Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας,αξιζει να αγορασω τωρα το αρκ ς, στην τιμη των 280 ευρω πανω κατω(καινουργιο) η με τα ιδια χρηματα και λιγοτερα,ποιο θα μου προτενατε (απο σονυ) ? :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω βοήθεια μέσω skype για το flash. Δεν τα καταφέρνω!! Όταν κάνει το flash και κάνω restart το κινητό η έκδοση είναι η ίδια.....

 

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας,αξιζει να αγορασω τωρα το αρκ ς, στην τιμη των 280 ευρω πανω κατω(καινουργιο) η με τα ιδια χρηματα και λιγοτερα,ποιο θα μου προτενατε (απο σονυ) ? :O

 

Θα σου πρότεινα το SONY Xperia P .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας,αξιζει να αγορασω τωρα το αρκ ς, στην τιμη των 280 ευρω πανω κατω(καινουργιο) η με τα ιδια χρηματα και λιγοτερα,ποιο θα μου προτενατε (απο σονυ) ? :O

 

Οσο ωραιο και να ειναι, δε θα το προτεινα με τιποτα! μολις φορτωσεις 2 εφαρμογες (καλα και καμια να μη βαλεις, μονο το fb αρκει) το κινητο μπουκωνει και αρχιζει να σερνεται..

Στα ιδια λεφτα ειναι το Ρ που δεν εχει καμια σχεση σε ταχυτητα, μιλαμε για το yugo με το Porche (εστω και boxter) και επειδη οσοι το εχουμε/ειχαμε και δεν καναμε μονο κλησεις ξερουμε τι παει να πει να σερνεται και να σου σπαει τα νευρα, θα σου ελεγα οτι ειναι εντελως λαθος επιλογη σημερα..

Απο την αλλη πιο φθηνο το lumia 800 με λιγοτερη γκαμα εφαρμογων, με διαφορα θεματακια λογω νεοτερου λογισμικου, αλλα ενα πανεμορφο τηλεφωνο και απιστευτα γρηγορο..

Εγω αν ηθελα μεχρι αυτα τα λεφτα θα επαιρνα το Ρ γιατι ειναι πιο ολοκληρωμενο εκτος αν δεν με ενοιαζαν τοσο οι εφαρμογες ή το swype (η μονη μεθοδος γραφεις που μπορω να γραψω κατω απο 4" οθονη) κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο Nikos_Mpl η αλη8εια ειναι οτι μονο το fb να δουλευεις το κινητο δεν την παλευε με την καμια.Ειχα βαρε8ει και εγω αυτο το πραγμα συνεχεια..Εχει εδω και εναν μηνα εκανα καταργηση ενημερωσεων του ΦΒ και το κινητο εχει παρει αλλο αερα.Οχι νυχτα με μερα διαφορα,αλλα βλεπω βελτιοση σε μεγαλο βα8μο.Ελευ8ερη ραμ περισσοτερη και τρεχω 4-5 εφαρμογες συνεχομενες χωρις να σερνετε χωρις τιποτα.Πλεον fb μπαινω μεσω του ιντερνετ και οχι της εφαρμογης.Το ιδιο πραγμα ειναι!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει καποιος που να μπορει να μου δωσει οδηγιες και λινκ για να περασω μια καλη ρομ?

οταν λεω καλη, για την περιπτωση που τη θελω, εννοω οσο το δυνατον ελαφρυτερη αλλα οχι τοσο πετσοκομενη ωστε να μην λειτουργει τιποτα στο κινητο.

και επειδη το εχει κοπελα, fb και τετοια τα θελει.

Ακουω οτι ολοι λενε για την ultimate HD, εχουμε κατι για αυτη να τη δοκιμασω?οδηγιες,λινκ? (βρηκα αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207) αλλα με τις οδηγιες εχω ενα θεμα,θα προτιμουσα ναναι πιο αναλυτικα τα βηματα και στα ελληνικα). τοσο για την εγκατασταση του αρωμα.. οσο και της ρομ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι ο καινουργιος launcher sorry για τον αλλο εγινε λαθος

http://www.4shared.com/file/q20PqvXJ/xperia_launcher.html

 

νικο σορυ τωρα ειδα τα πμ αν θελεις να παρεις κιν βαζεις 50ε ακομα και παιρνεις το samsung galaxy nexus δεν θα χεις ποτε προβληματα πουθενα

