Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ποσο κοστιζει ενα arc s σε αριστη κατασταση.στο περιπου αν ξερει κανεισ..

Θα πας ψάχνοντας... Ένας φίλος μου πούλησε ένα με 100 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτός που το πούλησε η αυτός που τ αγόρασε

 

Εγώ πάντως που το έχω δεν θα το έδινα με τίποτα.Ακόμα και σήμερα μετά απο τόσο καιρό,όταν το βγάζω από την θήκη και το κοιτάζω,πιστεύω οτί είναι ότι πιο ωραίο έχει υπάρξει σε κινητό έως και σήμερα.Πραγματικό κόσμημα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω κανει εγκατασταση το smart keyboard

 

μηπως ξερει κανεις πως απενεργοποιω το xperia keyboard

 

παταω το τικ και δε κανει τιποτε, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδες και εγω το εχω σε απρο! το χρωμα πρωτα απο ολα ειναι φανταστικο!!!!! απο λειτουργικη αποψη ειναι λιγο γρηγοροτερο απο το arc και η μπαταρια του κραταει πολυ καλα (ενα πραγμα που φοβομουν)! κατα τα αλλα ειναι το ιδιο με το arc. το μεγαλο του πλεονεκτημα ειναι οτι μου αρεσει τοσο πολυ που θα το κρατησω σιγουρα πανω απο βδομαδα. μεγαλο πλεονεκτημα αυτο για κινητο:lol::lol:

πιστευω οτι σχεδιαστικα δεν μπορει να συγκριθει μαζι του κανενα!

 

Σβησε μερικα μυνηματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω και γω το Arc S, το αγόρασα σχετικά καθυστερημένα (Ιούλιος 2012 για 269 ευρώ, νομίζω ήταν value for money η τιμή) αλλά έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος για αυτά που προσφέρει.

 

Διαβάζω όσα έχουν γράψει διάφοροι φίλοι για την JB και αναρωτιέμαι αν θα μπορούσα να την περάσω στο Αrc S και αν υπάρχει κάποιος σχετικά εύκολο τρόπος, ή και σύνθετος αλλά με ψιλοαναλυτικά τα βήματα- μη γίνει καμιά στραβή και το κλαίμε το μηχάνημα :D

 

Btw στοιχεία τηλεφώνου : LT18i, Android 4.0.4 με αριθμό έκδοσης 4.1.Β.0.587

 

Ακόμη, έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορεί να περαστεί η εφαρμογή walkman που έχουν τα τελευταία Sony ?

Dies Irae
Link to comment
Share on other sites

δες και το sp. ;)

Λίγο πάνω από τα 400 ευρώ, προς το παρόν ξεφεύγει ελαφρώς από το budget μου αλλά δεν είναι αποτρεπτική η τιμή. Αν καταφέρω να κάνω JB το Arc S και του βάλω το Walkman θα μου το βγάλει το καλοκαιράκι :)

Dies Irae
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πάνω από τα 400 ευρώ, προς το παρόν ξεφεύγει ελαφρώς από το budget μου αλλά δεν είναι αποτρεπτική η τιμή. Αν καταφέρω να κάνω JB το Arc S και του βάλω το Walkman θα μου το βγάλει το καλοκαιράκι :)

βεβαιως και μπορεις

οχι ομως με επισημη αναβαθμιση, αλλα με πλαγιο τροπο

ξεκινα το διαβασμα εδω:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=965

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καμια αξιολογη ρομ?

 

βαλαμε αυτη : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207 σε εναν φιλο και τρωει κολληματα συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε καμια αξιολογη ρομ?

 

βαλαμε αυτη : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207 σε εναν φιλο και τρωει κολληματα συνεχεια...

 

 

Εγω εδω και δυο μηνες χρησιμοποιω την super jelly v2 και ειναι αψογη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2134257

 

αλλα χρειαζεται να ξεκλειδωσεις το boot loader (απλη διαδικασια πιο ευκολη απο το root).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, SOOOOOOOOOOS

νομιζω οτι εκανα βλακεια και κολησε το arc S Που εχω χαρισει την κοπελα μου.

