Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάτσει καλά το πράγμα της αγοραπωλησίας μάλλον θα το πάρω κι εγώ το πάσχα. Το S2 κρατά τιμή και θα χάσω ελάχιστα χρήματα από την πώληση του. Οπότε λέω να χτυπήσω ένα Note και να παροπλισω το iPad 2.

Άλλωστε δεν μπορω να αγορασω το S3 μέχρι τον επόμενο σεπτέμβριο που θα ξανά έλθω ελλάδα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Και οι τιμές από ελαφρώς μεταχειρισμένα έχουν πέσει αρκετά από ότι βλέπω σε διάφορα forums.. δλδ βλέπω να τα δίνουν από 480 με 450 εκεί.. πάντως ναι όπως θα κατάλαβες εδώ σχεδόν όλοι περάσαμε από S2 που πραγματικά είναι εκπληκτική συσκευή αλλά στο note έχουμε βρει κάτι άλλο πιο ιδιαίτερο και ξεχωριστό... ναι θα σε βόλευε πολύ... το ipad τα γνωστά θέματα...χθες προσπαθούσα να στείλω ένα μήνυμα από tapatalk και όλο "έσκαγε" η εφαρμογή... 5 φορές το έγραψα και τελικά πήγα στον υπολογιστή γιατί το note φόρτιζε σε άλλο χώρο...

 

Αντε σε περιμένουμε στην παρέα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που το βρίσκεις καινούργιο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που το βρίσκεις καινούργιο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

...και αξιόπιστο να υποθέσω...

Amazon.de...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η χαμηλότερη τιμή που το βρίσκεις καινούργιο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

από 2 μαγαζιά που εμπιστεύομαι (ο ένας είναι και φίλος από στρατό και έχω πάρει πολλά από εκεί... widlfire S, Desire S, Note, Galaxy S2... ) το βλέπω τώρα στα 540-550Euro... A ναι είναι και το amazon.de το ξέχασα!!! Κώστα είσαι εκτός Ευρώπης???

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια, θα με τρελάνετε? υπάρχει περίπτωση να πάρεις την συσκευή από αλλού και να μην.. να μη κάνει τι? να μη δουλεύει? να μην έχει εγγύηση? να μη σου έρθει Samsung και να σου έρθει iPhone? :P mpliax!

 

εγώ αγοράζω από expansys αλλά εμπιστεύομαι και όλους τους άλλους.. :p

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια, θα με τρελάνετε? υπάρχει περίπτωση να πάρεις την συσκευή από αλλού και να μην.. να μη κάνει τι? να μη δουλεύει? να μην έχει εγγύηση? να μη σου έρθει Samsung και να σου έρθει iPhone? :P mpliax!

 

εγώ αγοράζω από expansys αλλά εμπιστεύομαι και όλους τους άλλους.. :p

 

οχι αλλά υπάρχουν μαγαζιά ( ο Θεός να τα κανει...) που μπορεί να σε έχουν στο περίμενε κάνα μήνα και κάθε μέρα να σου λεν "σήμερα παραλαμβάνω".. το έζησα με συνάδελφο που ήθελε για την κόρη του το S2 λευκό, το παρήγγειλε από μαγαζί στα 470€, αυτός καθημερινά του έλεγε την ατάκα, τελικά δεν το έφερε αφού τον ταλαιπώρησε 10 μέρες και μετά βάζει την τιμή στα 550€ και λέει διαθέσιμο... οπότε δεν είναι μόνο αν θα δουλεύει κτλ αλλά πέφτει πολύ κοροϊδία και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ!!! Επίσης αν τους πεις για τιμολόγιο κάνουν τους Κινέζους... κατα τα άλλα ναι, και εγγύηση θα έχει και θα δουλεύει!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-16GB-N7000-24mines-eggyisi-Antiprosopeias.306980.html

 

σε αυτο το εχει 539 ετοιμοπαραδοτο και επειδη περασα απο εκει το σαββατο μου ειπε οτι εχει φερει ελληνικης αντιπροσωπειας. αν θελεις κανε ενα τηλ και ρωτησε και εσυ να δεις.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-16GB-N7000-24mines-eggyisi-Antiprosopeias.306980.html

 

σε αυτο το εχει 539 ετοιμοπαραδοτο και επειδη περασα απο εκει το σαββατο μου ειπε οτι εχει φερει ελληνικης αντιπροσωπειας. αν θελεις κανε ενα τηλ και ρωτησε και εσυ να δεις.