τωρα αν σου αρεσουν τα xperia το περνεις του περνας μια ρομ και εισαι οκ

βρηκα καινουργια ρομ πολυ πιο γρηγορη απο την ultimate λεγεται pureness

αλλα θελει καποια κολπα εχτρα μεχρι να δουλεψει τελεια πιο γρηγορη απο την ultimate πληρως λειτουργικη

θα βαλω δυο λινκ για βιντεο στο youtube το 1 ειναι για την ultimate και το αλλο για την pureness.μερα με την νυχτα

 

ultimate {slow}

 

http://www.youtube.com/watch?v=LNuytoMuxcs pureness {fast}

 

αμα θελετε και αλλη συγκριση αυτη ειναι η πολυ ομορφη και πληρως λειτουργικη αλλα πολυ αργη smart rom

 

smart rom

 

Τελικα υπαρχει καποιος που να μπορει να μου δωσει οδηγιες και λινκ για να περασω μια καλη ρομ?

οταν λεω καλη, για την περιπτωση που τη θελω, εννοω οσο το δυνατον ελαφρυτερη αλλα οχι τοσο πετσοκομενη ωστε να μην λειτουργει τιποτα στο κινητο.

και επειδη το εχει κοπελα, fb και τετοια τα θελει.

Ακουω οτι ολοι λενε για την ultimate HD, εχουμε κατι για αυτη να τη δοκιμασω?οδηγιες,λινκ? (βρηκα αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207) αλλα με τις οδηγιες εχω ενα θεμα,θα προτιμουσα ναναι πιο αναλυτικα τα βηματα και στα ελληνικα). τοσο για την εγκατασταση του αρωμα.. οσο και της ρομ

 

το αρομα ειναι απλα σαν μια εφαρμογη που σε ρωταει τι θελεις να περασεις στο κιν

δεν το εχουν ολες οι ρομ δεν πολυχρειαζεται

για να περασεις οποιαδηποτε ρομ που περνιεται απο ρεκοβερυ και για να μην εχεις προβλημα

πρωτα πρεπει να εισαι ροοτ,να εχεις ρεκοβερυ το περνας με το x-parts ειναι free στο playstore

κλεινεις το κιν πας ρεκοβερυ κανε ενα backup και..

1}wipe data/factory reset

2}wipe cache partition

3}πανε στο mounts and storage menu

4}format system 5}format data 6}format cache 7}πανε πισω στο βασικο μενου

8}πανε στο advance menu

9}wipe dalvik cache 10}wipe battery stats 11}πανε πισω στο μενου

12}πανε στο instal zip from sd επελεξε την ρομ διαλεξε τι θες στο αρομα instaler

{αν η ρομ εχει αρομα instaler}

και οταν τελεισει η διαδικασια μη τυχον ξεχαστεις και πατησεις finish θα brickarei

στο τελος στο αρομα πανω γραφει reboot now αν ειναι επιλεγμενο οπωσδηποτε το αποεπιλεγεις

και μετα πατας finish σε παει recovery και απο εκει πατας reboot περιμενεις λιγο και οκ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι ο καινουργιος launcher sorry για τον αλλο εγινε λαθος

http://www.4shared.com/file/q20PqvXJ/xperia_launcher.html

 

Να ρωτησω αυτο πρέπει να είσαι root για να το βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

νικο σορυ τωρα ειδα τα πμ αν θελεις να παρεις κιν βαζεις 50ε ακομα και παιρνεις το samsung galaxy nexus δεν θα χεις ποτε προβληματα πουθενα

τωρα αν σου αρεσουν τα xperia το περνεις του περνας μια ρομ και εισαι οκ

βρηκα καινουργια ρομ πολυ πιο γρηγορη απο την ultimate λεγεται pureness

αλλα θελει καποια κολπα εχτρα μεχρι να δουλεψει τελεια πιο γρηγορη απο την ultimate πληρως λειτουργικη

θα βαλω δυο λινκ για βιντεο στο youtube το 1 ειναι για την ultimate και το αλλο για την pureness.μερα με την νυχτα

 

ultimate {slow}

 

http://www.youtube.com/watch?v=LNuytoMuxcs pureness {fast}

 

αμα θελετε και αλλη συγκριση αυτη ειναι η πολυ ομορφη και πληρως λειτουργικη αλλα πολυ αργη smart rom

