Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρεσαι σε απλές ή TTS φωνές;

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση των επίσημων απλών φωνών εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναφέρεσαι σε απλές ή TTS φωνές;

Δοκίμασε την τελευταία έκδοση των επίσημων απλών φωνών εδώ και εδώ.

 

Εννοώ στην πορεία, όταν πρόκειται να στρίψω, πιο πριν μου έλεγε πχ (ετοιμαστείτε να στρίψετε δεξιά σε 500 μέτρα, μετά μου έλεγε σε 300 μέτρα και μετά στρίψτε στην επόμενη δεξιά). Και μόλις έστριβα, μου έλεγε αμέσως για την επόμενη στροφή. Τώρα μου λέει μόνο όταν φτάνω στη στροφή (στρίψτε στην επόμενη δεξιά)

Edited by sakisgrand
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μαλλον κατι εγραψα που δεν επρεπε πριν... παει το ποστ.

Eχω καποιες αποριες σχετικα με το προγραμμα και το xiaomi mi3.

Yπαρχει καποιος προθυμος να με βοηθησει μεσω πμ;

( ελπιζω να το εθεσα πιο κομψα αυτη τη φορα)

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω απλά ότι οποιοδήποτε μήνυμα αφορά τη ζήτηση παράνομου/"σπασμένου" λογισμικού αφαιρείται άμεσα και χωρίς προειδοποίηση!

Συνεχίζουμε στα του igo :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

βλεποντας προσφατα το nextgen ειπα να το δοκιμασω. εβαλα την 9.19.1.484935 και μια απορια μου ειναι τι παιζει με τις tts φωνες ?

εχω αγορασμενη απο παλια την φωνη της αριαδνη απο svox. εχοντας βαλει και καποια voices που ειχα μεσα στο igo δυστυχως η φωνη ακουγεται σαν μεθυσμενη. υπαρχει καποια λυση ?

επισης εχεται καποιο σκιν να προτεινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Για να λύσω το πρόβλημα που έχω με την tts της αριάδνης σε lolipop έβαλα την nuance της Μελίνας. Αυτή όμως παίζει για 5 λεπτά και μετά θέλει το igo επανεκκίνηση. Μετά παίζει για λίγο ok και ξανα τα ίδια Τι αν φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διορθώσουμε την ένδειξη του υψόμετρου; Είμαι στη θάλασσα και δείχνει 42 μέτρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγω εχω πρόβλημα με tts φωνές. Χρειαζομαι βοήθεια. Εχω ενα ταμπλετ samsung. Εχω το igo. Εχω το svox και την αριαδνη αγορασμένη. αλλα δεν μπορω να τη βρω για το igo. Tελος παντων εχω βρει καποια αλλη tts φωνη και εχω βαλει στο igo. Ομως την επομενη μερα που θα το ανοιξω ειναι μουγγο και χρειαζεται να αλλαξω χαρτη απο tomtom να παω σε navteq και το αναποδο για να μιλησει η φωνη tts. Δεν ξερω τι συμβαινει. Που ειναι το προβλημα;

Ειμαι νεος στο forum και μπορει να κανω και κατι λαθος στη ζητηση βοηθειας. Συγγνωμη Εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να διορθώσουμε την ένδειξη του υψόμετρου; Είμαι στη θάλασσα και δείχνει 42 μέτρα...

 

Οχι.....τα δεδομένα ειναι στο χάρτη...! Άρα το λάθος το έχει ο χάρτης, η το στίγμα διαβάζει παραπάνω...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβαλα αυτό: iGO NextGen Version 9.18.28.610238 (Pioneer Avicsync) σε M8 με android 6 και

κάθε φορά που ξεκινάει τρέχει το setup, δεν κρατάει δηλαδή ότι του έχω επιλέξει.

Καμιά ιδέα κανείς??

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό: iGO NextGen Version 9.18.28.610238 (Pioneer Avicsync) σε M8 με android 6 και

κάθε φορά που ξεκινάει τρέχει το setup, δεν κρατάει δηλαδή ότι του έχω επιλέξει.

Καμιά ιδέα κανείς??

χωρίς να είμαι σίγουρος πρόσθεσε αυτό στο sys

στην ενότητα δηλαδή [interface] βάλε την γραμμή αυτή από κάτω

 

[interface]

save_checksum=0

 

αλλά μπορεί και να μην μπορεί να γράψει η εφαρμογή στην εξωτερική μνήμη.οπότε θα πρέπει να την βάλεις στην εσωτερική μνήμη.

