Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί μού δείχνει έτσι τον χάρτη στην πλοήγηση....

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις χάρτη->Αυτόματη επισκόπηση->Ανενεργό

Οδηγίες για την εγκατάσταση που βρίσκω;

Οι οδηγίες συνήθως πάνε μαζί με την εκάστοτε έκδοση.

Π.χ. δοκίμασα γκουγκλάροντας τον αριθμό της πρώτης έκδοσης και είδα ότι οι οδηγίες την συνοδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις χάρτη->Αυτόματη επισκόπηση->Ανενεργό

 

 

 

Οι οδηγίες συνήθως πάνε μαζί με την εκάστοτε έκδοση.

 

Π.χ. δοκίμασα γκουγκλάροντας τον αριθμό της πρώτης έκδοσης και είδα ότι οι οδηγίες την συνοδεύουν.

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου...

Θα το δοκιμάσω μόλις μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί με το τελευταίο ελληνικό σκιν και το τελευταίο απκ υπάρχει τόσο πολύ λαγκ και πως διορθώνεται; Μιωσα λίγο την γωνία, έχει βελτίωση αλλά όχι και τόσο. Η συσκευή είναι νοτε 3.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις χάρτη->Αυτόματη επισκόπηση->Ανενεργό

Δεν άλλαξε κάτι φίλε μου...

Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για τελευταία φορά οποιαδήποτε ερώτηση για σπασμένο λογισμικό ή χάρτες είναι αντίθετη με τους όρους χρήσης του παρόντως forum και θα διαγράφεται.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε κάτι φίλε μου...

Καμιά άλλη ιδέα;

Μάλλον σε τέτοιες διαδρομές, πάνω στα βουνά, χωρίς επικείμενη αλλαγή πορείας ή δρόμους να διακλαδώνονται, έτσι συμπεριφέρεται το πρόγραμμα. Είναι και η μονοτονία του τοπίου...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε τέτοιες διαδρομές, πάνω στα βουνά, χωρίς επικείμενη αλλαγή πορείας ή δρόμους να διακλαδώνονται, έτσι συμπεριφέρεται το πρόγραμμα. Είναι και η μονοτονία του τοπίου...

 

 

Σήμερα το δοκίμασα μέσα στην πόλη....

Το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει αλλά θέλει επέμβαση στο sys.txt στις ενότητες [camera*] πράγμα με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί όποτε βάζω μια διαδρομή μου βγάζει μια καρό σημαία αριστερά από τον κέρσορα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει αλλά θέλει επέμβαση στο sys.txt στις ενότητες [camera*] πράγμα με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί.

 

Οι ρυθμίσεις για τις 3 κάμερες αυτές είναι. Αλλά οι default είναι οι καλύτερες οπότε δεν τις πειράζω. Ίσως για αρχή ενα κενό sys.txt είναι η λύση.

 

;[Camera1]

;angleoffset=65

;defaultangle=86

;defaultzoom2d=300

;defaultzoom3d=60

;maxangle=86

;maxDistance=700

;maxzoom=20

;maxzoom2d=200

;minangle=50

;minzoom=15

;minzoom2d=50

;overview_angle=85

;overview_enabled=0

;overview_distance=500

;overview_zoom3d=30

;speedangle=1

;speedzoom=1

 

;[Camera11]

;angleoffset=43

;defaultangle=86

;defaultzoom2d=400

;defaultzoom3d=70

;maxangle=86

;maxDistance=700

;maxzoom=50

;maxzoom2d=300

;minangle=50

;minzoom=15

;minzoom2d=50

;overview_angle=85

;overview_distance=500

;overview_enabled=0

;overview_zoom3d=30

;speedangle=1

;speedzoom=1

 

και αντίστοιχα camera2, camera3 (χωρίς τα ερωτηματικά φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί όποτε βάζω μια διαδρομή μου βγάζει μια καρό σημαία αριστερά από τον κέρσορα;

Screenshot?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί όποτε βάζω μια διαδρομή μου βγάζει μια καρό σημαία αριστερά από τον κέρσορα;

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι;

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

....μου βγάζει μια καρό σημαία αριστερά από τον κέρσορα;

Υποψιάζομαι ότι αναφέρεσαι σε εικονίδιο που εμφανίζει στην επιφάνεια πλοήγησης παλαιότερη έκδοση του ux WimanTTS, το απενεργοποιείς από σχετική ρύθμιση που διαθέτει το ux. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο οπότε δώσε screenshoot.

...Αλλά οι default είναι οι καλύτερες οπότε δεν τις πειράζω....

Της ίδιας άποψης είμαι κι'εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο mp3buddy για ακόμα μια φορά.. Αυτό ήταν!

Εξήγησε μου μόνο λίγο αυτό που λες για πιο παλιά έκδοση γιατί νόμιζα ότι είχα την τελευταία.. (αν έχεις και κανένα link ακόμα καλύτερα).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο mp3buddy για ακόμα μια φορά.. Αυτό ήταν!