 

smart rom

 

καλησπερα φιλε μου! αν εννοεις εμενα, απλα θα σου πω οτι το ειχα το κινητο και το χαρισα στην κοπελα μου. επειδη αυτη λιωνει στο fb (δηλαση απλα καταργησε το pc και μπαινει απο εκει στο 90%) μπουκωνει και σερνεται πολυ. και εγω οταν το ελιωνα σερνοταν,αλλα ειχα πολυ καλο pc και μονιμα ανοιχτο,οποτε δεν ειχα τοσο θεμα. Γιαυτο λοιπον ψαχνω μια ρομ που να μπαινει σχετικα ευκολα (ωστε να μη ρισκαρουμε να ξεμεινει απο τηλεφωνο) και να ειναι οσο πιο ελαφρυα γινεται,αλλα να παιζουν ολα αυτα χωρις να χρειαστει μελλοντικα κατι. πχ η pureness Που προτεινεις, φοβαμαι μηπως κατι θελει να κανει μετα απο λιγο καιρο και δεν της λειτουργησει σωστα,αν ειναι τοσο πετσοκομενη. Οποτε λεω να ξεκινησω με ultimate HD και βλεπουμε.

Απλα επειδη δεν ειχα ασχοληθει καθολου εγω, δεν ξερω τι ειναι οαρομα, τα back up Και ολα αυτα,δεν τα εχω ξανακανει (ειμαι της αποψης οτι αν κανεις τη δουλεια σου μην το πειραζεις, πχ τωρα το Τ που εχω δεν παιζει να το κανω ουτε ρουτ, με καλυπτει οπως ειναι ακομα), γιαυτο ηθελα τοσο αναλυτικα βηματα. Διοτι τα διαβαζω τωρα, μου φαινονται οκ, αλλα αμα ερθει εδω και ξεκινησουμε μην μεινει στη μεση. να φυγει με καλυτερο κινητο.

Ευχαριστω πολυ για τον οδηγο, απο βδομαδα θα προσπαθησω να βρω χρονο να της το κανω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αυτο πρέπει να είσαι root για να το βάλεις?

 

οχι μπαινει σε ολα

 

οχι νικο για τον χριστο εγραψα για το κινητο καλο το t αλλα στην καινουργια γκαμα της sony δεν ειδα κανενα κινητο διαφορετικο{απο εμφανιση}λιγο πολυ ολα μοιαζουν..εγω ασχετα απο τις ενημερωσεις που γρινιαζουν ολοι οτι δεν θα παρουν τα 2011 μοντελα jelly bean κτλπ θα ξαναπερνα ανετα σονυ εαν φτιαξουνε ενα αντιγραφο του arc {σε εμφανιση} με T-Z χαρακτηριστικα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εαν φτιαξουνε ενα αντιγραφο του arc {σε εμφανιση} με T-Z χαρακτηριστικα

Και γω οταν παρω κινητο αυτο περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

οχι νικο για τον χριστο εγραψα για το κινητο καλο το t αλλα στην καινουργια γκαμα της sony δεν ειδα κανενα κινητο διαφορετικο{απο εμφανιση}λιγο πολυ ολα μοιαζουν..εγω ασχετα απο τις ενημερωσεις που γρινιαζουν ολοι οτι δεν θα παρουν τα 2011 μοντελα jelly bean κτλπ θα ξαναπερνα ανετα σονυ εαν φτιαξουνε ενα αντιγραφο του arc {σε εμφανιση} με T-Z χαρακτηριστικα

 

χαχα, ετσι συμφωνω και εγω! οποτε πιανω το αρκ στα χερια μου μουρχεται να το παρω πισω και να της δωσω το Τ..αλλα οκ,μεχει βολεψει η ταχυτητα του! ομως οντως, αυτο το μεγεθος και σχημα ηταν απλα το τελειο.. εαν ηταν γρηγορο και με 1 GB ram δε θα το αλλαζα ουτε σε 2 χρονια. Ισως μελλοντικα να ξαναδουμε κατι παρομοιο..μεχρι τοτε προτιμω το Τ λογω ανεσης στη δυναμη που διαθετει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μμ, αυτη ποια ειναι? δεν τις ξερω μιας και οταν το ειχα το κινητο δεν ηθελα να περασω καποια αλλη ρομ αλλα η κοπελα μου το ζοριζει περισσοτερο :p και θελω να της το ελαφρυνω..

