλάζει πλέον γιατί είναι ένα εξαιρετικό smartphone σε όλα τα επίπεδα και τις διαστάσεις του. Επίσης κάποια παιδιά το άλλαξαν (κι εγώ έχω μικρόβιο αλλαγής αλλά με το note δεν το διακινδυνεύω) και μετά από καμιά εβδομάδα γύρισαν πίσω... αυτά :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχεις αδικο... απλα επειδη κανω λιγο την υπερβαση.. θα το ειχα ηδη κανει αν δεν ειχα δει 2 φορες αγγελια σφραγισμενο στα 390 και 400 (τα εχασα στο τσακ) και λεω... αυτα τα 70 δεν περισσευουν.. θα του δωσω μερικες μερες (δεν εχω προσβαση εδω κοιταω απο xe Κυριως .

 

απλα απο τα 300 που βρηκα το s2 αν παρω καινουριο το note ειναι 160 ευρω πανω... λυπαμαι που αυτη την περιοδο το συζηταω καν... αλλα θα προσπαθησω να το γλυτωσω... αν το πετυχω ξανα 400 ουτε παζαρια ουτε τιποτα ... το πηρα...

 

Καλα μην παρεις και γουρουνι στο σακι.Να εχει την αποδειξη του,να ειναι μεσα στην εγγυηση και να ειναι σε καλη κατασταση.Γιατι αν το παρεις και μετα αρχισεις και βλεπεις τιποτα γρατσουνιες,χτυπηματα κτλ κτλ θα σπαστεις αφανταστα. Σημειωση καινουργιο απο amazon.de εχει 444 και απο ελληνικο μαγαζι 455 ( του κουτιου)

 

 

@pandrits +1000

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο... απλα επειδη κανω λιγο την υπερβαση.. θα το ειχα ηδη κανει αν δεν ειχα δει 2 φορες αγγελια σφραγισμενο στα 390 και 400 (τα εχασα στο τσακ) και λεω... αυτα τα 70 δεν περισσευουν.. θα του δωσω μερικες μερες (δεν εχω προσβαση εδω κοιταω απο xe Κυριως .

 

απλα απο τα 300 που βρηκα το s2 αν παρω καινουριο το note ειναι 160 ευρω πανω... λυπαμαι που αυτη την περιοδο το συζηταω καν... αλλα θα προσπαθησω να το γλυτωσω... αν το πετυχω ξανα 400 ουτε παζαρια ουτε τιποτα ... το πηρα...

 

Εντελώς φιλικα θα σου έλεγα, (δεδομένου πως οι περισσότεροι από εμάς εδώ στο my phone, δεν το αλλάζουμε το κιν.) πρόσεξε αν το πάρεις μεταχειρισμένο μήπως έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα που δεν φαίνεται...

Εγώ επειδή λόγω κρίσης δεν περισσεύει ούτε € προτίμησα να το πάρω με δόσεις αλλά καινούριο...:)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς φιλικα θα σου έλεγα, (δεδομένου πως οι περισσότεροι από εμάς εδώ στο my phone, δεν το αλλάζουμε το κιν.) πρόσεξε αν το πάρεις μεταχειρισμένο μήπως έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα που δεν φαίνεται...

Εγώ επειδή λόγω κρίσης δεν περισσεύει ούτε € προτίμησα να το πάρω με δόσεις αλλά καινούριο...:)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Συμφωνώ, αλλά επειδή το Νοτε δεν είναι συσκευή για "παιδάκια" συνήθως και τα μεταχειρισμένα είναι προσεγμένα! Εάν δεις μεταχειρισμένο πάνε στον Dialer, Πάτησε *#0*# και κάνε όλα τα τεστ για να βεβαιωθείς πως δεν έχει κάποια "κρυφή" βλάβη όπως λέει ο φίλος παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά επειδή το Νοτε δεν είναι συσκευή για "παιδάκια" συνήθως και τα μεταχειρισμένα είναι προσεγμένα! Εάν δεις μεταχειρισμένο πάνε στον Dialer, Πάτησε *#0*# και κάνε όλα τα τεστ για να βεβαιωθείς πως δεν έχει κάποια "κρυφή" βλάβη όπως λέει ο φίλος παραπάνω ;)

 

καταρχην ευχαριστω πολυ.. αν ηξερα οτι ηταν τετοιο community to Myphone θα εγραφα νωριτερα :P

 

κραταω αυτο με το dialer. για γρατζουνιες και τετοια φυσικα δεν το συζηταμε και φυσικα την αποδειξη κτλ...

