Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορείς να το δεις αλλά και να το κατεβάσεις από http://www.bytheway.gr/showpost.php?p=173453&postcount=333

Λοιπόν απορίες:

- Μέσα στο skin έχει 2 αρχεία: το diMkaWA_P153_pt_ls και το diMkaWA_P153_pt_ls_default. πρέπει να περάσουμε και τα 2?Eγώ έβαλα και τα 2 αλλά δεν βλέπω διαφορά στο χάρτη.

- Οι οδηγίες για τα διόδια λένε: SKIN DIMKA

 

Πάμε Ρυθμίσεις/Ήχος και προιδοποιήσεις/TTS Pro/

 

Τσεκάρουμε ανάγνωση μηνυμάτων συστήματος!

Τσεκάρουμε ανάγνωση Γρήγορης παράκαμψης!

Τσεκάρουμε ανάγνωση σημείων ειδοποίησης! και ενεργοποιεί αυτόματα και την διόρθωση μονάδων απόστασης για το ΤΤSPro!

Τσεκάρουμε ανάγνωση σημάτων Ειδοποιήσεων οδηγού!

 

Πάμε στην ανάγνωση σημείων ειδοποίησης και παταμε το βελάκι.Πατάμε πάνω στο εικονίδιο των διοδίων και αποτσεκάρουμε το 700 Phrase(distance to alert poi)! Πηγαίνουμε πίσω και βλέπουμε οτι το εικονίδιο διοδίων απενεργοποιήθηκε!

 

Πάμε ξανά Ρυθμίσεις/Ήχος και προιδοποιήσεις/Ρυθμίσεις σημείων ειδοποίησης/φωνητική προιδοποίηση!

 

Πατάμε πάνω στο εικονίδιο των διοδίων και απενεργοποιείται!

Εγώ πάω στο Ήχος και προιδοποιήσεις/TTS Pro/ και έχω μόνο : Read out Traffic, Read Out Router summary, Read Out Country Info και Read Out System Messages. Πού είναι το ανάγνωση σημείων ειδοποίησης;

 

Επίσης, πέρασα τα πάντα από το Version 5 και μόλις πέρασα και το DATA μετά δεν έμπαινε μέσα στο πρόγραμμα με το μήνυμα "user interface resolution not supported".

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. εγω σε galaxy s3 εχω κατεβασει την εκδοση 1280x720 κ δεν γινεται fullscreen, αλλα αφηνει ενα μαυρο κενο κατω περιπου μισο εκατοστο. αυτο υποτιθεται ειναι για τα κουμπια αφης που δεν εχει ομως η ics. πως μπορω να το διορθωσω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω απορίες.

 

1) Αν πάρω απο το sys.txt κάποιες εντολές απο το το παλιό μου τηλέφωνο που είχα igo my way επάνω και τις περάσω στο sys.txt του igo primo που υπάρχει χύμα στο φάκελο igo θα δώ κάποια διαφορά;(Το θέλω κυρίως για να αλλάξω το zoom γιατί τα βλέπω το βελάκι απο μακρία)

 

2) Κατα τη διάρκεια της διαδρομής το βελάκι απο 45 μοίρες κλίση πάει μόνο του σχεδόν σε 90 μοίρες. Αυτό απο το μενού αλλάζει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορίες.

 

1) Αν πάρω απο το sys.txt κάποιες εντολές απο το το παλιό μου τηλέφωνο που είχα igo my way επάνω και τις περάσω στο sys.txt του igo primo που υπάρχει χύμα στο φάκελο igo θα δώ κάποια διαφορά;(Το θέλω κυρίως για να αλλάξω το zoom γιατί τα βλέπω το βελάκι απο μακρία)

 

2) Κατα τη διάρκεια της διαδρομής το βελάκι απο 45 μοίρες κλίση πάει μόνο του σχεδόν σε 90 μοίρες. Αυτό απο το μενού αλλάζει;

 

Ευχαριστώ!

