Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, θελω την βοηθεια σας πως μπορω να μεταφερω μπ3 απο το ΠΣ στη καρτα ?

 

Αυτό τώρα είναι απορία; σύνδεσε το κινητό στο πσ και αντέγραψε τα όπως σε ένα φλασάκι.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να λείπουν τα σχόλια. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει. Είτε το κάνετε με την καρδιά σας χωρίς περαιτέρω, είτε μην το κάνετε καθόλου.

 

elephantas το post σου διαγράφηκε. Περιττό να αιτιολογήσω το γιατί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα είναι απορία; σύνδεσε το κινητό στο πσ και αντέγραψε τα όπως σε ένα φλασάκι.

:lol::lol::lol::lol:

ναι ενταξει το εχω κανει, αλλα οταν παταω τον music player δεν βρισκει κανενα τραγουδι. Αλλες φορες που δοκιμασα να μεταφερω τραγουδια , μου εβγαζε μην. οτι αν μεταφερω τα αρχεια μπορει να μην αναγνωριζονται και να μην παίζουν, μετα πάτησα οκ και το αφησα αρκετη ωρα και στο τελος πάτησα ακυρο γιατι ειχε κολλήσει στο 0%

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι,

μετά από καιρό και διάφορες ... περιπλανίσεις κινητών, μου στέλνουν ένα νέο sony ericsson arc s. Υπάρχει κάπου οδηγός για να μπει με root η έκδοση 4 ή 4.1; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα σε ολους

ειναι ευκολο να μου πει καποιος αν εχεις βαλει μια ρομ κ θελεις να βαλεις καποια αλλη, πρεπει να σβησεις τη παλια, η απλα φλασαροντας τη καινουργια σβηνει η παλια απο μονη της και αν θες να σβησεις τη ρομ που εχεις για να επανελθει το κινητο στη μαμισια πως γινεται, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σβήνεται αυτόματα περνώντας την νέα από πάνω. Για το δεύτερο που ρωτάς απλά κάνεις μια επαναφορά με το SEUS
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα σ ευχαριστω :)

 

να φανταστω οτι χανεται κ το root με το zeus??

 

Ναι το κινητό σου επανέρχεται σε αρχική κατάσταση όπως οταν το άνοιξες πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω συνδεσει το κινητο στο SEUS και το μονο που εκανε ηταν να μου πει οτι δε χρειαζομαι αναβαθμιση

δεν ειδα καμια επιλογη για επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω συνδεσει το κινητο στο SEUS και το μονο που εκανε ηταν να μου πει οτι δε χρειαζομαι αναβαθμιση

δεν ειδα καμια επιλογη για επαναφορα

 

εκει που το λεει αυτο εχει επιλογη να την κανεις την αναβαθμιση ξανα, ψαχτο λιγο..αν περασεις ξανα το λογισμικο του απο την αρχη, το εχεις επαναφερει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με τη μία στα βαθιά τον έβαλα; δεν πειράζει θα μάθει... Ούτε εμείς ξέραμε!! :PP

 

ty root done :D Μεσα σε ουτε 5 λεπτα. :)

Link to comment
Share on other sites

ty root done :D Μεσα σε ουτε 5 λεπτα. :)

 

Τελικά δεν ήταν και τόσο δύσκολο έτσι; Άντε τώρα να το χαρείς και με root!!

 

:D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε αναβάθμιση σε 4.1 :cry:

επισημα δεν προκειται να παρει

ανεπισημα εχει παρει εδω και καιρο ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το πηρα και εχει την 4.0.4 κατεβαζω το seus Που ειπατε , πως λειτουργει αυτο το πραμα ρε παιδια ?

εχω εμπειρια ροοταρισματος με samsung αλλα εδω ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα απο οτι ξερω , κατεβαζω ηδη και μια rom και το flashtoll :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το πηρα και εχει την 4.0.4 κατεβαζω το seus Που ειπατε , πως λειτουργει αυτο το πραμα ρε παιδια ?

εχω εμπειρια ροοταρισματος με samsung αλλα εδω ειναι λιγο διαφορετικα τα πραγματα απο οτι ξερω , κατεβαζω ηδη και μια rom και το flashtoll :lol:

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταια αναβαθμιση του Viber ( upgrade ατο 3.0 εκδοση), το Arc S αργουσε πολυ να ανοιξει την εφαρμογη και εκανε πολλα crashes κατα τη διαρκεια της μερας.