αναμεσα σε αυτη και την ultimate HD τι διαφορες υπαρχουν? τοσο σε λειτουργικοτητα οσο και σε ταχυτητα?

Εχουμε καποιο λινκ με οδηγιες για να την περασω? ή απλα το κανω οπως και το ρουτ που αλλαζα κερνελ?

 

 

 

οπως εβαλες την pureness 13 αυτη ειναι η pureness 14 και αφου περασεις αυτη τη ρομ φλασαρεις και το service pack 1. ειναι αναβαθμιση της 13 που φορας. με τον ιδιο τροπο που εβαλες τη 13.

 

εδω ειναι ο καινουργιος launcher sorry για τον αλλο εγινε λαθος

http://www.4shared.com/file/q20PqvXJ/xperia_launcher.html

 

νικο σορυ τωρα ειδα τα πμ αν θελεις να παρεις κιν βαζεις 50ε ακομα και παιρνεις το samsung galaxy nexus δεν θα χεις ποτε προβληματα πουθενα

τωρα αν σου αρεσουν τα xperia το περνεις του περνας μια ρομ και εισαι οκ

βρηκα καινουργια ρομ πολυ πιο γρηγορη απο την ultimate λεγεται pureness

αλλα θελει καποια κολπα εχτρα μεχρι να δουλεψει τελεια πιο γρηγορη απο την ultimate πληρως λειτουργικη

θα βαλω δυο λινκ για βιντεο στο youtube το 1 ειναι για την ultimate και το αλλο για την pureness.μερα με την νυχτα

 

ultimate {slow}

 

http://www.youtube.com/watch?v=LNuytoMuxcs pureness {fast}

 

αμα θελετε και αλλη συγκριση αυτη ειναι η πολυ ομορφη και πληρως λειτουργικη αλλα πολυ αργη smart rom

 

smart rom

 

 

 

με ποιον kernel χρησιμοποιεις τη καθε ρομ?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος έχει το κινητό και έχει το εξής πρόβλημα. Στην πληκτρολογηση των αριθμών όταν θέλει να κάνει κλήση δεν του βγάζει αριθμούς που έχει ήδη χρησιμοποίηση η και από την μνήμη του κινητού. Παράδειγμα, όταν βάζει 6978 δεν ξεκινάει να του δείχνει τις διάφορες επιλογές ονομάτων που ο αριθμός τους ξεκινάει από τα ίδια νούμερα. Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι ο καινουργιος launcher sorry για τον αλλο εγινε λαθος

http://www.4shared.com/file/q20PqvXJ/xperia_launcher.html

 

νικο σορυ τωρα ειδα τα πμ αν θελεις να παρεις κιν βαζεις 50ε ακομα και παιρνεις το samsung galaxy nexus δεν θα χεις ποτε προβληματα πουθενα

τωρα αν σου αρεσουν τα xperia το περνεις του περνας μια ρομ και εισαι οκ

βρηκα καινουργια ρομ πολυ πιο γρηγορη απο την ultimate λεγεται pureness

αλλα θελει καποια κολπα εχτρα μεχρι να δουλεψει τελεια πιο γρηγορη απο την ultimate πληρως λειτουργικη

θα βαλω δυο λινκ για βιντεο στο youtube το 1 ειναι για την ultimate και το αλλο για την pureness.μερα με την νυχτα

 

ultimate {slow}

 

http://www.youtube.com/watch?v=LNuytoMuxcs pureness {fast}

 

αμα θελετε και αλλη συγκριση αυτη ειναι η πολυ ομορφη και πληρως λειτουργικη αλλα πολυ αργη smart rom

 

smart rom

 

 

 

το αρομα ειναι απλα σαν μια εφαρμογη που σε ρωταει τι θελεις να περασεις στο κιν

δεν το εχουν ολες οι ρομ δεν πολυχρειαζεται

για να περασεις οποιαδηποτε ρομ που περνιεται απο ρεκοβερυ και για να μην εχεις προβλημα

πρωτα πρεπει να εισαι ροοτ,να εχεις ρεκοβερυ το περνας με το x-parts ειναι free στο playstore

κλεινεις το κιν πας ρεκοβερυ κανε ενα backup και..