 

Αυτός είναι και πολύ καλός, σου βαζει και την ζελατίνα και έχει την θεϊκή θήκη που δεν δίνει καθόλου όγκο στο note...πολλοί από εδώ έχουμε ψωνίσει από εκεί!!

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-16GB-N7000-24mines-eggyisi-Antiprosopeias.306980.html

 

σε αυτο το εχει 539 ετοιμοπαραδοτο και επειδη περασα απο εκει το σαββατο μου ειπε οτι εχει φερει ελληνικης αντιπροσωπειας. αν θελεις κανε ενα τηλ και ρωτησε και εσυ να δεις.

 

φιλε μου τι εννοεις ελληνικης αντιπροσωπειας ; δηλαδη το κινητο προοριζεται για την ελλαδα και οχι για την ευρωπη ; (οπως πχ να το αγοραζεις απο το plaisio) και πια η διαφορα ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και πολύ καλός, σου βαζει και την ζελατίνα και έχει την θεϊκή θήκη που δεν δίνει καθόλου όγκο στο note...πολλοί από εδώ έχουμε ψωνίσει από εκεί!!

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

Συν 1

ο Νικόλας πέρα απ όλα είναι και σωστός επαγγελματίας,το Σάββατο πηγα και μου έβαλε screen protection σε 2 κινητά και ούτε τα βλέπεις!

Πήρα και θήκες και όντως είδα ότι έχει το note στα 539 και ελληνικό!

Τα καλά να λέγονται!

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συν 1

ο Νικόλας πέρα απ όλα είναι και σωστός επαγγελματίας,το Σάββατο πηγα και μου έβαλε screen protection σε 2 κινητά και ούτε το βλέπεις!

Πήρα και θήκες και όντως είδα ότι έχει το note στα 539 και ελληνικό!

Τα καλά να λέγονται!

 

Δικιο εχεις..

Ο Νικόλας ειναι ευγενεστατος και πολυ εξυπηρετικος.

Αψογος επαγγελματιας

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο βγηκε μια ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ μεθοδος rooting, αλλα καλυτερα να περιμενουμε τα αποτελεσματα των δοκιμων...;)

 

Πλεον, αν ισχυει, δε θα υπαρχει δικαιολογια για κανεναν!!!:p (ακους Κωστα???)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1542828

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι εννοεις ελληνικης αντιπροσωπειας ; δηλαδη το κινητο προοριζεται για την ελλαδα και οχι για την ευρωπη ; (οπως πχ να το αγοραζεις απο το plaisio) και πια η διαφορα ;

 

απο οτι μου πε προοριζοταν για ελλαδα . τωρα για καλυτερα παρε ενα τηλ να ρωτησεις λεπτομεριες

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

και έχει την θεϊκή θήκη που δεν δίνει καθόλου όγκο στο note...]

 

efthimis31 ποια θηκη εννοεις; την flip- cover της Samsung η καποια αλλη;

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

απο οτι μου πε προοριζοταν για ελλαδα . τωρα για καλυτερα παρε ενα τηλ να ρωτησεις λεπτομεριες

 

Τα τηλέφωνα που προορίζονται για Ελλάδα όπως και τα τηλέφωνα που προορίζονται για Γερμανία, Πολωνία, ΙΤαλία, κτλ κάπως διαχωρίζονται εμπορικά... από εκεί και πέρα όποιο τηλέφωνο και να πάρεις "Ευρωπαϊκό" (δλδ από Γερμανία κτλ) καλύπτεσαι και από εδώ εγγύηση. Οπότε οι μεγάλες αλυσίδες πουλάν τα "ελληνικά" και τα μικρότερα μαγαζιά (τύπου skroutz) μπορούν να φέρουν κάποια με παράλληλη εισαγωγή.... το δια ταύτα είναι ότι και με εγγύηση καλύπτεσαι και αναβαθμίσεις παίρνεις κανονικά, κτλ κτλ...

