Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα..

 

Μετά την αναβάθμιση σε JB του κινητού μου, δεν λειτουργούν οι φωνητικές οδηγίες στο igo.. Aπλά ξαναπέρασα όλο τον φάκελο του igo ξανά στην μνήμη, αλλά τίποτα.. Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα..

 

Μετά την αναβάθμιση σε JB του κινητού μου, δεν λειτουργούν οι φωνητικές οδηγίες στο igo.. Aπλά ξαναπέρασα όλο τον φάκελο του igo ξανά στην μνήμη, αλλά τίποτα.. Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Έχει αναφερθεί άπειρες φορές.

Θες το 1.3 thin του apk.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

 

Μετά την αναβάθμιση σε JB του κινητού μου, δεν λειτουργούν οι φωνητικές οδηγίες στο igo.. Aπλά ξαναπέρασα όλο τον φάκελο του igo ξανά στην μνήμη, αλλά τίποτα.. Τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω;

Και με τα δυο apk στις φωτογραφιες δουλευουν.

Νομίζω αυτό είναι το ποιο φρέσκο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εχω την iGO Primo 9.6.7.281004 σε sgs3 και παει σφαίρα.Θέλω να αλλαξω το μπλε τριγωνο στο χαρτη και να βαλω για παραδειγμα ενα αυτοκινητο... Τα αρχεια με τα αυτοκινητα υπαρχουν,αλλα στο μενου δεν βρισκω επιλογη για να τα αλλαξω.....Τι κανω???

 

Μήπως ψάχνεις σε λάθος μέρος; πήγαινε στις ρυθμίσεις χάρτη και κατέβασε λίγο κάτω το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω την ελληνική έκδοση v7,5 με skin doupas v4.5 και το apk της φωτογραφίας από πάνω :)

Ακριβώς τα ίδια έχω και εγώ και περιμένω την έκδοση 4.6

Ετοιμη η ελληνικη εκδοση v7.6 και το skin 4.6 ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη η ελληνικη εκδοση v7.6 και το skin 4.6 ;)

 

Τα έχω κατεβάσει ήδη!

Απλά τώρα βαριέμαι να τα περάσω :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,για πολυ καιρο ειχα προβλημα με το συγκεκριμενο πλοηγο γιατι δεν μου εμφανιζε τα buildings.Ενας γνωστος φιλοτιμηθηκε να μου τα στειλει ομως ειναι για το χ8 και οχι το χ10 μινι που εχω.πια αρχεια θα πρεπει να αλλαξω για να ταιριαξουν οι διαστασεις? :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το original diMkaWA aP1.1.4 για αναλύσεις 800х480, 480x320 όπως και mod του σκιν για μεγαλύτερες αναλύσεις.

Το πιο πλήρες site (νομιμότατο) με σχεδόν όλα τα σκιν: igo8navigation . com , θέλει εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Galaxy Note 10.1 N8000 (not rooted) και προσπαθώ εδώ και μέρες να βρώ και να εγκαταστήσω ένα iGo Primo .

Τελικά ύστερα από διάφορες ταλαιπωρίες βρήκα και κατέβασα ένα "iGo Primo Android Final Edition 2012 , γιά 1280x800 " .

Είναι το 9.6.7.281004 Feb. 7 22013 . To εγκατέστησα αφού έβαλα κάποιους Ελληνικούς χάρτες , ελληνικές φωνές και γλώσσα ,

άνοιξε το πρόγραμμα έκανα τις δέουσες ρυθμίσεις και όλα μιά χαρά . Σε κάποια φάση βγήκα από το πρόγραμμα πατώντας Εξοδος ,

κάνω να ξαναμπώ από το εικονίδιο του iGO , ΤΙΠΟΤΑ . Δεν τρέχει το πρόγραμμα . Ψάχνω από εδώ και απ' εκεί , τελικά πάω στη

διαχείριση εφαρμογών , στο iGo , πατάω "εκκαθαριση δεδομένων" , βγαίνω , πατάω το εικονίδιο του iGo , ανοίγει κανονικά το

πρόγραμμα και έχει κρατήσει και τις ρυθμίσεις που είχα βάλει . Ολά καλά , αρκεί να μην βγώ από το πρόγραμμα και πατήσω το

"εξοδος" . Στο sys.txt , όλα φαίνονται σωστά σε ότι αφορά resolution και folders .

 

Καμιά ιδέα βρε παιδιά ??????

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα Galaxy Note 10.1 N8000 (not rooted) και προσπαθώ εδώ και μέρες να βρώ και να εγκαταστήσω ένα iGo Primo .

Τελικά ύστερα από διάφορες ταλαιπωρίες βρήκα και κατέβασα ένα "iGo Primo Android Final Edition 2012 , γιά 1280x800 " .

