Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

''χαχαχαχα'' και μετα ''τι είναι αυτό ρε??"Αυτές είναι οι δυο εκφράσεις που ακούω απο τους φίλους μου μόλις βλέπουν το Note μου.Στην αρχή κάπως με εκνευρίζει αλλά μόλις αρχίσω τα υπέρ που μόνο υπέρ έχει αυτή η συσκευή όλοι μένουν με μια έκφραση αμηχανίας και δεν έχουν να μου την πουν. Όταν ολοι παίζουν fruit ninja στις οθονούλες τους και χάνουν λόγο χώρου που ξεφεύγει το δάχτυλο τους λίγο πιο πέρα και χτυπάν τις βόμβες εγώ απλά γελάω!!:lol::lol: είναι σαν να πέρνω το αίμα μου πίσω!!

 

Μα το παίρνεις!!! Κι εμένα μια από τα ίδια αλλά πραγματικά ευχαριστιέμαι ειδικότερα να τους λέω την ατάκα που τους τρελαίνει: "Δεν είναι για σένα αγόρι μου, άστο καλύτερα είναι για άντρες..." !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα το παίρνεις!!! Κι εμένα μια από τα ίδια αλλά πραγματικά ευχαριστιέμαι ειδικότερα να τους λέω την ατάκα που τους τρελαίνει: "Δεν είναι για σένα αγόρι μου, άστο καλύτερα είναι για άντρες..." !!!!

χεχεχε ανδρική υπόθεση!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε ήταν να βγει το Angry Space με εκείνη την σουίτα λογισμικού για το note? Την Πέμπτη δεν είναι? Κάποιο νέο σχετικά με το έξτρα λογισμικό έχει κανείς? Αστεία αστεία πως θα τα πάρουμε τα καλούδια εμείς με root και custom roms? Μάλλον θα το περάσουμε μέσω recovery μετά από 1-2 μέρες ε?

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε ήταν να βγει το Angry Space με εκείνη την σουίτα λογισμικού για το note? Την Πέμπτη δεν είναι? Κάποιο νέο σχετικά με το έξτρα λογισμικό έχει κανείς? Αστεία αστεία πως θα τα πάρουμε τα καλούδια εμείς με root και custom roms? Μάλλον θα το περάσουμε μέσω recovery μετά από 1-2 μέρες ε?

 

Sent from my Galaxy Note

 

Ναι την Πέμπτη. 22 του μηνού.

Κάτσε να δούμε τι είναι και βλέπουμε. Μπορεί να βγει στο samsung apps για παράδειγμα. Λογικά είναι κάποιες επιπλέον πίστες.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι το εξης: Προσπαθησα να παιξω αρχεια .mkv και αφου παιδευτηκα τελικα τα καταφερα με το MX Video Player(αριστο κατα τη γνωμη μου). Ομως δεν ειχα βαλει αρχειο μεγαλυτερο των 4gb και χαρηκα τσαμπα μαλλον. Αφου ειδα οτι η καρτα sd ειναι διαμορφωμενη σε fat32 προσπαθησα να την αλλαξω σε NTFS αλλα μετα δεν μου την αναγνωριζει το κινητο! Ετσι την ξαναδιαμορφωσα σε fat32, αλλα τρωγομαι με τα ρουχα μου! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω? Ειναι κριμα να παιζει ενα κινητο αρχεια με τετοια ποιοτητα και να μην μπορω να το αξιοποιησω, αφου τα περισσοτερα αρχεια αυτου του τυπου ειναι πανω απο 4gb και δεν μπορω να τα περασω. Ξέρει κανείς σας τι πρέπει να κάνω??

 

Και απανταω και εδώ.Στο εγραψα στις τροποποιησεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1416923"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1416923"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1416923

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ηλια εισαι θεος.Μολις κατεβασα το tapatalk2.επιτελους :)

 

Από που μπορώ να το κατεβάσω και εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να το κατεβάσω και εγώ;

 

2 posts παρακατω απο αυτο του @afilopou που εκανες παραθεση...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

2 posts παρακατω απο αυτο του @afilopou που εκανες παραθεση...:)

 

Ευχαριστώ πολύ,

δεν δουλεύει το link όμως.:(

 

" Invalid Attachment specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,

δεν δουλεύει το link όμως.:(

 

" Invalid Attachment specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"

 

Έχεις δίκιο.Κλείδωσαν το link.Αύριο θα το ανεβάσω και θα στο στείλω pm, μη τρώμε χώρο εδώ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.Κλείδωσαν το link.Αύριο θα το ανεβάσω και θα στο στείλω pm, μη τρώμε χώρο εδώ...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

 

Ευχαριστώ πολύ, να' σαι καλά, καλό βράδυ.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, να' σαι καλά, καλό βράδυ.:)

 

Ελπιζω να μην παραβιαζω κατι :)

 

http://dl.dropbox.com/u/14913717/TapaTalk_v2.0beta2.apk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην παραβιαζω κατι :)

 

http://dl.dropbox.com/u/14913717/TapaTalk_v2.0beta2.apk

 

Οκ, εντάξει, παιδιά δεν παιζεστε, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω και εγω το note, και πριν ειχα το iphone4, και λεω πλεον (μετα απο δυο μηνες που το χρησημοποιω) οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.

