Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το data περιέχει μέσα φάκελο 800_480? μήπως έχει και 1024_768 (οπότε σε αυτή την περίπτωση στο sys το 800_480 καντο 1024_768).

αν πάλι δεν πιάσει με αυτά μονάχα που έστειλα στο συσ κάνε μια δοκιμή...

 

όσα στο συσ που χρησιμοποιείς έχουν μπροστά το ; δεν λαμβάνονται υπόψη από το πρόγραμμα (ενημερωτικά αυτό)...

 

ναι περιεχει φακελο 800_480 και 1024_768, δεν περιεχει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το iGO primo israel free αναβαθμίστηκε στην έκδοση 9.6.29.351093 (Primo 2.4 και αυτή η έκδοση πλέον).

 

Αυτο παιζει με Ελληνικα σκιν;

Εχει καμια σημαντικη διαφορα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να κυκλοφορήσει καλά-καλά και μετά βλέπουμε.

Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα με υπάρχοντα σκιν αλλά ας περιμένουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εκδοση 9,6,29,329069.

Η εκδοση 9.6.29.346622 εχει σημαντικες διαφορες?

Εχω αναλυση οθονης 540*960.Υπαρχει διαθεσιμη για την συγκεκριμενη αναλυση?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξης προβλημμα....

Μετα απο αλλαγη ρομ (ειμαι με igo primo 2) οταν παταω το πληκτρο back (του τηλεφωνου και οχι αυτο του igo) με πεταει εξω απο την εφαρμογη χωρις ομως να την κλεινει...ενω παλιοτερα απλα δεν λειτουργουσαν τα soft keys του τηλεφωνου και εκανα πισω με το πληκτρο του primo...

Θα ηθελα να μην λειτουργουν τα πληκτρα του τηλεφωνου οπως παλιοτερα....

Ξερουμε κατι γιαυτο?ευχαριστω

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas Μάλλον πρόβλημα της rom είναι γιατί πρώτη φορά ακούω τέτοια δυσλειτουργία.

 

-Το iGO primo israel free αναβαθμίστηκε στην έκδοση 9.6.29.353462.

Edited by mp3buddy
προσθήκη link Google Play
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas Μάλλον πρόβλημα της rom είναι γιατί πρώτη φορά ακούω τέτοια δυσλειτουργία.

 

-Το iGO primo israel free αναβαθμίστηκε στην έκδοση 9.6.29.353462.

 

Απο που το κατεβαζεις?γιατι στο link αυτο δεν ειναι διαθεσιμο για την ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάντα διαθέσιμο γιατί η εταιρία διαθέτει και αντίστοιχη έκδοση επί πληρωμή.

 

Την στιγμή που έγραψα το μήνυμα ήταν διαθέσιμο όπως και χτες το βράδυ κάποιες ώρες (για συμβατές συσκευές).

Η συγκεκριμένη free έκδοση συνήθως γίνεται διαθέσιμη σε περίοδο εορτών, πρέπει να την πετύχεις...

 

Υπόψιν όμως, ότι έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή αυτή η έκδοση, μόνο με τον χάρτη του Ισραήλ λειτουργεί. Έστω και έτσι έχει ενδιαφέρων για κάποιον που ασχολείται με το Primo. Η εταιρία πάντως έχει υποσχεθεί σε μελλοντική αναβάθμιση να προσθέσει την δυνατότητα αγοράς περιεχομένου για άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ενω βλεπω στον χαρτη την διαδρομη που εχω επιλεξει (με κοκκινο χρωμα) να πηγαινει αρχικα ισια και μετα π.χ. δεξια, η φωνη του ομιλητη μου λεει να στριψω αριστερα, οπως επισης αριστερα με προτρεπει να παω (με τα αναλογα μετρα απο κατω) το πορτοκαλι βελος στο τετραγωνο πανω αριστερα της οθονης.

Αυτο συμβαινει συχνα και εχω παρατηρησει οτι η σωστη κατευθυνση ειναι του χαρτη και οχι η φωνη του ομιλητη η το βελος κατευθυνσης.

 

μεσα στο maps στους χαρτες της Ελλαδος (οπου διαπιστωσα το προβλημα) διαβαζω Greece_R3_TomTom_2012.12_130227.fbl

Φωνη χρησιμοποιω απλη, οχι TTS

 

Τελικα αλλαξα τους χαρτες απο ΤΟΜ ΤΟΜ σε NQ. Προσφατα που ταξιδεψα στην Αθηνα χρησιμοποιησα μεσα στην πολη για κανενα τριωρο το GPS με τους NQ χαρτες και το προβλημα δεν παρουσιαστηκε. Ελπιζω να εχει αποκατασταθει.

Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

 

Οχι τελικά δεν ειναι πρόβλημα της ρομ.... Δοκίμασα και τις παλιές τα ίδια.... Δοκίμασα αλλη έκδοση παλι τα ιδια.....

Πιστεύω ότι κάποια εντολή στο sys. Text πρεπει να το διορθώνει.... Αλλα δεν ξέρω πια?

Edited by zxr
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

..(ειμαι με igo primo 2) οταν παταω το πληκτρο back (του τηλεφωνου και οχι αυτο του igo) με πεταει εξω απο την εφαρμογη χωρις ομως να την κλεινει...

Αυτό που περιγράφεις κανονικά συμβαίνει όταν πατάμε το πλήκτρο home. Δεν θυμάμαι όμως αν συνέβαινε κάτι τέτοιο σε παλαιότερες εκδόσεις το Primo.