 

efthimis31 ποια θηκη εννοεις; την flip- cover της Samsung η καποια αλλη;

 

Αν είσαι προσεκτικός το έχεις σε αυτή την θήκη

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

και επίσης μια ζελατινούλα μπροστά. Προσοχή όμως αν πέσει το τηλέφωνο πρώτον δεν παίζει απορρόφηση κραδασμών με αυτή την θήκη (εκτός αν σκάσει σε χαλί ή φλοκάτη οπότε είσαι τυχερός... ) και επίσης δεν καλύπτει περιμετρικά το πλαίσιο γύρω από την οθόνη. Από την άλλη εγώ όταν ήθελα να το δώσω ήταν γιατί το είχα σε μία μαύρη θήκη σιλικόνης και το έδινε και όγκο αλλά και λιγάκι περιμετρικά το μεγάλωνε.. από όταν πήρα αυτή την θήκη σώθηκα! Επίσης ποτέ μου δεν είχα βάλει ζελατίνα αλλά αυτή αξίζει πραγματικά... να είναι καλά ο Cotsa41 που μου τα πρότεινε!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι προσεκτικός το έχεις σε αυτή την θήκη

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

και επίσης μια ζελατινούλα μπροστά. !

 

A καταλαβα, ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Εγω εχω την flip case της Σαμσουνγκ και αυτην εδω της Zenus (http://zenuscase.net/androids/galaxy-note/zenus-galaxy-note-masstige-block-folio.html ) με τις οποιες ειμαι πολυ ευχαριστημενος τοσο για την προστασια κ εργονομια που παρεχουν (πι χι η Zenus μετρεπεται ευκολα σε σταντ), οσο και για το κομψο στιλ που προσδιδουν στη συσκευη.

Ζελατινα δεν χρησιμοποιω πλεον. Αποφασισα να μην ειμαι ο τυπος που απλα φυλακιζει σε κουτια και ζελατινες τις συσκευες του ετσι ωστε να τις συντηρει σε αριστη κατασταση για να τις ευχαριστηθει ο επομενος κατοχος τους:p, αλλα να τις απολαμβανω στο επακρο και να παιρνω το 100% που μπορουν να μου δωσουν.

Μια χαρα αντεχει η οθονη χωρις ζελατινα δεν εχει την παραμικρη αμυχη πανω της.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

A καταλαβα, ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Εγω εχω την flip case της Σαμσουνγκ και αυτην εδω της Zenus (http://zenuscase.net/androids/galaxy-note/zenus-galaxy-note-masstige-block-folio.html ) με τις οποιες ειμαι πολυ ευχαριστημενος τοσο για την προστασια κ εργονομια που παρεχουν (πι χι η Zenus μετρεπεται ευκολα σε σταντ), οσο και για το κομψο στιλ που προσδιδουν στη συσκευη.

Ζελατινα δεν χρησιμοποιω πλεον. Αποφασισα να μην ειμαι ο τυπος που απλα φυλακιζει σε κουτια και ζελατινες τις συσκευες του ετσι ωστε να τις συντηρει σε αριστη κατασταση για να τις ευχαριστηθει ο επομενος κατοχος τους:p, αλλα να τις απολαμβανω στο επακρο και να παιρνω το 100% που μπορουν να μου δωσουν.

Μια χαρα αντεχει η οθονη χωρις ζελατινα δεν εχει την παραμικρη αμυχη πανω της.