 

στο μενου>ρυθμησεις>ρυθμησεις χαρτη στο αποψη εχει 3 επιλογες κανονικα-ψηλα-χαμηλα βαλτο στο χαμηλα αλαζει κανοντας επιλογη επανω συνεχεια σε 3 θεσεις το χαμηλα ειναι κοντινο zoom ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εχει βγει και 1280χ800 και 1280χ720

 

μηπως ξερεις που θα το βρω να το κατεβασω για το νοτε

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάω στο Ήχος και προιδοποιήσεις/TTS Pro/ και έχω μόνο : Read out Traffic, Read Out Router summary, Read Out Country Info και Read Out System Messages. Πού είναι το ανάγνωση σημείων ειδοποίησης;

 

Επίσης, πέρασα τα πάντα από το Version 5 και μόλις πέρασα και το DATA μετά δεν έμπαινε μέσα στο πρόγραμμα με το μήνυμα "user interface resolution not supported".

 

Αυτά που γράφεις εσύ ότι τα έχεις στα αγγλικά στην καρτέλλα tts pro σε εμένα με την v5 ειναι στα ελληνικά.Και βλέπω κανονικά και τα υπόλοιπα που χρειάζονται για τα διόδια στα ελληνικά.Από φωνή tts έχω επιλέξει την ariadne_tts me ekfonisi odon

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που γράφεις εσύ ότι τα έχεις στα αγγλικά στην καρτέλλα tts pro σε εμένα με την v5 ειναι στα ελληνικά.Και βλέπω κανονικά και τα υπόλοιπα που χρειάζονται για τα διόδια στα ελληνικά.Από φωνή tts έχω επιλέξει την ariadne_tts me ekfonisi odon

 

Προφανώς αν δεν κολλούσε το πρόγραμμα με το αλλαγμένο Data. Zip θα έβγαιναν αυτά που λέει.

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρια έφαγε με την ανάλυση και δεν έμπαινε στο πρόγραμμα.

Διάβασα και στο σχετικό θέμα και έκανα αυτά που πρότειναν, αλλά τα ίδια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα με την αναλυση στο s3 αλλα οταν παω να γραψω στο πληκτρολόγιο μετα το πρωτο γραμμα που πληκτρολογώ εμφανίζεται ενα ασπρο τετράγωνο που καλύπτει σχεδον το μισο πληκτρολόγιο πραγμα που με δυσκολευει να συνεχίσω...

Το εχει συναντήσει κανεις ;

 

http://img.hostedpic.com/images/97384973640613741086_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσουμε όλα αυτά τα poi με τις τράπεζες κλπ πρέπει να δούλευει σωστά η v5?

Γιατί έχω ενεργοποιημένο το skin Dimka αλλά δεν μου βγαίνουν κάπου στους ρυθμίσεις να τα επιλέξω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσουμε όλα αυτά τα poi με τις τράπεζες κλπ πρέπει να δούλευει σωστά η v5?

Γιατί έχω ενεργοποιημένο το skin Dimka αλλά δεν μου βγαίνουν κάπου στους ρυθμίσεις να τα επιλέξω.

 

Ρυθμίσεις χάρτη, κατεβάζεις με το δάχτυλο λίγο κάτω στο μενού και βλέπεις το ''τόποι'.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις χάρτη, κατεβάζεις με το δάχτυλο λίγο κάτω στο μενού και βλέπεις το ''τόποι'.

 

Δεν υπάρχει το Τόποι.