Τωρα στην ερωτηση μου, θελω αν υπαρχει ενα ημερολογιο που να μπορω να σωζω σημειωσεις με το πενακι, και σαν υπενθυμηση να βγαζει απλα εναν αριθμο (οπως αυτον που εβγαζε το iphone οταν ειχε καποιο update)

επειδη τωρα παω να σωσω και με ρωταει ποτε να μου το υπενθυμισει, ποσες φορες τι ωρα, εγω θελω ολη την μερα να μου εχει ενα σηματακι μεχρι να σβησω εγω την υπενθυμιση.

 

Ενα παραδειγμα, θελω στισ 13/05/12 να παρω λουλουδια στην κοπελα μου, να γραψω λουλουδια και να μου το εμφανιζει ολη μερα μεχρι να περασει αυτο το 24ωρο.

ευχαριστω!!

 

κατι αλλο, οταν κατεβασω κατι οχι απο το android shop και δεν μπορει να κανει update, πρεπει να κατεβασω ξανα την νεα εκδοση και να το περασω μεσα? (τα saves χανονται?)

 

ευχαριστω και παλι

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω και εγω το note, και πριν ειχα το iphone4, και λεω πλεον (μετα απο δυο μηνες που το χρησημοποιω) οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.

Τωρα στην ερωτηση μου, θελω αν υπαρχει ενα ημερολογιο που να μπορω να σωζω σημειωσεις με το πενακι, και σαν υπενθυμηση να βγαζει απλα εναν αριθμο (οπως αυτον που εβγαζε το iphone οταν ειχε καποιο update)

επειδη τωρα παω να σωσω και με ρωταει ποτε να μου το υπενθυμισει, ποσες φορες τι ωρα, εγω θελω ολη την μερα να μου εχει ενα σηματακι μεχρι να σβησω εγω την υπενθυμιση.

 

Ενα παραδειγμα, θελω στισ 13/05/12 να παρω λουλουδια στην κοπελα μου, να γραψω λουλουδια και να μου το εμφανιζει ολη μερα μεχρι να περασει αυτο το 24ωρο.

ευχαριστω!!

 

κατι αλλο, οταν κατεβασω κατι οχι απο το android shop και δεν μπορει να κανει update, πρεπει να κατεβασω ξανα την νεα εκδοση και να το περασω μεσα? (τα saves χανονται?)

 

ευχαριστω και παλι

 

Δοκίμασε το freenote.

Ναι πρέπει να την ξανακατεβασεις. Για τα settings δεν είμαι σίγουρος.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω και εγω το note, και πριν ειχα το iphone4, και λεω πλεον (μετα απο δυο μηνες που το χρησημοποιω) οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.

Τωρα στην ερωτηση μου, θελω αν υπαρχει ενα ημερολογιο που να μπορω να σωζω σημειωσεις με το πενακι, και σαν υπενθυμηση να βγαζει απλα εναν αριθμο (οπως αυτον που εβγαζε το iphone οταν ειχε καποιο update)

επειδη τωρα παω να σωσω και με ρωταει ποτε να μου το υπενθυμισει, ποσες φορες τι ωρα, εγω θελω ολη την μερα να μου εχει ενα σηματακι μεχρι να σβησω εγω την υπενθυμιση.

 

Ενα παραδειγμα, θελω στισ 13/05/12 να παρω λουλουδια στην κοπελα μου, να γραψω λουλουδια και να μου το εμφανιζει ολη μερα μεχρι να περασει αυτο το 24ωρο.

ευχαριστω!!

 

κατι αλλο, οταν κατεβασω κατι οχι απο το android shop και δεν μπορει να κανει update, πρεπει να κατεβασω ξανα την νεα εκδοση και να το περασω μεσα? (τα saves χανονται?)

 

ευχαριστω και παλι

 

Αν δεν το εχεις κατεβασει απο το market,τοτε ναι.Δωσε ενα παραδειγμα εφαρμογης

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος σε ενα site πχ zougla πως μπορω να συρω τις ειδησεις προς τα κατω μεσα σε ενα πλαισιο ; Με το iphone εσυρα με τα δυο δαχτυλα ταυτοχρονα προς τα πανω η προς τα κατω και ετσι διαβαζα ολες τις ειδησεις.