Εξήγησε μου μόνο λίγο αυτό που λες για πιο παλιά έκδοση γιατί νόμιζα ότι είχα την τελευταία.. (αν έχεις και κανένα link ακόμα καλύτερα).

Προηγούμενη σελίδα αναφέρονται οι τελευταίες εκδόσεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5804946#post5804946

 

Επίσης, δεν καταλαβαίνω πώς ζητάς Link. Δεν απαγορεύεται αυτό από τους όρους του φόρουμ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To link για το ux εννοεί ο άνθρωπος :p το οποίο είναι ελεύθερο λογισμικό:

http://www25.***************/v/25850580/file.html

όπου *************** = zippyshare.κομ

Αλήθεια γιατί έχετε κάνει ban το zippyshare από το φόρουμ; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει αλλά θέλει επέμβαση στο sys.txt στις ενότητες [camera*] πράγμα με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί.

 

Οι ρυθμίσεις για τις 3 κάμερες αυτές είναι. Αλλά οι default είναι οι καλύτερες οπότε δεν τις πειράζω. Ίσως για αρχή ενα κενό sys.txt είναι η λύση.

 

;[Camera1]

;angleoffset=65

;defaultangle=86

;defaultzoom2d=300

;defaultzoom3d=60

;maxangle=86

;maxDistance=700

;maxzoom=20

;maxzoom2d=200

;minangle=50

;minzoom=15

;minzoom2d=50

;overview_angle=85

;overview_enabled=0

;overview_distance=500

;overview_zoom3d=30

;speedangle=1

;speedzoom=1

 

;[Camera11]

;angleoffset=43

;defaultangle=86

;defaultzoom2d=400

;defaultzoom3d=70

;maxangle=86

;maxDistance=700

;maxzoom=50

;maxzoom2d=300

;minangle=50

;minzoom=15

;minzoom2d=50

;overview_angle=85

;overview_distance=500

;overview_enabled=0

;overview_zoom3d=30

;speedangle=1

;speedzoom=1

 

και αντίστοιχα camera2, camera3 (χωρίς τα ερωτηματικά φυσικά)

Αυτό είναι το sys.txt που έχει

https://www.dropbox.com/s/3be6deykuou29c2/sys.txt?dl=0

Τί πρέπει να αλλάξω για να φαίνεται σωστά;

Link to comment
Share on other sites

To link για το ux εννοεί ο άνθρωπος :p το οποίο είναι ελεύθερο λογισμικό:

http://www25.***************/v/25850580/file.html

όπου *************** = zippyshare.κομ

Αλήθεια γιατί έχετε κάνει ban το zippyshare από το φόρουμ; :cool:

 

Δυστυχώς αυτό δεν μου παίζει, το εμφανίζει στο menu αλλά δεν με αφήνει να το επιλέξω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αχνό γιατί θέλει συμβατές φωνές με τη συγκεκριμένη έκδοση του ux.

Έχει γίνει σχετική συζήτηση εδώ. ;)

Προσοχή στις οδηγίες που δίνω. Αν δεν τα καταφέρεις επέστρεψε στο παλιό ux και απενεργοποίησε την εμφάνιση του εικονιδίου.

Link to comment
Share on other sites

τι ξέρουμε για το iGO Primo Nextgen ?

http://www.nng.com/igo-primo-nextgen

 

http://www.nng.com/wp-content/uploads/2014/06/ng_cockpit.png

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα λινκ για την αγορά του; αυτό που βλέπω στο play με τουρκική περιγραφή; είναι το ίδιο; ελληνικά υποστηρίζει; χάρτες επίσημους τι έχει;

 

κάποιος να βοηθήσει βρε παιδιά; ξέρετε τίποτα; υπάρχει κάτι ή όχι;

 

Κανένας βρε παιδιά δεν το ξέρει/αγόρασε; kollatos εσύ;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Η NNG, η εταιρία που βγάζει το Primo, αρέσκεται στο να διαθέτει το προϊόν της όχι απευθείας στον τελικό καταναλωτή π.χ. μέσω Play -με εξαίρεση την αγορά της Τουρκίας και του Ισραήλ-, αλλά στους λεγόμενους εταιρικούς πελάτες, ούτως ώστε οι τελευταίοι να το διαθέσουν στη συνέχεια προεγκατεστημένο στις συσκευές που πωλούν.

 

Ο άλλος επίσημος τρόπος, να έχει κάποιος Primo με χάρτες Ελλάδος, είναι να επισκεφτεί στο Ισραήλ την εταιρία που βγάζει στο Play το iGO primo israel, στην φυσική της έδρα και να αγοράσει τους χάρτες Ελλάδας αφού προηγουμένως έχει αγοράσει την εφαρμογή από το Play ευρισκόμενος στο Ισραήλ.