Ειχε ultimate 2 HD και ειπα να της βαλω την 3..

Επειδη δεν εβρισκε αναβαθμιση ΟΤΑ και ηθελα να την περασω αποψε πηγα και την εβαλα στην SD και επανεκινησα το κινητο πατωντας το volume down για να ανοιξει ο aroma και να την βαλω απο εκει.

Αφου ακολουθησα τις οδηγιες που εχει στο site για αναβαθμιση με αυτο τον τροπο μολις τελειωσε (δεν ηταν επιλεγμενο το reboot), γυρισα στο βασικο μενου, πατησα επανεκινηση απο εκει και εχει κολησει κανα 10λεπτο στην εκκινηση του κινητου με το logo της sony..

Εβγαλα μπαταρια, ξανα πατησα να ανοιξει αλλα τιποτα! παλι το ιδιο??

 

edit:

με flashtool το εφτιαξα και ξαναπερασα την αρχικη του γνησια ρομ!

 

τελικα ξαναπερασα την ultimate 3 και επαιξε σωστα, ομως πλεον βλεπω πολυ λιγη ραμ ελευθερη σε σχεση με τη 2 παρολο οτι και εκει ειχα το FB..

ειναι τοσο χαλια η 3??

τι προτεινετε? να παω στη 2 παλι ή σε αλλη ρομ που ναναι πιο ελαφρια αλλα πληρης οπως η ultimate? και αν ναι, ποια?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χριστος ανεστη και χρονια πολλα

εχω ενα προβλημα με το πληκτρολογιο του xperia

οταν ειμαι με καποιον browser ειτε το δικο του ειτε οπερα, dolphin εκει που γραφω χανεται το πληκτρολογιο η μπορει να μη εμφανιζεται καν

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??

η αν ξερει κανεις πως το απενεργοποιω να βαλω καποιο αλλο

 

edit: το εκανα

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω ένα ταπεινό Sony Ericsson Arc S, και του έβαλα μια μπαταρία - γουρούνι 3500mAh γιατί κλασικά, αν ξεχνούσα να το φορτίσω το βράδυ, την άλλη μερα δεν είχα κινητό.

Όλα εντάξει, η αυτονομία του έχει πάει στις δύο μέρες με βαριά χρήση(Wi-Fi, 3G, ταινίες, internet) και στις τρεις με νορμαλ χρήση.

Το πρόβλημα είναι ότι η ένδειξη μπαταρίς είναι λάθος. Δηλαδή φτάνει στο 1% το ίδιο γρήγορα με την μανίσια μπαταρία και μένει στο 1% (με τα ενοχλητικά προειδοποιητικά μηνύματα χαμηλής στάθμης) για την υπόλοιπη διάρκεια της μπαταρίας.Δηλαδή έχω 1% για μία ή δύο μέρες!!! Έτσι, δεν ξέρω ουσιαστικά πόση μπαταρία μου μένει , σχεδόν ποτέ.

Έκανα ένα καλιμπράρισμα που έχει ένα προγραμματάκι στο market,αλλά δεν έγινε τίποτα.

Έχει κανένας κάποια ιδέα; Κάποια παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

+1 πρέπει α κάνεις calibrate

πρέπει να είσαι root και να κάνεις μια διαδικασία και μετά από κάνα δυο φορτίσεις θα είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

μα ο άνθρωπος είπε ότι έκανε ρε παιδιά...και δεν έγινε τίποτα...πάντως κι εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα...Έχω αγοράσει εδώ και καιρό από ebay 2 έξτρα μπαταρίες για το νέξους με λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα από τη μαμίσια (1900mah) αλλά εκτός του ότι μου βγάζει η καθεμία το πολύ μια ώρα οθόνη σε σχέση με τις 4-4μιση ώρες που μου βγάζει της μάνας του κάνουν και ένα άλλο καλό. Μέχρι το 50% πέφτουν φυσιολογικά (πιο γρήγορα βέβαια από την αυθεντική) και μετά από το 50 % ακόμα κι αν βάλω σε flight mode το τηλέφωνο και το αφήσω στην ησυχία του σε καμιά ώρα το πολύ πέφτει στο 0% και κλείνει μόνο του...
Link to comment
Share on other sites