πραγματικα μεσα σε μια ωριτσα κατεληξα και το αποφασισα.. μενει τωρα να βρω κατι καλο...

 

θα του δωσω ενα διημερο και αν δεν βρεθει κατι θα παρω αναγκαστικα στα 455 που εχει στο skroutz...

δεν ξερω αν μπορω να γραψω με ολο το θαρρος αν πεσει κατι στο ματι σας να μου πειτε... σε pm κλπ

 

μαλλον θα το παω για λευκο.. μαλλον...

 

σας ευχαριστω τοσο πολυ για τις απαντησεις ..

 

Εγώ πάντως παρόλο που είχα τρέλα με τα λευκά (iphone 4 / S2) το πήρα σε μαύρο γιατί κατ' εμέ όντως κόβει λιγάκι...Επίσης όπως είπαν και τα παιδιά κανείς μας εδώ δεν το αλλάζει πλέον γιατί είναι ένα εξαιρετικό smartphone σε όλα τα επίπεδα και τις διαστάσεις του. Επίσης κάποια παιδιά το άλλαξαν (κι εγώ έχω μικρόβιο αλλαγής αλλά με το note δεν το διακινδυνεύω) και μετά από καμιά εβδομάδα γύρισαν πίσω... αυτά :D

 

αυτο ηταν το κερασακι στην αποφαση μου για την συσκευη.. αλλα εγω μαλλον θα την κανω την κουτσουκελα και θα παω στο λευκο.

τωρα αν χτυπαει ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ θα το σωσω με την θηκη..

αντε να δουμε ... μενει ενας καλος ανθρωπος να το δινει σε μια καλη τιμη... αλλιως οπως ειπα αναγκαστικα σκρουτζ ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
oiwnos
Link to comment
Share on other sites

 

 

αυτο ηταν το κερασακι στην αποφαση μου για την συσκευη.. αλλα εγω μαλλον θα την κανω την κουτσουκελα και θα παω στο λευκο.

τωρα αν χτυπαει ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΥ θα το σωσω με την θηκη..

αντε να δουμε ... μενει ενας καλος ανθρωπος να το δινει σε μια καλη τιμη... αλλιως οπως ειπα αναγκαστικα σκρουτζ ...

 

 

Αν σου αρέσει το λευκό τότε εκεί να πας!! Θα το πάρεις, θα το χαζεύεις και θα το γουστάρεις και δεν θα σε απασχολεί "αν χτυπαει" ή όχι... Επισης για κάνα 50αρι παραπάνω εγώ προσωπικά δεν θα το σκεφτόμουν και θα είχα και την εμπειρία unboxing που λατρεύω πραγματικά να το κάνω! Κι εγώ μεταχειρισμένο το πήρα να ξέρεις οπότε αυτή την φορά στερηθηκα το unboxing :( αλλά ήταν ευκαιρία και από μαγαζί γνωστού οπότε δεν το σκέφτηκα.. Θα ρωτήσω και θα σου πω αν έχει κάτι καλό!! :)

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πουθενά σε φώτο να δούμε την ρομ(Alba v3) με το θέμα του kalagas???

 

Nikos from Galaxy Note

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , αναφορικά με το χρώμα -όπως ήδη έχει αναφερθεί , είναι εντελώς υποκειμενικό , εγώ προσωπικά μια ζωή ήμουν στο μαύρο , όταν πήγα να πάρω το θηρίο υπήρχε μόνο σε λευκό .... αφού το σκέφτηκα λίγο -και πήρα και τηλ τη γυναίκα μου για δεύτερη γνώμη (μου είπε ότι προτιμάει μαύρο)- το πήρα αμέσως λευκό . Αυτό ήταν , για πρώτη φορά στη ζωή μου δεν το μετάνοιωσα, είναι υπέροχο . Δεν διαπίστωσα να λερώνει πιο εύκολα ( εξαρτάται και από την προσοχή που του δίνεις) . Μια διαφορά είναι πως το κάλυμα της μπαταρίας πίσω στο λευκό είναι λείο ενώ στο μαύρο και στο σκούρο μπλε ανάγλυφο . Εσύ αποφασίζεις .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει πουθενά σε φώτο να δούμε την ρομ(Alba v3) με το θέμα του kalagas???

 

Nikos from Galaxy Note

 

Εδώ είσαι!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25243647

 

Edit: Στο thread της Alba μπορείς να βρεις και φωτογραφίες από τα αλλά themes που υποστηρίζει.

Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει το λευκό τότε εκεί να πας!! Θα το πάρεις, θα το χαζεύεις και θα το γουστάρεις και δεν θα σε απασχολεί "αν χτυπαει" ή όχι... Επισης για κάνα 50αρι παραπάνω εγώ προσωπικά δεν θα το σκεφτόμουν και θα είχα και την εμπειρία unboxing που λατρεύω πραγματικά να το κάνω! Κι εγώ μεταχειρισμένο το πήρα να ξέρεις οπότε αυτή την φορά στερηθηκα το unboxing :( αλλά ήταν ευκαιρία και από μαγαζί γνωστού οπότε δεν το σκέφτηκα.. Θα ρωτήσω και θα σου πω αν έχει κάτι καλό!! :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

σε ευχαριστω... ναι δεν εχεις αδικο ... θα κοιταξω να γλυτωσω τα 60 καμια 2 μερες και αν δεν βρω κατι θα το παρω καινουριο..

 

http://www.e-shop.gr/newsletter/mail-120420.html

E

SAMSUNG GALAXY NOTE 5.3'' N7000 Black : 469 euros

 

επιτελους κατι εκανε το e-shop που θα το δινουν 455 τα μισα μαγαζια στο σκρουτζ και το ειχε ακομα 600 ευρω...

 

Φίλε μου , αναφορικά με το χρώμα -όπως ήδη έχει αναφερθεί , είναι εντελώς υποκειμενικό , εγώ προσωπικά μια ζωή ήμουν στο μαύρο , όταν πήγα να πάρω το θηρίο υπήρχε μόνο σε λευκό .... αφού το σκέφτηκα λίγο -και πήρα και τηλ τη γυναίκα μου για δεύτερη γνώμη (μου είπε ότι προτιμάει μαύρο)- το πήρα αμέσως λευκό . Αυτό ήταν , για πρώτη φορά στη ζωή μου δεν το μετάνοιωσα, είναι υπέροχο . Δεν διαπίστωσα να λερώνει πιο εύκολα ( εξαρτάται και από την προσοχή που του δίνεις) . Μια διαφορά είναι πως το κάλυμα της μπαταρίας πίσω στο λευκό είναι λείο ενώ στο μαύρο και στο σκούρο μπλε ανάγλυφο . Εσύ αποφασίζεις .

 

χαχα.. σου ειπε η γυναικα σου να παρεις το μαυρο και πηρες αμεσως το λευκο... επικο...

oiwnos
Link to comment
Share on other sites

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα προβληματισμό με το σήμα του wifi. Μέσα στο δωμάτιο που έχω και το modem και το σήμα πέφτει από φουλ σε 2 γραμμές. Τώρα είμαι σε ένα σπίτι σε ανοιχτό χώρο και έχει 2 γραμμές 5 μέτρα από το modem (την μπίλια και μια) και ο φίλος που έχει desire δίπλα μου έχει φουλ σήμα :confused: λέτε να χει πρόβλημα;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ένα προβληματισμό με το σήμα του wifi. Μέσα στο δωμάτιο που έχω και το modem και το σήμα πέφτει από φουλ σε 2 γραμμές. Τώρα είμαι σε ένα σπίτι σε ανοιχτό χώρο και έχει 2 γραμμές 5 μέτρα από το modem (την μπίλια και μια) και ο φίλος που έχει desire δίπλα μου έχει φουλ σήμα :confused: λέτε να χει πρόβλημα;

 

Ποια ρομ φορας;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορας;

 

Δεν το έχω πειράξει μαμά ρομ και έχω κάνει την αναβάθμιση σε Lc1

 

 

Μόλις τώρα είδα και αυτό το πόστ σα να είναι γενικότερο πρόβλημα Samsung?? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1337473

 

Τι γνώμη έχετε;;

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πειράξει μαμά ρομ και έχω κάνει την αναβάθμιση σε Lc1

 

 

Μόλις τώρα είδα και αυτό το πόστ σα να είναι γενικότερο πρόβλημα Samsung?? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1337473

 

Τι γνώμη έχετε;;

 

Ακομα και με lc1 (την εχω εγκαταλειψει καιρο τωρα ) δεν ειχα ποτε θεμα με το wifi.Δεν ξερω αν αλλοι συνφορουμιτες εχουν θεμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτη έχω κι εγώ και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο wifi όσο καιρό την έχω. Κανονικά δουλεύει.

 

Δηλαδή σου δείχνει φουλ σήμα σε απόσταση περίπου 5 μέτρων στο χώρο;;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τι ακρυβως κανει αυτη η εφαρμογη φιλε μου?? Γνωριζεις?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα ερωτήσεις και γενικά συζητήσεις για εφαρμογές να γίνονται στο αντίστοιχο forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακρυβως κανει αυτη η εφαρμογη φιλε μου?? Γνωριζεις?