 

Ωραία η θήκη.. folio!! Ναι μου βάζεις ιδέες τώρα για την ζελατίνα αλλά δεν ξέρω... πλέον την έχω συνηθίσει αν και ώρες ώρες μου λείπει η αίσθηση αφής στην οθόνη γιατί πραγματικά ποτέ δεν είχα σε αλλη συσκευη λόγω του ότι προσέχω.. δε ξέρω μπορεί να μου την βαρέσει μια μέρα και να την στείλω!! ναι μακάρι να είχαμε το κινητά μας πραγματικά γυμνά και να μην πάθαιναν τίποτα... θα γίνει και αυτό σιγά σιγά απλά δεν είναι τόσο απλό γιατί υπάρχουν χιλιάδες εταιρείες (και οικογένειες) που ζουν από αυτού του τύπου το εμπόριο...

 

Εχει κανείς χαράξει την οθόνη του note ρε παιδιά? Και αν ναι πως έγινε το μοιραίο???

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε screen protector, έχετε δει διαφορά στην απόκριση του s-pen?

επίσης στον ήλιο πως συμπεριφέρεται? μήπως υποβαθμίζεται η αναγνωσιμότητα της οθόνης (που έχει πολύ καλή συμπεριφορά στον ήλιο btw)

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε screen protector, έχετε δει διαφορά στην απόκριση του s-pen?

επίσης στον ήλιο πως συμπεριφέρεται? μήπως υποβαθμίζεται η αναγνωσιμότητα της οθόνης (που έχει πολύ καλή συμπεριφορά στον ήλιο btw)

 

Δεν υπάρχει καμιά διαφορά στην απόκριση και η συμπεριφορά του στον ήλιο...χμ...όταν αποφασίσει να βγάλει ήλιο στην αθήνα θα σου πω...:p

Αλλά νομίζω ότι γενικά κινείται σε πολύ καλά επίπεδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε screen protector, έχετε δει διαφορά στην απόκριση του s-pen?

επίσης στον ήλιο πως συμπεριφέρεται? μήπως υποβαθμίζεται η αναγνωσιμότητα της οθόνης (που έχει πολύ καλή συμπεριφορά στον ήλιο btw)

 

Με την διάφανη ζελατίνα (υπάρχει και η ματ αντιστοιχα) πραγματικά δεν καταλαβαινεις ότι υπάρχει σε αίσθηση και σε θεαση στον ήλιο.. Με το spen πάλι δεν χάνει καθόλου.. Γενικά είναι πολύ καλή λύση η συγκεκριμένη από το μαγαζί στο Αιγάλεω πιστεύω ίσως η καλυτερη

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το extrememobile ποια ειναι η πιο καλη ζελατινα για την οθονη??? και αυτη η λεπτη θηκη κανει δουλεια??
Link to comment
Share on other sites

Πρεμιέρα μου μετά από 210 σελίδες μελέτη με πείσατε και μόλις το παρέλαβε κολλητός από αθηνα.Αύριο με το καλό θα το έχω στα χέρια μου.Μετά από P800 για λιγο σαμσουνγκ ομνια 2 μπαίνω και εγώ στα αντριοντ.Ειλικρινά σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Παρεμπίπτοντος ο υπάλληλος στην κοσμοτε είπε πως τους είπαν πως αυτήν την εβδομάδα θα φάμε Παγωτό!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο το extrememobile ποια ειναι η πιο καλη ζελατινα για την οθονη??? και αυτη η λεπτη θηκη κανει δουλεια??

 

Για την θήκη έγραψα και στο φίλο πρωτυτερα ότι αν είσαι προσεκτικός για μένα είναι ότι πιο κομψό και έχεις την συσκευή ακριβώς σαν να μην φορά θήκη.. Προστατεύει μόνο από γρατζουνιες στο πίσω μέρος αλλά σε περίπτωση πτώσης δεν θα το προστατεύσει σαν μια σιλικόνης. Οπότε προσέχω και το χαίρομαι! Η ζελατίνα είναι σαν να μην υπάρχει και προστατεύει για παν ενδεχόμενο.. Για την θήκη να πω επιπροσθέτως ότι με το που την πήρα τότε κόλλησα εντελώς με το note και είπα this is it!!

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...