Εσύ έχεις περασμένο το version 5? Σε τι ανάλυση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ονομάζεται "σημάδια τόπων" στις ρυθμίσεις του χάρτη και είναι η τελευταία επιλογή, κάτω από τον καταγραφέα πορείας. Πέρασα version 5 για να δοκιμάσω τα tts, με την igo thin version, χωρίς αποτέλεσμα φυσικά για τα tts, με ανάλυση 800x480 Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ονομάζεται "σημάδια τόπων" στις ρυθμίσεις του χάρτη και είναι η τελευταία επιλογή, κάτω από τον καταγραφέα πορείας. Πέρασα version 5 για να δοκιμάσω τα tts, με την igo thin version, χωρίς αποτέλεσμα φυσικά για τα tts, με ανάλυση 800x480

 

 

Δεν είναι η τελευταία επιλογή, έχει πολύ περισσότερες από κάτω.

 

 

 

 

Δεν υπάρχει το Τόποι.

Εσύ έχεις περασμένο το version 5? Σε τι ανάλυση;

 

Ναι την 5 έκδοση έχω σε HD2 με thin 1.0 ακόμη και τα πάντα έπαιξαν σωστά από την αρχή.

Για να είμαι ειλικρινείς το μόνο μέχρι τώρα από αυτά που δοκίμασα και υπάρχει κάποιο πρόβλημα είναι όταν έχω ανοιχτή την σύνδεση δεδομένων, μου βγάζει κάθε τρεις και λίγο ένα μήνυμα που λέει,''ελέγξτε την σύνδεση δικτύου''.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

εδω το voies

 

http://www.multiupload.nl/ILPC0Q00F7 παιρνουμε μονο το greek voies ετσι zip οπως ειναι και το βαζουμε στον φακελο του igo>contet>voies .... και εδω το lang greek https://rapidshare.com/#!download|406p3|1580066837|iGO.Primo.1.2-Greek.Language.rar|146|0|0 παιρνουμε το αρχειο lang greek ετσι οπως ειναι zip το μετονομαζουμε σε Lang greek_Primo2P και το βαζουμε στο igo>contet>Lang :)

 

φιλε μου το greek voies δεν υπάρχει εκει που αναφέρεις.:(

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινείς το μόνο μέχρι τώρα από αυτά που δοκίμασα και υπάρχει κάποιο πρόβλημα είναι όταν έχω ανοιχτή την σύνδεση δεδομένων, μου βγάζει κάθε τρεις και λίγο ένα μήνυμα που λέει,''ελέγξτε την σύνδεση δικτύου''.

Προσπαθεί να κατεβάσει τα δεδομένα για την live κίνηση.Aν για κάποιο λόγο κοπεί η σύνδεση data και δε μπορεί να πάρει ενημέρωση,πετάει αυτό το μήνυμα.Εχω πάθει πλάκα με αυτά τα δεδομένα.Καλύπτει ακόμη και τις κεντρικές αρτηρίες στην Κοζάνη που οδηγούν προς εγνατία οδό και τον δρόμο κοζάνης-λάρισας που ειναι η βασική αρτηρία κίνησης προς Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί να κατεβάσει τα δεδομένα για την live κίνηση.Aν για κάποιο λόγο κοπεί η σύνδεση data και δε μπορεί να πάρει ενημέρωση,πετάει αυτό το μήνυμα.Εχω πάθει πλάκα με αυτά τα δεδομένα.Καλύπτει ακόμη και τις κεντρικές αρτηρίες στην Κοζάνη που οδηγούν προς εγνατία οδό και τον δρόμο κοζάνης-λάρισας που ειναι η βασική αρτηρία κίνησης προς Αθήνα.

 

Κι'όμως, παραδόξως για την wind η σύνδεση είναι ενεργή στο ταχύτατο υπέρ τούμπανο δίκτυο "G"

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ wind έχω και το μήνυμα αυτό το βλέπω όταν για κάποιο λόγο κοπεί η σύνδεση.Ισως να ειναι και από τις γνωστές διακοπές λόγω clk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως ενεργοποιούμε το skin dimka;

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Θέμα Εμφάνισης Ημέρας-> Dimka....

---//----------//----------//------->Θέμα Εμφάνισης Νύχτας-> Dimka....

-Επανεκκίνηση του Primo.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Θέμα Εμφάνισης Ημέρας-> Dimka....