 

ειναι κατι αναλογο με dropbox,skydrive και icloud....ειναι το συννεφακι της google για αποθηκευση προσωπικων αρχειων και προσβαση σε αυτα μεσω ιντερνετ!αρχικα σου δινει 5 gb δωρεαν ενω εαν σου χρειαζονται παραπανω αγοραζεις....εγω χρησιμοποιω dropbox και scydrive για αποθηκευση και μεταφορα αρχειων απο κινητα σε υπολογιστες και το αντιθετο οπως και απο το ενα κινητο μου στο αλλο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αργυρη σε ευχαριστω πολυ , εισαι φοβερος!

 

Επιτέλους έκανα εγκατασταση , έπρεπε να αγορασω όμως το mobile odin.

Επισης δεν χρειαστηκε να τρεχω το triangle away.apk , μου εμφανιζει παντα οτι εχω no updates και γνησιο samsung rom. Δεν το εχω δει ποτε αυτο το τριγωνακι.

το root και το cwm ειναι όπως τα έιπες.

 

Δεν παίζει απλα η εφαρμογη εγγραφη φωνης, αλλα θα περιμένω καποια νεωτερη έκδοση.

 

H Alba v3 τί λέει; Αν χρειαστει να την εγκαταστησω παω απο το download mode και φλασαρω , όπως έκανα με την Alba v2 ;

 

Επισης εγω αγορασα το κινητο , χωρις να το έχω δει απο κοντα , απλα το ειδα απο το ιντερνετ. Δεν το αλλαζω με τιποτα , και είναι μαυρο , με μαυρο background, και απλα φαινονται τα εικονιδια!!

εχω παρει και αυτη την θηκη , οπου κανω το κινητο TV:

http://www.amazon.de/Stilgut-Ultraslim-Version-Pr%C3%A4sentationsfunktion-Samsung/dp/B006PSRVXA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1335306944&sr=8-1

 

thanks !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nikosnt74 & Stinger

TNX για τις τα σχόλιά σας. Σίγουρα τρέχει κάτι με το κινητό και για αυτό λέω να περιμένω μέχρι το παγωτοσαντουιτς μπας και διορθωθεί κάτι, γιατί δεν έχω καμία όρεξη να αρχίσω να ξαναπερνάω μία μία τις εφαρμογές που έχω. ΑΝ βέβαια μου συνεχίσει τα ίδια δε μου μένει άλλος δρόμος. Βουρ για factory reset.

 

Με root και τέτοια δεν ασχολούμε γιατί δεν έχω ιδέα οπότε έχω μόνο ότι μου δίνει η μαμα Sammy. ROM Ν7000ΧΧLΒ2 & KERNEL 2.6.35.7 N7000XXLC1-CL1003701 . μανισια πραματα.

ΤΝΧ

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου δείχνει φουλ σήμα σε απόσταση περίπου 5 μέτρων στο χώρο;;

 

Πότε μη κοιτάτε τις ενδείξεις του σήματος στο εικονίδιο.Δε λέει την αλήθεια.

Αν θες να δεις αν έχεις καλό σήμα, κάνε κάποιο τεστ με wifi analyzer από Google play.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πότε μη κοιτάτε τις ενδείξεις του σήματος στο εικονίδιο.Δε λέει την αλήθεια.

Αν θες να δεις αν έχεις καλό σήμα, κάνε κάποιο τεστ με wifi analyzer από Google play.

 

Έχω βάλει wifi analyzer το κινητό δεν έχει δυνατό wifi δε νομίζω και τα παιδιά στο xda να κάνουν λάθος, είναι ένα φάουλ της Samsung που δεν ήξερα, τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν φταίει το κιν μου ;)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει wifi analyzer το κινητό δεν έχει δυνατό wifi δε νομίζω και τα παιδιά στο xda να κάνουν λάθος, είναι ένα φάουλ της Samsung που δεν ήξερα, τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν φταίει το κιν μου ;)

 

Σεχδον σε οποια συσκευη android κι αν κοιταξεις στους xda, θα δεις παραπονα για το wifi.Στα της htc ειδικα ειναι πολυ πιο αδυναμο(τουλαχιστον μεχρι το HTC X).

Τo σημα wifi ειναι, αν οχι καλυτερο, στα ιδια επιπεδα με το sgii, αλλα δυστυχως οχι τοσο δυνατο οσο στις συσκευες ios (αυτο ισχυει γενικα για android vs ios).

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...