μα ο άνθρωπος είπε ότι έκανε ρε παιδιά...και δεν έγινε τίποτα...πάντως κι εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα...Έχω αγοράσει εδώ και καιρό από ebay 2 έξτρα μπαταρίες για το νέξους με λίγο μεγαλύτερη χωρητικότητα από τη μαμίσια (1900mah) αλλά εκτός του ότι μου βγάζει η καθεμία το πολύ μια ώρα οθόνη σε σχέση με τις 4-4μιση ώρες που μου βγάζει της μάνας του κάνουν και ένα άλλο καλό. Μέχρι το 50% πέφτουν φυσιολογικά (πιο γρήγορα βέβαια από την αυθεντική) και μετά από το 50 % ακόμα κι αν βάλω σε flight mode το τηλέφωνο και το αφήσω στην ησυχία του σε καμιά ώρα το πολύ πέφτει στο 0% και κλείνει μόνο του...

 

το calibrate για να γίνει θέλει λίγο κόπο (μερικές φορές)

1. κλίνεις το κινητό και το φορτίζεις έτσι για κάνα 4 ώρες

2. το ανοίγεις χωρίς να βγάλεις το καλώδιο και βλέπεις αν είναι 100% πατάς calibrate στο πρόγραμμα και τραβάς το καλώδιο

3. ξεφορτιζεις εντελώς και βλέπεις τι γίνετε........

 

αν όχι......... πίκρα μαύρη τότε

 

σε ενα κινητό (s2) φλασαραμε ακόμη και το baseband εξαρχής........

 

άλλο κουφό........... ένα κινητό (s3) άρχισε να παρουσιάζει το εξής σε έναν φίλο μεχρι 60% κατεβαίνει σφαίρα τσακ μπαμ μετά σιγά σιγά......... στην αρχή λέμε μπαταρία αλλάζουμε μπαταρία τπτ....... βάζουμε μικρότερη μεγαλύτερη τπτ....... φλασαρουμε όλα από την αρχή τπτ.........

κάνουμε full wipe (ακόμη και το baseband) βάζοντας την συσκευή σε hard brick (τελευταία μας λύση ήταν αυτή) με κάποιο κόπο καταφέρνουμε και περνάμε πάλι όλα από την αρχή (as new) τπτ τα ίδια........ πάμε στην samsung (χωρίς εγγύηση βεβαία συσκευη είναι από έξω δεν την δεχόντουσαν την πάμε απλός να μάθουμε το κόστος και τι είναι ) τι λένε πλακέτα................ ρωτάμε τι ακριβός κλπ μετά από αναμονή μας λένε power controler τα επεξε.......

ακομη έτσι είναι η συσκευη τώρα βασικά χειρότερα έγινε κατεβαίνει σε 5 λεπτά από 100% σε 5% και κάθετε εκεί μεχρι να φτάσει πραγματικά 5% και τότε κατεβαίνει

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Μια γνωστη μου εχει το εν λογω κινητο...

Το προβλημα ειναι οτι η εσωτερικη μνημη του κινητου γεμιζει πολυ ευκολο εχοντας λιγες εφαρμογες...(αλλα αρκετες φωτογραφιες)

Υπαρχει τροπος να περασουμε ολες τις φωτο στην καρτα μνημης;

Επισης οι εφαρμογες πως γινεται να περαστουν κ αυτες εκει...(καρτα μνημης)

Σας ευχαριστω!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι φωτογραφίες περνάνε εύκολα με κάποιον file manager πχ, es file manager.

 

Από τις εφαρμογές μόνο όσες υποστηρίζουν κάτι τέτοιο. Βάλε το app2sd για να το κάνεις εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Αν κάνω μεταφορά των φωτογραφιων με τον file manager δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν θέλει να τις δει μέσα απο το κινητο..

Ποια διαδρομή να ακολουθησω;

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τις βάζεις είτε μέσα στο φάκελο Picutres είτε στο φάκελο DCIM και θα τις βλέπει κανονικά
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...