Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και από εμένα σε ολους.παραγγηλα και εγώ σήμερα το 7500 από κοτσοβολο στα 249 το μεσημέρι και μου είπαν ότι υπάρχουν αλλά 2.έχει και το 3g μοντέλο στα 299.πρώτη μου ταμπέλα οπότε ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος,η τιμή νομίζω είταν σούπερ πάντως πιστεύω.μπορείτε να μου πείτε κανα λινκ για καλώδια η ανταπτορες για use η hdmi αν υπάρχουν,ευχαριστώ προκαταβολικά για της απαντήσεις.

 

Καλησπέρα!

 

Δυο ερωτήσεις:

 

(α) Σε ποιο κατάστημα το βρήκες;

(β) Πήρες το μοντέλο χωρίς 3g στα 249; Κατάλαβα καλά, ε; Σε ρωτάω γιατί δεν το βλέπω στο site τους.

 

Καλορίζικος btw και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα,

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιος οδηγος για να περασουμε official rom στο ταμπλετ(P7500);

στο sammobile.com εχει αλλα ετσι οπως τα γραφει με εχει μπερδεψει.

 

ευχαριστω

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το GPS.

 

Είχα βρει και εγκαταστήσει στο DEFY που είχα κάποτε, το Sygic Aura, το οποίο εμένα προσωπικά με είχε βολέψει πολύ σαν πρόγραμμα πλοήγησης. Αυτό εάν το εγκαταστήσω στο tab θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά το μέγεθος της οθόνης που είναι μεγαλύτερό ή οτιδήποτε άλλο σχετικά με το πρόγραμμα;

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.

Επειδή δεν είδα πουθενά να υπάρχει θέμα για τα νέα Galaxy Tab ΙΙ 7" (Ρ3110 WiFi) και 10.1" (P5110 WiFi) και με δυνατότητα κλήσης.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το GPS.

 

Είχα βρει και εγκαταστήσει στο DEFY που είχα κάποτε, το Sygic Aura, το οποίο εμένα προσωπικά με είχε βολέψει πολύ σαν πρόγραμμα πλοήγησης. Αυτό εάν το εγκαταστήσω στο tab θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά το μέγεθος της οθόνης που είναι μεγαλύτερό ή οτιδήποτε άλλο σχετικά με το πρόγραμμα;

 

Ευχαριστώ!

 

οχι δουλευει κανονικα

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το πήρα από κοτσοβολο αλεξανδρούπολης και προφανώς τελείωσαν τα WiFi only γιατί έιτανε μόνο 3 για όλη την ελλάδα στην κεντρική αποθήκη μου είπε.δυστυχώς μάλλον τελείωσαν.

Καλησπέρα!

 

Δυο ερωτήσεις:

 

(α) Σε ποιο κατάστημα το βρήκες;

(β) Πήρες το μοντέλο χωρίς 3g στα 249; Κατάλαβα καλά, ε; Σε ρωτάω γιατί δεν το βλέπω στο site τους.

 

Καλορίζικος btw και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

:)

 

 

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ενδιαφέρομαι για την αγορά του P 7500 και το εχουν σε προσφορά κωτσόβολος media markt στα 299. Αξίζει το tablet αυτό στην τιμή αυτή? Το θελω για απλη χρήση οχι κατι τρομερό.Οι ανταπτορες για usb και hdmi είναι ακριβοί?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παιδιά αυτή η θήκη που είναι και της Samsung http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-10-1-Clip-Case/dp/B005452XQK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&m=A2UD95CFO7TBZQ&s=generic&qid=1338032016&sr=1-2 είναι καλή η να προτίμησε καμία άλλη σύμφωνα με την εμπειρία σας;

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου διάβασα ότι η απόκριση της οθόνης δεν είναι ικανοποιητική. Τι λέτε εσείς γιατί σκέφτομαι να το πάρω και διστάζω γι αυτό το λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ενδιαφέρομαι για την αγορά του P 7500 και το εχουν σε προσφορά κωτσόβολος media markt στα 299. Αξίζει το tablet αυτό στην τιμή αυτή? Το θελω για απλη χρήση οχι κατι τρομερό.Οι ανταπτορες για usb και hdmi είναι ακριβοί?