 

H εντολή του iGO που ορίζει την λειτουργία του (hard ή soft) πλήκτρου back είναι

[keybind]
x04="PREVSCREEN"

 

Δοκίμασε επίσης και το

[android]
hw_back_keycode=27

Αν δεν βρεις λύση δοκίμασε κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις του Primo με default skin, data και sys.txt και δες αν σου παρουσιάζει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά για δείτε εδώ εάν ξέρει κανείς

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5102729

 

Τι να δούμε; Γιατί δεν το δοκιμάζεις να μας πεις εσύ ο ίδιος αν κανει τίποτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω το igo σε tablet lg v-500 μου βγαζει μυνημα

resolution 1920x1114 is not supported or compatiple skin not be found

 

καμια ιδεα ?

ευχαριστω..

 

εχεις βαλει το αναλογο data zip για FHD αναλυση ???? κατεβασετο απο εδω

http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

και βαλε αυτο να δεις !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει το αναλογο data zip για FHD αναλυση ???? κατεβασετο απο εδω

http://www.mediafire.com/download/i5u15o29zxmq634/data.zip_full_HD_1920%D1%851080.rar

και βαλε αυτο να δεις !!!!

πες του μονο για ποια εκδοση data θελει?2.01 η2.4?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω τι καλυτερο-χειροτερο έχει το Igo Primo απο αυτή την εκδοση του Igo Που χρησιμοποιώ, είναι η : "iGO-Android-V4-Ελληνική έκδοση Final" ήθελα να ρωτήσω επίσης αν εχει βγεί πιο καινουργια απο την V4 και αν αξίζει η αλλαγή σε primo. Το κινητο που χρησιμοποιώ είναι Sony Xperia Neo V με ανάλυση 800*480. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τους ειδήμονες του iGO.

 

Έχω στο HTC το iGO MyWay σε ανάλυση 800 x 480. Υπάρχει περίπτωση το πρόγραμμα αυτό να παίξει σε tablets με μεγαλύτερες αναλύσεις; Για παράδειγμα στο Tab 3 1280 x 800 ή στο καινούργιο Note 2560 x 1600; Χρειάζεται να πειράξω κάποιο αρχείο ή καλύτερα να το ξεχάσω; Επίσης υπάρχει θέμα με το path της sd κάρτας που στα samsung δεν είναι το standard /sdcard αλλά το /storage/extSdCard;

 

Σημείωση: Δεν με πειράζει να μην καλύπτει ολόκληρη την οθόνη, αρκεί να τρέχει…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω τι καλυτερο-χειροτερο έχει το Igo Primo απο αυτή την εκδοση του Igo Που χρησιμοποιώ, είναι η : "iGO-Android-V4-Ελληνική έκδοση Final" ήθελα να ρωτήσω επίσης αν εχει βγεί πιο καινουργια απο την V4 και αν αξίζει η αλλαγή σε primo. Το κινητο που χρησιμοποιώ είναι Sony Xperia Neo V με ανάλυση 800*480. Ευχαριστώ πολύ!

 

Αυτό που χρησιμοποιείς δεν είναι έκδοση αλλά κάποιο project που έχει ενσωματωμένα διάφορες λειτουργίες - δυνατότητες. Σαν έκδοση θέλω να πιστεύω εννοείς πρίμο 2 ή 2.4 και τα συγκεκριμένα *. Apk που κυκλοφορούν.

 

Μια ερώτηση προς τους ειδήμονες του iGO.

 

Έχω στο HTC το iGO MyWay σε ανάλυση 800 x 480. Υπάρχει περίπτωση το πρόγραμμα αυτό να παίξει σε tablets με μεγαλύτερες αναλύσεις; Για παράδειγμα στο Tab 3 1280 x 800 ή στο καινούργιο Note 2560 x 1600; Χρειάζεται να πειράξω κάποιο αρχείο ή καλύτερα να το ξεχάσω; Επίσης υπάρχει θέμα με το path της sd κάρτας που στα samsung δεν είναι το standard /sdcard αλλά το /storage/extSdCard;

 

Σημείωση: Δεν με πειράζει να μην καλύπτει ολόκληρη την οθόνη, αρκεί να τρέχει…

 

Καταρχάς συγνώμη για το συνεχόμενο ποστ απλά από το κινητό δυσκολεύει λιγάκι.

 

Όσον αφορά την ερώτηση μπορεί να παίξει... Θα θέλει σίγουρα αλλαγές στο sys. Txt - data και κατάλληλο skin...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που χρησιμοποιείς δεν είναι έκδοση αλλά κάποιο project που έχει ενσωματωμένα διάφορες λειτουργίες - δυνατότητες. Σαν έκδοση θέλω να πιστεύω εννοείς πρίμο 2 ή 2.4 και τα συγκεκριμένα *. Apk που κυκλοφορούν.

 

Ηθελα να μάθω αν το "project" που χρησιμοποιώ έχει νεοτερη έκδοση απο την v4, και 2ον αν το primo θεωρείται καλύτερο απο αυτό που χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά μιας και δεν το χρησιμοποιώ αλλά νομίζω πως υπάρχει νέα έκδοση. Όσον αφορά το 2ο ερώτημα, αν δεν έχεις ήδη το πρίμο τότε - προσωπική άποψη - αξίζει να το έχεις. Πάντως νομίζω ότι το συγκεκριμένο project είναι για πρίμο, οπότε μήπως το έχεις ήδη;
GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

πες του μονο για ποια εκδοση data θελει?2.01 η2.4?

 

ευχαριστω δουλεψε σε primo 9.6.29.353462

καμια πρόταση για skin ?

 

και γιατι δεν εχω ελληνικο πληκτρολόγιο.. ?

Edited by xmak
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πως μπορω να επιλεξω ποια poi θα φαινονται στο δρομο,γιατι δεν βλεπω καμια επιλογη στο μενου.πρεπει να υπαρχει κατι στο sys?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...