1}wipe data/factory reset

2}wipe cache partition

3}πανε στο mounts and storage menu

4}format system 5}format data 6}format cache 7}πανε πισω στο βασικο μενου

8}πανε στο advance menu

9}wipe dalvik cache 10}wipe battery stats 11}πανε πισω στο μενου

12}πανε στο instal zip from sd επελεξε την ρομ διαλεξε τι θες στο αρομα instaler

{αν η ρομ εχει αρομα instaler}

και οταν τελεισει η διαδικασια μη τυχον ξεχαστεις και πατησεις finish θα brickarei

στο τελος στο αρομα πανω γραφει reboot now αν ειναι επιλεγμενο οπωσδηποτε το αποεπιλεγεις

και μετα πατας finish σε παει recovery και απο εκει πατας reboot περιμενεις λιγο και οκ

 

Καλησπερα σας,

ειχα χρονο τωρα να δοκιμασω τις οδηγιες του φιλου nokisas που μου ειχε δωσει και με πμ για να περασω την ultimate HD,

εβαλα το x-parts αλλα αυτα που λεει μετα δεν υπαρχουν καπου στο μενου..

εχει tools και installs και διαφορετικα υπομενου απο αυτα..

Μπορει καποιος να μου πει τι δεν κανω καλα? Εννοει οτι πρεπει να κανω κατι αλλο καπου αλλου? ή κατι να βρω στο xparts Που εννοειται?

Επειδη δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει και ξανακανει κατι τετοιο, θα ηθελα να μου πειτε αν γινεται τη διαδικασια με το xparts βημα βημα..μεχρι να περαστει η ultimate..

το κινητο ειναι root, τιποτα αλλο.

Επειδη το εχω απο τις 9 ετσι και θελω να το δωσω στην κοπελα μου, θα ηθελα αν γινεται μια απαντηση αποψε απο καποιον αν εχει ορεξη γιατι θελω να της το δωσω πισω..

ευχαριστω πολυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος έχει το κινητό και έχει το εξής πρόβλημα. Στην πληκτρολογηση των αριθμών όταν θέλει να κάνει κλήση δεν του βγάζει αριθμούς που έχει ήδη χρησιμοποίηση η και από την μνήμη του κινητού. Παράδειγμα, όταν βάζει 6978 δεν ξεκινάει να του δείχνει τις διάφορες επιλογές ονομάτων που ο αριθμός τους ξεκινάει από τα ίδια νούμερα. Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης;

 

Εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου απο την ακολουθη σελιδα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1773227

 

οταν σου ζητηθει συνδεσε το κινητο σου. Η ολη διαδικασια θελει 3 λεπτα. Oυτε εγω τα ειχα καταφερει με το x parts.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου απο την ακολουθη σελιδα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1773227

 

οταν σου ζητηθει συνδεσε το κινητο σου. Η ολη διαδικασια θελει 3 λεπτα. Oυτε εγω τα ειχα καταφερει με το x parts.

 

φανταζομαι σε μενα απαντας..

οκ το εκανα εγκατασταση, τελειωσε. τι εγινε τωρα?

πως βαζω τη ρομ?

οπως εχω πει,δεν εχω ξανακανει καμια διαδικασια. ισως καποια πραγματα αυτονοητα για εσας εμενα να πρεπει να μου τα πειτε.. λεει πχ ο Nokisas οτι κλεινω το κινητο και παω recovery, που? στο pc?

γενικα υπαρχει τελος παντων ενας οδηγος που να σου λεει βημα βημα σα να μιλαει σε ηλιθιο? πως να το θεσω αλλιως? δεν ξερω ρε παιδια και δεν θελω να πεταξω το κιν.σερνεται και προσπαθω να βαλω μια ρομ για 1η φορα. πειτε μου και θα φτιαξω εγω τον οδηγο, απο το μηδεν...γιατι τωρα μου λετε κομματια μιας διαδικασιας..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι σε μενα απαντας..

οκ το εκανα εγκατασταση, τελειωσε. τι εγινε τωρα?

πως βαζω τη ρομ?

οπως εχω πει,δεν εχω ξανακανει καμια διαδικασια. ισως καποια πραγματα αυτονοητα για εσας εμενα να πρεπει να μου τα πειτε.. λεει πχ ο Nokisas οτι κλεινω το κινητο και παω recovery, που? στο pc?