Ευχαριστώ

 

νομιζω σε αυτη την τιμη αξιζει,τους ανταπτορες αν τους παρει μεσω ebay ειναι φτηνοι.

 

Παιδιά κάπου διάβασα ότι η απόκριση της οθόνης δεν είναι ικανοποιητική. Τι λέτε εσείς γιατί σκέφτομαι να το πάρω και διστάζω γι αυτό το λόγο.

 

ειναι ικανοποιητικη,οχι οπως του ipad αν βαλεις σε συγκριση αυτο.αλλα μη ξεχνας οτι το ipad το αντιστοιχο εχει διπλασια τιμη.

 

Καλησπερα,παιδιά αυτή η θήκη που είναι και της Samsung http://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-10-1-Clip-Case/dp/B005452XQK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&m=A2UD95CFO7TBZQ&s=generic&qid=1338032016&sr=1-2 είναι καλή η να προτίμησε καμία άλλη σύμφωνα με την εμπειρία σας;

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

ειναι πολυ καλη.

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα από Media Markt, το φόρτισα και αρχίζω διάβασμα! :)

 

Απο ποιο Media markt γιατι δεν το βρηκα πουθενα...Ολοι λεγανε οτι δεν το εχουν πουθενα....αν μπορεις πες μου να παω δευτερα πρωι να το παρω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο Media markt γιατι δεν το βρηκα πουθενα...Ολοι λεγανε οτι δεν το εχουν πουθενα....αν μπορεις πες μου να παω δευτερα πρωι να το παρω και εγω

 

Λεωφόρος Καβάλας και Θηβών, Περιστέρι.

 

Πήγα το μεσημέρι γύρω στις 2 και είχε τουλάχιστον 40 κομμάτια (φαντάσου ένα μεγάλο καλάθι ήταν γεμάτο) και από τα δύο χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο Media markt γιατι δεν το βρηκα πουθενα...Ολοι λεγανε οτι δεν το εχουν πουθενα....αν μπορεις πες μου να παω δευτερα πρωι να το παρω και εγω

 

Την Πέμπτη που πέρασα από το Media markt Αργυρουπολης είχε αρκετά κομμάτια.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα. Μολις το πηρα σημερα απο το media markt Αμαρουσιου 299 ευρω. Ειχαν μεινει καμμια 10αρια κομματια (ολα μαυρα). Σαν πρωτη επαφη ειμαι πολυ ενθουσιασμενος. Για να δουμε στην πορεια.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως το προλαβα κι εγω.Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται το g7500 3g να μην κανει φωνητικες κλησεις,ενω το galaxy tab 2 3g να κανει?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις ενα μηνυμα στα ελληνικα πως βαζεις τονους, πληκτρο delete δεν εχει?.Αρχεια excel word διαβαζει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις ενα μηνυμα στα ελληνικα πως βαζεις τονους, πληκτρο delete δεν εχει?.Αρχεια excel word διαβαζει?

Αμα θες να τονισεις το Ε κρατατο πατημενο και απο πανω θα σου το βγαλει με τονο σε ενα παραθυρακι,επισης μπορεις να βαλεις αυτοματη διορθωση και να σου βαζει μονο του τονους η και αμα κανεις ορθογραφικο να σε διορθωσει.Αρχεια Excel word νομιζω διαβαζει,δες αν εχεις καποια εφαρμογη polaris office η office suit νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να τονισεις το Ε κρατατο πατημενο και απο πανω θα σου το βγαλει με τονο σε ενα παραθυρακι,επισης μπορεις να βαλεις αυτοματη διορθωση και να σου βαζει μονο του τονους η και αμα κανεις ορθογραφικο να σε διορθωσει.Αρχεια Excel word νομιζω διαβαζει,δες αν εχεις καποια εφαρμογη polaris office η office suit νομιζω.

 

Ευχαριστώ. Το πλήκτρα delete πώς εμφανίζεται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να τονισεις το Ε κρατατο πατημενο και απο πανω θα σου το βγαλει με τονο σε ενα παραθυρακι,επισης μπορεις να βαλεις αυτοματη διορθωση και να σου βαζει μονο του τονους η και αμα κανεις ορθογραφικο να σε διορθωσει.Αρχεια Excel word νομιζω διαβαζει,δες αν εχεις καποια εφαρμογη polaris office η office suit νομιζω.