η μπορεί να θέλει διόρθωση το path της εφαρμογής στο sys.

μέχρι εδώ γνωρίζω! παραπάνω οι γνώστες!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εγγραφή αυτή ήδη.. Επίσης αν ήταν λάθος φακέλου δε νομίζω να έτρεχε καν, κάτι άλλο τον ενοχλεί και δεν αποθηκεύει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και σου κανείς δεν ξέρει να βοηθήσει ας πω τη λύση που βρήκα για την ώρα μπας και βοηθήσει κανέναν άλλο..

Φτιάχνουμε φάκελο addons στην κάρτα μνήμης, περνάμε τον φάκελο content στον φάκελο που φτιάξαμε στην κάρτα και μετά προσθέτουμε τα παρακάτω στο sys.txt:

 

[folders]

has_secondary_root=1

data_folder_name="iGO_Avic"*

;linked_root_list="/storage/emulated/0/iGO_Avic"*

android_secondary_root_path="/storage/extSdCard /addons"

 

Όπου extSdCard βάζετε το όνομα της κάρτας μνήμης.

 

Προσοχή είναι πολύ πιθανό να υπάρχουν ήδη αυτές οι εγγραφές στο sys.txt οπότε απλά κάνετε τις αλλαγές που υπάρχουν, δεν χρειάζεται να τις περνάτε ξανά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω βρει διάφορες εκδόσεις, μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ποια είναι η τελευταία και ίσως και η πιό ολοκληρωμένη;
Link to comment
Share on other sites

Στο κλασικό IGo primo η πιο πρόσφατη είναι: iGO Israel 9.6.29.625822

Στο next-gen είναι: Pioneer AvicSync 9.18.28.610238.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για το nextgen δεν έχει βγει καμία τροποποίηση όπως αυτές που κάνει ο doupas στο primo?
Link to comment
Share on other sites

Στο κλασικό IGo primo η πιο πρόσφατη είναι: iGO Israel 9.6.29.625822

Στο next-gen είναι: Pioneer AvicSync 9.18.28.610238.

 

στο nextgen βλεπω στο δικο μου εκδοση 9.19.1.484935 feb 4 2015. ισως πιο καινουργιο ?

Link to comment
Share on other sites

στο nextgen βλεπω στο δικο μου εκδοση 9.19.1.484935 feb 4 2015. ισως πιο καινουργιο ?

το 610238 είναι το λεγομενο nextgen avic λίγο καλύτερο στα σημεία από το απλό nextgen.Και πιο καινούργιο παρότι το νούμερο έκδοσης του είναι μικρότερο!

Link to comment
Share on other sites

το 610238 είναι το λεγομενο nextgen avic λίγο καλύτερο στα σημεία από το απλό nextgen.Και πιο καινούργιο παρότι το νούμερο έκδοσης του είναι μικρότερο!

 

δεν το ξερα. θα το ψαξω να το δοκιμασω. :up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το primo μου κολλάει το τηλέφωνο μετά από εισερχόμενη κλήση. Ξέρει κάποιος κάτι επί του προβλήματος; στο nextgen δεν μου το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το primo μου κολλάει το τηλέφωνο μετά από εισερχόμενη κλήση. Ξέρει κάποιος κάτι επί του προβλήματος; στο nextgen δεν μου το κάνει.

Αυτή την γραμμή την έχει το sys του πριμο;

 

[android]

disable_restart_after_phone_call=1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρέθηκε λύση. Με νέο apk δούλεψε καλά. Είμαι υπό δοκιμή του νέου igo avic που μετά την μέτρια προσπάθεια του nextgen βλέπω ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με το nextgen. Εάν αρχίσουν να το υποστηρίζουν και με σκιν ο doupas τότε πιστεύω να γίνει πολύ καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση. Με νέο apk δούλεψε καλά. Είμαι υπό δοκιμή του νέου igo avic που μετά την μέτρια προσπάθεια του nextgen βλέπω ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με το nextgen. Εάν αρχίσουν να το υποστηρίζουν και με σκιν ο doupas τότε πιστεύω να γίνει πολύ καλύτερο.

pongo skin και απογειώθηκε το avic....

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/1d896a1ea88d901d7dd1875704c32e2b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/8ec3dd9e702da0cb688bd25169144c11.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/78fae1fd8d84f9af6a7298dd336f3496.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...