Είναι το 9.6.7.281004 Feb. 7 22013 . To εγκατέστησα αφού έβαλα κάποιους Ελληνικούς χάρτες , ελληνικές φωνές και γλώσσα ,

άνοιξε το πρόγραμμα έκανα τις δέουσες ρυθμίσεις και όλα μιά χαρά . Σε κάποια φάση βγήκα από το πρόγραμμα πατώντας Εξοδος ,

κάνω να ξαναμπώ από το εικονίδιο του iGO , ΤΙΠΟΤΑ . Δεν τρέχει το πρόγραμμα . Ψάχνω από εδώ και απ' εκεί , τελικά πάω στη

διαχείριση εφαρμογών , στο iGo , πατάω "εκκαθαριση δεδομένων" , βγαίνω , πατάω το εικονίδιο του iGo , ανοίγει κανονικά το

πρόγραμμα και έχει κρατήσει και τις ρυθμίσεις που είχα βάλει . Ολά καλά , αρκεί να μην βγώ από το πρόγραμμα και πατήσω το

"εξοδος" . Στο sys.txt , όλα φαίνονται σωστά σε ότι αφορά resolution και folders .

 

Καμιά ιδέα βρε παιδιά ??????

 

καποιο αρχειο βασικο απο αυτα που εχεις μεσα στους φακελους η το apk ειναι ελατωματικο φιλε δοκιμασε να το ξανακατεβασεις παλι και να το ξαναπερασεις .. υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που ενα αρχειο σου κανει την ζημια ... κατεβασε αλλο και ξανακανε εγκατασταση ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

καποιο αρχειο βασικο απο αυτα που εχεις μεσα στους φακελους η το apk ειναι ελατωματικο φιλε δοκιμασε να το ξανακατεβασεις παλι και να το ξαναπερασεις .. υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που ενα αρχειο σου κανει την ζημια ... κατεβασε αλλο και ξανακανε εγκατασταση ....

 

Φαντάζομαι πως αυτό είναι το πιό πιθανό . Αλλά πως δικαιολογείται ότι όταν πρωτοξεκινάς χωρίς δεδομένα δουλεύει και μετά , ακόμα και

χωρίς να κάνεις τίποτε , απλά να μπεις στο πρόγραμμα χάνεται όπως πολύ λεπτομερειακά ανέφερα .

Τείνω να πιστέψω , πως ξεκινώντας κανονικά το πρόγραμμα , δεν ξέρω αν πρωτοδιαβάζει το sys.txt , κάτι δεν πρέπει να του αρέσει εκεί

όταν το διαβάζει δεύτερη φορά .

 

Edit : SOLVED

Κάπου βρήκα ένα sys.txt . Δεν είχα τίποτε να χάσω , το δοκίμασα και ωωωωωωωωωώ του θαύματος ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

ειδες που ητανε το προβλημα!!!! το igo ειναι κατα την αποψη μου το καλυτερο !!! παιρνει απειρες ρηθμησεις και παραμετρους αλλα εαν καποιο αρχειο ειναι ελατωματικο σου κανει αυτα !!! αν εχεις δει οταν το ανοιγεις διαβαζει πρωτα ολο τον φακελο και ανοιγει!! αν κατι ειναι στραβο απλως λιγο ψαξιμο και οκ!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, είχα το igo χωρίς sys.txt, μου έβγαζε σφάλμα όταν φόρτωνε πατούσα οκ και άνοιγε.

 

 

Προς ένα μέλος εδώ μέσα που μου έστειλε π.μ πρόσφατα: για να έχεις το θάρρος να μου στέλνεις π.μ έπρεπε να μου είχες απαντήσει και εσύ προ καιρού σε δικό μου π.μ προς εσένα. Δεν έχει σημασία αν θα μου έδινες βοήθεια ή απαντούσες ότι δεν μπορείς να με βοηθήσεις. Σημασία έχει ότι δεν μπήκες καν στον κόπο να απαντήσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ειδες που ητανε το προβλημα!!!! το igo ειναι κατα την αποψη μου το καλυτερο !!! παιρνει απειρες ρηθμησεις και παραμετρους αλλα εαν καποιο αρχειο ειναι ελατωματικο σου κανει αυτα !!! αν εχεις δει οταν το ανοιγεις διαβαζει πρωτα ολο τον φακελο και ανοιγει!! αν κατι ειναι στραβο απλως λιγο ψαξιμο και οκ!!!!