 

καποιος ;;;

 

Καλα κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος σε ενα site πχ zougla πως μπορω να συρω τις ειδησεις προς τα κατω μεσα σε ενα πλαισιο ; Με το iphone εσυρα με τα δυο δαχτυλα ταυτοχρονα προς τα πανω η προς τα κατω και ετσι διαβαζα ολες τις ειδησεις.

 

Καλα κανεις ;

 

Για να μην απανταει κανεις προφανως δε θα γνωριζει...;)

Και νομιζω οτι ειναι πιο σωστο να ρωτησεις στην ενοτητα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για να μην απανταει κανεις προφανως δε θα γνωριζει...;)

Και νομιζω οτι ειναι πιο σωστο να ρωτησεις στην ενοτητα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

ok το εβαλα, αλλα μου φαινετε περιεργο να μην ξερει καποιος :confused: αφου η πλοηγηση στο net με τετοια οθοναρα που εχουμε ειναι βασικη προυποθεση αγορας της συσκευης και η λειτουργια (scroll) που αναφερω ειναι ενεργη σε παρα πολλα sites.

Link to comment
Share on other sites

ok το εβαλα, αλλα μου φαινετε περιεργο να μην ξερει καποιος :confused: αφου η πλοηγηση στο net με τετοια οθοναρα που εχουμε ειναι βασικη προυποθεση αγορας της συσκευης και η λειτουργια (scroll) που αναφερω ειναι ενεργη σε παρα πολλα sites.

Να σου πω την αληθεια με πιανεις αδιαβαστο...

Δε ξερω καν για τι λειτουργια μιλας...:p

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις να ακουσει μουσικη απο τα σκουστικα με το voodoo louder παρεπιπτοντως?????

Αν και το εχω αγορασμενο ποτε δε το δοκιμασα μιας και που εχω ασυρματα ακουστικα...

Εβαλα τα ενσυρματα λοιπον και εκανα το λαθος να το βαλω στο τερμα την ενταση με το louder και νομιζω οτι δεν ακουω τωρα...:p

Ευθυμη για σενα ειναι αυτη η εφαρμογη...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια με πιανεις αδιαβαστο...

Δε ξερω καν για τι λειτουργια μιλας...:p

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις να ακουσει μουσικη απο τα σκουστικα με το voodoo louder παρεπιπτοντως?????

Αν και το εχω αγορασμενο ποτε δε το δοκιμασα μιας και που εχω ασυρματα ακουστικα...

Εβαλα τα ενσυρματα λοιπον και εκανα το λαθος να το βαλω στο τερμα την ενταση με το louder και νομιζω οτι δεν ακουω τωρα...:p

Ευθυμη για σενα ειναι αυτη η εφαρμογη...:)

 

ειναι πολυ απλο αυτο που εννοω, Μπες στην σελιδα πχ zougla απο το pc σου πηγαινε στο πλαισιο που λεει news 24 χρονοδελτιο και κανε scroll up η scroll down με την ροδελα του ποντικιου σου. Εγω ρωταω πως γινετε αυτο στο note :)

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ απλο αυτο που εννοω, Μπες στην σελιδα πχ zougla απο το pc σου πηγαινε στο πλαισιο που λεει news 24 χρονοδελτιο και κανε scroll up η scroll down με την ροδελα του ποντικιου σου. Εγω ρωταω πως γινετε αυτο στο note :)

 

Ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτή τη λειτουργία στο pc μου...:p

Όμως νομίζω ότι είναι και που ή το έχει το Android ή όχι.Δε νομίζω δηλαδή να υπάρχει θέμα με το Note ή να μπορεί να το κάνει μια εφαρμογή.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια με πιανεις αδιαβαστο...

Δε ξερω καν για τι λειτουργια μιλας...:p

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις να ακουσει μουσικη απο τα σκουστικα με το voodoo louder παρεπιπτοντως?????

Αν και το εχω αγορασμενο ποτε δε το δοκιμασα μιας και που εχω ασυρματα ακουστικα...

Εβαλα τα ενσυρματα λοιπον και εκανα το λαθος να το βαλω στο τερμα την ενταση με το louder και νομιζω οτι δεν ακουω τωρα...:p

Ευθυμη για σενα ειναι αυτη η εφαρμογη...:)

Τι γίνεται με την ποιότητα στον ήχο; Παραμορφώνει καθόλου;

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο και στο speaker???

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την ποιότητα στον ήχο; Παραμορφώνει καθόλου;

Επίσης υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει το ίδιο και στο speaker???

 

Καθόλου φίλε μου.Φαντάζομαι πόσο καλύτερα θα είναι τα αποτελέσματα με καλά ακουστικά.

Για το speaker δεν υπάρχει κάτι με αντίστοιχα αποτελέσματα.Το volume + ίσως βοηθήσει αλλά δε νομίζω ότι θα καταλάβει κάποιος διαφορά.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-2

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...