 

Αυτά προς το παρόν γιατί στο μέλλον υπάρχει περίπτωση να δούμε στο Play το Primo διαθέσιμο και με χάρτη Ελλάδος.

τι ξέρουμε για το iGO Primo Nextgen ?

http://www.nng.com/igo-primo-nextgen

Πέραν όσων αναφέρονται στο link που παραθέτεις σχετική συζήτηση σε ελληνικό φόρουμ θα βρεις εδώ.

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Η NNG, η εταιρία που βγάζει το Primo, αρέσκεται στο να διαθέτει το προϊόν της όχι απευθείας στον τελικό καταναλωτή π.χ. μέσω Play -με εξαίρεση την αγορά της Τουρκίας και του Ισραήλ-, αλλά στους λεγόμενους εταιρικούς πελάτες, ούτως ώστε οι τελευταίοι να το διαθέσουν στη συνέχεια προεγκατεστημένο στις συσκευές που πωλούν.

 

Ο άλλος επίσημος τρόπος, να έχει κάποιος Primo με χάρτες Ελλάδος, είναι να επισκεφτεί στο Ισραήλ την εταιρία που βγάζει στο Play το iGO primo israel, στην φυσική της έδρα και να αγοράσει τους χάρτες Ελλάδας αφού προηγουμένως έχει αγοράσει την εφαρμογή από το Play ευρισκόμενος στο Ισραήλ.

 

Αυτά προς το παρόν γιατί στο μέλλον υπάρχει περίπτωση να δούμε στο Play το Primo διαθέσιμο και με χάρτη Ελλάδος.

 

Πέραν όσων αναφέρονται στο link που παραθέτεις σχετική συζήτηση σε ελληνικό φόρουμ θα βρεις εδώ.

 

Δηλαδή εγώ που δεν θέλω να ξενιτευτώ στο Ισραήλ για ένα λογισμικό τι κάνω; Ποιοί είναι αυτοί οι εταιρικοι πελάτες; Όλοι οι συμμετέχοντες στο παρόν νήμα πετάχτηκαν μέχρι το Ισραήλ και το αγόρασαν; Συμφωνώ με τους κανονισμούς του Φόρουμ και τους δέχομαι, αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν στην προκειμένη περίπτωση αφού η ίδια η εταιρεία δεν ενδιαφέρεται για πωλήσεις (δεν το πουλάει στο play, ούτε στην σελίδα της, ενώ υπάρχει στο app store). Και είναι και λίγο υποκριτικό 100 συμφορουμιτες να μιλάμε για βελτιώσεις ενός προγράμματος, χάρτες, διορθώσεις, να το έχουμε εγκαταστήσει χωρίς την σχετική άδεια και να θεωρούμε ότι τηρούμε τους κανονισμούς. Μερικές φορές πιστεύω οτι κάποια πράγματα γίνονται με την ανοχή της εταιρείας. Δεν ξέρω, ίσως να κάνω λάθος αλλά αυτή είναι η εντύπωση μου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως η nng ξέρει πολύ καλά τι γίνεται. Άλλωστε έχει προσλάβει κόσμο που στο παρελθόν έφτιαχναν skins για την εφαρμογή τους. Όσο και να μας φαίνεται όμως παράξενο, η τακτική που ακολουθεί, μοιάζει να κάνει την δουλειά της γιατί το πρόγραμμα είναι τόσο καλό που όλοι το ψάχνουν. Προσωπικά θα το αγοράσω αμέσως μόλις βγει διαθέσιμο στο play store στην Ελλάδα. Κουράστηκα να ψάχνω αριστερά δεξιά για το apk και όχι να το στήνω και να το φέρνω στα μέτρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως η nng ξέρει πολύ καλά τι γίνεται. Άλλωστε έχει προσλάβει κόσμο που στο παρελθόν έφτιαχναν skins για την εφαρμογή τους. Όσο και να μας φαίνεται όμως παράξενο, η τακτική που ακολουθεί, μοιάζει να κάνει την δουλειά της γιατί το πρόγραμμα είναι τόσο καλό που όλοι το ψάχνουν. Προσωπικά θα το αγοράσω αμέσως μόλις βγει διαθέσιμο στο play store στην Ελλάδα. Κουράστηκα να ψάχνω αριστερά δεξιά για το apk και όχι να το στήνω και να το φέρνω στα μέτρα μου.

Σ'αυτό ήθελα να καταλήξω, ότι ουσιαστικά η εφαρμογή της για android κυκλοφορεί ελεύθερα, ο Γιώργος φτιαχνει το skin, ο Γιάννης το ελληνικό μενού, ο Χρήστος ψάχνει τους καλύτερους χαρτες..... κλπ υπό την ανοχή της nng. Άρα δεν υπάρχει ουσιαστική παράβαση κανονισμών. Αυτός που εγκαθιστά στην android συσκευή την εφαρμογή δεν κλέβει την nng γιατί δεν του πουλάει, άρα δεν χάνει έσοδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...