---//----------//----------//------->Θέμα Εμφάνισης Νύχτας-> Dimka....

-Επανεκκίνηση του Primo.

Έχει σημασία ποιο Dimka βάζουμε στην μέρα και νυχτα;

Έχω το pt_ls.zip στα 18,5mb και το pt_ls_default.zip στα 7,68mb

Έβαλα το ένα για μέρα και το άλλο για νύχτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα με την αναλυση στο s3 αλλα οταν παω να γραψω στο πληκτρολόγιο μετα το πρωτο γραμμα που πληκτρολογώ εμφανίζεται ενα ασπρο τετράγωνο που καλύπτει σχεδον το μισο πληκτρολόγιο πραγμα που με δυσκολευει να συνεχίσω...

Το εχει συναντήσει κανεις ;

 

http://img.hostedpic.com/images/97384973640613741086_thumb.png

 

ναι ειναι ελατωματικο το lang greek zip βαλε αλλο...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία ποιο Dimka βάζουμε στην μέρα και νυχτα;

Έχω το pt_ls.zip στα 18,5mb και το pt_ls_default.zip στα 7,68mb

Έβαλα το ένα για μέρα και το άλλο για νύχτα.

 

Οι διαφορές, βασικά, δεν είναι λειτουργικού χαρακτήρα αλλά αισθητικού (διαφορετικά εικονίδια, χρώματα) και εθνικού χαρακτήρα (ελληνικά εικονίδια καμερών). Το σκέτο είναι πιο πλούσιο από το default και με κατά 11 ΜΒ περισσότερα .bmp αρχεία.

 

Tο καθένα όμως είναι και ημέρας και νύχτας, οπότε όποιο επιλέξεις για την μέρα θα πρέπει να το επιλέξεις και για νύχτα

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις->Θέμα Εμφάνισης Ημέρας-> Dimka....

---//----------//----------//------->Θέμα Εμφάνισης Νύχτας-> Dimka....

-Επανεκκίνηση του Primo.

 

Στον φάκελο content->skin έχω μόνο τα δύο skin dimka. Απο τις ρυθμίσεις βλέπω μόνο τις δύο προεπιλογές.

 

Επισης υπάρχει τρόπος για καλύτερο zoom; Όλα στον χάρτι φαίνονται απο μακριά και απο την στις επιλογές zoom το έχω στην κοντινότερη.

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο content->skin έχω μόνο τα δύο skin dimka. Απο τις ρυθμίσεις βλέπω μόνο τις δύο προεπιλογές.

Επισης υπάρχει τρόπος για καλύτερο zoom; Όλα στον χάρτι φαίνονται απο μακριά και απο την στις επιλογές zoom το έχω στην κοντινότερη.

Χρησιμοποιείς όλα τα αρχεία από εδώ, όπως δίνονται, και το sys.txt.

Μάλλον δεν έχεις την ρύθμιση στο sys.txt :

[interface]
;skin="ui_android"
skin="ui_igo9"

για να δείς τα skins Dimka.

Για το zoom, ενεργοποίησε τα skins πρώτα, έχει ειδικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο content->skin έχω μόνο τα δύο skin dimka. Απο τις ρυθμίσεις βλέπω μόνο τις δύο προεπιλογές.

 

Επισης υπάρχει τρόπος για καλύτερο zoom; Όλα στον χάρτι φαίνονται απο μακριά και απο την στις επιλογές zoom το έχω στην κοντινότερη.

 

Δες μήπως στο sys έχεις κάποια εντολή [camera11] ή κάτι σχετικό. Αν έχεις βάλε ένα ";" μπροστά σε κάθε γραμμή ή σβήσε την εντολή και δοκίμασε πάλι.

Επίσης σιγουρέψου πως δεν έχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη επισκόπηση από το μενού επιλογές χάρτη.

Για το skin σιγουρέψου πως έχεις το σωστό data.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...