γενικα υπαρχει τελος παντων ενας οδηγος που να σου λεει βημα βημα σα να μιλαει σε ηλιθιο? πως να το θεσω αλλιως? δεν ξερω ρε παιδια και δεν θελω να πεταξω το κιν.σερνεται και προσπαθω να βαλω μια ρομ για 1η φορα. πειτε μου και θα φτιαξω εγω τον οδηγο, απο το μηδεν...γιατι τωρα μου λετε κομματια μιας διαδικασιας..

 

Κατεβασε την ρομ που επιθυμεις (ειναι καποιο αρχειο σε zip μορφη) , μετεφερε την στη καρτα του κινητου σου. Κλεισε το κινητο και κανε επανεκινηση και πατα συνεχως το volume down, αν οντως εχεις εγκαταστησει το cwn τοτε μπαινει σε μια μαυρη οθονη με σειρες εντολων. Εκτελεις τα wipe και format που σου λεει στις οδηγιες της η ρομ (μην το παραλειψεις!!) χρησιμοποιωντας τα κουμπια volume για πανω κατω και για enter το μεσαιο ασημι(home). Aφου τελειωσεις με αυτα θα πας να κανεις εγκατασταση της ρομ παλι μεσω της αντιστοιχης εντολης ψαξε και στο youtube εχει αρκετα videaκια.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την ρομ που επιθυμεις (ειναι καποιο αρχειο σε zip μορφη) , μετεφερε την στη καρτα του κινητου σου. Κλεισε το κινητο και κανε επανεκινηση και πατα συνεχως το volume down, αν οντως εχεις εγκαταστησει το cwn τοτε μπαινει σε μια μαυρη οθονη με σειρες εντολων. Εκτελεις τα wipe και format που σου λεει στις οδηγιες της η ρομ (μην το παραλειψεις!!) χρησιμοποιωντας τα κουμπια volume για πανω κατω και για enter το μεσαιο ασημι(home). Aφου τελειωσεις με αυτα θα πας να κανεις εγκατασταση της ρομ παλι μεσω της αντιστοιχης εντολης ψαξε και στο youtube εχει αρκετα videaκια.

 

Τελικα επαιξε με το x-parts, απλα με την 3η φορα.. τωρα δινω τις ρυθμισεις εγκαταστασης και δεν ξερω ποιον launcher να βαλω!

αυτος του Τ δε με ενθουσιασε στο Τ που εχω, ενω ο GX Που λεει απο κατω μοιαζει ιδανικος. ελπιζω να μην ειναι πολυ βαρυς..

 

Update: τον εβαλα τον GX.

Απορια: ο φιλος alidali μου ειχε δωσει ενα λινκ να κατεβασω mods (Stock_Kernel_WiFi_Modules) για wifi επειδη μου ειχε πει οτι δεν λειτουργουσε καλα στις ρομ που ειχε δοκιμασει.

Εμενα τωρα παιζει σωστα, να τα βαλω ή δεν εχει νοημα?

 

update2: Οι ηχοι της sony (συγκεκριμενα το notification που χρησιμοποιουσε στα σμσ) εχουν αλλαχτει με κατι μπουρδες της ultimate, αυτο που μπορω να το βρω? δεν εχει ενα notification της προκοπης. Να το βαλω στα σμσ και στο whatsapp/viber.. (απο το Τ προσπαθω να το παρω αλλα δεν το βρηκα πουθενα.λογικο..)

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το wifi συνηθως δεν λειτουργει οταν εχεις αλλον κερνελ αν δεν ειναι ξεκλειδωμενο το κιν δεν χρειαζεται 5-6 διαφορετικες ρομ που εχω βαλει στο κλειδωμενο μου arc s παντα το wifi δουλευε

 

αν ειχες κανει backup πριν περασεις την ρομ σιγουρα θα υπαρχουν τα notification

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει κλειδωμενο bootloader και συνεπως χρησιμοποιω τη stock kernel. Oποτε περνουσα καινουρια custom rom δεν λειτουργουσε καθολου το wifi, γεγονος που ειχε αναφερθει και απο αλλους στο xda, γι’ αυτο πλεον μετα την εγκατασταση καινουριας rom παιρνώ και τα wifi modules.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τα modules από που τα κατέβασες; Και ποια σου χρειάστηκαν;

 

Δες εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1936377

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...