 

Googlαροντας βρηκα την αμεσως προηγουμενη εκδοση (2.6 νομιζω).

 

Εκανα uninstall και εγκατεστησα την 2.6 εκδοση. Ολα τα προβληματα λυθηκαν και ολα καλα.

 

Επικοινωνησα με την Viber και απαντησε οτι το Arc S δεν το υποστηριζουν (?). Επισης οτι εχουν πολλες εκδοσεις Android και πολλα διαφορετικα κινητα που ασχολουνται. Επισης, οτι δεν υποστηριζουν custom ROMs.

 

Οποτε δε ξανακανω αλλο upgrade.

 

Ολα αυτα τα αναφερω σε περιπτωση που καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα.

 

Υ.Γ. Τρεχω την stock GB 2.3.4 . H φιλη μου με Ice Cream και Sony mini Pro δεν ειχε παρομοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στη τελευταια αναβαθμιση του Viber ( upgrade ατο 3.0 εκδοση), το Arc S αργουσε πολυ να ανοιξει την εφαρμογη και εκανε πολλα crashes κατα τη διαρκεια της μερας.

 

Googlαροντας βρηκα την αμεσως προηγουμενη εκδοση (2.6 νομιζω).

 

Εκανα uninstall και εγκατεστησα την 2.6 εκδοση. Ολα τα προβληματα λυθηκαν και ολα καλα.

 

Επικοινωνησα με την Viber και απαντησε οτι το Arc S δεν το υποστηριζουν (?). Επισης οτι εχουν πολλες εκδοσεις Android και πολλα διαφορετικα κινητα που ασχολουνται. Επισης, οτι δεν υποστηριζουν custom ROMs.

 

Οποτε δε ξανακανω αλλο upgrade.

 

Ολα αυτα τα αναφερω σε περιπτωση που καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα.

 

Υ.Γ. Τρεχω την stock GB 2.3.4 . H φιλη μου με Ice Cream και Sony mini Pro δεν ειχε παρομοιο προβλημα.

 

φίλε μου ακόμα με την 2 και 3 παιδεύεσαι? Στην 6 είμαστε τώρα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128642

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κατι που θα σας ενδιαφερει...παρακαλω να ανταποκριθει μονο καποιος που το χρειαζεται πραγματικα και οχι καποιος θελει να παρει για να το εχει καβατζα στην ακρη. Ευχαριστω για την προσοχη σας!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368486

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Καθε φορα που κλεινω το κινητο κ το ξανα ανοιγω κολλάει κ δεν μου βρίσκει καθόλου εικόνες κ songs. Ενω υπαρχουν στην καρτα κ μπορεις με ενα file explorer να τα δεις κ να τα ανοιξεις μεμονομένα, οταν ανοιγεις πχ την Χperia Συλλογη για να δεις εικονες κολλαει στο φόρτωση κ δειχνει μονο τις default του κινητου καμια απο την καρτα SD. Οπως επεισης κ οταν πας να αλλαξεις ηχο κλησης. Οταν πατας την επιλογη Βιβλ. Μουσικης για να βρεις ενα song να το περασεις για ηχο κολλαει στο ενημερωση κ μετα απο λιγο σταματαει χωρις να εχει βρει κανενα song απο την καρτα SD

 

http://img268.imageshack.us/img268/3827/s67j.png

 

Υ.Γ. πχ τωρα που πηγα να τραβηξω ενα screenshot ως δια μαγειας αρχισε να φορτώνει τις εικονες κ τα song.

Edited by Alexis79
screenshot οταν δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδω και δυο φορτίσεις μου τρώει πολυ γρήγορα τη μπαταρία χωρις να εχω βάλει κάποια καινούρια εφαρμογή,όταν πατάω στα στατιστικά της μπαταρίας μου λεεί 60-65 % λειτουργικό σύστημα.τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη. Έχω ένα arc S που θα το δώσω σε μια φίλη και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Να της το αφήσω σε ICS (4.0.4) ή να το επαναφέρω στην GB (2.3.7); Το κινητό θα έχει casual χρήση (ομιλία, μηνύματα κτλ + facebook, skype/viber και καμιά 10αριά apps ακόμη εγκατεστημένα). Γενικά φοβάμαι ότι το ICS θα είναι αρκετά "βαρύ" και θα της χαλάσει την εμπειρία χρήσης χωρίς να της δίνει πολλά πράγματα παραπάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...