 

Αν είναι το καλύτερο κατά την άποψή σου , δεν είναι απραίτητο να είναι και το καλύτερο γιά κάποιον άλλο . Το γεγονός και μόνο ότι

είναι στριφνό στην εγκατάστασή του , το ρίχνει λίγο πίσω έναντι κάποιων άλλων που απλά τα βάζεις είτε σε ανάλυση 480x800 ή σε

1280x800 και δουλεύουν άψογα .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Igo σε οθόνη 320χ480

Πήρα το igo primo 2 του kastel v3

άλλαξα το sys

 

[device]
type="android"

[interface]
extra_settings=1
show_bugreport=0
capture_to_jpeg=1
skin="ui_android"

[tmc]
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

[tts]
automatic_direction_conversion=1
announce_exit_directions=1
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=1
tts_buffer=131072
tts_logics=3
priority="HIGH"
tts_speedcam_sounddelay0=90
tts_speedcam_sounddelay1=140
tts_speedcam_sounddelay2=140
tts_speedcam_sounddelay3=140
tts_speedcam_sounddelay11=90
tts_speedcam_sounddelay17=140

[feature]
;prepaidcode=1
back_button=1

[debug]
screenshotfilename="\captures\ffscreen_%05d.jpg"
screenshotsavecameraini=0
experimental_features=1
imei=000000000000000
adjust_pen_position=0
vetorender=0
show_oneway=1
show_oneway_3d=1
show_speed_limit=1
show_lane_info=1
skip_eula=1
enable_roadshadow=1
show_arrows_on_route=1
speedcam_enabled=1
supress_highway_enter=1
supress_trivial_left=1
supress_trivial_right=1
double_pixel_mode=2
render_without_focus=1

[android]
;logcat_file_delay=50
;logcat_file = "\logcat.log"
;logcat_level = 7
;logcat_oslevel = 7

[modules]
ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"
IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=1
background_navigation=1

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_x=480
screen_y=320
screen_x2=320
screen_y2=480
screen_xy="480_320:480X320/320x480:fullscreen"
highres=0
double_screen=0
show_cursor=0
combine_dirty=0


[loading]
show_statustext=0

[3d]
usepolyfarroads=0

[folders]
linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/emmc/iGO"
has_secondary_root=0

[network]
available=1

[tmc-http]
enabled=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

 

και μου βγάζει μύνημα:

"User interface resolution [320x480] is not spported or comatible skin can not be found. Exiting application. "

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Igo σε οθόνη 320χ480

Πήρα το igo primo 2 του kastel v3

άλλαξα το sys

 

 

και μου βγάζει μύνημα:

"User interface resolution [320x480] is not spported or comatible skin can not be found. Exiting application. "

 

Μήπως το τηλέφωνο σου έχει μέσα στην οθόνη soft keys;

Αν όχι δες αν υπάρχει η ανάλυση σου μέσα στο info.ini των skins.

Εννοείτε πως έχεις κατεβάσει την σωστή έκδοση του KasteL.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά πρέπει να βάλω; :worry:

 

Έχει soft keys;

Για να καταλάβεις, εγώ στο nexus 4 κατέβασα την βασική έκδοση πρώτα, μετά την έκδοση για ανάλυση 1280x800 και σαν ανάλυση στο sys έβαλα αυτό screen_xy="1280_800:768x1138/1196x722"

Επιπλέον στο info.ini καθενός skin πρόσθεσα την ανάλυση 768_1138,1196_722.

Τά τελευταία νούμερα αντιστοιχούν στην καθαρή οθόνη που μένει μαζί με τα soft keys και την status bar.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει soft keys.

Τί πρέπει να κάνω για να τρέξει;

 

Κάνε μια δοκιμή χωρίς το fullscreen.

Ποιο apk έχεις;

Link to comment
Share on other sites

το apk είναι: thin-v1.3_no_dcim_scan.apk

Στο info.ini σε μερικά έχει την ανάλυση 480_320 σε μερικά όχι.

έχει νομίζω 5 skin

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως αυτό είναι το πιό πιθανό . Αλλά πως δικαιολογείται ότι όταν πρωτοξεκινάς χωρίς δεδομένα δουλεύει και μετά , ακόμα και

χωρίς να κάνεις τίποτε , απλά να μπεις στο πρόγραμμα χάνεται όπως πολύ λεπτομερειακά ανέφερα .

Τείνω να πιστέψω , πως ξεκινώντας κανονικά το πρόγραμμα , δεν ξέρω αν πρωτοδιαβάζει το sys.txt , κάτι δεν πρέπει να του αρέσει εκεί

όταν το διαβάζει δεύτερη φορά .

 

Edit : SOLVED

Κάπου βρήκα ένα sys.txt . Δεν είχα τίποτε να χάσω , το δοκίμασα και ωωωωωωωωωώ του θαύματος ΔΟΥΛΕΥΕΙ

 

 

Επειδή μου κάνει ακριβώς τα ίδια και εμένα τι ακριβώς έκανες και έλυσες αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...