 

 

Αυτο οπως γινεται?

Υπαρχει καποιο προγραμμα?καποια διαδικασια?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το πλήκτρα delete πώς εμφανίζεται?
Συνήθως τα πληκτρολόγια που υπάρχουν για το android έχουν μόνο backspace. Δες όμως και το Android forum μήπως βρεις κάποιο άλλο πληκτρολόγιο που να έχει αυτό που θέλεις, αν και μου φαίνεται δύσκολο. Και για τα υπόλοιπα (ορθογραφία, office) δες το Android forum. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το πλήκτρα delete πώς εμφανίζεται?
στο πληκτρολογιο που γραφεις θα δεις ενα βελακι προς τα αριστερα,κατω δεξια ειναι.

 

Αυτο οπως γινεται?

Υπαρχει καποιο προγραμμα?καποια διαδικασια?

 

θα πας ρυθμισεις>γλωσσα και πληκτρολογιο>και μετα αμα γρεφεις με πληκτρολογιο Samsung θα πας στις ρυθμισεις και θα κανεις ΤΙΚ την επιλογη ΕΞΥΠΝΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΧΤ9,και μετα ρυθμισεις ΧΤ9 και θα σου εχει διαφορες επιλογες οπως αυτοματη συμπληρωση διορθωση και αλλες.

Link to comment
Share on other sites

στο πληκτρολογιο που γραφεις θα δεις ενα βελακι προς τα αριστερα,κατω δεξια ειναι.

 

 

 

θα πας ρυθμισεις>γλωσσα και πληκτρολογιο>και μετα αμα γρεφεις με πληκτρολογιο Samsung θα πας στις ρυθμισεις και θα κανεις ΤΙΚ την επιλογη ΕΞΥΠΝΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΧΤ9,και μετα ρυθμισεις ΧΤ9 και θα σου εχει διαφορες επιλογες οπως αυτοματη συμπληρωση διορθωση και αλλες.

 

 

Ηδη το εκανα,πολυ χρησιμο φιλε,με πολλες δυνατοτητες για καπoioν σαν κι εμενα που δεν βαζει τονους!:p:):)

Ευχαριστω πολυ!:up:

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να πάρω μία θήκη και είδα αυτή:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0072I12WI/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&m=ABP372BGFS2WE

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη; Στη συγκεκριμένη (και εν γένει) με ενδιαφέρερει να μην κλείνει το περιθώριο της οθόνης.

 

Για USB OTG είδα αυτό:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007BYVZ70/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A24OEZ0I354KF

 

και για screen protection

 

http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-SCREEN-PROTECTOR-ACCESSORIES/dp/B0058SDXGC/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1338146455&sr=1-2

 

Απόψεις;

Link to comment
Share on other sites

Ηδη το εκανα,πολυ χρησιμο φιλε,με πολλες δυνατοτητες για καπoioν σαν κι εμενα που δεν βαζει τονους!:p:):)

Ευχαριστω πολυ!:up:

Παρακαλω φιλε μου!

Καλησπέρα!

 

Θέλω να πάρω μία θήκη και είδα αυτή:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0072I12WI/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&m=ABP372BGFS2WE

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη; Στη συγκεκριμένη (και εν γένει) με ενδιαφέρερει να μην κλείνει το περιθώριο της οθόνης.

 

Για USB OTG είδα αυτό:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007BYVZ70/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A24OEZ0I354KF

 

και για screen protection

 

http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-SCREEN-PROTECTOR-ACCESSORIES/dp/B0058SDXGC/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1338146455&sr=1-2

 

Απόψεις;

 

εγω θα σου ελεγα να ψαξεις και Ebay,πιστευω εχει καλυτερες τιμες.Για OTG κοιτα αυτο αμα σε ενδιαφερει http://www.ebay.com/itm/5-1-in-1-Camera-OTG-Connection-Kit-TF-SD-USB-Card-Reader-for-SAMSUNG-GALAXY-Tab-/230794675916?pt=US_Memory_Card_Readers_Adapters&hash=item35bc6f46cc#ht_7882wt_1163

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...